Language of document :

2019 m. gegužės 24 d. pareikštas ieškinys byloje Europos Komisija / Slovėnijos Respublika

(Byla C-413/19)

Proceso kalba: slovėnų

Šalys

Ieškovė: Europos Komisija, atstovaujama M. Kocjan, K. Talabér-Ritz

Atsakovė: Slovėnijos Respublika

Ieškovės reikalavimai

Komisija Teisingumo Teismo prašo:

pripažinti, kad apribojusi pareigą pateikti energinio naudingumo sertifikatą tik pastatais, kurie priklauso valdžios įstaigoms arba kuriuos jos naudoja, Slovėnijos Respublika neįvykdė savo įsipareigojimo pagal Direktyvos dėl pastatų energinio naudingumo1 13 straipsnio 2 dalį;

priteisti iš Slovėnijos Respublikos bylinėjimosi išlaidas.

Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

Pagal Direktyvos (ES) 2010/31/ES 13 straipsnio 2 dalį valstybės narės turi imtis priemonių užtikrinti, kad pastate, kuriam pagal 12 straipsnio 1 dalį išduotas energinio naudingumo sertifikatas, ir kurį dažnai lanko visuomenė bei kurio bendrą naudingąjį didesnį kaip 500 m2 vidaus patalpų plotą užima viešosios valdžios institucijos, visiems matomoje vietoje būtų skelbiamas žmonėms aiškiai matomas energinio naudingumo sertifikatas. Kadangi Slovėnijos Respublika įvykdė šį įsipareigojimą tik dėl pastatų, kurie priklauso valdžios įstaigoms arba kuriuos jos naudoja, Komisija nusprendė pareikšti šį ieškinį Teisingumo Teisme.

____________

1 2010 m. gegužės 19 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2010/31/ES dėl pastatų energinio naudingumo (OL L 153, p. 13).