Language of document :

2020 m. vasario 18 d. Krajský soud v Brně (Čekijos Respublika) pateiktas prašymas priimti prejudicinį sprendimą byloje Vinařství U Kapličky s.r.o. / Státní zemědělská a potravinářská inspekce

(Byla C-86/20)

Proceso kalba: čekų

Prašymą priimti prejudicinį sprendimą pateikęs teismas

Krajský soud v Brně

Šalys pagrindinėje byloje

Pareiškėja: Vinařství U Kapličky s.r.o.

Atsakovė: Státní zemědělská a potravinářská inspekce

Prejudiciniai klausimai

1.    Ar V I 1 dokumentas, išduotas remiantis 2008 m. birželio 27 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 555/20081 , kuriuo nustatomos išsamios Tarybos reglamento (EB) Nr. 479/2008 dėl bendro vyno rinkos organizavimo įgyvendinimo taisyklės, taikomos vyno sektoriaus paramos programoms, prekybai su trečiosiomis šalimis, gamybos potencialui ir kontrolei, ir apimantis patvirtintos trečiosios šalies valdžios institucijos pažymėjimą, kad produktas pagamintas naudojant OIV (Tarptautinė vynuogių ir vyno organizacija) rekomenduotus ir paskelbtus arba Bendrijos leidžiamus vynininkystės metodus, yra tik administracinė vyno importo į Europos Sąjungos teritoriją sąlyga?

2.    Ar Sąjungos teisei neprieštarauja nacionalinės teisės principas, pagal kurį asmuo, prekiaujantis iš Moldovos importuojamu vynu, gali būti atleistas nuo atsakomybės už administracinį teisės pažeidimą, kurį sudaro vyno, pagaminto taikant Europos Sąjungoje draudžiamus vynininkystės metodus, pateikimas į rinką, jei nacionalinės valdžios institucijos nepaneigė tokio asmens prielaidos, kad vynas pagamintas taikant Europos Sąjungos leidžiamus vynininkystės metodus, kurią jis galėjo padaryti atsižvelgdamas į V I 1 dokumentą, kurį Moldovos valdžios institucijos išdavė remdamosi 2008 m. birželio 27 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 555/2008, kuriuo nustatomos išsamios Tarybos reglamento (EB) Nr. 479/2008 dėl bendro vyno rinkos organizavimo įgyvendinimo taisyklės, taikomos vyno sektoriaus paramos programoms, prekybai su trečiosiomis šalimis, gamybos potencialui ir kontrolei?

____________

1 OL L 170, 2008, p. 1.