Language of document :

2007 m. sausio 19 d. pareikštas ieškinys byloje Skoulidi prieš Komisiją

(Byla F-4/07)

Proceso kalba: prancūzų

Šalys

Ieškovė: Eleni-Eleftheria Skoulidi (Briuselis, Belgija), atstovaujama G. Vandersanden

Atsakovė: Europos Bendrijų Komisija

Ieškovės reikalavimai

Priteisti ieškovei moralinę žalą, kurią ji patyrė dėl Paskyrimų tarnybos 2006 m. kovo 28 d. Sprendimo, kuriuo atsisakoma leisti jai pasinaudoti Komisijos ir Graikijos vyriausybės susitarimu dėl pasikeitimo pareigūnais.

Įvertinti šią žalą ex aequo et bono 200 000 EUR.

Priteisti iš atsakovės bylinėjimosi išlaidas.

Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

Ieškovė, aštuoniems mėnesiams deleguota į Graikijos nacionalinio švietimo ir religijos ministeriją, pateikė prašymą dėl galimybės pasinaudoti pasikeitimo pareigūnais tarp Komisijos ir valstybių narių programa, kad galėtų užbaigti įgyvendinti uždavinius, kuriuos ji atliko delegavimo laikotarpiu. Gavusi keleto Komisijos tarnybų ir Graikijos vyriausybės sutikimą, ieškovė gavo neigiamą sprendimą iš savo institucijos, motyvuotą tuo, kad pasikeitimas prieštarautų delegavimui taikomoms nuostatoms.

Savo ieškinyje ieškovė teigia, kad Komisija padarė keletą pažeidimų būtent:

−    nesilaikė rūpinimosi pareigūnais pareigos, kuri yra privaloma kiekvienai administracijai;

−    nesilaikė su Graikijos vyriausybe sudaryto susitarimo dėl pasikeitimo pareigūnais įsipareigojimų, taip pažeisdama ieškovės teisėtus lūkesčius ir bendrąjį Bendrijos interesą;

−    pateikė netinkamą informaciją apie ieškovę;

−    diskriminavo ieškovę kitų pareigūnų, kurie buvo deleguoti į tam tikras nacionalines institucijas ilgesniam laikotarpiui, atžvilgiu.

____________