Language of document : ECLI:EU:F:2011:90

AVALIKU TEENISTUSE KOHTU MÄÄRUS

(esimene koda)

22. juuni 2011

Kohtuasi F‑33/10

Giorgio Lebedef

versus

Euroopa Komisjon

Avalik teenistus – Ametnikud – 2005. aasta hindamine – Karjääriarengu aruanne – Personalieeskirjade artikli 43 üldised rakendussätted – Pärast kohtuasjas F‑36/07 otsuse tegemist koostatud aruanne – Ilmselge vastuvõetamatus

Ese:      ELTL artikli 270, mida kohaldatakse Euratomi asutamislepingule vastavalt selle artiklile 106a, alusel esitatud hagi, milles G. Lebedef palub tühistada karjääriarengu aruanne ajavahemiku kohta 1. jaanuar 2005 kuni 31. detsember 2005, nagu komisjon oli selle koostanud pärast tema eelmise, sama perioodi käsitleva karjääriarengu aruande Avaliku Teenistuse Kohtu 7. mai 2008. aasta otsusega kohtuasjas: F‑36/07: Lebedef vs. komisjon tühistamist.

Otsus:      Jätta hagi ilmselge vastuvõetamatuse tõttu läbi vaatamata. Mõista kohtukulud välja hagejalt.

Kokkuvõte

1.      Ametnikud – Hindamine – Karjääriarengu aruanne – Koostamine – „Heakskiitev” allkiri – Tagajärjed – Lõpetamine

(Personalieeskirjad, artikkel 43)

2.      Ametnikud – Hagi – Eelnev halduskaebus – Tähtaeg – Tähtaja algus – Teatamine – Mõiste – Karjääriarengu aruande institutsiooni sisemises infosüsteemis teatavakstegemine – Süsteemi logiandmetega tõendatud aruandega tutvumine ametniku poolt

(Personalieeskirjad, artikli 90 lõige 2)

1.      Kui ametnik annab karjääriarengu aruandele „heakskiitva” allkirja, lõpetab see igal juhul asjaomase aruande koostamise menetluse.

Komisjoni vastu võetud personalieeskirjade artikli 43 üldistes rakendussätetes nähakse ette mitu võimalust karjääriarengu aruande koostamise lõpetamiseks. Aruande koostamise lõpetab kas aruandele kohe heakskiidu andmine töötaja poolt või määratud kümnepäevase tähtaja jooksul töötaja poolt reageerimata jätmine. Kui ametnik oma aruandega ei nõustu, kuid ei tee kümne päeva jooksul selgelt teatavaks, kas ta jätab selle heaks kiitmata, satub ta olukorda, mida ei ole rakendussätetega reguleeritud.

(vt punktid 29, 30, 32 ja 33)

2.      Selleks et otsus oleks personalieeskirjade artikli 90 lõike 2 mõttes nõuetekohaselt teatavaks tehtud, peab sellest olema mitte ainult teatatud adressaadile, vaid tal peab olema ka võimalik selle sisuga tulemuslikult tutvuda.

Järelikult saab selle alusel, et ametnik on institutsiooni sisemises infosüsteemis tutvunud karjääriarengu aruandega ja see on asjaomases süsteemis aruandega tutvumise logiandmetega tõendatud, teha kindlaks, et karjääriarengu aruanne on asjaomasele isikule tõepoolest teatavaks tehtud. See kehtib a fortiori juhul, kui sisemises infosüsteemis karjääriarengu aruandega tutvumise eesmärk on see allkirjastada, et aruande koostamine ametlikult lõpetada.

Kuivõrd sisemine infosüsteem on kaitstud süsteem, millele ametnik pääseb ligi isikliku salasõna abil, ei saa selle usaldusväärsust seada kahtluse alla üksnes väited, et esineb andmetega manipuleerimise oht.

(vt punktid 38, 40 ja 41)

Viited:

Euroopa Kohus: 15. juuni 1976, kohtuasi 5/76: Jänsch vs. komisjon (punkt 10).

Esimese Astme Kohus: 23. november 2005, kohtuasi T‑507/04: Ruiz Bravo‑Villasante vs. komisjon (punkt 29); 19. oktoober 2006, kohtuasi T‑311/04: Buendía Sierra vs. komisjon (punkt 121).

Avaliku Teenistuse Kohus: 25. aprill 2007, kohtuasi F‑59/06: Kerstens vs. komisjon (punktid 34–36).