Language of document : ECLI:EU:F:2013:15

AZ EURÓPAI UNIÓ KÖZSZOLGÁLATI TÖRVÉNYSZÉKE ELNÖKÉNEK VÉGZÉSE

2013. február 19.

F‑160/12. R. sz. ügy

Bernat Montagut Viladot

kontra

Európai Bizottság

„Közszolgálat – Ideiglenes intézkedés iránti kérelem – Az ideiglenes intézkedés iránti kérelem elfogadhatósága – Nyílt versenyvizsga – A tartaléklistára való felvétel mellőzése”

Tárgy: Az EAK‑Szerződésre annak 106a. cikke alapján alkalmazandó EUMSZ 270. cikk alapján előterjesztett kereset, amelyben B. Montagut Viladot azt kéri, hogy „tartsák fenn” a javára a gazdaság területén a tanácsosok (AD5) felvételi tartaléklistájának létrehozására irányuló EPSO/AD/206/11 nyílt versenyvizsga (a továbbiakban: vitatott versenyvizsga) „tartaléklistájának megnyitását”, vagy hosszabbítsák meg e lista érvényességi idejét.

Határozat: A Közszolgálati Törvényszék elnöke a felperes ideiglenes intézkedés iránti kérelmét elutasítja. A költségekről jelenleg nem határoz.

Összefoglaló

Ideiglenes intézkedés iránti kérelem – Elfogadhatósági feltételek – Keresetlevél – Alaki követelmények – A kért intézkedések elrendelését valószínűsítő jogalapok előadása

(EUMSZ 278. cikk; a Közszolgálati Törvényszék eljárási szabályzata, 109. cikk, 2. és 3. §, valamint 104. cikk, 2. és 3. §)

A Közszolgálati Törvényszék eljárási szabályzata 102. cikke 2. és 3. §‑ának – amely eljárásgátló elfogadhatatlansági ok –, valamint az említett eljárási szabályzat 104. cikke 2. és 3. §‑ának együttes értelmezéséből az következik, hogy az ideiglenes intézkedés iránti kérelemnek önmagában lehetővé kell tennie az alperes számára az észrevételei megtételét és az ideiglenes intézkedésről határozó bíró számára a kérelemről való döntéshozatalt, adott esetben a kérelem alátámasztására szolgáló egyéb információk nélkül is: a kérelem alapjául szolgáló lényeges ténybeli és jogi körülményeknek ki kell tűnniük az ideiglenes intézkedés iránti kérelem szövegéből. A jogbiztonság és a gondos igazságszolgáltatás biztosítása érdekében tehát az ideiglenes intézkedés iránti kérelem elfogadhatóságához az szükséges, hogy azok a lényeges ténybeli vagy jogi körülmények, amelyeken a kérelem alapul, összefüggően és érthetően kitűnjenek magának a kérelemnek a szövegéből.

Ennélfogva – mint elfogadhatatlant – el kell utasítani azt az ideiglenes intézkedés iránti kérelmet, amelyben nem fejtenek ki egyetlen olyan lényeges jogi körülményt sem, amely alapján felépíthető egy olyan érthető érvelés, amely lehetővé teszi az ideiglenes intézkedésről határozó bíró számára a felperes jogi álláspontjának megértését és a kérelem alátámasztására szolgáló egyéb információk nélküli döntéshozatalt.

(lásd a 11–14. pontot)

Hivatkozás:

az Elsőfokú Bíróság T‑175/03. R. sz., Schmitt kontra AER ügyben 2003. június 25‑én hozott ítéletének 15. és 20. pontja;

az Európai Unió Törvényszéke elnökének T‑103/10. P.(R). sz., Parlament kontra U ügyben 2010. április 27‑én hozott végzésének 40. pontja.