Sudski kalendar
Kalendar ima informativni karakter te je objavljen uz zadržavanje mogućnosti izmjena. Kalendar ne obvezuje instituciju.
Razvrstavanje po : datum | sud | dvorana
Datum Predmet Jezik postupka Dvorana
Ponedjeljak 15.6.2020
14.30
Rasprava
Spojeni predmeti C-422/19
C-423/19
Ekonomska politika
Hessischer Rundfunk
Sud - veliko vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 16.6.2020
9.30
Rasprava
C-398/19
Građanstvo Unije
Generalstaatsanwaltschaft Berlin (Extradition vers l'Ukraine)
Sud - veliko vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 16.6.2020
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti T-583/18
T-597/18
Državne potpore
GVN / Komisija
Hermann Albers / Komisija
Opći sud - peto vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 16.6.2020
9.30
Rasprava
T-597/18
Državne potpore
Hermann Albers / Komisija
Opći sud - peto vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 16.6.2020
9.30
Rasprava
T-25/19
Pravilnik o službenicima
AD / ECHA
Opći sud - prvo vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 17.6.2020
9.30
Rasprava
C-152/19 P
Tržišno natjecanje
Deutsche Telekom / Komisija
Sud - treće vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 17.6.2020
9.30
Rasprava
C-165/19 P
Tržišno natjecanje
Slovak Telekom / Komisija
Sud - treće vijeće
EN Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 17.6.2020
9.30
Rasprava
C-218/19
Slobodno kretanje osoba
Adina Onofrei
Sud - prvo vijeće
FR Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 17.6.2020
9.30
Rasprava
T-173/19
Pravilnik o službenicima
AV i AW / Parlament
Opći sud - sedmo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 17.6.2020
15.30
Rasprava
T-608/19
Intelektualno vlasništvo
Veronese Design Company / EUIPO - Veronese (VERONESE)
Opći sud - drugo vijeće
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 18.6.2020
9.30
Presuda
C-78/18
Slobodno kretanje kapitala
Komisija / Hongrie (Transparence associative)
Sud - veliko vijeće
HU Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 18.6.2020
9.30
Presuda
C-276/18
Oporezivanje
KrakVet Marek Batko
Sud - peto vijeće
HU Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 18.6.2020
9.30
Presuda
C-639/18
Sparkasse Südholstein
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 18.6.2020
9.30
Presuda
C-702/18 P
Intelektualno vlasništvo
Primart / EUIPO
Sud - sedmo vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 18.6.2020
9.30
Presuda
C-754/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Ryanair Designated Activity Company
Sud - treće vijeće
HU Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 18.6.2020
9.30
Presuda
C-831/18 P
Pravilnik o službenicima
Komisija / RQ
Sud - četvrto vijeće
FR null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 18.6.2020
9.30
Mišljenje
C-16/19
Socijalna politika
Szpital Kliniczny im. dra J. Babińskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej i drugi
Sud - veliko vijeće
PL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 18.6.2020
9.30
Presuda
C-142/19 P
Intelektualno vlasništvo
Dovgan / EUIPO
Sud - sixième chambre
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 18.6.2020
9.30
Mišljenje
C-320/19
Ingredion Germany
Sud - peto vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 18.6.2020
9.30
Mišljenje
C-321/19
Promet
Bundesrepublik Deutschland (Détermination des taux des péages pour l'utilisation d'autoroutes)
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 18.6.2020
9.30
Presuda
C-328/19
Porin kaupunki
Sud - četvrto vijeće
FI null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 18.6.2020
9.30
Presuda
C-340/19
Carinska unija
Hydro Energo
Sud - sixième chambre
LV Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 18.6.2020
9.30
Mišljenje
C-433/19
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Ellmes Property Services
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 18.6.2020
9.30
Rasprava
C-490/19
Poljoprivreda i ribarstvo
Syndicat interprofessionnel de défense du fromage Morbier
Sud - peto vijeće
FR Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 18.6.2020
9.30
Mišljenje
C-540/19
Područje slobode, sigurnosti i pravde
WV (Subrogation d’un organisme public au créancier d’aliments)
Sud - treće vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 18.6.2020
9.30
Rasprava
T-799/17
Tržišno natjecanje
Scania i drugi / Komisija
Opći sud - deseto prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 18.6.2020
9.30
Rasprava
T-309/19
Intelektualno vlasništvo
BRF Singapore Foods / EUIPO - Tipiak (Sadia)
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 18.6.2020
9.30
Rasprava
T-377/19
Intelektualno vlasništvo
Topcart / EUIPO - Carl International (TC CARL)
Opći sud - treće vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 18.6.2020
11.00
Rasprava
T-378/19
Intelektualno vlasništvo
Topcart / EUIPO - Carl International (TC CARL)
Opći sud - treće vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 18.6.2020
11.30
Rasprava
T-310/19
Intelektualno vlasništvo
BRF Singapore Foods / EUIPO - Tipiak (SADIA)
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 18.6.2020
14.30
Rasprava
C-275/19
Usklađivanje zakonodavstava
Sportingbet i Internet Opportunity Entertainment
Sud - deveto vijeće
PT Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 22.6.2020
9.00
Rasprava
C-344/19
Socijalna politika
Radiotelevizija Slovenija (Période d’astreinte dans un lieu reculé)
Sud - veliko vijeće
SL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 22.6.2020
9.00
Rasprava
C-580/19
Socijalna politika
Stadt Offenbach am Main (Période d’astreinte d’un pompier)
Sud - veliko vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 22.6.2020
9.30
Rasprava
T-151/18
Ben Ali / Vijeće
Opći sud - deveto prošireno vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 22.6.2020
9.30
Rasprava
T-478/18
Državne potpore
Bezouaoui i HB Consultant / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 22.6.2020
15.30
Rasprava
C-316/19
Povlastice i imuniteti
Komisija / Slovénie (Archives de la BCE)
Sud - veliko vijeće
SL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 24.6.2020
9.30
Rasprava
C-362/19 P
Državne potpore
Komisija / Fútbol Club Barcelona
Sud - peto vijeće
ES Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 24.6.2020
9.30
Rasprava
T-9/19
ClientEarth / Europska investicijska banka
Opći sud - drugo prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 24.6.2020
9.30
Rasprava
T-178/19
Kalai / Vijeće
Opći sud - četvrto vijeće
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 24.6.2020
14.30
Rasprava
T-87/19
Pravilnik o službenicima
Broughton / Eurojust
Opći sud - četvrto vijeće
NL Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 25.6.2020
9.30
Presuda
C-92/18
Institucionalno pravo
Francuska / Parlement (Exercice du pouvoir budgétaire II)
Sud - drugo vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 25.6.2020
9.30
Presuda
C-570/18 P
Pravilnik o službenicima
HF / Parlament
Sud - drugo vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 25.6.2020
9.30
Presuda
C-729/18 P
Zajednička vanjska i sigurnosna politika
VTB Bank / Vijeće
Sud - sedmo vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 25.6.2020
9.30
Presuda
C-730/18 P
Arbitražna klauzula
SC / Eulex Kosovo
Sud - prvo vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 25.6.2020
9.30
Presuda
C-731/18 P
Zajednička vanjska i sigurnosna politika
Vnesheconombank / Vijeće
Sud - sedmo vijeće
ES Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 25.6.2020
9.30
Mišljenje
C-763/18 P
Intelektualno vlasništvo
Wallapop / EUIPO
Sud - deveto vijeće
ES Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 25.6.2020
9.30
Mišljenje
C-808/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Komisija / Hongrie (Accueil des demandeurs de protection internationale)
Sud - veliko vijeće
HU Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pikamäe
Četvrtak 25.6.2020
9.30
Presuda
C-14/19 P
Institucionalno pravo
CSUE / KF
Sud - drugo vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 25.6.2020
9.30
Presuda
C-24/19
A e.a. (Éoliennes à Aalter i à Nevele)
Sud - veliko vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 25.6.2020
9.30
Presuda
C-37/19
Socijalna politika
Iccrea Banca
Sud - prvo vijeće
IT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 25.6.2020
9.30
Presuda
C-116/19 P
Pravilnik o službenicima
Schneider / EUIPO
Sud - osmo vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 25.6.2020
9.30
Presuda
C-131/19 P
Pravilnik o službenicima
Komisija / CX
Sud - osmo vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pikamäe
Četvrtak 25.6.2020
9.30
Presuda
C-380/19
Bundesverband der Verbraucherzentralen und Verbraucherverbände
Sud - sixième chambre
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 25.6.2020
9.30
Mišljenje
C-393/19
Načela prava Zajednice
Okrazhna prokuratura – Haskovo i Apelativna prokuratura – Plovdiv
Sud - prvo vijeće
BG Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 25.6.2020
9.30
Mišljenje
C-459/19
Oporezivanje
Wellcome Trust
Sud - peto vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 25.6.2020
9.30
Mišljenje
C-510/19
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Openbaar Ministerie (Faux en écritures)
Sud - veliko vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 25.6.2020
9.30
Rasprava
C-608/19
Državne potpore
INAIL
Sud - osmo vijeće
IT Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 25.6.2020
9.30
Presuda
C-36/20 PPU
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Ministerio Fiscal (Autorité susceptible de recevoir une demande de protection internationale)
Sud - četvrto vijeće
ES Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 25.6.2020
9.30
Rasprava
T-107/19
Institucionalno pravo
ACRE / Parlament
Opći sud - treće vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 25.6.2020
10.30
Rasprava
C-216/19
Poljoprivreda i ribarstvo
Land Berlin (Droits au paiement liés à la PAC)
Sud - sixième chambre
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 25.6.2020
11.00
Presuda
T-40/16
Socijalna politika
MU / Parlament
Opći sud - osmo vijeće
IT Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 25.6.2020
11.00
Presuda
T-506/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Poljska / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
PL Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 25.6.2020
11.00
Presuda
T-511/18
Pravilnik o službenicima
XH / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 25.6.2020
11.00
Presuda
T-659/18
Pravilnik o službenicima
Reinhardt / Europska investicijska banka
Opći sud - prvo vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 25.6.2020
11.00
Presuda
T-737/18
Intelektualno vlasništvo
Siberia Oriental / OCVV (Siberia)
Opći sud - sixième chambre
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 25.6.2020
11.00
Presuda
T-104/19
Intelektualno vlasništvo
Dermavita / EUIPO - Allergan Holdings France (JUVÉDERM)
Opći sud - treće vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 25.6.2020
11.00
Presuda
T-114/19
Intelektualno vlasništvo
Pavel / EUIPO - bugatti (B)
Opći sud - peto vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 25.6.2020
11.00
Presuda
T-133/19
Intelektualno vlasništvo
Off-White / EUIPO (OFF-WHITE)
Opći sud - deveto vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 25.6.2020
11.00
Presuda
T-295/19
Klymenko / Vijeće
Opći sud - peto vijeće
FR Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 25.6.2020
11.00
Presuda
T-379/19
Intelektualno vlasništvo
Serviceplan Gruppe für innovative Kommunikation / EUIPO (Serviceplan)
Opći sud - treće vijeće
DE Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 25.6.2020
11.00
Presuda
T-380/19
Intelektualno vlasništvo
Serviceplan Gruppe für innovative Kommunikation / EUIPO (Serviceplan Solutions)
Opći sud - treće vijeće
DE Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 25.6.2020
11.00
Presuda
T-550/19
Intelektualno vlasništvo
Nitto Pharmaceutical Industries / EUIPO - Chiesi Farmaceutici (NOSTER)
Opći sud - sixième chambre
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 25.6.2020
11.00
Presuda
T-552/19
Malacalza Investimenti / BCE
Opći sud - četvrto vijeće
IT Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 25.6.2020
11.00
Presuda
T-651/19
Intelektualno vlasništvo
Brands Up / EUIPO (Credit24)
Opći sud - peto vijeće
FI Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 26.6.2020
9.30
Rasprava
T-245/17
Usklađivanje zakonodavstava
ViaSat / Komisija
Opći sud - deseto prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 26.6.2020
9.30
Rasprava
T-273/19
Intelektualno vlasništvo
Target Ventures Group / EUIPO - Target Partners (TARGET VENTURES)
Opći sud - treće vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 29.6.2020
9.30
Rasprava
T-254/18
Trgovinska politika
China Chamber of Commerce for Import and Export of Machinery and Electronic Products i drugi / Komisija
Opći sud - četvrto prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 29.6.2020
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti T-110/19
T-111/19
T-113/19
T-116/19
T-117/19
T-118/19
T-119/19
T-120/19
T-121/19
T-122/19
T-123/19
T-124/19
Kazembe Musonda / Vijeće
Boshab / Vijeće
Kampete / Vijeće
Kande Mupompa / Vijeće
Kahimbi Kasagwe / Vijeće
Amisi Kumba / Vijeće
Mutondo / Vijeće
Numbi / Vijeće
Ruhorimbere / Vijeće
Ramazani Shadary / Vijeće
Kanyama / Vijeće
Ilunga Luyoyo / Vijeće
Opći sud - sedmo vijeće
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 29.6.2020
14.30
Rasprava
C-650/18
Institucionalno pravo
Mađarska / Parlament
Sud - veliko vijeće
HU Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 30.6.2020
9.30
Rasprava
T-735/18
Energetska politika
Aquind / ACER
Opći sud - drugo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 30.6.2020
14.30
Rasprava
T-719/17
Poljoprivreda i ribarstvo
FMC / Komisija
Opći sud - peto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 01.7.2020
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti C-155/19
C-156/19
FIGC i Consorzio Ge.Se.Av.
Sud - četvrto vijeće
IT Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 01.7.2020
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti C-517/19 P
C-518/19 P
Pravilnik o službenicima
Alvarez y Bejarano i drugi / Komisija
Ardalic i drugi / Vijeće
Sud - treće vijeće
FR Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 01.7.2020
9.30
Rasprava
T-271/10 RENV II
Zajednička vanjska i sigurnosna politika
H / Vijeće
Opći sud - treće vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 01.7.2020
9.30
Rasprava
T-723/18
Pravilnik o službenicima
Barata / Parlament
Opći sud - sedmo prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 02.7.2020
9.30
Mišljenje
C-826/18
Stichting Varkens in Nood i drugi
Sud - prvo vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 02.7.2020
9.30
Presuda
C-835/18
Oporezivanje
Terracult
Sud - peto vijeće
RO Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 02.7.2020
9.30
Presuda
C-18/19
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Stadt Frankfurt am Main
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pikamäe
Četvrtak 02.7.2020
9.30
Presuda
C-215/19
Oporezivanje
Veronsaajien oikeudenvalvontayksikkö (Service d’hébergement en centre de données)
Sud - deseto vijeće
FI Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 02.7.2020
9.30
Presuda
C-231/19
Oporezivanje
Blackrock Investment Management (UK)
Sud - prvo vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pikamäe
Četvrtak 02.7.2020
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-245/19
C-246/19
Oporezivanje
État du Grand-duché de Luxembourg (Droit de recours contre une demande d’information en matière fiscale)
Sud - veliko vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 02.7.2020
9.30
Mišljenje
C-265/19
Intelektualno vlasništvo
Recorded Artists Actors Performers
Sud - veliko vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 02.7.2020
9.30
Mišljenje
C-441/19
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Staatssecretaris van Justitie en Veiligheid (Retour d’un mineur non accompagné)
Sud - prvo vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pikamäe
Četvrtak 02.7.2020
9.30
Presuda
C-477/19
Magistrat der Stadt Wien (Grand hamster)
Sud - sedmo vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 02.7.2020
9.30
Rasprava
C-555/19
Sloboda pružanja usluga
Fussl Modestraße Mayr
Sud - treće vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 02.7.2020
9.30
Presuda
C-684/19
Intelektualno vlasništvo
mk advokaten
Sud - deseto vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 02.7.2020
9.30
Rasprava
T-541/18
Trgovinska politika
Changmao Biochemical Engineering / Komisija
Opći sud - treće vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 02.7.2020
9.30
Rasprava
T-548/18
Pravilnik o službenicima
Helbert / EUIPO
Opći sud - četvrto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 02.7.2020
14.00
Rasprava
T-382/19
Intelektualno vlasništvo
Turk Hava Yollari / EUIPO - Sky (skylife)
Opći sud - deveto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 02.7.2020
14.30
Rasprava
T-610/18
Pravilnik o službenicima
ZR / EUIPO
Opći sud - četvrto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 03.7.2020
9.30
Rasprava
T-218/18
Državne potpore
Deutsche Lufthansa / Komisija
Opći sud - deveto vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 03.7.2020
11.00
Rasprava
T-722/18
Intelektualno vlasništvo
Repsol / EUIPO - Basic (BASIC)
Opći sud - treće vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 06.7.2020
9.30
Rasprava
T-758/18
Ekonomska politika
ABLV Bank / CRU
Opći sud - deseto prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 06.7.2020
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti T-247/19
T-318/19
Pravilnik o službenicima
Thunus i drugi / Europska investicijska banka
Opći sud - prvo vijeće
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 06.7.2020
14.30
Rasprava
C-824/18
Načela prava Zajednice
A.B. e.a. (Nomination des juges à la Cour suprême – Recours)
Sud - veliko vijeće
PL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
C-389/19 P
Komisija / Švedska
Sud - prvo vijeće
SV Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti T-345/19
...
T-346/19
T-364/19
T-365/19
T-366/19
T-372/19
T-373/19
T-374/19
T-375/19
T-385/19
T-389/19
T-390/19
T-391/19
T-392/19
T-393/19
T-394/19
T-397/19
T-398/19
T-403/19
T-404/19
T-406/19
T-407/19
T-409/19
T-410/19
T-411/19
T-412/19
T-413/19
T-414/19
T-415/19
T-416/19
Institucionalno pravo
Santini / Parlament
...
Ceravolo / Parlament
Moretti / Parlament
Capraro / Parlament
Sboarina / Parlament
Cellai / Parlament
Gatti / Parlament
Wuhrer / Parlament
Pisoni / Parlament
Mazzone / Parlament
Coppo Gavazzi / Parlament
Muscardini / Parlament
Vinci / Parlament
Mantovani / Parlament
Catasta / Parlament
Zecchino / Parlament
Novati / Parlament
Paciotti / Parlament
Fantuzzi / Parlament
Lavarra / Parlament
Cocilovo / Parlament
Speroni / Parlament
Di Meo / Parlament
Di Lello Finuoli / Parlament
Lombardo / Parlament
Contu / Parlament
Dupuis / Parlament
Frittelli / Parlament
Laroni / Parlament
Filippi / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-346/19
Institucionalno pravo
Ceravolo / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-364/19
Institucionalno pravo
Moretti / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-365/19
Institucionalno pravo
Capraro / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-366/19
Institucionalno pravo
Sboarina / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-372/19
Institucionalno pravo
Cellai / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-373/19
Institucionalno pravo
Gatti / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-374/19
Institucionalno pravo
Wuhrer / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-375/19
Institucionalno pravo
Pisoni / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-385/19
Institucionalno pravo
Mazzone / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-389/19
Institucionalno pravo
Coppo Gavazzi / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-390/19
Institucionalno pravo
Muscardini / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-391/19
Institucionalno pravo
Vinci / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-392/19
Institucionalno pravo
Mantovani / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-393/19
Institucionalno pravo
Catasta / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-394/19
Institucionalno pravo
Zecchino / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-397/19
Institucionalno pravo
Novati / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-398/19
Institucionalno pravo
Paciotti / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-403/19
Institucionalno pravo
Fantuzzi / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-404/19
Institucionalno pravo
Lavarra / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-406/19
Institucionalno pravo
Cocilovo / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-407/19
Institucionalno pravo
Speroni / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-409/19
Institucionalno pravo
Di Meo / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-410/19
Institucionalno pravo
Di Lello Finuoli / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-411/19
Institucionalno pravo
Lombardo / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-412/19
Institucionalno pravo
Contu / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-413/19
Institucionalno pravo
Dupuis / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-414/19
Institucionalno pravo
Frittelli / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-415/19
Institucionalno pravo
Laroni / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-416/19
Institucionalno pravo
Filippi / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-417/19
Institucionalno pravo
Viola / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-418/19
Institucionalno pravo
Mussa / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-420/19
Institucionalno pravo
Nobilia / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-421/19
Institucionalno pravo
Segre / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-422/19
Institucionalno pravo
De Luca / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-425/19
Institucionalno pravo
Ventre / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-426/19
Institucionalno pravo
Musoni / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-427/19
Institucionalno pravo
Frantova / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-429/19
Institucionalno pravo
Iacono / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-430/19
Institucionalno pravo
Bonsignore / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-431/19
Institucionalno pravo
Azzolini / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-432/19
Institucionalno pravo
Gawronski / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-435/19
Institucionalno pravo
Chiaramello / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-436/19
Institucionalno pravo
Aita / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-438/19
Institucionalno pravo
Novelli / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-439/19
Institucionalno pravo
Mantovani / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-440/19
Institucionalno pravo
Mattina / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-441/19
Institucionalno pravo
La Russa / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-442/19
Institucionalno pravo
Carollo / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-444/19
Institucionalno pravo
Locatelli / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-445/19
Institucionalno pravo
Chiesa / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-446/19
Institucionalno pravo
Castellina / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-448/19
Institucionalno pravo
Costanzo / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-449/19
Institucionalno pravo
Dell'Alba / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-450/19
Institucionalno pravo
Gallenzi / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-451/19
Institucionalno pravo
Gemelli / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-452/19
Institucionalno pravo
Napoletano / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-453/19
Institucionalno pravo
Panusa / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-454/19
Institucionalno pravo
Musotto / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-463/19
Institucionalno pravo
Cervetti / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-465/19
Institucionalno pravo
Florio / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-519/19
Institucionalno pravo
Forte / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-602/19
Intelektualno vlasništvo
Eugène Perma France / EUIPO - SPI Investments Group (NATURANOVE)
Opći sud - drugo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
9.30
Rasprava
T-695/19
Institucionalno pravo
Falqui / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.7.2020
14.30
Rasprava
T-515/18
Tržišno natjecanje
Fakro / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
PL Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.7.2020
9.30
Rasprava
C-336/19
Poljoprivreda i ribarstvo
Centraal Israëlitisch Consistorie van België i drugi
Sud - veliko vijeće
NL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.7.2020
9.30
Rasprava
T-602/15 RENV
Arbitražna klauzula
Jenkinson / Vijeće i drugi
Opći sud - drugo prošireno vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.7.2020
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti T-236/17
T-596/17
Balti Gaas / Komisija i INEA
Balti Gaas / Komisija
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.7.2020
11.00
Presuda
T-758/14 RENV
Tržišno natjecanje
Infineon Technologies / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.7.2020
11.00
Presuda
T-332/15
Ocean Capital Administration i drugi / Vijeće
Opći sud - prvo vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.7.2020
11.00
Presuda
T-110/17
Trgovinska politika
Jiangsu Seraphim Solar System / Komisija
Opći sud - četvrto vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.7.2020
11.00
Presuda
T-203/18
Ekonomska politika
VQ / BCE
Opći sud - drugo prošireno vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.7.2020
11.00
Presuda
T-429/18
BRF i SHB Comercio e Industria de Alimentos / Komisija
Opći sud - peto prošireno vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.7.2020
11.00
Presuda
T-490/18
Neda Industrial Group / Vijeće
Opći sud - četvrto vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.7.2020
11.00
Presuda
T-576/18
Ekonomska politika
Crédit agricole / BCE
Opći sud - drugo prošireno vijeće
FR Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.7.2020
11.00
Presuda
T-577/18
Ekonomska politika
Crédit agricole Corporate and Investment Bank / BCE
Opći sud - drugo prošireno vijeće
FR Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.7.2020
11.00
Presuda
T-578/18
Ekonomska politika
CA Consumer Finance / BCE
Opći sud - drugo prošireno vijeće
FR Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.7.2020
11.00
Presuda
T-661/18
Securitec / Komisija
Opći sud - četvrto vijeće
FR Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.7.2020
11.00
Presuda
T-748/18
Intelektualno vlasništvo
Glimarpol / EUIPO - Metar (Outil pneumatique)
Opći sud - peto vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.7.2020
11.00
Presuda
T-20/19
Intelektualno vlasništvo
Pablosky / EUIPO - docPrice (mediFLEX easystep)
Opći sud - drugo vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.7.2020
11.00
Presuda
T-21/19
Intelektualno vlasništvo
Pablosky / EUIPO - docPrice (mediFLEX easySTEP)
Opći sud - drugo vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.7.2020
11.00
Presuda
T-38/19
Poljoprivreda i ribarstvo
Portugal / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
PT Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.7.2020
11.00
Presuda
T-138/19
Pravilnik o službenicima
WH / EUIPO
Opći sud - četvrto vijeće
ES Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.7.2020
11.00
Presuda
T-186/19
Zubedi / Vijeće
Opći sud - četvrto vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.7.2020
11.00
Presuda
T-305/19
Intelektualno vlasništvo
Welmax + / EUIPO - Valmex Medical Imaging (welmax)
Opći sud - deveto vijeće
PL Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.7.2020
11.00
Presuda
T-328/19
Intelektualno vlasništvo
Scorify / EUIPO - Scor (SCORIFY)
Opći sud - drugo vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.7.2020
11.00
Presuda
T-533/19
Intelektualno vlasništvo
Artur Florêncio & Filhos, Affsports / EUIPO - Anadeco Gestion (sflooring)
Opći sud - sixième chambre
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.7.2020
11.00
Presuda
T-605/19
Pravilnik o službenicima
EP / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
FR Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.7.2020
11.00
Presuda
T-633/19
Intelektualno vlasništvo
Essential Export / EUIPO - Shenzhen Liouyi International Trading (TOTU)
Opći sud - drugo vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.7.2020
11.00
Presuda
T-659/19
Intelektualno vlasništvo
FF Group Romania / EUIPO - KiK Textilien und Non-Food (_kix)
Opći sud - deseto vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.7.2020
11.00
Presuda
T-686/19
Intelektualno vlasništvo
Euroapotheca / EUIPO - General Nutrition Investment (GNC LIVE WELL)
Opći sud - peto vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.7.2020
11.00
Presuda
T-696/19
Intelektualno vlasništvo
Teva Pharmaceutical Industries / EUIPO (Moins de migraine pour vivre mieux)
Opći sud - deseto vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.7.2020
11.00
Presuda
T-697/19
Intelektualno vlasništvo
Teva Pharmaceutical Industries / EUIPO (Weniger Migräne. Mehr vom Leben.)
Opći sud - deseto vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.7.2020
11.00
Presuda
T-729/19
Intelektualno vlasništvo
Dinamo / EUIPO (Favorit)
Opći sud - treće vijeće
DE Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.7.2020
11.00
Presuda
T-800/19
Intelektualno vlasništvo
Austria Tabak / EUIPO - Mignot & De Block (AIR)
Opći sud - sixième chambre
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 09.7.2020
9.30
Presuda
C-452/18
Ibercaja Banco
Sud - četvrto vijeće
ES Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 09.7.2020
9.30
Presuda
C-575/18 P
Češka Republika / Komisija
Sud - veliko vijeće
CS Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 09.7.2020
9.30
Presuda
C-673/18
Intelektualno vlasništvo
Santen
Sud - veliko vijeće
FR Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 09.7.2020
9.30
Presuda
Spojeni predmeti C-698/18
C-699/18
Raiffeisen Bank
BRD Groupe Societé Générale
Sud - četvrto vijeće
RO Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 09.7.2020
9.30
Presuda
C-716/18
Oporezivanje
AJFP Caraş-Severin i DGRFP Timişoara
Sud - peto vijeće
RO Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 09.7.2020
9.30
Mišljenje
C-56/19 P
Trgovinska politika
RFA International / Komisija
Sud - drugo vijeće
EN Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 09.7.2020
9.30
Presuda
C-70/19 P
Pravilnik o službenicima
Komisija / HM
Sud - osmo vijeće
DE Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 09.7.2020
9.30
Presuda
C-76/19
Carinska unija
Direktor na Teritorialna direktsiya Yugozapadna Agentsiya « Mitnitsi »
Sud - sedmo vijeće
BG Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pikamäe
Četvrtak 09.7.2020
9.30
Presuda
C-81/19
Banca Transilvania
Sud - prvo vijeće
RO Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 09.7.2020
9.30
Presuda
C-86/19
Promet
Vueling Airlines
Sud - četvrto vijeće
ES Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 09.7.2020
9.30
Presuda
C-104/19
Trgovinska politika
Donex Shipping and Forwarding
Sud - četvrto vijeće
NL Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 09.7.2020
9.30
Presuda
C-199/19
Pravo društava
RL (Directive lutte contre le retard de paiement)
Sud - deveto vijeće
PL Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 09.7.2020
9.30
Presuda
C-241/19 P
Zajednička vanjska i sigurnosna politika
Haswani / Vijeće
Sud - osmo vijeće
FR Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 09.7.2020
9.30
Presuda
C-257/19
Promet
Komisija / Irlande (Organisme d’enquête maritime)
Sud - peto vijeće
EN Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 09.7.2020
9.30
Presuda
C-264/19
Intelektualno vlasništvo
Constantin Film Verleih
Sud - peto vijeće
DE Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 09.7.2020
9.30
Presuda
C-272/19
Načela prava Zajednice
Land Hessen
Sud - treće vijeće
DE Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 09.7.2020
9.30
Presuda
C-297/19
Naturschutzbund Deutschland - Landesverband Schleswig-Holstein
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 09.7.2020
9.30
Mišljenje
C-342/19 P
De Masi i Varoufakis / BCE
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pikamäe
Četvrtak 09.7.2020
9.30
Presuda
C-343/19
Verein für Konsumenteninformation
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 09.7.2020
9.30
Presuda
C-374/19
Oporezivanje
Finanzamt Bad Neuenahr-Ahrweiler
Sud - osmo vijeće
DE Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 09.7.2020
9.30
Presuda
C-391/19
Slobodno kretanje robe
Unipack
Sud - osmo vijeće
BG Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 09.7.2020
9.30
Mišljenje
C-463/19
Socijalna politika
Syndicat CFTC
Sud - prvo vijeće
FR Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 09.7.2020
9.30
Rasprava
C-484/19
Slobodno kretanje osoba
Lexel
Sud - prvo vijeće
SV Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 09.7.2020
9.30
Mišljenje
C-526/19
Usklađivanje zakonodavstava
Entoma
Sud - treće vijeće
FR Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 09.7.2020
9.30
Mišljenje
C-543/19
Carinska unija
Jebsen & Jessen
Sud - četvrto vijeće
DE Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 09.7.2020
9.30
Mišljenje
C-667/19
Industrijska politika
A.M. (Étiquetage des produits cosmétiques)
Sud - treće vijeće
PL Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 09.7.2020
9.30
Rasprava
C-673/19
Područje slobode, sigurnosti i pravde
M e.a. (Éloignement vers un État membre)
Sud - peto vijeće
NL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 09.7.2020
9.30
Rasprava
C-735/19
Pravo društava
Euromin Holdings (Cyprus)
Sud - četvrto vijeće
LV Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 09.7.2020
9.30
Rasprava
T-161/18
Državne potpore
Braesch i drugi / Komisija
Opći sud - treće prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 10.7.2020
9.30
Rasprava
T-549/18
Hexal / EMA
Opći sud - osmo prošireno vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 10.7.2020
9.30
Rasprava
T-17/19
Institucionalno pravo
Moi / Parlament
Opći sud - četvrto prošireno vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 10.7.2020
9.30
Rasprava
T-574/19
Intelektualno vlasništvo
Tinnus Enterprises / EUIPO - Mystic Products i Koopman International (Installations pour la distribution de fluides)
Opći sud - deseto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 10.7.2020
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti T-643/19
T-664/19
Intelektualno vlasništvo
Dermavita / EUIPO - Allergan Holdings France (JUVEDERM ULTRA)
Allergan Holdings France / EUIPO - Dermavita (JUVEDERM ULTRA)
Opći sud - treće vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 13.7.2020
9.30
Rasprava
T-611/18
Pharmaceutical Works Polpharma / EMA
Opći sud - sedmo prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 13.7.2020
14.30
Rasprava
C-481/19
Načela prava Zajednice
Consob
Sud - veliko vijeće
IT Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 14.7.2020
9.30
Rasprava
C-505/19
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Bundesrepublik Deutschland (Notice rouge d’Interpol)
Sud - veliko vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 15.7.2020
9.30
Rasprava
C-561/19
Institucionalno pravo
Consorzio Italian Management e Catania Multiservizi
Sud - veliko vijeće
IT Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 15.7.2020
9.30
Rasprava
T-166/19
Bronckers / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 15.7.2020
11.00
Presuda
T-778/16
Državne potpore
Irska / Komisija
Opći sud - sedmo prošireno vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 15.7.2020
11.00
Presuda
T-892/16
Državne potpore
Apple Sales International i Apple Operations Europe / Komisija
Opći sud - sedmo prošireno vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 15.7.2020
11.00
Presuda
T-371/19
Intelektualno vlasništvo
Itinerant Show Room / EUIPO - Save the Duck (FAKE DUCK)
Opći sud - deveto vijeće
IT Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Presuda
C-378/16 P
Inclusion Alliance for Europe / Komisija
Sud - treće vijeće
IT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Presuda
C-517/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Addis
Sud - peto vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Presuda
C-584/17 P
Arbitražna klauzula
ADR Center / Komisija
Sud - treće vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Presuda
C-311/18
Usklađivanje zakonodavstava
Facebook Ireland i Schrems
Sud - veliko vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Mišljenje
C-485/18
Usklađivanje zakonodavstava
Groupe Lactalis
Sud - treće vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Presuda
C-549/18
Komisija / Roumanie (Lutte contre le blanchiment de capitaux)
Sud - veliko vijeće
RO Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Presuda
C-550/18
Komisija / Irlande (Lutte contre le blanchiment de capitaux)
Sud - veliko vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Presuda
C-606/18 P
Tržišno natjecanje
Nexans France i Nexans / Komisija
Sud - drugo vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Presuda
C-610/18
Socijalna sigurnost radnika migranata
AFMB i drugi
Sud - veliko vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pikamäe
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Presuda
C-658/18
Socijalna politika
Governo della Repubblica italiana (Statut des juges de paix italiens)
Sud - drugo vijeće
IT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-682/18
C-683/18
Intelektualno vlasništvo
YouTube
Cyando
Sud - veliko vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Presuda
C-686/18
Usklađivanje zakonodavstava
Adusbef i drugi
Sud - prvo vijeće
IT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Presuda
C-714/18 P
Intelektualno vlasništvo
ACTC / EUIPO
Sud - drugo vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Mišljenje
C-761/18 P
Leino-Sandberg / Parlament
Sud - peto vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Mišljenje
C-764/18
Usklađivanje zakonodavstava
Orange España
Sud - četvrto vijeće
ES Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Presuda
C-771/18
Energetska politika
Komisija / Hongrie (Redevances d'accès aux réseaux de transport d'électricité i de gaz naturel)
Sud - deveto vijeće
HU Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Mišljenje
C-63/19
Oporezivanje
Komisija / Italie (Contribution à l’achat de carburants)
Sud - peto vijeće
IT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Richard de la Tour
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Presuda
C-73/19
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Movic i drugi
Sud - prvo vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Presuda
C-80/19
Područje slobode, sigurnosti i pravde
E. E. (Compétence juridictionnelle i loi applicable aux successions)
Sud - prvo vijeće
LT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Presuda
C-97/19
Carinska unija
Pfeifer & Langen
Sud - drugo vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Presuda
C-129/19
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Presidenza del Consiglio dei Ministri
Sud - veliko vijeće
IT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Presuda
Spojeni predmeti C-133/19
C-136/19
C-137/19
Područje slobode, sigurnosti i pravde
État belge (Regroupement familial – Enfant mineur)
Sud - treće vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Mišljenje
C-147/19
Intelektualno vlasništvo
Atresmedia Corporación de Medios de Comunicación
Sud - peto vijeće
ES Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Mišljenje
C-160/19 P
Državne potpore
Comune di Milano / Komisija
Sud - drugo vijeće
IT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Mišljenje
C-193/19
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Migrationsverket
Sud - četvrto vijeće
SV Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Richard de la Tour
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Presuda
Spojeni predmeti C-224/19
C-259/19
Caixabank
Banco Bilbao Vizcaya Argentaria
Sud - četvrto vijeće
ES Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Presuda
C-249/19
Područje slobode, sigurnosti i pravde
JE (Loi applicable au divorce)
Sud - prvo vijeće
RO Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Presuda
C-253/19
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Novo Banco
Sud - deveto vijeće
PT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Mišljenje
C-352/19 P
Poljoprivreda i ribarstvo
Région de Bruxelles-Capitale / Komisija
Sud - prvo vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Mišljenje
C-372/19
Tržišno natjecanje
SABAM
Sud - peto vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Presuda
C-411/19
WWF Italia Onlus i drugi
Sud - sixième chambre
IT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Presuda
C-424/19
Oporezivanje
UR (Assujettissement des avocats à la TVA)
Sud - sixième chambre
RO Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Mišljenje
C-427/19
Slobodno kretanje osoba
Bulstrad Vienna Insurance Group
Sud - prvo vijeće
BG Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Presuda
C-496/19
Carinska unija
Antonio Capaldo
Sud - osmo vijeće
IT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Mišljenje
C-584/19
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Staatsanwaltschaft Wien (Ordres de virement falsifiés)
Sud - veliko vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Mišljenje
C-619/19
Land Baden-Württemberg (Communications internes)
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Mišljenje
C-656/19
Oporezivanje
BAKATI PLUS
Sud - peto vijeće
HU Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Presuda
C-686/19
Soho Group
Sud - sixième chambre
LV Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Richard de la Tour
Četvrtak 16.7.2020
9.30
Rasprava
C-195/20 PPU
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Generalbundesanwalt beim Bundesgerichtshof (Principe de spécialité)
Sud - četvrto vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF