Sudski kalendar
Kalendar ima informativni karakter te je objavljen uz zadržavanje mogućnosti izmjena. Kalendar ne obvezuje instituciju.
Razvrstavanje po : datum | sud | dvorana
Datum Predmet Jezik postupka Dvorana
Ponedjeljak 29.4.2019
15.00
Rasprava
C-323/18
Oporezivanje
Tesco-Global Áruházak
Sud - veliko vijeće
HU Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 30.4.2019
9.30
Mišljenje
Avis 1/17
Institucionalno pravo
Accord ECG UE-Canada
Sud - puni sastav
FR Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Utorak 30.4.2019
9.30
Mišljenje
C-556/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Torubarov
Sud - veliko vijeće
HU Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Utorak 30.4.2019
9.30
Presuda
C-611/17
Ribarstvena politika
Italija / Conseil (Quota de pêche de l’espadon méditerranéen)
Sud - veliko vijeće
IT Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Utorak 30.4.2019
9.30
Mišljenje
C-620/17
Načela prava Zajednice
Hochtief Solutions Magyarországi Fióktelepe
Sud - četvrto vijeće
HU Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Utorak 30.4.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-708/17
C-725/17
EVN Bulgaria Toplofikatsia
Toplofikatsia Sofia
Sud - četvrto vijeće
BG Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Utorak 30.4.2019
9.30
Mišljenje
C-128/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Dorobantu
Sud - veliko vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Utorak 30.4.2019
9.30
Mišljenje
C-198/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
CeDe Group
Sud - četvrto vijeće
SV Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Utorak 30.4.2019
9.30
Mišljenje
C-390/18
Sloboda pružanja usluga
AIRBNB Ireland
Sud - veliko vijeće
FR Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Utorak 30.4.2019
9.30
Rasprava
C-414/18
Usklađivanje zakonodavstava
Iccrea Banca
Sud - veliko vijeće
IT Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 30.4.2019
9.30
Mišljenje
C-508/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Minister for Justice and Equality (Mandat d’arrêt européen émis par le procureur public de Lübeck)
Sud - veliko vijeće
EN Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Utorak 30.4.2019
9.30
Mišljenje
C-509/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Minister for Justice and Equality (Mandat d’arrêt européen émis par le procureur général de Lituanie)
Sud - veliko vijeće
EN Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Utorak 30.4.2019
9.30
Mišljenje
C-82/19 PPU
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Minister for Justice and Equality (Mandat d’arrêt européen émis par le procureur public de Zwickau)
Sud - veliko vijeće
EN Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Utorak 30.4.2019
15.30
Presuda
T-516/16
Pravilnik o službenicima
Alvarez y Bejarano i drugi / Komisija
Opći sud - osmo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 30.4.2019
15.30
Presuda
T-523/16
Pravilnik o službenicima
Ardalic i drugi / Vijeće
Opći sud - osmo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 30.4.2019
15.30
Presuda
T-536/16
Pravilnik o službenicima
Alvarez y Bejarano i drugi / Komisija
Opći sud - osmo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 30.4.2019
15.30
Presuda
T-542/16
Pravilnik o službenicima
Ardalic i drugi / Vijeće
Opći sud - osmo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 30.4.2019
15.30
Presuda
T-737/17
Pravilnik o službenicima
Wattiau / Parlament
Opći sud - deveto vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 30.4.2019
15.30
Presuda
T-136/18
Intelektualno vlasništvo
Kuota International / EUIPO - Sintema Sport (K)
Opći sud - prvo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 30.4.2019
15.30
Presuda
T-214/18
Institucionalno pravo
Briois / Parlament
Opći sud - sedmo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 30.4.2019
15.30
Rasprava
T-385/18
Intelektualno vlasništvo
Aldi / EUIPO - Crone (CRONE)
Opći sud - treće vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 30.4.2019
15.30
Presuda
T-558/18
Intelektualno vlasništvo
Lupu / EUIPO - Et Djili Soy Dzhihangir Ibryam (Djili DS)
Opći sud - treće vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 02.5.2019
9.00
Rasprava
C-380/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
E.P. (Menace pour l’ordre public)
Sud - prvo vijeće
NL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 02.5.2019
9.00
Rasprava
Spojeni predmeti C-381/18
C-382/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
G.S. (Menace pour l’ordre public)
V.G. (Menace pour l’ordre public)
Sud - prvo vijeće
NL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Presuda
C-598/17
Državne potpore
A-Fonds
Sud - prvo vijeće
NL Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Presuda
C-614/17
Poljoprivreda i ribarstvo
Fundación Consejo Regulador de la Denominación de Origen Protegida Queso Manchego
Sud - četvrto vijeće
ES Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Mišljenje
C-683/17
Intelektualno vlasništvo
Cofemel
Sud - treće vijeće
PT Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Mišljenje
C-692/17
Oporezivanje
Paulo Nascimento Consulting
Sud - drugo vijeće
PT Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Presuda
C-694/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Pillar Securitisation
Sud - treće vijeće
FR Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Mišljenje
C-28/18
Usklađivanje zakonodavstava
Verein für Konsumenteninformation
Sud - peto vijeće
DE Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Mišljenje
C-39/18 P
Tržišno natjecanje
Komisija / Icap i drugi
Sud - treće vijeće
EN Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Mišljenje
C-42/18
Oporezivanje
Cardpoint
Sud - treće vijeće
DE Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Mišljenje
C-70/18
Vanjski odnosi
A i drugi
Sud - prvo vijeće
NL Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Presuda
C-98/18
T. Boer & Zonen
Sud - deveto vijeće
NL Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Presuda
C-133/18
Oporezivanje
Sea Chefs Cruise Services
Sud - treće vijeće
FR Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Presuda
C-224/18
Oporezivanje
Budimex
Sud - sedmo vijeće
PL Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Presuda
C-225/18
Oporezivanje
Grupa Lotos
Sud - osmo vijeće
PL Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Presuda
C-250/18
Komisija / Croatie (Décharge de Biljane Donje)
Sud - osmo vijeće
HR Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Presuda
C-259/18
Sloboda pružanja usluga
Asendia Spain
Sud - osmo vijeće
ES Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Presuda
C-265/18
Oporezivanje
Jarmuškienė
Sud - deseto vijeće
LT Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Presuda
C-268/18
Carinska unija
Onlineshop
Sud - deseto vijeće
RO Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Presuda
C-294/18
Energetska politika
Oulun Sähkönmyynti
Sud - deseto vijeće
FI Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Wahl
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Presuda
C-309/18
Lavorgna
Sud - deveto vijeće
IT Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Rasprava
C-360/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Cargill Deutschland
Sud - treće vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Rasprava
C-395/18
Tim
Sud - drugo vijeće
IT Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Rasprava
T-399/16
Tržišno natjecanje
CK Telecoms UK Investments / Komisija
Opći sud - prvo prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Presuda
T-748/16
Pravilnik o službenicima
QH / Parlament
Opći sud - prvo vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 02.5.2019
11.00
Rasprava
Spojeni predmeti C-398/18
C-428/18
Socijalna sigurnost radnika migranata
Bocero Torrico
Bode
Sud - osmo vijeće
ES Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 02.5.2019
14.30
Rasprava
C-417/18
Industrijska politika
AW e.a. (Appels au 112)
Sud - četvrto vijeće
LT Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 03.5.2019
9.30
Rasprava
T-399/16
Tržišno natjecanje
CK Telecoms UK Investments / Komisija
Opći sud - prvo prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 06.5.2019
9.30
Rasprava
T-217/17
Državne potpore
FVE Holýšov I i drugi / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 06.5.2019
9.30
Rasprava
T-432/18
Pravilnik o službenicima
Palo / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 06.5.2019
14.30
Rasprava
Spojeni predmeti C-64/18
C-140/18
C-146/18
C-148/18
Sloboda pružanja usluga
Maksimovic
Köfler i drugi
Köfler
Köfler i drugi
Sud - sixième chambre
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.5.2019
9.30
Presuda
C-431/17
Slobodno kretanje osoba
Monachos Eirinaios
Sud - veliko vijeće
EL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Utorak 07.5.2019
9.30
Mišljenje
C-285/18
Irgita
Sud - četvrto vijeće
LT Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Utorak 07.5.2019
9.30
Mišljenje
C-347/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Salvoni
Sud - prvo vijeće
IT Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Utorak 07.5.2019
9.30
Rasprava
C-447/18
Slobodno kretanje osoba
Generálny riaditeľ Sociálnej poisťovne Bratislava i drugi
Sud - treće vijeće
SK Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.5.2019
9.30
Presuda
T-49/17
Poljoprivreda i ribarstvo
Španjolska / Komisija
Opći sud - peto vijeće
ES Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.5.2019
9.30
Presuda
T-239/17
Poljoprivreda i ribarstvo
Njemačka / Komisija
Opći sud - osmo vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.5.2019
9.30
Rasprava
T-27/18 RENV
Pravilnik o službenicima
FV / Vijeće
Opći sud - osmo vijeće
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.5.2019
9.30
Presuda
T-152/18
Intelektualno vlasništvo
Sona Nutrition / EUIPO - Solgar Holdings (SOLGAR Since 1947 MultiPlus WHOLEFOOD CONCENTRATE MULTIVITAMIN FORMULA)
Opći sud - peto vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.5.2019
9.30
Presuda
T-153/18
Intelektualno vlasništvo
Sona Nutrition / EUIPO - Solgar Holdings (SOLGAR Since 1947 MultiPlus WHOLEFOOD CONCENTRATE MULTIVITAMIN FORMULA)
Opći sud - peto vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.5.2019
9.30
Presuda
T-154/18
Intelektualno vlasništvo
Sona Nutrition / EUIPO - Solgar Holdings (SOLGAR Since 1947 MultiPlus WHOLEFOOD CONCENTRATE MULTIVITAMIN FORMULA)
Opći sud - peto vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.5.2019
9.30
Presuda
T-155/18
Intelektualno vlasništvo
Sona Nutrition / EUIPO - Solgar Holdings (SOLGAR Since 1947 MultiPlus WHOLEFOOD CONCENTRATE MULTIVITAMIN FORMULA)
Opći sud - peto vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.5.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti T-287/18
T-288/18
Intelektualno vlasništvo
M. I. Industries / EUIPO - Natural Instinct (Nature's Variety Instinct)
M. I. Industries / EUIPO - Natural Instinct (NATURE'S VARIETY INSTINCT)
Opći sud - peto vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.5.2019
9.30
Presuda
T-407/18
Pravilnik o službenicima
WP / EUIPO
Opći sud - osmo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.5.2019
9.30
Presuda
T-423/18
Intelektualno vlasništvo
Fissler / EUIPO (vita)
Opći sud - osmo vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.5.2019
9.30
Rasprava
T-501/18
Intelektualno vlasništvo
Currency One / EUIPO - Cinkciarz.pl (CINKCIARZ)
Opći sud - prvo vijeće
PL Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.5.2019
9.30
Presuda
T-629/18
Intelektualno vlasništvo
mobile.de / EUIPO (Représentation d’une voiture dans une infobulle)
Opći sud - prvo vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-24/17
Socijalna politika
Österreichischer Gewerkschaftsbund
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-396/17
Socijalna politika
Leitner
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-450/17 P
Ekonomska politika
Landeskreditbank Baden-Württemberg
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-494/17
Socijalna politika
Rossato i Conservatorio di Musica F.A. Bonporti
Sud - prvo vijeće
IT Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-566/17
Oporezivanje
Związek Gmin Zagłębia Miedziowego
Sud - drugo vijeće
PL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-568/17
Oporezivanje
Geelen
Sud - prvo vijeće
NL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-580/17
Poljoprivreda i ribarstvo
Järvelaev
Sud - deseto vijeće
ET Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Wathelet
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-631/17
Socijalna sigurnost radnika migranata
Inspecteur van de Belastingdienst
Sud - treće vijeće
NL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Srijeda 08.5.2019
9.30
Mišljenje
C-674/17
Luonnonsuojeluyhdistys Tapiola
Sud - drugo vijeće
FI Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-712/17
Oporezivanje
EN.SA.
Sud - prvo vijeće
IT Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-25/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Kerr
Sud - prvo vijeće
BG Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-53/18
Sloboda poslovnog nastana
Mastromartino
Sud - drugo vijeće
IT Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Srijeda 08.5.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-80/18
C-81/18
C-82/18
C-83/18
UNESA
Endesa Generación
Iberdrola Generación Nuclear
Sud - peto vijeće
ES Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 08.5.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-105/18
C-106/18
C-107/18
C-108/18
C-109/18
C-110/18
C-111/18
C-112/18
C-113/18
UNESA
Engasa
Duerocanto
Acciona
Associació de Productors i Usuaris d’Energia Elèctrica
Burgos Pérez i Guinea Bueno
Endesa Generación
APPA
Parc del Segre i drugi
Sud - peto vijeće
ES Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-127/18
Oporezivanje
A-PACK CZ
Sud - prvo vijeće
CS Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-161/18
Socijalna politika
Villar Láiz
Sud - treće vijeće
ES Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Srijeda 08.5.2019
9.30
Mišljenje
C-168/18
Socijalna politika
Pensions-Sicherungs-Verein
Sud - peto vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-194/18
Socijalna politika
Dodič
Sud - deveto vijeće
SL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-230/18
Načela prava Zajednice
PI
Sud - sixième chambre
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-243/18 P
Pravilnik o službenicima
Entreprise commune Fusion for Energy / Galocha
Sud - prvo vijeće
ES Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-253/18
Promet
Rhenus Veniro
Sud - deseto vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Srijeda 08.5.2019
9.30
Mišljenje
C-267/18
Delta Antrepriză de Construcţii şi Montaj 93
Sud - četvrto vijeće
RO Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-305/18
Associazione "Verdi Ambiente e Società - Aps Onlus" i drugi
Sud - sixième chambre
IT Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 08.5.2019
9.30
Rasprava
C-344/18
Socijalna politika
ISS Facility Services
Sud - četvrto vijeće
NL Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
9.30
Rasprava
C-385/18
Državne potpore
Arriva Italia i drugi
Sud - drugo vijeće
IT Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
9.30
Rasprava
C-460/18 P
Pravilnik o službenicima
HK / Komisija
Sud - prvo vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-486/18
Socijalna politika
Praxair MRC
Sud - prvo vijeće
FR Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
T-690/16
Enrico Colombo i Corinti Giacomo / Komisija
Opći sud - četvrto vijeće
IT Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
9.30
Rasprava
T-48/17
Institucionalno pravo
ADDE / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
T-99/18
Pravilnik o službenicima
Stamatopoulos / ENISA
Opći sud - deveto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
T-185/18
Tržišno natjecanje
Lucchini / Komisija
Opći sud - sixième chambre
IT Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
T-269/18
Intelektualno vlasništvo
Inditex / EUIPO - Ffauf Italia (ZARA)
Opći sud - deveto vijeće
ES Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
T-324/18
Intelektualno vlasništvo
VI.TO. / EUIPO - Bottega (Forme d’une bouteille dorée)
Opći sud - sixième chambre
IT Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
T-325/18
Intelektualno vlasništvo
VI.TO. / EUIPO - Bottega (Forme d’une bouteille rose)
Opći sud - sixième chambre
IT Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
T-358/18
Intelektualno vlasništvo
J. García Carrión / EUIPO - Codorníu (JAUME CODORNÍU)
Opći sud - deveto vijeće
ES Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
9.30
Rasprava
T-380/18
Intelektualno vlasništvo
Intas Pharmaceuticals / EUIPO - Laboratorios Indas (INTAS)
Opći sud - deveto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
T-469/18
Intelektualno vlasništvo
Battelle Memorial Institute / EUIPO (HEATCOAT)
Opći sud - sixième chambre
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
14.00
Presuda
T-434/15
Institucionalno pravo
Islamic Republic of Iran Shipping Lines i drugi / Vijeće
Opći sud - drugo vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
14.00
Presuda
T-749/16
Trgovinska politika
Stemcor London i Samac Steel Supplies / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
14.00
Rasprava
T-828/17
Pravilnik o službenicima
Quadri di Cardano / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
14.00
Presuda
T-55/18
Intelektualno vlasništvo
Team Beverage / EUIPO (LIEBLINGSWEIN)
Opći sud - drugo vijeće
DE Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
14.00
Presuda
T-56/18
Intelektualno vlasništvo
Team Beverage / EUIPO (WEIN FÜR PROFIS)
Opći sud - drugo vijeće
DE Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
14.00
Presuda
T-57/18
Intelektualno vlasništvo
Team Beverage / EUIPO (WEIN FÜR PROFIS)
Opći sud - drugo vijeće
DE Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 13.5.2019
15.00
Rasprava
C-445/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Vaselife International i Chrysal International
Sud - prvo vijeće
NL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 13.5.2019
15.00
Rasprava
C-632/18
Ekonomska politika
Fonds du Logement de la Région de Bruxelles-Capitale
Sud - osmo vijeće
FR null
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 14.5.2019
9.00
Presuda
C-55/18
Socijalna politika
CCOO
Sud - veliko vijeće
ES null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Utorak 14.5.2019
9.30
Presuda
T-12/18
Intelektualno vlasništvo
Zweirad-Center Stadler / EUIPO - Triumph Designs (Triumph)
Opći sud - prvo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 14.5.2019
9.30
Presuda
T-89/18
Intelektualno vlasništvo
Guiral Broto / EUIPO - Gastro & Soul (Café del Sol)
Opći sud - treće vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 14.5.2019
9.30
Presuda
T-90/18
Intelektualno vlasništvo
Guiral Broto / EUIPO - Gastro & Soul (CAFE DEL SOL)
Opći sud - treće vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 14.5.2019
9.30
Rasprava
T-112/18
Intelektualno vlasništvo
Pink Lady America / OCVV - WAAA (Cripps Pink)
Opći sud - treće vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 15.5.2019
9.30
Presuda
C-341/17 P
Poljoprivreda i ribarstvo
Grčka / Komisija
Sud - osmo vijeće
EL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Srijeda 15.5.2019
9.30
Mišljenje
C-621/17
Kiss i CIB Bank
Sud - treće vijeće
HU null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 15.5.2019
9.30
Presuda
C-653/17 P
Intelektualno vlasništvo
VM Vermögens-Management / EUIPO
Sud - peto vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Srijeda 15.5.2019
9.30
Presuda
C-677/17
Vanjski odnosi
Çoban
Sud - prvo vijeće
NL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Srijeda 15.5.2019
9.30
Presuda
C-706/17
Državne potpore
Achema i drugi
Sud - četvrto vijeće
LT null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Wahl
Srijeda 15.5.2019
9.30
Rasprava
C-715/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Komisija / Pologne (Mécanisme temporaire de relocalisation de demandeurs de protection internationale)
Sud - treće vijeće
PL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 15.5.2019
9.30
Rasprava
C-718/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Komisija / Hongrie (Mécanisme temporaire de relocalisation de demandeurs de protection internationale)
Sud - treće vijeće
HU null
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 15.5.2019
9.30
Rasprava
C-719/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Komisija / République tchèque (Mécanisme temporaire de relocalisation de demandeurs de protection internationale)
Sud - treće vijeće
CS null
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 15.5.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti C-103/18
C-429/18
Socijalna politika
Sánchez Ruiz
Fernández Álvarez i drugi
Sud - drugo vijeće
ES null
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 15.5.2019
9.30
Presuda
C-132/18 P
Pravilnik o službenicima
Komisija / Tuerck
Sud - osmo vijeće
FR null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Srijeda 15.5.2019
9.30
Presuda
C-170/18 P
Pravilnik o službenicima
CJ / ECDC
Sud - prvo vijeće
EN null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Srijeda 15.5.2019
9.30
Mišljenje
C-222/18
VIPA
Sud - peto vijeće
HU null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Srijeda 15.5.2019
9.30
Mišljenje
C-378/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Westphal
Sud - osmo vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Srijeda 15.5.2019
9.30
Rasprava
C-402/18
Tedeschi i Consorzio Stabile Istant Service
Sud - peto vijeće
IT null
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 15.5.2019
9.30
Rasprava
C-433/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Aktiva Finants
Sud - prvo vijeće
FI null
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Mišljenje
C-479/17 P
Institucionalno pravo
Guardian Europe / Union européenne
Sud - prvo vijeće
EN null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Presuda
C-509/17
Socijalna politika
Plessers
Sud - treće vijeće
NL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Presuda
C-689/17
Conti 11. Container Schiffahrt
Sud - peto vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Mišljenje
C-31/18
Energetska politika
Elektrorazpredelenie Yug
Sud - peto vijeće
BG null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Mišljenje
C-37/18
Socijalna sigurnost radnika migranata
Vueling Airlines
Sud - veliko vijeće
FR null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Mišljenje
C-68/18
Oporezivanje
Petrotel-Lukoil
Sud - peto vijeće
RO null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Presuda
C-138/18
Carinska unija
Estron
Sud - sixième chambre
DA null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Rasprava
C-175/18 P
PTC Therapeutics International / EMA
Sud - četvrto vijeće
EN null
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Rasprava
C-178/18 P
MSD Animal Health Innovation i Intervet International / EMA
Sud - četvrto vijeće
EN null
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Rasprava
C-176/18
Intelektualno vlasništvo
Club de Variedades Vegetales Protegidas
Sud - sedmo vijeće
ES null
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Presuda
C-204/18 P
Pebagua / Komisija
Sud - deveto vijeće
ES null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Mišljenje
C-281/18 P
Intelektualno vlasništvo
Repower / EUIPO
Sud - drugo vijeće
FR null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Mišljenje
C-314/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Openbaar Ministerie (Mandat d’arrêt européen – Garantie de renvoi dans l’État d'exécution)
Sud - četvrto vijeće
NL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pikamäe
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Rasprava
C-435/18
Tržišno natjecanje
Otis Gesellschaft i drugi
Sud - peto vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Mišljenje
C-484/18
Usklađivanje zakonodavstava
Spedidam
Sud - peto vijeće
FR null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Presuda
T-624/17
Državne potpore
Poljska / Komisija
Opći sud - deveto prošireno vijeće
PL Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Presuda
T-733/17
GMPO / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Presuda
T-354/18
Intelektualno vlasništvo
KID-Systeme / EUIPO - Sky (SKYFi)
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Rasprava
T-356/18
Intelektualno vlasništvo
Volvo Trademark / EUIPO - Paalupaikka (V V-wheels)
Opći sud - sedmo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Rasprava
T-536/18
Intelektualno vlasništvo
Société des produits Nestlé / EUIPO - European Food (fitness)
Opći sud - osmo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF