Language of document :

2011 m. gegužės 12 d. Tarnautojų teismo (pirmoji kolegija) sprendimas byloje Missir Mamachi di Lusignano prieš Komisiją

(Byla F-50/09)1

(Viešoji tarnyba - Pareigūnai - Ieškinys dėl žalos atlyginimo - Prašymo, skundo ir ieškinio dėl žalos atlyginimo atitikties taisyklė - Rungtyniškumo principu grindžiamas procesas - Konfidencialaus dokumento, klasifikuojamo "ES riboto naudojimo", naudojimas teismo procese - Deliktinė institucijų atsakomybė - Atsakomybė dėl kaltės - Priežastinis ryšys - Įvairios žalos priežastys - Trečiosios šalies veiksmai - Atsakomybė be kaltės - Pareiga padėti - Institucijos pareiga užtikrinti savo darbuotojų saugumą - Trečiosios šalies įvykdytas pareigūno ir jo žmonos nužudymas - Galimybės išgyventi praradimas)

Proceso kalba: italų

Šalys

Ieškovas: Livio Missir Mamachi di Lusignano (Kerkhove-Avelgem, Belgija), atstovaujamas advokatų F. Di Gianni, R. Antonini ir N. Sibona

Atsakovė: Europos Komisija, atstovaujama L. Pignataro, B. Eggers ir D. Martin

Dalykas

Prašymas priimti sprendimą priteisti iš atsakovės tam tikrą sumą siekiant atlyginti turtinę ir neturtinę žalą, kurią ieškovas patyrė dėl savo sūnaus, buvusio pareigūno, nužudymo.

Sprendimo rezoliucinė dalis

Atmesti ieškinį.

2006 m. dokumento dėl saugumo standartų ir kriterijų ištraukas, kurias Europos Komisija per procesą pateikė Teismui, nedelsiant grąžinti Europos Komisijai konfidencialiame voke su žyma "klasifikuojama ES riboto naudojimo".

Europos Komisija padengia visas bylinėjimosi išlaidas.

____________

1 - OL C 167, 2009 7 18, p. 27.