Language of document :

Žádost o rozhodnutí o předběžné otázce podaná Spetsializiran nakazatelen sad (Bulharsko) dne 1. října 2019 – trestní řízení proti HP

(Věc C-724/19)

Jednací jazyk: bulharština

Předkládající soud

Spetsializiran nakazatelen sad

Účastník původního trestního řízení

HP

Předběžné otázky

Je v souladu s čl. 2 písm. c) bodem i) směrnice 2014/411 , jakož i se zásadou rovnocennosti vnitrostátní právní ustanovení (§ 5 odst. 1 bod 1 Zakon za Evropeyskata zapoved za razsledvane [zákon o evropském vyšetřovacím příkazu]), podle něhož v přípravné fázi trestního řízení je státní zástupce orgánem příslušným pro vydání evropského vyšetřovacího příkazu týkajícího se předání provozních a místních údajů v souvislosti s telekomunikačním provozem, zatímco ve stejných vnitrostátních situacích je k tomuto příslušný soudce?

Nahrazuje uznání takového evropského vyšetřovacího příkazu příslušným orgánem vykonávajícího státu (státní zástupce nebo vyšetřující soudce) soudní příkaz, který je nezbytný podle vnitrostátního práva vydávajícího státu?

____________

1     Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/41/EU ze dne 3. dubna 2014 o evropském vyšetřovacím příkazu v trestních věcech (Úř. věst. L 130, 1.5.2014, s. 1).