CURIA
rss
εκτύπωση εκτύπωση
Πρόγραμμα συνεδριάσεων

Το πρόγραμμα συνεδριάσεων είναι ενδεικτικό και δημοσιεύεται με την επιφύλαξη τροποποιήσεων
Ημερομηνία Υπόθεση Γλώσσα διαδικασίας Αίθουσα
Πέμπτη 30/03/2017
09:30
Προτάσεις
C-591/14
Κρατικές ενισχύσεις
Επιτροπής κατά Βελγίου
Δικαστήριο - Τέταρτο τμήμα
FR Grande Salle Palais - Niveau 2
Προσφυγή (ΕΕ) HTML / PDF
Γενικός εισαγγελέας: Mengozzi
Πέμπτη 30/03/2017
09:30
Προτάσεις
C-320/15
Επιτροπής κατά Ελλάδας
Δικαστήριο -
EL Αίθουσα συνεδριάσεων I - Επίπεδο 8
Προσφυγή (ΕΕ) HTML / PDF
Γενικός εισαγγελέας: Bobek
Πέμπτη 30/03/2017
09:30
Προτάσεις
C-560/15
Βιομηχανική πολιτική
Europa Way και Persidera
Δικαστήριο - Τέταρτο τμήμα
IT Grande Salle Palais - Niveau 2
Προσφυγή (ΕΕ) HTML / PDF
Γενικός εισαγγελέας: Kokott
Πέμπτη 30/03/2017
09:30
Προτάσεις
C-661/15
Τελωνειακή ένωση
X
Δικαστήριο - Πέμπτο τμήμα
NL Αίθουσα συνεδριάσεων I - Επίπεδο 8
Προσφυγή (ΕΕ) HTML / PDF
Γενικός εισαγγελέας: Saugmandsgaard Øe
Πέμπτη 30/03/2017
09:30
Προφ. διαδ.
C-39/16
Προσέγγιση των νομοθεσιών
Argenta Spaarbank
Δικαστήριο - Πέμπτο τμήμα
NL Αίθουσα συνεδριάσεων I - Επίπεδο 8
Προσφυγή (ΕΕ) HTML / PDF
Πέμπτη 30/03/2017
09:30
Προτάσεις
C-46/16
Τελωνειακή ένωση
LS Customs Service
Δικαστήριο - Πέμπτο τμήμα
LV Αίθουσα συνεδριάσεων I - Επίπεδο 8
Προσφυγή (ΕΕ) HTML / PDF
Γενικός εισαγγελέας: Kokott
Πέμπτη 30/03/2017
09:30
Προτάσεις
C-73/16
Προσέγγιση των νομοθεσιών
Puškár
Δικαστήριο - Δεύτερο τμήμα
SK Αίθουσα συνεδριάσεων I - Επίπεδο 8
Προσφυγή (ΕΕ) HTML / PDF
Γενικός εισαγγελέας: Kokott
Πέμπτη 30/03/2017
09:30
Προτάσεις
C-111/16
Fidenato κ.λπ.
Δικαστήριο - Τρίτο τμήμα
IT Grande Salle Palais - Niveau 2
Προσφυγή (ΕΕ) HTML / PDF
Γενικός εισαγγελέας: Bobek
Πέμπτη 30/03/2017
09:30
Προτάσεις
C-112/16
Βιομηχανική πολιτική
Persidera
Δικαστήριο - Τέταρτο τμήμα
IT Grande Salle Palais - Niveau 2
Προσφυγή (ΕΕ) HTML / PDF
Γενικός εισαγγελέας: Kokott
Πέμπτη 30/03/2017
09:30
Απόφαση
C-146/16
Verband Sozialer Wettbewerb
Δικαστήριο -
DE Αίθουσα συνεδριάσεων I - Επίπεδο 8
Προσφυγή (ΕΕ) HTML / PDF
Γενικός εισαγγελέας: Saugmandsgaard Øe
Πέμπτη 30/03/2017
09:30
Προτάσεις
Συνεκδ. υποθέσεις C-196/16
C-197/16
Comune di Corridonia
Bartolini κ.λπ.
Δικαστήριο - Πρώτο τμήμα
IT Grande Salle Palais - Niveau 2
Προσφυγή (ΕΕ) HTML / PDF
Γενικός εισαγγελέας: Kokott
Πέμπτη 30/03/2017
09:30
Προφ. διαδ.
C-230/16
Ανταγωνισμός
Coty Germany
Δικαστήριο - Πρώτο τμήμα
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Προσφυγή (ΕΕ) HTML / PDF
Πέμπτη 30/03/2017
09:30
Απόφαση
C-315/16
Γεωργία και αλιεία
Lingurár
Δικαστήριο -
HU Αίθουσα συνεδριάσεων I - Επίπεδο 8
Προσφυγή (ΕΕ) HTML / PDF
Γενικός εισαγγελέας: Campos Sánchez-Bordona
Πέμπτη 30/03/2017
09:30
Απόφαση
C-335/16
VG Čistoća
Δικαστήριο - Έκτο τμήμα
HR Grande Salle Palais - Niveau 2
Προσφυγή (ΕΕ) HTML / PDF
Γενικός εισαγγελέας: Szpunar
Πέμπτη 30/03/2017
09:30
Προφ. διαδ.
T-450/14
Ανταγωνισμός
Sumitomo Electric Industries και J-Power Systems κατά Επιτροπής
Γενικό Δικαστήριο - Όγδοο τμήμα
EN Πράσινη αίθουσα
Προσφυγή (ΕΕ) HTML / PDF
Πέμπτη 30/03/2017
09:30
Απόφαση
T-112/15
Γεωργία και αλιεία
Ελλάδας κατά Επιτροπής
Γενικό Δικαστήριο - Όγδοο τμήμα
EL Grande salle - Annexe "C"
Προσφυγή (ΕΕ) HTML / PDF
Πέμπτη 30/03/2017
09:30
Προφ. διαδ.
T-251/15
Espírito Santo Financial (Portugal) κατά BCE
Γενικό Δικαστήριο - Έκτο τμήμα
EN Κυανή αίθουσα
Προσφυγή (ΕΕ) HTML / PDF
Πέμπτη 30/03/2017
09:30
Απόφαση
T-209/16
Διανοητική ιδιοκτησία
Apax Partners UK κατά EUIPO - Apax Partners Midmarket (APAX PARTNERS)
Γενικό Δικαστήριο - Ένατο τμήμα
EN Πράσινη αίθουσα
Προσφυγή (ΕΕ) HTML / PDF
Πέμπτη 30/03/2017
11:00
Προφ. διαδ.
Συνεκδ. υποθέσεις C-688/15
C-109/16
Ελεύθερη παροχή υπηρεσιών
Anisimovienė κ.λπ.
Indėlių ir investicijų draudimas
Δικαστήριο - Πέμπτο τμήμα
LT Αίθουσα συνεδριάσεων I - Επίπεδο 8
Προσφυγή (ΕΕ) HTML / PDF

.