Language of document : ECLI:EU:F:2013:217

EUROPOS SĄJUNGOS TARNAUTOJŲ TEISMO (pirmoji kolegija) NUTARTIS

2013 m. gruodžio 16 d.

Byla F‑162/12

CL

prieš

Europos aplinkos agentūrą (EAA)

„Viešoji tarnyba – Laikinasis tarnautojas – Laikinojo nedarbingumo atostogos – Grąžinimas į darbą – Rūpestingumo pareiga – Psichologinis priekabiavimas“

Dalykas:      Pagal SESV 270 straipsnį pareikštas ieškinys, kuriuo CL iš esmės prašo panaikinti 2012 m. vasario 21 d. laišką, susijusį su jo grąžinimo į darbą po ilgų laikinojo nedarbingumo atostogų, panaikinti 2012 m. rugsėjo 20 d. sprendimą atmesti jo 2012 m. gegužės 21 d. skundą dėl minėto laiško ir priteisti iš Europos aplinkos agentūros (EAA) jo metiniam darbo užmokesčiui lygią sumą patirtai žalai atlyginti.

Sprendimas:      Atmesti ieškinį. CL padengia savo ir iš jo priteisiamos Europos aplinkos agentūros patirtos bylinėjimosi išlaidos.

Santrauka

Pareigūnai – Administracijos rūpestingumo pareiga – Apimtis – Didesnė pareiga pareigūno psichinės sveikatos sutrikimo atveju

(Pareigūnų tarnybos nuostatų 24 straipsnis)

Administracijos rūpestingumo pareigos sąvoka atspindi abipusių teisių ir pareigų pusiausvyrą, Pareigūnų tarnybos nuostatais įtvirtintą dėl administracijos ir jos tarnautojų santykių. Ši pusiausvyra įpareigoja, be kita ko, kad, priimdama sprendimą dėl pareigūno situacijos, administracija atsižvelgtų į visus veiksnius, galinčius lemti jos sprendimą, ir taip paisytų ne tik tarnybos, bet ir atitinkamo pareigūno interesų.

Pagal rūpestingumo pareigą reikalaujama, kad kai administracija abejoja dėl problemų, su kuriomis susiduria pareigūnas vykdydamas jam tenkančias užduotis, medicininės kilmės, ji turi imtis visų veiksmų šioms abejonėms pašalinti. Be to, pareigos, kurios tenka administracijai laikantis rūpestingumo pareigos, labai padidėja tokiais atvejais, kai nagrinėjant konkrečią pareigūno situaciją abejojama dėl jo psichinės sveikatos ir atitinkamai dėl jo galimybių tinkamai apginti savo interesus. Todėl šiomis ypatingomis aplinkybėmis administracija turi įtikinti pareigūną atlikti papildomą sveikatos patikrinimą, visų pirma remdamasi institucijos teise pareikalauti, kad pareigūną ištirtų medicinos tarnybos gydytojas remiantis Pareigūnų tarnybos nuostatų 59 straipsnio 1 dalies trečia pastraipa.

(žr. 45 ir 46 punktus)

Nuoroda:

Teisingumo Teismo praktika: 1980 m. gegužės 28 d. Sprendimo Kuhner prieš Komisiją, 33/79 ir 75/79, 22 punktas; 1994 m. birželio 29 d. Sprendimo Klinke prieš Teisingumo Teismą, C‑298/93 P, 38 punktas.

Tarnautojų teismo praktika: 2006 m. gruodžio 13 d. Sprendimo de Brito Sequeira Carvalho priešKomisiją, F‑17/05, 72 punktas; 2010 m. spalio 28 d. Sprendimo U priešParlamentą, F‑92/09, 65 ir 85 punktai.