Sudski kalendar
Kalendar ima informativni karakter te je objavljen uz zadržavanje mogućnosti izmjena. Kalendar ne obvezuje instituciju.
Razvrstavanje po : datum | sud | dvorana
Datum Predmet Jezik postupka Dvorana
Ponedjeljak 20.5.2019
14.30
Rasprava
C-371/18
Intelektualno vlasništvo
Sky i drugi
Sud - četvrto vijeće
EN Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 20.5.2019
14.30
Presuda
T-104/18
Fundación Tecnalia Research & Innovation / REA
Opći sud - sixième chambre
ES Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 20.5.2019
14.30
Rasprava
T-286/18
Azarov / Vijeće
Opći sud - sixième chambre
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 21.5.2019
9.30
Presuda
C-235/17
Slobodno kretanje kapitala
Komisija / Hongrie (Usufruits sur terres agricoles)
Sud - veliko vijeće
HU Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Utorak 21.5.2019
9.30
Mišljenje
C-94/18
Građanstvo Unije
Chenchooliah
Sud - veliko vijeće
EN Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Utorak 21.5.2019
9.30
Rasprava
C-542/18 RX-II
Institucionalno pravo
Réexamen Simpson / Vijeće
Sud - veliko vijeće
EN Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 21.5.2019
9.30
Rasprava
C-543/18 RX-II
Institucionalno pravo
Réexamen HG / Komisija
Sud - veliko vijeće
FR Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 22.5.2019
9.30
Rasprava
C-156/17
Slobodno kretanje kapitala
Köln-Aktienfonds Deka
Sud - sedmo vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 22.5.2019
9.30
Rasprava
C-10/18 P
Tržišno natjecanje
Marine Harvest / Komisija
Sud - četvrto vijeće
EN Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 22.5.2019
9.30
Presuda
C-226/18
Carinska unija
Krohn & Schröder
Sud - četvrto vijeće
DE Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 22.5.2019
9.30
Mišljenje
C-236/18
Usklađivanje zakonodavstava
GRDF
Sud - drugo vijeće
FR Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Srijeda 22.5.2019
9.30
Mišljenje
C-329/18
Oporezivanje
Altic
Sud - treće vijeće
LV Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Srijeda 22.5.2019
9.30
Presuda
T-604/15
Pravo društava
Ertico - ITS Europe / Komisija
Opći sud - četvrto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 22.5.2019
9.30
Presuda
T-197/16
Intelektualno vlasništvo
Andrea Incontri / EUIPO - Higicol (ANDREA INCONTRI)
Opći sud - četvrto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 22.5.2019
9.30
Presuda
T-791/16
Državne potpore
Real Madrid Club de Fútbol / Komisija
Opći sud - četvrto vijeće
ES Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 22.5.2019
9.30
Rasprava
T-417/18
Institucionalno pravo
CdT / EUIPO
Opći sud - četvrto vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Presuda
C-634/17
ReFood
Sud - peto vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Presuda
C-658/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
WB
Sud - prvo vijeće
PL Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Mišljenje
C-703/17
Slobodno kretanje osoba
Krah
Sud - drugo vijeće
DE Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Presuda
C-720/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Bilali
Sud - peto vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Presuda
C-52/18
Fülla
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Wahl
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Mišljenje
C-239/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Saatgut-Treuhandverwaltung
Sud - peto vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Mišljenje
C-270/18
Oporezivanje
UPM France
Sud - peto vijeće
FR Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Mišljenje
C-280/18
Flausch i drugi
Sud - prvo vijeće
EL Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Mišljenje
C-383/18
Lexitor
Sud - prvo vijeće
PL Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Rasprava
C-384/18
Sloboda poslovnog nastana
Komisija / Belgique (Comptables)
Sud - četvrto vijeće
FR Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Rasprava
C-432/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Consorzio Tutela Aceto Balsamico di Modena
Sud - peto vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Presuda
T-631/16
Institucionalno pravo
Remag Metallhandel i Jaschinsky / Komisija
Opći sud - sixième chambre
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Presuda
T-107/17
Institucionalno pravo
Steinhoff i drugi / BCE
Opći sud - treće vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Presuda
T-222/17
Tržišno natjecanje
Recylex i drugi / Komisija
Opći sud - osmo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Presuda
T-370/17
Tržišno natjecanje
KPN / Komisija
Opći sud - osmo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Presuda
T-837/17
Intelektualno vlasništvo
Negru / EUIPO - Sky (SkyPrivate)
Opći sud - treće vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti T-3/18
T-4/18
Intelektualno vlasništvo
Holzer y Cia / EUIPO - Annco (ANN TAYLOR)
Holzer y Cia / EUIPO - Annco (AT ANN TAYLOR)
Opći sud - peto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Rasprava
T-310/18
Socijalna politika
EPSU i Willem Goudriaan / Komisija
Opći sud - deveto prošireno vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Presuda
T-312/18
Intelektualno vlasništvo
Dentsply De Trey / EUIPO - IDS (AQUAPRINT)
Opći sud - peto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Presuda
T-364/18
Intelektualno vlasništvo
Arçelik / EUIPO (MicroGarden)
Opći sud - treće vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Presuda
T-439/18
Intelektualno vlasništvo
Sintokogio / EUIPO (ProAssist)
Opći sud - treće vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 27.5.2019
9.30
Presuda
C-509/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
PF (Procureur général de Lituanie)
Sud - veliko vijeće
EN Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Ponedjeljak 27.5.2019
9.30
Presuda
C-82/19 PPU
Područje slobode, sigurnosti i pravde
PI (Parquet de Zwickau)
Sud - veliko vijeće
EN Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Utorak 04.6.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-609/17
C-610/17
Socijalna politika
TSN
AKT
Sud - veliko vijeće
FI Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Utorak 04.6.2019
9.30
Mišljenje
C-18/18
Sloboda pružanja usluga
Glawischnig-Piesczek
Sud - treće vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Utorak 04.6.2019
9.30
Rasprava
C-482/18
Oporezivanje
Google Ireland
Sud - veliko vijeće
HU Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 05.6.2019
9.30
Presuda
C-38/17
GT
Sud - sedmo vijeće
HU Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Wahl
Srijeda 05.6.2019
9.30
Mišljenje
C-641/17
Slobodno kretanje kapitala
College Pension Plan of British Columbia
Sud - drugo vijeće
DE Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pikamäe
Srijeda 05.6.2019
9.30
Presuda
C-142/18
Usklađivanje zakonodavstava
Skype Communications
Sud - četvrto vijeće
FR Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Srijeda 05.6.2019
9.30
Mišljenje
C-189/18
Oporezivanje
Glencore Agriculture Hungary
Sud - peto vijeće
HU Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Srijeda 05.6.2019
9.30
Rasprava
C-234/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
„AGRO IN 2001“
Sud - treće vijeće
BG Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 05.6.2019
9.30
Rasprava
C-394/18
Sloboda poslovnog nastana
I.G.I.
Sud - drugo vijeće
IT Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 05.6.2019
9.30
Rasprava
C-544/18
Slobodno kretanje osoba
HM Revenue & Customs
Sud - četvrto vijeće
EN Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 05.6.2019
9.30
Presuda
T-433/15
Institucionalno pravo
Bank Saderat / Vijeće
Opći sud - drugo vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 05.6.2019
9.30
Presuda
T-616/17 RENV
Pravilnik o službenicima
Siragusa / Vijeće
Opći sud - drugo vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 05.6.2019
9.30
Rasprava
T-14/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Grčka / Komisija
Opći sud - četvrto vijeće
EL Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 05.6.2019
9.30
Presuda
T-229/18
Intelektualno vlasništvo
Biolatte / EUIPO (Biolatte)
Opći sud - prvo vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 05.6.2019
9.30
Presuda
T-272/18
Intelektualno vlasništvo
EBM Technologies / EUIPO (MobiPACS)
Opći sud - drugo vijeće
DE Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 05.6.2019
9.30
Presuda
T-273/18
Pravilnik o službenicima
Bernaldo de Quirós / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Mišljenje
C-659/17
Državne potpore
Azienda Napoletana Mobilità
Sud - drugo vijeće
IT Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti C-13/18
C-126/18
Oporezivanje
Sole-Mizo
Dalmandi Mezőgazdasági Zrt.
Sud - drugo vijeće
HU Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
C-33/18
Socijalna sigurnost radnika migranata
V
Sud - sixième chambre
FR Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
C-58/18
Schyns
Sud - prvo vijeće
FR Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
C-223/18 P
Intelektualno vlasništvo
Deichmann / EUIPO
Sud - sixième chambre
EN Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Mišljenje
C-233/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Haqbin
Sud - veliko vijeće
NL Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
C-264/18
P.M. i drugi
Sud - peto vijeće
NL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Mišljenje
C-302/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
X (Résidents de longue durée – Ressources stables, régulières i suffisantes)
Sud - treće vijeće
NL Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Rasprava
C-341/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Staatssecretaris van Justitie en Veiligheid (Enrôlement des marins dans le port de Rotterdam)
Sud - peto vijeće
NL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
C-361/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Weil
Sud - sixième chambre
HU Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
C-503/18 P
Pravilnik o službenicima
Barnett / CESE
Sud - sixième chambre
FR Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
T-399/17
Institucionalno pravo
Dalli / Komisija
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
T-539/17
Arbitražna klauzula
Europska investicijska banka / Syrie
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
T-540/17
Arbitražna klauzula
Europska investicijska banka / Syrie
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
T-541/17
Arbitražna klauzula
Europska investicijska banka / Syrie
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
T-542/17
Arbitražna klauzula
Europska investicijska banka / Syrie
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
T-543/17
Arbitražna klauzula
Europska investicijska banka / Syrie
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
T-588/17
Arbitražna klauzula
Europska investicijska banka / Syrie
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
T-589/17
Arbitražna klauzula
Europska investicijska banka / Syrie
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
T-590/17
Arbitražna klauzula
Europska investicijska banka / Syrie
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
T-591/17
Arbitražna klauzula
Europska investicijska banka / Syrie
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
T-614/17
Pravilnik o službenicima
Bonnafous / EACEA
Opći sud - treće vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Rasprava
T-778/17
Državne potpore
Autostrada Wielkopolska / Komisija
Opći sud - deveto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
T-43/18
Intelektualno vlasništvo
Rietze / EUIPO - Volkswagen (Véhicule VW Bus T 5)
Opći sud - osmo vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
T-191/18
Intelektualno vlasništvo
Rietze / EUIPO - Volkswagen (Véhicule VW Caddy Maxi)
Opći sud - osmo vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
T-192/18
Intelektualno vlasništvo
Rietze / EUIPO - Volkswagen (Véhicule VW Caddy)
Opći sud - osmo vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
T-209/18
Intelektualno vlasništvo
Porsche / EUIPO - Autec (Véhicules motorisés)
Opći sud - treće vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
T-210/18
Intelektualno vlasništvo
Porsche / EUIPO - Autec (Voitures)
Opći sud - treće vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
T-220/18
Intelektualno vlasništvo
Torrefazione Caffè Michele Battista / EUIPO - Battista Nino Caffè (Battistino)
Opći sud - sedmo vijeće
IT Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
T-221/18
Intelektualno vlasništvo
Torrefazione Caffè Michele Battista / EUIPO - Battista Nino Caffè (BATTISTINO)
Opći sud - sedmo vijeće
IT Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti T-300/18
T-301/18
Yanukovych / Vijeće
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Rasprava
T-301/18
Yanukovych / Vijeće
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
T-449/18
Intelektualno vlasništvo
Ortlieb Sportartikel / EUIPO (Représentation d’un polygone octogonal)
Opći sud - sixième chambre
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 11.6.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti C-515/17 P
C-561/17 P
Načela prava Zajednice
Uniwersytet Wrocławski / REA
Poljska / Uniwersytet Wrocławski i REA
Sud - veliko vijeće
PL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 11.6.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-349/18
C-350/18
C-351/18
Kanyeba
Nijs
Dedroog
Sud - peto vijeće
NL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Utorak 11.6.2019
9.30
Presuda
T-478/16
Frank / Komisija
Opći sud - peto vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 11.6.2019
9.30
Presuda
T-462/17
Pravilnik o službenicima
TO / AEE
Opći sud - peto vijeće
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 11.6.2019
9.30
Presuda
T-138/18
Pravilnik o službenicima
De Esteban Alonso / Komisija
Opći sud - peto vijeće
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 11.6.2019
9.30
Rasprava
T-492/18
Intelektualno vlasništvo
Zhadanov / EUIPO (Scanner Pro)
Opći sud - peto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 11.6.2019
14.30
Rasprava
T-404/18
Intelektualno vlasništvo
Zhadanov / EUIPO (PDF Expert)
Opći sud - deveto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 12.6.2019
9.30
Presuda
C-628/17
Orange Polska
Sud - peto vijeće
PL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Srijeda 12.6.2019
9.30
Presuda
C-705/17
Intelektualno vlasništvo
Hansson
Sud - peto vijeće
SV Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Srijeda 12.6.2019
9.30
Presuda
C-43/18
CFE
Sud - prvo vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Srijeda 12.6.2019
9.30
Presuda
C-185/18
Oporezivanje
Oro Efectivo
Sud - sixième chambre
ES Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Srijeda 12.6.2019
9.30
Mišljenje
C-222/18
VIPA
Sud - peto vijeće
HU Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Srijeda 12.6.2019
9.30
Presuda
C-321/18
Terre wallonne
Sud - prvo vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Srijeda 12.6.2019
9.30
Rasprava
C-405/18
Slobodno kretanje osoba
AURES Holdings
Sud - četvrto vijeće
CS Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 12.6.2019
9.30
Rasprava
C-442/18 P
BCE / Espírito Santo Financial (Portugal)
Sud - prvo vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 12.6.2019
9.30
Rasprava
C-524/18
Dr. Willmar Schwabe
Sud - drugo vijeće
DE Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 12.6.2019
9.30
Rasprava
C-622/18
Intelektualno vlasništvo
Cooper International Spirits i drugi
Sud - peto vijeće
FR Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 12.6.2019
9.30
Presuda
T-167/17
Pravilnik o službenicima
RV / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 12.6.2019
9.30
Rasprava
T-337/17
Tržišno natjecanje
Air France-KLM / Komisija
Opći sud - četvrto prošireno vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 12.6.2019
9.30
Presuda
T-583/17
Intelektualno vlasništvo
EOS Deutscher Inkasso-Dienst / EUIPO - IOS Finance EFC (IOS FINANCE)
Opći sud - sixième chambre
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 12.6.2019
9.30
Presuda
T-291/18
Intelektualno vlasništvo
Biedermann Technologies / EUIPO (Compliant Constructs)
Opći sud - drugo vijeće
DE Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 12.6.2019
9.30
Presuda
T-346/18
Intelektualno vlasništvo
Advance Magazine Publishers / EUIPO - Enovation Brands (VOGUE)
Opći sud - treće vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Presuda
C-664/17
Socijalna politika
Ellinika Nafpigeia
Sud - treće vijeće
EL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Presuda
C-22/18
Građanstvo Unije
TopFit i Biffi
Sud - treće vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Mišljenje
C-75/18
Oporezivanje
Vodafone Magyarország
Sud - veliko vijeće
HU Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Mišljenje
C-160/18
X (Recouvrement de droits additionnels à l’importation)
Sud - četvrto vijeće
NL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Presuda
C-193/18
Usklađivanje zakonodavstava
Google
Sud - četvrto vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-203/18
C-374/18
Slobodno kretanje osoba
Deutsche Post i Leymann
UPS Deutschland i drugi
Sud - treće vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pikamäe
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Mišljenje
C-261/18
Komisija / Irlande (Parc éolien de Derrybrien)
Sud - veliko vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Presuda
C-317/18
Socijalna politika
Correia Moreira
Sud - osmo vijeće
PT Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Mišljenje
C-363/18
Usklađivanje zakonodavstava
Organisation juive européenne i Vignoble Psagot
Sud - veliko vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-364/18
C-365/18
Energetska politika
Eni
Shell Italia
Sud - deveto vijeće
IT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Mišljenje
C-377/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
AH e.a. (Présomption d’innocence)
Sud - drugo vijeće
BG Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Presuda
C-420/18
Oporezivanje
IO (TVA – Activité de membre d’un conseil de surveillance)
Sud - drugo vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Rasprava
C-450/18
Socijalna politika
Instituto Nacional de la Seguridad Social
Sud - prvo vijeće
ES Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Presuda
C-505/18
Državne potpore
COPEBI
Sud - peto vijeće
FR Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Rasprava
C-523/18
Industrijska politika
Engie Cartagena
Sud - peto vijeće
ES Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Presuda
T-248/17 RENV
Pravilnik o službenicima
CC / Parlament
Opći sud - osmo vijeće
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Rasprava
T-338/17
Tržišno natjecanje
Air France / Komisija
Opći sud - četvrto prošireno vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Presuda
T-75/18
Intelektualno vlasništvo
MPM-Quality / EUIPO - Elton Hodinářská (MANUFACTURE PRIM 1949)
Opći sud - sedmo vijeće
CS Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Presuda
T-74/18
Intelektualno vlasništvo
Visi / one / EUIPO - EasyFix (Porte-affichette pour véhicules)
Opći sud - osmo vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Rasprava
T-225/18
Pravilnik o službenicima
Manéa / CdT
Opći sud - sedmo vijeće
FR Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Presuda
T-244/18
Synergy Hellas / Komisija
Opći sud - deveto vijeće
EL Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Presuda
T-299/18
Strabag Belgium / Parlament
Opći sud - deveto vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Presuda
T-357/18
Intelektualno vlasništvo
Luz Saúde / EUIPO - Clínica La Luz (HOSPITAL DA LUZ)
Opći sud - osmo vijeće
PT Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Presuda
T-366/18
Intelektualno vlasništvo
Pet King Brands / EUIPO - Virbac (SUIMOX)
Opći sud - deveto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Presuda
T-392/18
Intelektualno vlasništvo
Innocenti / EUIPO - Gemelli (Innocenti)
Opći sud - sedmo vijeće
IT Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Presuda
T-398/18
Intelektualno vlasništvo
Pielczyk / EUIPO - Thalgo TCH (DERMÆPIL SUGAR EPIL SYSTEM)
Opći sud - osmo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti T-453/18
T-454/18
Intelektualno vlasništvo
Biasotto / EUIPO - Oofos (OOF)
Biasotto / EUIPO - Oofos (OO)
Opći sud - osmo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Rasprava
T-500/18
Intelektualno vlasništvo
Puma / EUIPO - Destilerias MG (MG PUMA)
Opći sud - deveto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Presuda
T-652/18
Intelektualno vlasništvo
Porus / EUIPO (oral Dialysis)
Opći sud - deveto vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 17.6.2019
14.30
Rasprava
C-211/18
Oporezivanje
Idealmed III
Sud - sixième chambre
PT Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 18.6.2019
9.30
Presuda
C-591/17
Građanstvo Unije
Austrija / Njemačka
Sud - veliko vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Wahl
Utorak 18.6.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-152/18 P
C-153/18 P
Ekonomska politika
Crédit mutuel Arkéa / BCE
Sud - prvo vijeće
FR Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Utorak 18.6.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti C-558/18
C-563/18
Načela prava Zajednice
Miasto Łowicz
Prokuratura Okręgowa w Płocku
Sud - veliko vijeće
PL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 18.6.2019
9.30
Rasprava
T-607/15
Trgovinska politika
Yieh United Steel / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 18.6.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti T-624/15
T-694/15
T-704/15
Državne potpore
European Food i drugi / Komisija
Micula / Komisija
Micula i drugi / Komisija
Opći sud - drugo prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 18.6.2019
9.30
Presuda
T-828/17
Pravilnik o službenicima
Quadri di Cardano / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 18.6.2019
9.30
Rasprava
T-434/18
Intelektualno vlasništvo
Vans / EUIPO (ULTRARANGE)
Opći sud - prvo vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 18.6.2019
9.30
Presuda
T-569/18
Intelektualno vlasništvo
W. Kordes' Söhne Rosenschulen / EUIPO (Kordes' Rose Monique)
Opći sud - drugo vijeće
DE Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 19.6.2019
9.30
Presuda
C-612/16
Trgovinska politika
C & J Clark International
Sud - osmo vijeće
EN Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Srijeda 19.6.2019
9.30
Presuda
C-607/17
Sloboda poslovnog nastana
Memira Holding
Sud - prvo vijeće
SV Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Srijeda 19.6.2019
9.30
Presuda
C-608/17
Sloboda poslovnog nastana
Holmen
Sud - prvo vijeće
SV Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Srijeda 19.6.2019
9.30
Presuda
C-660/17 P
Tržišno natjecanje
RF / Komisija
Sud - prvo vijeće
PL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Wahl
Srijeda 19.6.2019
9.30
Presuda
C-41/18
Meca
Sud - četvrto vijeće
IT Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Srijeda 19.6.2019
9.30
Mišljenje
C-93/18
Građanstvo Unije
Bajratari
Sud - prvo vijeće
EN Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Srijeda 19.6.2019
9.30
Rasprava
C-532/18
Promet
Niki Luftfahrt
Sud - četvrto vijeće
DE Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 19.6.2019
9.30
Rasprava
C-578/18
Energetska politika
Energiavirasto
Sud - peto vijeće
FI Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 19.6.2019
9.30
Presuda
T-353/15
Državne potpore
NeXovation / Komisija
Opći sud - prvo prošireno vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 19.6.2019
9.30
Presuda
T-373/15
Državne potpore
Ja zum Nürburgring / Komisija
Opći sud - prvo prošireno vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 19.6.2019
9.30
Presuda
T-179/16 RENV
Intelektualno vlasništvo
L'Oréal / EUIPO - Guinot (MASTER SMOKY)
Opći sud - prvo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 19.6.2019
9.30
Presuda
T-180/16 RENV
Intelektualno vlasništvo
L'Oréal / EUIPO - Guinot (MASTER SHAPE)
Opći sud - prvo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 19.6.2019
9.30
Presuda
T-181/16 RENV
Intelektualno vlasništvo
L'Oréal / EUIPO - Guinot (MASTER PRECISE)
Opći sud - prvo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 19.6.2019
9.30
Presuda
T-182/16 RENV
Intelektualno vlasništvo
L'Oréal / EUIPO - Guinot (MASTER DUO)
Opći sud - prvo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 19.6.2019
9.30
Presuda
T-183/16 RENV
Intelektualno vlasništvo
L'Oréal / EUIPO - Guinot (MASTER DRAMA)
Opći sud - prvo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 19.6.2019
9.30
Presuda
T-307/17
Intelektualno vlasništvo
adidas / EUIPO - Shoe Branding Europe (Représentation de trois bandes parallèles)
Opći sud - deveto prošireno vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 19.6.2019
9.30
Rasprava
T-326/17
Tržišno natjecanje
Air Canada / Komisija
Opći sud - četvrto prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 19.6.2019
9.30
Presuda
T-28/18
Intelektualno vlasništvo
Marriott Worldwide / EUIPO - AC Milan (AC MILAN)
Opći sud - četvrto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 19.6.2019
9.30
Presuda
T-213/18
Intelektualno vlasništvo
Brita / EUIPO (Forme d'un robinet)
Opći sud - četvrto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 19.6.2019
9.30
Presuda
T-479/18
Intelektualno vlasništvo
Multifit / EUIPO (Premiere)
Opći sud - sudac pojedinac
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 20.6.2019
9.30
Presuda
C-458/15
Područje slobode, sigurnosti i pravde
K.P.
Sud - peto vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 20.6.2019
9.30
Presuda
C-682/17
ExxonMobil Production Deutschland
Sud - peto vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 20.6.2019
9.30
Presuda
C-1/18
Carinska unija
Oribalt Rīga
Sud - peto vijeće
LV Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Wahl
Četvrtak 20.6.2019
9.30
Presuda
C-72/18
Socijalna politika
Ustariz Aróstegui
Sud - drugo vijeće
ES Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 20.6.2019
9.30
Presuda
C-100/18
Usklađivanje zakonodavstava
Línea Directa Aseguradora
Sud - drugo vijeće
ES Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Četvrtak 20.6.2019
9.30
Mišljenje
C-192/18
Načela prava Zajednice
Komisija / Pologne (Indépendance des juridictions de droit commun)
Sud - veliko vijeće
PL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 20.6.2019
9.30
Mišljenje
C-212/18
Prato Nevoso Termo Energy
Sud - drugo vijeće
IT Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 20.6.2019
9.30
Mišljenje
C-213/18
Promet
Guaitoli i drugi
Sud - prvo vijeće
IT Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 20.6.2019
9.30
Rasprava
C-276/18
Oporezivanje
KrakVet Marek Batko
Sud - peto vijeće
HU Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 20.6.2019
9.30
Presuda
C-291/18
Oporezivanje
Grup Servicii Petroliere
Sud - treće vijeće
RO Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 20.6.2019
9.30
Presuda
C-404/18
Socijalna politika
Hakelbracht i drugi
Sud - treće vijeće
NL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 20.6.2019
9.30
Rasprava
C-454/18
Energetska politika
Baltic Cable
Sud - treće vijeće
SV Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 20.6.2019
9.30
Presuda
T-578/17
Državne potpore
a&o hostel and hotel Berlin / Komisija
Opći sud - sixième chambre
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 20.6.2019
9.30
Presuda
T-389/18
Intelektualno vlasništvo
Nonnemacher / EUIPO - Ingram (WKU)
Opći sud - peto vijeće
DE Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 20.6.2019
9.30
Presuda
T-390/18
Intelektualno vlasništvo
Nonnemacher / EUIPO - Ingram (WKU WORLD KICKBOXING AND KARATE UNION)
Opći sud - peto vijeće
DE Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 20.6.2019
9.30
Rasprava
T-428/18
Intelektualno vlasništvo
McDreams Hotel / EUIPO - McDonald's International Property (mc dreams hotels Träumen zum kleinen Preis!)
Opći sud - deveto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 21.6.2019
9.30
Rasprava
T-67/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Probelte / Komisija
Opći sud - peto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 24.6.2019
14.30
Presuda
C-573/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Popławski
Sud - veliko vijeće
NL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Ponedjeljak 24.6.2019
14.30
Rasprava
C-66/18
Sloboda pružanja usluga
Komisija / Hongrie (Enseignement supérieur)
Sud - veliko vijeće
HU Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 24.6.2019
14.30
Presuda
C-619/18
Načela prava Zajednice
Komisija / Pologne (Indépendance de la Cour suprême)
Sud - veliko vijeće
PL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Utorak 25.6.2019
9.30
Rasprava
T-19/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Litva / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
LT Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 26.6.2019
9.30
Presuda
C-723/17
Craeynest i drugi
Sud - prvo vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Srijeda 26.6.2019
9.30
Presuda
C-729/17
Slobodno kretanje osoba
Komisija / Grčka
Sud - četvrto vijeće
EL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Srijeda 26.6.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-155/18 P
C-156/18 P
C-157/18 P
C-158/18 P
Intelektualno vlasništvo
Tulliallan Burlington / EUIPO
Sud - četvrto vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 26.6.2019
9.30
Presuda
C-159/18
Promet
Moens
Sud - četvrto vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Srijeda 26.6.2019
9.30
Presuda
C-247/18 P
Socijalna politika
Italija / Commission (Vérifications nécessaires)
Sud - četvrto vijeće
IT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Srijeda 26.6.2019
9.30
Mišljenje
C-255/18
Usklađivanje zakonodavstava
State Street Bank International
Sud - prvo vijeće
IT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Srijeda 26.6.2019
9.30
Mišljenje
C-386/18
Ribarstvena politika
Coöperatieve Producentenorganisatie en Beheersgroep Texel
Sud - drugo vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Srijeda 26.6.2019
9.30
Mišljenje
C-396/18
Promet
Cafaro
Sud - prvo vijeće
IT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Srijeda 26.6.2019
9.30
Presuda
C-407/18
Addiko Bank
Sud - osmo vijeće
SL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Srijeda 26.6.2019
9.30
Presuda
T-466/16
Ekonomska politika
NRW. Bank / CRU
Opći sud - osmo prošireno vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 26.6.2019
9.30
Rasprava
T-350/17
Tržišno natjecanje
Singapore Airlines i Singapore Airlines Cargo / Komisija
Opći sud - četvrto prošireno vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 26.6.2019
9.30
Presuda
T-474/17
Poljoprivreda i ribarstvo
Portugal / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
PT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 26.6.2019
9.30
Presuda
T-617/17
Institucionalno pravo
Vialto Consulting / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
EL Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 26.6.2019
9.30
Rasprava
T-21/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Poljska / Komisija
Opći sud - sixième chambre
PL Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 26.6.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti T-117/18
T-118/18
T-119/18
T-120/18
T-121/18
Intelektualno vlasništvo
Agencja Wydawnicza Technopol / EUIPO (200 PANORAMICZNYCH)
Agencja Wydawnicza Technopol / EUIPO (300 PANORAMICZNYCH)
Agencja Wydawnicza Technopol / EUIPO (400 PANORAMICZNYCH)
Agencja Wydawnicza Technopol / EUIPO ( 500 PANORAMICZNYCH)
Agencja Wydawnicza Technopol / EUIPO (1000 PANORAMICZNYCH)
Opći sud - osmo vijeće
PL Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 26.6.2019
9.30
Presuda
T-651/18
Intelektualno vlasništvo
Balani Balani i drugi / EUIPO - Play Hawkers (HAWKERS)
Opći sud - osmo vijeće
ES Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 26.6.2019
11.00
Rasprava
C-427/18 P
Pravilnik o službenicima
SEAE / Alba Aguilera i drugi
Sud - deseto vijeće
FR Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 26.6.2019
14.30
Rasprava
T-689/18
Intelektualno vlasništvo
Executive Selling / EUIPO (EXECUTIVE SELLING)
Opći sud - drugo vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 27.6.2019
9.00
Rasprava
C-228/18
Tržišno natjecanje
Budapest Bank i drugi
Sud - peto vijeće
HU Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 27.6.2019
9.30
Presuda
C-597/17
Oporezivanje
Belgisch Syndicaat van Chiropraxie i drugi
Sud - sixième chambre
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 27.6.2019
9.30
Mišljenje
C-274/18
Socijalna politika
Schuch-Ghannadan
Sud - treće vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 27.6.2019
9.30
Mišljenje
C-379/18
Promet
Deutsche Lufthansa
Sud - četvrto vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 27.6.2019
9.30
Mišljenje
C-445/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Vaselife International i Chrysal International
Sud - prvo vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 27.6.2019
9.30
Mišljenje
C-468/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
R (Compétence responsabilité parentale i obligation alimentaire)
Sud - treće vijeće
RO Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 27.6.2019
9.30
Presuda
C-518/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
RD (Certification en tant que titre exécutoire européen)
Sud - sixième chambre
CS Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 27.6.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-585/18
C-624/18
C-625/18
Načela prava Zajednice
Krajowa Rada Sądownictwa (Indépendance de la chambre disciplinaire de la Cour suprême)
CP (Indépendance de la chambre disciplinaire de la Cour suprême)
DO (Indépendance de la chambre disciplinaire de la Cour suprême)
Sud - veliko vijeće
PL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 27.6.2019
9.30
Presuda
T-20/17
Državne potpore
Mađarska / Komisija
Opći sud - deveto vijeće
HU Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 27.6.2019
9.30
Presuda
T-135/18
Institucionalno pravo
Szegedi / Parlament
Opći sud - sixième chambre
HU Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 27.6.2019
9.30
Presuda
T-268/18
Intelektualno vlasništvo
Luciano Sandrone / EUIPO - J. García Carrión (Luciano Sandrone)
Opći sud - sedmo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 27.6.2019
9.30
Presuda
T-385/18
Intelektualno vlasništvo
Aldi / EUIPO - Crone (CRONE)
Opći sud - treće vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 27.6.2019
9.30
Rasprava
T-700/18
Intelektualno vlasništvo
Kalypso Media Group / EUIPO - Wizards of the Coast (DUNGEONS)
Opći sud - deveto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 28.6.2019
9.30
Presuda
T-741/16
Trgovinska politika
Changmao Biochemical Engineering / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 28.6.2019
9.30
Rasprava
T-334/17
Tržišno natjecanje
Cargolux Airlines / Komisija
Opći sud - četvrto prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 28.6.2019
9.30
Presuda
T-64/18
Institucionalno pravo
Alfamicro / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
PT Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 28.6.2019
9.30
Rasprava
T-361/18
Intelektualno vlasništvo
APEDA / EUIPO - Burraq Travel & Tours General Tourism Office (SIR BASMATI RICE)
Opći sud - drugo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 28.6.2019
9.30
Presuda
T-377/18
Intercept Pharma i Intercept Pharmaceuticals / EMA
Opći sud - drugo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 01.7.2019
9.30
Rasprava
T-738/16
Područje slobode, sigurnosti i pravde
La Quadrature du Net i drugi / Komisija
Opći sud - drugo prošireno vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 02.7.2019
9.30
Rasprava
C-274/14
Državne potpore
Banco de Santander
Sud - veliko vijeće
ES null
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 02.7.2019
9.30
Mišljenje
C-240/18 P
Intelektualno vlasništvo
Constantin Film Produktion / EUIPO
Sud - peto vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Utorak 02.7.2019
9.30
Rasprava
T-738/16
Područje slobode, sigurnosti i pravde
La Quadrature du Net i drugi / Komisija
Opći sud - drugo prošireno vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 02.7.2019
9.30
Rasprava
T-323/17
Tržišno natjecanje
Martinair Holland / Komisija
Opći sud - četvrto prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 02.7.2019
9.30
Rasprava
T-31/18
Izuzquiza i Semsrott / Frontex
Opći sud - prvo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 02.7.2019
14.30
Rasprava
T-325/17
Tržišno natjecanje
Koninklijke Luchtvaart Maatschappij / Komisija
Opći sud - četvrto prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 03.7.2019
9.30
Presuda
C-644/17
Trgovinska politika
Eurobolt
Sud - četvrto vijeće
NL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 03.7.2019
9.30
Presuda
C-668/17 P
Intelektualno vlasništvo
Viridis Pharmaceutical / EUIPO
Sud - četvrto vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Srijeda 03.7.2019
9.30
Presuda
C-242/18
Oporezivanje
UniCredit Leasing
Sud - prvo vijeće
BG null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Wahl
Srijeda 03.7.2019
9.30
Presuda
C-316/18
Oporezivanje
The Chancellor, Masters and Scholars of the University of Cambridge
Sud - osmo vijeće
EN null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Srijeda 03.7.2019
9.30
Presuda
C-387/18
Slobodno kretanje robe
Delfarma
Sud - peto vijeće
PL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 03.7.2019
9.30
Rasprava
C-389/18
Oporezivanje
Brussels Securities
Sud - sedmo vijeće
FR null
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 03.7.2019
9.30
Rasprava
C-465/18
Sloboda pružanja usluga
Comune di Bernareggio
Sud - četvrto vijeće
IT null
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 03.7.2019
9.30
Presuda
T-573/16
Pravilnik o službenicima
PT / Europska investicijska banka
Opći sud - četvrto vijeće
SV Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 03.7.2019
9.30
Rasprava
T-340/17
Tržišno natjecanje
Japan Airlines / Komisija
Opći sud - četvrto prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 03.7.2019
9.30
Presuda
T-602/17
Poljoprivreda i ribarstvo
Španjolska / Komisija
Opći sud - deveto vijeće
ES Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 03.7.2019
9.30
Rasprava
T-545/18
Pravilnik o službenicima
YL / Komisija
Opći sud - deveto vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.7.2019
9.30
Presuda
C-377/17
Sloboda pružanja usluga
Komisija / Njemačka
Sud - četvrto vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 04.7.2019
9.30
Presuda
C-393/17
Kirschstein
Sud - treće vijeće
NL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 04.7.2019
9.30
Presuda
C-622/17
Sloboda pružanja usluga
Baltic Media Alliance
Sud - drugo vijeće
LT null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 04.7.2019
9.30
Presuda
C-624/17
Tronex
Sud - drugo vijeće
NL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 04.7.2019
9.30
Mišljenje
C-56/18 P
Državne potpore
Komisija / Gmina Miasto Gdynia i Port Lotniczy Gdynia Kosakowo
Sud - peto vijeće
PL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 04.7.2019
9.30
Presuda
C-99/18 P
Intelektualno vlasništvo
FTI Touristik / EUIPO
Sud - deseto vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 04.7.2019
9.30
Mišljenje
C-323/18
Oporezivanje
Tesco-Global Áruházak
Sud - veliko vijeće
HU null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 04.7.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti C-477/18
C-478/18
Usklađivanje zakonodavstava
Exportslachterij J. Gosschalk
Compaxo Vlees Zevenaar i drugi
Sud - četvrto vijeće
NL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.7.2019
9.30
Presuda
T-598/17
Poljoprivreda i ribarstvo
Italija / Komisija
Opći sud - osmo vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.7.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti T-163/18
T-164/18
T-165/18
T-166/18
T-167/18
T-168/18
T-169/18
Amisi Kumba / Vijeće
Kampete / Vijeće
Kahimbi Kasagwe / Vijeće
Ilunga Luyoyo / Vijeće
Kanyama / Vijeće
Numbi / Vijeće
Kibelisa Ngambasai / Vijeće
Opći sud - deveto prošireno vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.7.2019
9.30
Rasprava
T-498/18
Intelektualno vlasništvo
ZPC Flis / EUIPO - Aldi Einkauf (Happy Moreno choco)
Opći sud - osmo vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.7.2019
14.30
Rasprava
Spojeni predmeti T-170/18
T-171/18
T-172/18
T-173/18
T-174/18
T-175/18
T-176/18
T-177/18
Kande Mupompa / Vijeće
Boshab / Vijeće
Akili Mundos / Vijeće
Ramazani Shadary / Vijeće
Mutondo / Vijeće
Ruhorimbere / Vijeće
Mende Omalanga / Vijeće
Kazembe Musonda / Vijeće
Opći sud - deveto prošireno vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 05.7.2019
9.30
Rasprava
T-343/17
Tržišno natjecanje
Cathay Pacific Airways / Komisija
Opći sud - četvrto prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 05.7.2019
9.30
Rasprava
T-241/18
Pravilnik o službenicima
Bruno / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 08.7.2019
14.30
Rasprava
C-457/18
Načela prava Zajednice
Slovenija / Croatie
Sud - veliko vijeće
HR null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pikamäe
Ponedjeljak 08.7.2019
14.30
Rasprava
T-211/18
Vanda Pharmaceuticals / Komisija
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 09.7.2019
9.00
Rasprava
C-311/18
Usklađivanje zakonodavstava
Facebook Ireland i Schrems
Sud - veliko vijeće
EN null
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 09.7.2019
9.00
Mišljenje
C-414/18
Usklađivanje zakonodavstava
Iccrea Banca
Sud - veliko vijeće
IT null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Utorak 09.7.2019
9.30
Rasprava
T-342/17
Tržišno natjecanje
Deutsche Lufthansa i drugi / Komisija
Opći sud - četvrto prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 09.7.2019
9.30
Presuda
T-746/17
Intelektualno vlasništvo
TrekStor / EUIPO - Beats Electronics (i.Beat jump)
Opći sud - prvo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 09.7.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti T-748/17
T-770/17
Intelektualno vlasništvo
TrekStor / EUIPO - Beats Electronics (iBeat)
Beats Electronics / EUIPO - TrekStor (iBeat)
Opći sud - prvo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 09.7.2019
9.30
Presuda
T-749/17
Intelektualno vlasništvo
TrekStor / EUIPO - Beats Electronics (i.Beat jess)
Opći sud - prvo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 09.7.2019
9.30
Presuda
T-53/18
Usklađivanje zakonodavstava
Njemačka / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 09.7.2019
9.30
Rasprava
T-295/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Grčka / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
EL Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 09.7.2019
9.30
Presuda
T-397/18
Intelektualno vlasništvo
Hugo's Hotel / EUIPO - H'ugo's (HUGO’S BURGER Bar)
Opći sud - prvo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 09.7.2019
9.30
Rasprava
T-547/18
Pravilnik o službenicima
Teeäär / BCE
Opći sud - prvo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 09.7.2019
14.30
Rasprava
T-22/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Bugarska / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
BG Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 09.7.2019
15.00
Rasprava
T-592/18
Pravilnik o službenicima
Wywiał-Prząda / Komisija
Opći sud - peto vijeće
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 10.7.2019
9.30
Presuda
C-649/17
Amazon EU
Sud - prvo vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Srijeda 10.7.2019
9.30
Presuda
C-722/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Reitbauer i drugi
Sud - prvo vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Srijeda 10.7.2019
9.30
Presuda
C-26/18
Oporezivanje
Federal Express Corporation Deutsche Niederlassung
Sud - prvo vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Srijeda 10.7.2019
9.30
Presuda
C-89/18
Vanjski odnosi
A
Sud - prvo vijeće
DA null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Srijeda 10.7.2019
9.30
Presuda
C-163/18
Promet
HQ i drugi
Sud - treće vijeće
NL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Srijeda 10.7.2019
9.30
Presuda
C-210/18
Promet
WESTbahn Management
Sud - osmo vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Srijeda 10.7.2019
9.30
Presuda
C-249/18
Carinska unija
CEVA Freight Holland
Sud - osmo vijeće
NL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Srijeda 10.7.2019
9.30
Presuda
C-273/18
Oporezivanje
Kuršu zeme
Sud - osmo vijeće
LV null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Srijeda 10.7.2019
9.30
Presuda
C-345/18 P
Trgovinska politika
Caviro Distillerie i drugi / Komisija
Sud - osmo vijeće
EN null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Srijeda 10.7.2019
9.30
Mišljenje
C-467/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Rayonna prokuratura Lom
Sud - treće vijeće
BG null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Srijeda 10.7.2019
9.30
Rasprava
T-628/18
Intelektualno vlasništvo
E.J. Papadopoulos / EUIPO - Europastry (fripan VIENNOISERIE CAPRICE Pur Beurre)
Opći sud - osmo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 10.7.2019
14.00
Rasprava
T-227/18
Tržišno natjecanje
Microsemi Europe i Microsemi / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Presuda
C-91/18
Oporezivanje
Komisija / Grèce (Tsipouro)
Sud - sedmo vijeće
EL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-103/18
C-429/18
Socijalna politika
Sánchez Ruiz
Fernández Álvarez i drugi
Sud - drugo vijeće
ES null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti C-180/18
C-286/18
C-287/18
Agrenergy
Fusignano Due
Sud - deseto vijeće
IT null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Mišljenje
C-298/18
Socijalna politika
Grafe i Pohle
Sud - četvrto vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Presuda
C-304/18
Komisija / Italie (Ressources propres - Recouvrement d'une dette douanière)
Sud - sedmo vijeće
IT null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-355/18
C-356/18
C-357/18
C-479/18
Sloboda pružanja usluga
Rust-Hackner
Gmoser
Plackner
UNIQA Österreich Versicherungen i drugi
Sud - treće vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Mišljenje
C-380/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
E.P. (Menace pour l’ordre public)
Sud - prvo vijeće
NL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-381/18
C-382/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
G.S. (Menace pour l’ordre public)
V.G. (Menace pour l’ordre public)
Sud - prvo vijeće
NL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Mišljenje
C-395/18
Tim
Sud - drugo vijeće
IT null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-398/18
C-428/18
Socijalna sigurnost radnika migranata
Bocero Torrico
Bode
Sud - osmo vijeće
ES null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Mišljenje
C-400/18
Oporezivanje
Infohos
Sud - drugo vijeće
NL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Presuda
C-416/18 P
Zajednička vanjska i sigurnosna politika
Azarov / Vijeće
Sud - sedmo vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Mišljenje
C-421/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Ordre des avocats du barreau de Dinant
Sud - prvo vijeće
FR null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Presuda
C-434/18
Komisija / Italie (Programme national - déchets radioactifs)
Sud - deveto vijeće
IT null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Mišljenje
C-447/18
Slobodno kretanje osoba
Generálny riaditeľ Sociálnej poisťovne Bratislava i drugi
Sud - treće vijeće
SK null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-469/18
C-470/18
Oporezivanje
Belgische Staat
Sud - peto vijeće
NL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Presuda
C-502/18
Promet
České aerolinie
Sud - deveto vijeće
CS null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pikamäe
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Rasprava
C-582/18 P
Tržišno natjecanje
Viscas / Komisija
Sud - sedmo vijeće
EN null
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Rasprava
C-589/18 P
Tržišno natjecanje
Furukawa Electric / Komisija
Sud - sedmo vijeće
EN null
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Rasprava
C-590/18 P
Tržišno natjecanje
Fujikura / Commision
Sud - sedmo vijeće
EN null
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Presuda
T-522/15
Tržišno natjecanje
CCPL i drugi / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
IT Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Presuda
T-523/15
Tržišno natjecanje
Italmobiliare i drugi / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
IT Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Presuda
T-530/15
Tržišno natjecanje
Huhtamäki i Huhtamaki Flexible Packaging Germany / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Presuda
T-582/15
Tržišno natjecanje
Silver Plastics i Johannes Reifenhäuser / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
DE Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Presuda
T-805/16
Arbitražna klauzula
IPPT PAN / Komisija i REA
Opći sud - sedmo vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Presuda
T-838/16
Institucionalno pravo
BP / FRA
Opći sud - peto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Presuda
T-888/16
Pravilnik o službenicima
BP / FRA
Opći sud - peto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Presuda
T-185/17
PlasticsEurope / ECHA
Opći sud - peto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Rasprava
T-324/17
Tržišno natjecanje
SAS Cargo Group i drugi / Komisija
Opći sud - četvrto prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti T-559/18
T-560/18
Intelektualno vlasništvo
Atos Medical / EUIPO - Andreas Fahl Medizintechnik- Vertrieb (Pansements médicaux)
Opći sud - deveto vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
14.30
Rasprava
C-591/18 P
Tržišno natjecanje
Brugg Kabel i Kabelwerke Brugg / Komisija
Sud - sedmo vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
15.00
Rasprava
C-593/18 P
Tržišno natjecanje
ABB i ABB / Komisija
Sud - sedmo vijeće
EN null
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-94/15 RENV
Poljoprivreda i ribarstvo
Binca Seafoods / Komisija
Opći sud - peto vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-762/15
Tržišno natjecanje
Sony i Sony Electronics / Komisija
Opći sud - peto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-763/15
Tržišno natjecanje
Sony Optiarc i Sony Optiarc America / Komisija
Opći sud - peto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-772/15
Tržišno natjecanje
Quanta Storage / Komisija
Opći sud - peto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-1/16
Tržišno natjecanje
Hitachi-LG Data Storage i Hitachi-LG Data Storage Korea / Komisija
Opći sud - peto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-8/16
Tržišno natjecanje
Toshiba Samsung Storage Technology i Toshiba Samsung Storage Technology Korea / Komisija
Opći sud - peto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-289/17
Državne potpore
Keolis CIF i drugi / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-291/17
Državne potpore
Transdev i drugi / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-292/17
Državne potpore
Région Île-de-France / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-309/17
Državne potpore
Optile / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-330/17
Državne potpore
Ceobus i drugi / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Rasprava
T-344/17
Tržišno natjecanje
Latam Airlines Group i Lan Cargo / Komisija
Opći sud - četvrto prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-738/17
Državne potpore
STIF-IDF / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-54/18
Intelektualno vlasništvo
Fashion Energy / EUIPO - Retail Royalty (1st AMERICAN)
Opći sud - peto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Rasprava
T-372/18
Pravilnik o službenicima
Colombani / SEAE
Opći sud - drugo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-412/18
Intelektualno vlasništvo
mobile.de / EUIPO - Droujestvo S Ogranichena Otgovornost "Rezon" (mobile.ro)
Opći sud - peto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-467/18
Intelektualno vlasništvo
Audimas / EUIPO - Audi (AUDIMAS)
Opći sud - peto vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
14.30
Rasprava
T-257/18
Državne potpore
Iberpotash / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 15.7.2019
9.30
Rasprava
C-507/18
Načela prava Zajednice
Associazione Avvocatura per i diritti LGBTI
Sud - veliko vijeće
IT null
Tužba (SL) HTML / PDF