Language of document :

2006 m. balandžio 21 d. pareikštas ieškinys byloje Pimlott prieš Europolą

(Byla F-52/06)

Proceso kalba: olandų

Šalys

Ieškovas: Mike Pimlott (Porchester Hampshire, Jungtinė Karalystė), atstovaujamas advokato D. C. Coppens

Atsakovas: Europos policijos biuras (Europolas)

Ieškovės reikalavimai

panaikinti 2006 m. sausio 25 d. Europolo sprendimą;

įpareigoti Europolą atnaujinti ieškovo darbo sutartį keturiems metams nuo 2006 m. sausio 1 d. iki 2010 m. gruodžio 31 d.;

priteisti iš Europolo bylinėjimosi išlaidas.

Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

Ieškovas, kuris pirmą kartą buvo įdarbintas Europole 2000 m. sausio 1 d. iš pradžių nustatytam 4 metų laikotarpiui, nuo 2002 m. sausio 1 d. pagal naują darbo sutartį, kuri turėjo pasibaigti 2005 m. gruodžio 31 d., tame pačiame biure užėmė kitas pareigas.

Savo ieškinyje ieškovas ginčija Europolo sprendimą atnaujinti šią darbo sutartį tik 2 metams. Jis tvirtina, kad nuo to momento, kai jis pradėjo eiti naujas pareigas pagal naują darbo sutartį, Europolas turėjo jį laikyti ne tarnautoju, kuriam jo kilmės valstybės valdžios institucijos suteikė specialias neapmokamas atostogas, o tarnautoju, kuris neturi jokio ryšio su šiomis institucijomis. Skirtumas yra akivaizdus, nes pirmu atveju turėtų būti taikoma Europolo pareigūnų tarnybos nuostatų 3 straipsnio antra įtrauka, pagal kurią leidžiama atnaujinti 2 metams, o kitu atveju taikoma šio straipsnio trečia įtrauka, leidžianti atnaujinti 4 metams.

Ieškovas tvirtina, kad 2002 metais jis nutraukė visus jį jungusius ryšius su pirmuoju darbdaviu Jungtinėje Karalystėje, ir kad jis buvo patikintas, jog pastarasis pakeis atitinkamai darbuotojų registrą. Net paaiškėjus, kad iš tiesų Jungtinės Karalystės valdžios institucijos neišbraukė jo iš šio registro, ieškovas mano, kad jis bet kuriuo atveju neturi patirti pasekmių dėl šio nerūpestingumo.

____________