Sudski kalendar
Kalendar ima informativni karakter te je objavljen uz zadržavanje mogućnosti izmjena. Kalendar ne obvezuje instituciju.
Razvrstavanje po : datum | sud | dvorana
Datum Predmet Jezik postupka Dvorana
Ponedjeljak 15.10.2018
14.30
Presuda
T-79/16
Državne potpore
Vereniging Gelijkberechtiging Grondbezitters i drugi / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
NL Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 15.10.2018
14.30
Presuda
T-7/17
Intelektualno vlasništvo
John Mills / EUIPO - Jerome Alexander Consulting (MINERAL MAGIC)
Opći sud - drugo vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 15.10.2018
14.30
Presuda
T-164/17
Intelektualno vlasništvo
Apple and Pear Australia i Star Fruits Diffusion / EUIPO - Pink Lady America (WILD PINK)
Opći sud - drugo vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 15.10.2018
14.30
Presuda
T-444/17
Intelektualno vlasništvo
CompuGroup Medical / EUIPO - Medion (life coins)
Opći sud - drugo vijeće
DE Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 15.10.2018
14.30
Rasprava
T-611/17
Intelektualno vlasništvo
All Star / EUIPO - Carrefour Hypermarchés (Forme d'une semelle de chaussure)
Opći sud - drugo vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 16.10.2018
9.30
Presuda
T-605/16
Pravilnik o službenicima
OY / Komisija
Opći sud - četvrto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 16.10.2018
9.30
Presuda
T-10/17
Proof IT / EIGE
Opći sud - treće vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 16.10.2018
9.30
Rasprava
T-128/17
Pravilnik o službenicima
Torné / Komisija
Opći sud - treće vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 16.10.2018
9.30
Presuda
T-171/17
Intelektualno vlasništvo
M & K / EUIPO - Genfoot (KIMIKA)
Opći sud - treće vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 16.10.2018
9.30
Rasprava
T-446/17
Pravilnik o službenicima
TK / Parlament
Opći sud - prvo vijeće
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 16.10.2018
9.30
Presuda
T-548/17
Intelektualno vlasništvo
VF International / EUIPO - Virmani (ANOKHI)
Opći sud - prvo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 16.10.2018
9.30
Presuda
T-581/17
Intelektualno vlasništvo
Asics / EUIPO - Van Lieshout Textielagenturen (Représentation de quatre lignes croisées)
Opći sud - prvo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 16.10.2018
9.30
Presuda
T-644/17
Intelektualno vlasništvo
DNV GL / EUIPO (Sustainablel)
Opći sud - treće vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 17.10.2018
9.30
Mišljenje
C-82/17 P
TestBioTech i drugi / Komisija
Sud - treće vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Srijeda 17.10.2018
9.30
Presuda
C-167/17
Klohn
Sud - prvo vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Srijeda 17.10.2018
9.30
Presuda
C-249/17
Oporezivanje
Ryanair
Sud - prvo vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Srijeda 17.10.2018
9.30
Presuda
C-425/17
Usklađivanje zakonodavstava
Günter Hartmann Tabakvertrieb
Sud - šesto vijeće
DE Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Srijeda 17.10.2018
9.30
Mišljenje
C-444/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Arib i drugi
Sud - veliko vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Srijeda 17.10.2018
9.30
Mišljenje
C-496/17
Carinska unija
Deutsche Post
Sud - treće vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Srijeda 17.10.2018
9.30
Presuda
C-503/17
Oporezivanje
Komisija / Ujedinjena Kraljevina
Sud - osmo vijeće
EN Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Wahl
Srijeda 17.10.2018
9.30
Presuda
C-504/17
Oporezivanje
Komisija / Irska
Sud - osmo vijeće
EN Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Wahl
Srijeda 17.10.2018
9.30
Rasprava
C-629/17
Intelektualno vlasništvo
J. Portugal Ramos Vinhos
Sud - četvrto vijeće
PT Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 17.10.2018
9.30
Rasprava
C-635/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
E.
Sud - drugo vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 17.10.2018
9.30
Presuda
C-393/18 PPU
Područje slobode, sigurnosti i pravde
UD
Sud - prvo vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Srijeda 17.10.2018
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti T-525/16
T-526/16
T-540/16
Pravilnik o službenicima
GQ i drugi / Komisija
FZ i drugi / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 17.10.2018
9.30
Presuda
T-8/17
Intelektualno vlasništvo
Golden Balls / EUIPO - Les Éditions P. Amaury (GOLDEN BALLS)
Opći sud - treće vijeće
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 17.10.2018
9.30
Presuda
T-788/17
Intelektualno vlasništvo
Szabados / EUIPO - Sociedad Española de Neumología y Cirugía Torácica (Separ) (MicroSepar)
Opći sud - treće vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 17.10.2018
9.30
Presuda
T-822/17
Intelektualno vlasništvo
Weber-Stephen Products / EUIPO (iGrill)
Opći sud - deveto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 17.10.2018
9.30
Rasprava
T-837/17
Intelektualno vlasništvo
Negru / EUIPO - Sky (SkyPrivate)
Opći sud - treće vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 18.10.2018
9.00
Presuda
C-669/16
Komisija / Ujedinjena Kraljevina
Sud - šesto vijeće
EN Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 18.10.2018
9.00
Presuda
C-100/17 P
Trgovinska politika
Gul Ahmed Textile Mills / Vijeće
Sud - četvrto vijeće
EN Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 18.10.2018
9.00
Presuda
C-145/17 P
Trgovinska politika
Internacional de Productos Metálicos / Komisija
Sud - prvo vijeće
ES Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 18.10.2018
9.00
Presuda
C-149/17
Intelektualno vlasništvo
Bastei Lübbe
Sud - treće vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 18.10.2018
9.00
Presuda
C-153/17
Oporezivanje
Volkswagen Financial Services
Sud - šesto vijeće
EN Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 18.10.2018
9.00
Presuda
C-207/17
Trgovinska politika
Rotho Blaas
Sud - prvo vijeće
IT Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Četvrtak 18.10.2018
9.00
Presuda
C-301/17
Komisija / Rumunjska
Sud - šesto vijeće
RO Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 18.10.2018
9.00
Mišljenje
C-535/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
NK
Sud - prvo vijeće
NL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 18.10.2018
9.00
Presuda
C-606/17
IBA Molecular Italy
Sud - osmo vijeće
IT Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 18.10.2018
9.00
Rasprava
C-634/17
ReFood
Sud - peto vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 18.10.2018
9.00
Presuda
C-662/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
E. G.
Sud - sedmo vijeće
SL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 18.10.2018
9.30
Presuda
T-364/16
Trgovinska politika
ArcelorMittal Tubular Products Ostrava i drugi / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 18.10.2018
9.30
Presuda
T-387/16
Energetska politika
Terna / Komisija
Opći sud - peto vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 18.10.2018
9.30
Presuda
T-640/16
Tržišno natjecanje
GEA Group / Komisija
Opći sud - peto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 18.10.2018
9.30
Presuda
T-109/17
Intelektualno vlasništvo
FCA US / EUIPO - Busbridge (VIPER)
Opći sud - šesto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 18.10.2018
9.30
Presuda
T-533/17
Intelektualno vlasništvo
Next design+produktion / EUIPO - Nanu-Nana Joachim Hoepp (nuuna)
Opći sud - sedmo vijeće
DE Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 18.10.2018
11.00
Rasprava
C-647/17
Oporezivanje
Srf konsulterna
Sud - peto vijeće
SV Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 22.10.2018
14.30
Rasprava
C-551/18 PPU
Područje slobode, sigurnosti i pravde
IK (Exécution d'une peine complémentaire)
Sud - prvo vijeće
NL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 23.10.2018
9.30
Rasprava
T-749/16
Trgovinska politika
Stemcor London i Samac Steel Supplies / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 23.10.2018
9.30
Rasprava
T-883/16
Energetska politika
Poljska / Komisija
Opći sud - prvo prošireno vijeće
PL Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 23.10.2018
9.30
Presuda
T-672/17
Intelektualno vlasništvo
Mamas and Papas / EUIPO - Wall-Budden (Tour de lit d’enfant)
Opći sud - drugo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 24.10.2018
9.00
Rasprava
C-607/17
Sloboda poslovnog nastana
Memira Holding
Sud - prvo vijeće
SV Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 24.10.2018
9.00
Rasprava
C-608/17
Sloboda poslovnog nastana
Holmen
Sud - prvo vijeće
SV Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 24.10.2018
9.30
Presuda
C-124/17
Vossloh Laeis
Sud - četvrto vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Srijeda 24.10.2018
9.30
Presuda
C-234/17
Načela prava Zajednice
XC i drugi
Sud - veliko vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Srijeda 24.10.2018
9.30
Rasprava
C-299/17
Industrijska politika
VG Media
Sud - četvrto vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 24.10.2018
9.30
Presuda
C-595/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Apple Sales International i drugi
Sud - treće vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Wahl
Srijeda 24.10.2018
9.30
Presuda
C-602/17
Slobodno kretanje osoba
Sauvage i Lejeune
Sud - šesto vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Srijeda 24.10.2018
9.30
Presuda
T-435/12
Intelektualno vlasništvo
Bacardi / EUIPO - Palírna U zeleného stromu (42 BELOW)
Opći sud - prvo vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 24.10.2018
9.30
Presuda
T-299/15
Arbitražna klauzula
Nova / Komisija
Opći sud - četvrto vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 24.10.2018
9.30
Presuda
T-447/16
Intelektualno vlasništvo
Pirelli Tyre / EUIPO - Yokohama Rubber (Représentation d’une rainure en forme de « l »)
Opći sud - sedmo prošireno vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 24.10.2018
9.30
Presuda
T-477/16
Arbitražna klauzula
Epsilon International / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 24.10.2018
9.30
Presuda
T-29/17
Pravilnik o službenicima
RQ / Komisija
Opći sud - sedmo prošireno vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 24.10.2018
9.30
Presuda
T-63/17
Intelektualno vlasništvo
Grupo Orenes / EUIPO - Akamon Entertainment Millenium (Bingo VIVA! Slots)
Opći sud - četvrto vijeće
ES Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 24.10.2018
9.30
Presuda
T-162/17 RENV
Pravilnik o službenicima
Fernández González / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 24.10.2018
9.30
Presuda
T-261/17
Intelektualno vlasništvo
Bayer / EUIPO - Uni-Pharma Kleon Tsetis, Farmakeutika Ergastiria (SALOSPIR)
Opći sud - sedmo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 24.10.2018
9.30
Presuda
T-400/17
Deza / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
CS Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 24.10.2018
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti T-801/17
T-802/17
T-803/17
Intelektualno vlasništvo
Dermatest / EUIPO (ORIGINAL excellent dermatest 3-star-guarantee.de)
Dermatest / EUIPO (ORIGINAL excellent dermatest 5-star-guarantee.de CLINICALLY TESTED)
Dermatest / EUIPO (ORIGINAL excellent dermatest)
Opći sud - šesto vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 25.10.2018
9.30
Presuda
C-260/17
Anodiki Services EPE
Sud - deveto vijeće
EL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 25.10.2018
9.30
Presuda
C-331/17
Socijalna politika
Sciotto
Sud -
IT Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 25.10.2018
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-350/17
C-351/17
Promet
Mobit
Autolinee Toscane
Sud - četvrto vijeće
IT Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 25.10.2018
9.30
Presuda
C-413/17
Roche Lietuva
Sud - deveto vijeće
LT Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 25.10.2018
9.30
Presuda
C-433/17 P
Intelektualno vlasništvo
Enercon / EUIPO
Sud - šesto vijeće
EN Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 25.10.2018
9.30
Presuda
C-451/17
Socijalna sigurnost radnika migranata
Walltopia
Sud - šesto vijeće
BG Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 25.10.2018
9.30
Presuda
C-462/17
Usklađivanje zakonodavstava
Tänzer & Trasper
Sud - deveto vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 25.10.2018
9.30
Mišljenje
C-469/17
Intelektualno vlasništvo
Funke Medien NRW
Sud - veliko vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 25.10.2018
9.30
Presuda
C-527/17
Intelektualno vlasništvo
Boston Scientific
Sud - deveto vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 25.10.2018
9.30
Presuda
C-528/17
Oporezivanje
Božičevič Ježovnik
Sud - deveto vijeće
SL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 25.10.2018
9.30
Mišljenje
C-579/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
GRADBENIŠTVO KORANA
Sud - drugo vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Četvrtak 25.10.2018
9.30
Rasprava
C-589/17
Carinska unija
Prenatal
Sud - drugo vijeće
ES Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 25.10.2018
9.30
Rasprava
C-614/17
Poljoprivreda i ribarstvo
Fundación Consejo Regulador de la Denominación de Origen Protegida Queso Manchego
Sud - četvrto vijeće
ES Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 25.10.2018
9.30
Presuda
T-286/15
Institucionalno pravo
KF / CSUE
Opći sud - deveto prošireno vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 25.10.2018
9.30
Presuda
T-334/16 P
Pravilnik o službenicima
FN i drugi / CEPOL
Opći sud - žalbeno vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 25.10.2018
9.30
Presuda
T-122/17
Intelektualno vlasništvo
Devin / EUIPO - Haskovo (DEVIN)
Opći sud - osmo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 25.10.2018
9.30
Presuda
T-129/17 RENV
Pravilnik o službenicima
DI / EASO
Opći sud - deveto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 25.10.2018
9.30
Presuda
T-359/17
Intelektualno vlasništvo
Aldo Supermarkets / EUIPO - Aldi Einkauf (ALDI)
Opći sud - osmo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 25.10.2018
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti T-76/18
T-83/18
Pravilnik o službenicima
CN / Parlament
CH / Parlament
Opći sud - prvo vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 25.10.2018
14.30
Rasprava
C-689/17
Conti 11. Container Schiffahrt
Sud - peto vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 06.11.2018
9.30
Presuda
Spojeni predmeti C-569/16
C-570/16
Socijalna politika
Bauer
Willmeroth
Sud - veliko vijeće
DE
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Utorak 06.11.2018
9.30
Presuda
Spojeni predmeti C-622/16 P
C-623/16 P
C-624/16 P
Državne potpore
Scuola Elementare Maria Montessori / Komisija
Komisija / Scuola Elementare Maria Montessori
Komisija / Ferracci
Sud - veliko vijeće
IT
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Wathelet
Utorak 06.11.2018
9.30
Presuda
C-619/16
Socijalna politika
Kreuziger
Sud - veliko vijeće
DE
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Utorak 06.11.2018
9.30
Presuda
C-684/16
Socijalna politika
Max-Planck-Gesellschaft zur Förderung der Wissenschaften
Sud - veliko vijeće
DE
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Utorak 06.11.2018
9.30
Rasprava
C-706/17
Državne potpore
Achema i drugi
Sud - četvrto vijeće
LT
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 06.11.2018
9.30
Mišljenje
C-492/18 PPU
Područje slobode, sigurnosti i pravde
TC
Sud - prvo vijeće
NL
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Utorak 06.11.2018
9.30
Rasprava
T-643/16
Gamaa Islamya Egypte / Vijeće
Opći sud - prvo vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 06.11.2018
9.30
Rasprava
T-453/17
Pravilnik o službenicima
TV / Vijeće
Opći sud - treće vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 07.11.2018
9.30
Presuda
C-171/17
Sloboda pružanja usluga
Komisija / Mađarska
Sud - četvrto vijeće
HU
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Srijeda 07.11.2018
9.30
Presuda
C-257/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
C i A
Sud - treće vijeće
NL
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Mengozzi
Srijeda 07.11.2018
9.30
Presuda
Spojeni predmeti C-293/17
C-294/17
Coöperatie Mobilisation for the Environment i Vereniging Leefmilieu
Stichting Werkgroep Behoud de Peel
Sud - drugo vijeće
NL
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Srijeda 07.11.2018
9.30
Rasprava
C-377/17
Sloboda pružanja usluga
Komisija / Njemačka
Sud - četvrto vijeće
DE
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 07.11.2018
9.30
Presuda
C-380/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
K i B
Sud - treće vijeće
NL
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Mengozzi
Srijeda 07.11.2018
9.30
Presuda
C-432/17
Socijalna politika
O'Brien
Sud - prvo vijeće
EN
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Srijeda 07.11.2018
9.30
Presuda
C-461/17
Holohan i drugi
Sud - drugo vijeće
EN
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Srijeda 07.11.2018
9.30
Presuda
C-484/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
K
Sud - treće vijeće
NL
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Srijeda 07.11.2018
9.30
Rasprava
C-510/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
ML
Sud - drugo vijeće
SK
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 07.11.2018
9.30
Presuda
C-544/17 P
Državne potpore
BPC Lux 2 i drugi / Komisija
Sud - prvo vijeće
EN
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 08.11.2018
9.30
Presuda
C-495/17
Oporezivanje
Cartrans Spedition
Sud - sedmo vijeće
RO
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 08.11.2018
9.30
Presuda
C-502/17
Oporezivanje
C&D Foods Acquisition
Sud - šesto vijeće
DA
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 08.11.2018
9.30
Rasprava
C-631/17
Socijalna sigurnost radnika migranata
Inspecteur van de Belastingdienst
Sud - treće vijeće
NL
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 08.11.2018
9.30
Rasprava
C-638/17
Oporezivanje
Skonis ir kvapas
Sud - peto vijeće
LT
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 08.11.2018
9.30
Presuda
T-544/13 RENV
Energetska politika
Dyson / Komisija
Opći sud - peto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 08.11.2018
9.30
Presuda
T-34/16
Poljoprivreda i ribarstvo
Litva / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
LT Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 08.11.2018
9.30
Presuda
T-718/16
Intelektualno vlasništvo
Mad Dogg Athletics / EUIPO - Aerospinning Master Franchising (SPINNING)
Opći sud - deveto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 08.11.2018
9.30
Presuda
T-724/16 P
Pravilnik o službenicima
Cocchi i Falcione / Komisija
Opći sud - žalbeno vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 08.11.2018
9.30
Presuda
T-874/16
Pravilnik o službenicima
RA /
Opći sud - treće vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 08.11.2018
9.30
Presuda
T-454/17
"Pro NGO!" / Komisija
Opći sud - deveto vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 08.11.2018
9.30
Rasprava
T-766/17
Intelektualno vlasništvo
Eglo Leuchten / EUIPO - Di-Ka (Lampe)
Opći sud - deveto vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 08.11.2018
9.30
Rasprava
T-800/17
Intelektualno vlasništvo
Brown Street Holdings / EUIPO - Enesan (FIGHT LIFE)
Opći sud - peto vijeće
DE Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 08.11.2018
9.30
Rasprava
T-804/17
Intelektualno vlasništvo
Stada Arzneimittel / EUIPO (Représentation de deux arches opposées)
Opći sud - sedmo vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 08.11.2018
11.00
Rasprava
T-767/17
Intelektualno vlasništvo
Eglo Leuchten / EUIPO - Briloner Leuchten (Lampe)
Opći sud - deveto vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 13.11.2018
9.30
Presuda
C-33/17
Sloboda pružanja usluga
Čepelnik
Sud - veliko vijeće
SL
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Wahl
Utorak 13.11.2018
9.30
Presuda
Spojeni predmeti C-47/17
C-48/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
X
Sud - veliko vijeće
NL
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Wathelet
Utorak 13.11.2018
9.30
Presuda
C-310/17
Intelektualno vlasništvo
Levola Hengelo
Sud - veliko vijeće
NL
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Wathelet
Utorak 13.11.2018
9.30
Rasprava
C-673/17
Industrijska politika
Planet49
Sud - veliko vijeće
DE
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 13.11.2018
9.30
Presuda
T-44/17
Intelektualno vlasništvo
Camomilla / EUIPO - CMT (CAMOMILLA)
Opći sud - prvo vijeće
IT Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 13.11.2018
9.30
Presuda
T-241/17
Poljoprivreda i ribarstvo
Poljska / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
PL Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 13.11.2018
9.30
Rasprava
T-474/17
Poljoprivreda i ribarstvo
Portugal / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
PT Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 14.11.2018
9.30
Mišljenje
C-620/16
Načela prava Zajednice
Komisija / Njemačka
Sud - četvrto vijeće
DE
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Srijeda 14.11.2018
9.30
Presuda
C-18/17
Pristupanje novih država
Danieli & C. Officine Meccaniche i drugi
Sud - treće vijeće
DE
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Wahl
Srijeda 14.11.2018
9.30
Presuda
C-93/17
Državne potpore
Komisija / Grčka
Sud - prvo vijeće
EL
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Wathelet
Srijeda 14.11.2018
9.30
Presuda
C-215/17
Usklađivanje zakonodavstava
NKBM
Sud - četvrto vijeće
SL
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Srijeda 14.11.2018
9.30
Presuda
C-238/17
Industrijska politika
Renerga
Sud - treće vijeće
LT
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Srijeda 14.11.2018
9.30
Presuda
C-296/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Wiemer & Trachte
Sud - četvrto vijeće
BG
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Wahl
Srijeda 14.11.2018
9.30
Presuda
C-342/17
Sloboda pružanja usluga
Memoria i Dall'Antonia
Sud - treće vijeće
IT
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Srijeda 14.11.2018
9.30
Mišljenje
C-465/17
Falck Rettungsdienste i Falck
Sud - treće vijeće
DE
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Srijeda 14.11.2018
9.30
Mišljenje
C-630/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Milivojević
Sud - drugo vijeće
HR
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Srijeda 14.11.2018
9.30
Rasprava
C-646/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Moro
Sud - prvo vijeće
IT
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 14.11.2018
9.30
Rasprava
C-682/17
ExxonMobil Production Deutschland
Sud - peto vijeće
DE
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 14.11.2018
9.30
Presuda
T-486/17
Intelektualno vlasništvo
Foodterapia / EUIPO - Sperlari (DIETOX)
Opći sud - sedmo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 14.11.2018
9.30
Rasprava
T-762/17
Intelektualno vlasništvo
Grammer / EUIPO (Représentation d'une figure géométrique)
Opći sud - sedmo vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 15.11.2018
9.30
Mišljenje
C-40/17
Usklađivanje zakonodavstava
Fashion ID
Sud - drugo vijeće
DE
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 15.11.2018
9.30
Mišljenje
C-118/17
Dunai
Sud - treće vijeće
HU
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Wahl
Četvrtak 15.11.2018
9.30
Presuda
C-308/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Kuhn
Sud - prvo vijeće
DE
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Četvrtak 15.11.2018
9.30
Presuda
C-330/17
Promet
Verbraucherzentrale Baden-Württemberg
Sud - peto vijeće
DE
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 15.11.2018
9.30
Mišljenje
C-341/17 P
Poljoprivreda i ribarstvo
Grčka / Komisija
Sud - osmo vijeće
EL
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 15.11.2018
9.30
Mišljenje
C-393/17
Kirschstein
Sud - treće vijeće
NL
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 15.11.2018
9.30
Presuda
C-457/17
Načela prava Zajednice
Maniero
Sud - prvo vijeće
DE
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 15.11.2018
9.30
Mišljenje
C-483/17
Građanstvo Unije
Tarola
Sud - treće vijeće
EN
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 15.11.2018
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-487/17
C-488/17
C-489/17
Verlezza i drugi
Scaglione
MAD
Sud -
IT
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 15.11.2018
9.30
Mišljenje
C-590/17
Pouvin i Dijoux
Sud - treće vijeće
FR
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 15.11.2018
9.30
Presuda
C-592/17
Carinska unija
Baby Dan
Sud - deveto vijeće
DA
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Wahl
Četvrtak 15.11.2018
9.30
Rasprava
C-637/17
Usklađivanje zakonodavstava
Cogeco Communications
Sud - drugo vijeće
PT
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 15.11.2018
9.30
Rasprava
C-664/17
Socijalna politika
Ellinika Nafpigeia
Sud - treće vijeće
EL
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 15.11.2018
9.30
Rasprava
C-697/17
Telecom Italia
Sud - peto vijeće
IT
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 15.11.2018
9.30
Presuda
Spojeni predmeti T-202/10 RENV II
T-203/10 RENV II
Državne potpore
Stichting Woonlinie i drugi / Komisija
Stichting Woonpunt i drugi / Komisija
Opći sud - osmo prošireno vijeće
NL Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 15.11.2018
9.30
Presuda
T-207/10
Državne potpore
Deutsche Telekom / Komisija
Opći sud - deveto vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 15.11.2018
9.30
Presuda
T-239/11
Državne potpore
Sigma Alimentos Exterior / Komisija
Opći sud - deveto vijeće
ES Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 15.11.2018
9.30
Presuda
T-316/14
PKK / Vijeće
Opći sud - treće prošireno vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 15.11.2018
9.30
Presuda
T-487/14
Trgovinska politika
CHEMK i KF / Komisija
Opći sud - deveto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 15.11.2018
9.30
Presuda
T-793/14
Državne potpore
Tempus Energy i Tempus Energy Technology / Komisija
Opći sud - treće prošireno vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 15.11.2018
9.30
Presuda
T-113/15
Trgovinska politika
RFA International / Komisija
Opći sud - deveto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 15.11.2018
9.30
Presuda
T-216/17
Mabrouk / Vijeće
Opći sud - peto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 15.11.2018
9.30
Rasprava
T-222/17
Tržišno natjecanje
Recylex i drugi / Komisija
Opći sud - osmo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 15.11.2018
9.30
Presuda
T-546/17
Intelektualno vlasništvo
Haufe-Lexware / EUIPO - Le Shi Holdings (Beijing) (Leshare)
Opći sud - deveto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF