Language of document :

2010 m. rugpjūčio 5 d. pareikštas ieškinys byloje Lunetta prieš Komisiją

(Byla F-63/10)

Proceso kalba: prancūzų

Šalys

Ieškovas: Calogero Lunetta (Briuselis, Belgija), atstovaujamas advokatų L. Levi ir C. Christophe Bernard-Glanz

Atsakovė: Europos Komisija

Ginčo dalykas bei aprašymas

Komisijos sprendimo, kuriuo užbaigiama procedūra, pradėta pagal Pareigūnų tarnybos nuostatų 73 straipsnį, po nelaimingo atsitikimo ieškovui 2001 m. rugpjūčio 13 d., kuriuo jam pripažįstamas 6 % dydžio dalinis nuolatinis invalidumas, panaikinimas ir atsakovės įpareigojimas padengti ieškovui nuostolius su palūkanomis.

Ieškovo reikalavimai

Pripažinti šį ieškinį priimtinu.

Prireikus, paprašyti atsakovės pateikti Europos Sąjungos Teisingumo Teismo pirmininko priimtą sprendimą paskirti į gydytojų komisiją trečiąjį gydytoją.

Prireikus, paprašyti atsakovės pateikti bylos medžiagos 10006353 dokumentų kopijas.

Panaikinti 2009 m. spalio 28 d. Paskyrimų tarnybos sprendimą, kuriuo užbaigiama procedūra, pradėta remiantis Pareigūnų tarnybos nuostatų 73 straipsniu, po nelaimingo atsitikimo ieškovui 2001 m. rugpjūčio 13 d., kuriuo jam pripažįstamas 6 % dydžio dalinis nuolatinis invalidumas, ir, prireikus, Paskyrimų tarnybos sprendimą, kuriuo atmetamas skundas.

Todėl nustatyti, kad dalinis nuolatinis invalidumas turi būti vertinamas remiantis teisės aktais ir vertinimo formule, galiojusiais nelaimingo atsitikimo dieną iki 2006 m. sausio 1 d.; ieškovo pagal Tarnybos nuostatų 73 straipsnį pateiktą prašymą turi peržiūrėti nešališka, nepriklausoma ir neutrali gydytojų komisija, kuri gali dirbti greitai, visiškai nepriklausomai ir nešališkai.

Priteisti iš atsakovės ex aequo et bono 50 000 eurų (penkiasdešimt tūkstančių) atlyginimą už dėl priimtų sprendimų patirtą neturtinę žalą su palūkanomis.

Priteisti iš atsakovės negalutinį 25 000 eurų (dvidešimt penki tūkstančiai) atlyginimą už dėl priimtų sprendimų patirtą turtinę žalą su palūkanomis.

Priteisti iš atsakovės 12 % delspinigius, apskaičiuotus nuo mokėtinos sumos pagal Tarnybos nuostatų 73 straipsnį laikotarpiu vėliausiai nuo 2002 m. rugpjūčio 13 d. iki tol, kol bus sumokėta visa suma.

Bet kuriuo atveju, priteisti iš atsakovės ex aequo et bono 50 000 eurų (penkiasdešimt tūkstančių) atlyginimą dėl protingo termino pažeidimo su palūkanomis.

Priteisti iš Europos Komisijos bylinėjimosi išlaidas.

____________