Language of document :

2006 m. lapkričio 3 d. pareikštas ieškinys byloje H prieš Tarybą

(Byla F-127/06)

Proceso kalba: prancūzų

Šalys

Ieškovė: H, atstovaujama advokatų S. Orlandi, A. Coolen, J.-N. Louis ir E. Marchal

Atsakovė: Europos Sąjungos Taryba

Ieškovės reikalavimai

Panaikinti 2006 m. kovo 15 d. Tarybos sprendimą priverstinai išleisti ieškovę į pensiją nuo 2006 m. kovo 31 d. tiek, kiek jame jai skiriama invalidumo pašalpa pagal Pareigūnų tarnybos nuostatų 78 straipsnio pirmą pastraipą.

Priteisti iš atsakovės bylinėjimosi išlaidas.

Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

Ieškovė, kuri dėl savo invalidumo buvo išleista į pensiją nuo 2003 m. balandžio 30 d., nuo 2004 m. lapkričio 1 d. buvo sugrąžinta į tarnybą. Jai daug kartų neatvykus į tarnybą dėl ligos Taryba ją iš naujo išleido į pensiją nuo 2006 m. balandžio 1 d. paskirdama jai Pareigūnų tarnybos nuostatų 78 straipsnio pirmoje pastraipoje numatytą invalidumo pašalpą.

Grįsdama savo ieškinį ieškovė teigia, kad invalidumo komitetas nenagrinėjo ligos kilmės ir galimo ryšio tarp ligos paūmėjimo ir darbo sąlygų. Šiomis aplinkybėmis Taryba neturėjo pakankamai duomenų įvertinti, ar ieškovė turėjo teisę į Pareigūnų tarnybos nuostatų 78 straipsnio pirmoje pastraipoje, ar penktoje pastraipoje numatytą pašalpą. Tarybos pasirinkimas, kuris buvo mažiau palankus ieškovei, yra neteisėtas.

Be to, ieškovės teigimu, ginčijame sprendime yra padaryta akivaizdi vertinimo klaida dėl jos ligos pobūdžio, kuri paūmėjo iš naujo pradėjus eiti pareigas ir su profesinėmis pareigomis susijusio streso.

____________