Language of document :

2016 m. vasario 10 d. Tribunale Amministrativo Regionale per il Lazio (Italija) pateiktas prašymas priimti prejudicinį sprendimą byloje Cesare Serinelli ir kt. / Presidenza del Consiglio dei Ministri ir kt.

(Byla C-79/16)

Proceso kalba: italų

Prašymą priimti prejudicinį sprendimą pateikęs teismas

Tribunale Amministrativo Regionale per il Lazio

Šalys pagrindinėje byloje

Ieškovai: Cesare Serinelli, Cosimo Antonio Palma, Maria Monico, Cosimo Miglietta, Mariano Luigi Mariano, Elena Russo, Galeana Miglietta, Pasqualina Cretì, Francesco D'Arpe, Antonietta Spalluto, Francesca Leo, Giovanna Malatesta, Vincenzo Conte, Luigi Ampolo, Raffaele Fasiello, Maria Miccoli, Anna Leone, Oronzo Maiorano, Antonio Rampino, Raffaele Tommasi, Fernando Elia

Atsakovai: Presidenza del Consiglio dei Ministri, Presidenza del Consiglio dei Ministri – Dipartimento della Protezione Civile, Commissario delegato OCDPC n. 225/2015, Ministero delle Politiche Agricole e Forestali, Regione Puglia

Prejudiciniai klausimai

1.    12 pernešėjų šeimininkai, fitosanitarinį apdorojimą nuo nurodytojo organizmo pernešėjų, kuris gali atitinkamai apimti augalų pašalinimą?

2.    Ar pagal Direktyvoje 2000/29/EB su vėlesniais papildymais ir daliniais pakeitimais, visų pirma 16 straipsnio 1 dalyje numatytą formuluotę, vartojant terminus „visų būtinų priemonių, kad išnaikintų kenksmingus organizmus, o jei tai neįmanoma, – kad sustabdytų jų plitimą“, draudžiama taikyti Europos Komisijos įgyvendinimo sprendimo 2015/789/ES 6 straipsnio 2 dalies, įgyvendintos Italijos teisės sistemoje žemės ūkio, maisto ir miškininkystės politikos ministro dekreto 8 straipsnio 2 dalimi, nuostatas, kuriomis nustatoma 100 m spinduliu aplink augalus, kurie buvo ištirti ir, kaip nustatyta, užkrėsti nurodytuoju organizmu, nedelsiant pašalinti augalus šeimininkus, nepaisant jų sveikumo būklės?

3.    Ar pagal Direktyvos 2000/29/EB 16 straipsnio 1, 2, 3 ir 5 dalis ir proporcingumo, logiškumo ir teisingo proceso principus draudžiama aiškinti Europos Komisijos įgyvendinimo sprendimo 2015/789/ES 6 straipsnio 2 ir 4 dalis, įgyvendintas Italijos teisės sistemoje žemės ūkio, maisto ir miškininkystės politikos ministro dekreto 8 straipsnio 2 ir 4 dalimis, taip, kad 2 dalyje nustatyta likvidavimo priemonė gali būti taikoma pirmiausia ir neatsižvelgiant į tai, ar imtasi to paties 6 straipsnio 3 ir 4 dalyse numatytų prevencinių priemonių?

4.    Ar pagal atsargumo, tinkamumo ir proporcingumo principus draudžiama taikyti Europos Komisijos įgyvendinimo sprendimo 2015/789/ES 6 straipsnio 2, 3 ir 4 dalių, įgyvendintų Italijos teisės sistemoje žemės ūkio, maisto ir miškininkystės politikos ministro dekreto 8 straipsnio 2 ir 4 dalimis, nuostatas, kuriomis nustatomos likvidavimo priemonės 100 m spinduliu aplink augalus, kurie buvo ištirti ir, kaip nustatyta, užkrėsti Xylella fastidiosa (Wells et al.) organizmu, nedelsiant pašalinti augalus šeimininkus be tinkamo mokslinio pagrindo, kuris tikrai patvirtintų organizmo ir užkrėstais laikomų augalų nudžiūvimo priežastinį ryšį?

5.    Ar pagal SESV 296 straipsnio 2 dalį ir [Europos Sąjungos pagrindinių teisių] chartijos 41 straipsnį draudžiama taikyti Europos Komisijos įgyvendinimo sprendimo 2015/789/ES 6 straipsnio 2 ir 4 dalių nuostatas, kuriomis numatyta 100 m spinduliu aplink augalus, kurie buvo ištirti ir, kaip nustatyta, užkrėsti nurodytuoju organizmu, nedelsiant pašalinti augalus šeimininkus, nepaisant jų sveikumo būklės, nors nėra tinkamo pagrindimo?

6.    Ar pagal tinkamumo ir proporcingumo principus draudžiama taikyti Europos Komisijos įgyvendinimo sprendimą 2015/789/ES, įgyvendintą Italijos teisės sistemoje žemės ūkio, maisto ir miškininkystės politikos ministro dekretu, kuriuo numatytos priemonės pašalinti augalus šeimininkus, nepaisant jų sveikumo būklės, augalus, kurie, kaip žinoma, buvo užkrėsti nurodytuoju organizmu ir augalus, turinčius požymių, rodančių galimą užkrėtimą Xylella fastidiosa (Wells et al.) organizmu, arba įtariamus užsikrėtusius tuo organizmu, nenumatant jokių kompensacijų savininkams, kurie nekalti dėl to organizmo išplitimo?

____________

1 2000 m. gegužės 8 d. Tarybos direktyva 2000/29/EB dėl apsaugos priemonių nuo augalams ir augaliniams produktams kenksmingų organizmų įvežimo į Bendriją ir išplitimo joje (OL L 169, p. 1; 2004 m. specialusis leidimas lietuvių k., 3 sk., 29 t., p. 258).

2 2015 m. gegužės 18 d. Komisijos įgyvendinimo sprendimas (ES) 2015/789 dėl Xylella fastidiosa (Wells et al.) patekimo į Sąjungą ir išplitimo joje prevencijos priemonių (OL L 125, p. 36).