Sudski kalendar
Kalendar ima informativni karakter te je objavljen uz zadržavanje mogućnosti izmjena. Kalendar ne obvezuje instituciju.
Razvrstavanje po : datum | sud | dvorana
Datum Predmet Jezik postupka Dvorana
Ponedjeljak 18.3.2019
15.00
Rasprava
C-75/18
Oporezivanje
Vodafone Magyarország
Sud - veliko vijeće
HU Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 19.3.2019
9.00
Presuda
C-163/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Jawo
Sud - veliko vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Wathelet
Utorak 19.3.2019
9.00
Presuda
Spojeni predmeti C-297/17
C-318/17
C-319/17
C-438/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Ibrahim
Sharqawi i drugi
Magamadov
Sud - veliko vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Wathelet
Utorak 19.3.2019
9.00
Presuda
C-444/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Arib i drugi
Sud - veliko vijeće
FR Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Utorak 19.3.2019
9.00
Mišljenje
C-71/18
Oporezivanje
KPC Herning
Sud - prvo vijeće
DA Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Utorak 19.3.2019
9.00
Rasprava
Spojeni predmeti C-585/18
C-624/18
C-625/18
Načela prava Zajednice
Krajowa Rada Sądownictwa (Indépendance de la chambre disciplinaire de la Cour suprême)
CP (Indépendance de la chambre disciplinaire de la Cour suprême)
DO (Indépendance de la chambre disciplinaire de la Cour suprême)
Sud - veliko vijeće
PL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 19.3.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti T-98/16
T-196/16
T-198/16
Državne potpore
Italija / Komisija
Banca Popolare di Bari / Komisija
Fondo interbancario di tutela dei depositi / Komisija
Opći sud - treće prošireno vijeće
IT Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 19.3.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti T-282/16
T-283/16
Državne potpore
Inpost Paczkomaty / Komisija
Inpost / Komisija
Opći sud - treće prošireno vijeće
PL Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 19.3.2019
9.30
Rasprava
T-105/17
Tržišno natjecanje
HSBC Holdings i drugi / Komisija
Opći sud - drugo prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 19.3.2019
9.30
Presuda
T-133/18
Intelektualno vlasništvo
IQ Group Holdings / EUIPO - Krinner Innovation (Lumiqs)
Opći sud - sudac pojedinac
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 19.3.2019
9.30
Rasprava
T-439/18
Intelektualno vlasništvo
Sintokogio / EUIPO (ProAssist)
Opći sud - treće vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 20.3.2019
9.30
Rasprava
C-641/17
Slobodno kretanje kapitala
College Pension Plan of British Columbia
Sud - drugo vijeće
DE Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 20.3.2019
9.30
Rasprava
C-189/18
Oporezivanje
Glencore Agriculture Hungary
Sud - peto vijeće
HU Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 20.3.2019
9.30
Rasprava
C-247/18 P
Socijalna politika
Italija / Komisija
Sud - četvrto vijeće
IT Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 20.3.2019
9.30
Presuda
T-310/16
Trgovinska politika
Foshan Lihua Ceramic / Komisija
Opći sud - četvrto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 20.3.2019
9.30
Rasprava
T-417/16
Državne potpore
Achemos Grupė i Achema / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 20.3.2019
9.30
Presuda
T-766/16
Državne potpore
Hércules Club de Fútbol / Komisija
Opći sud - četvrto vijeće
ES Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 20.3.2019
9.30
Presuda
T-138/17
Intelektualno vlasništvo
Prim / EUIPO - Primed Halberstadt Medizintechnik (PRIMED)
Opći sud - sedmo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 20.3.2019
9.30
Presuda
T-237/17
Poljoprivreda i ribarstvo
Španjolska / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
ES Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 20.3.2019
9.30
Presuda
T-760/17
Intelektualno vlasništvo
Meesenburg Großhandel / EUIPO (Triotherm+)
Opći sud - sixième chambre
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 20.3.2019
9.30
Presuda
T-762/17
Intelektualno vlasništvo
Grammer / EUIPO (Représentation d'une forme)
Opći sud - sedmo vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 20.3.2019
9.30
Rasprava
T-837/17
Intelektualno vlasništvo
Negru / EUIPO - Sky (SkyPrivate)
Opći sud - treće vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 20.3.2019
9.30
Rasprava
T-68/18
Intelektualno vlasništvo
Fränkischer Weinbauverband / EUIPO (Forme d'une bouteille)
Opći sud - sixième chambre
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 21.3.2019
9.30
Presuda
C-127/17
Promet
Komisija / Poljska
Sud - četvrto vijeće
PL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Četvrtak 21.3.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti C-266/17
C-267/17
Promet
Verkehrsbetrieb Hüttebräucker i BVR Busverkehr Rheinland
Rhenus Veniro
Sud - četvrto vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 21.3.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti C-350/17
C-351/17
Promet
Mobit
Autolinee Toscane
Sud - četvrto vijeće
IT Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 21.3.2019
9.30
Presuda
C-443/17
Usklađivanje zakonodavstava
Abraxis Bioscience
Sud - četvrto vijeće
EN Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 21.3.2019
9.30
Presuda
C-465/17
Falck Rettungsdienste i Falck
Sud - treće vijeće
DE Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 21.3.2019
9.30
Presuda
C-498/17
Komisija / Italija
Sud - peto vijeće
IT Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Četvrtak 21.3.2019
9.30
Mišljenje
C-526/17
Komisija / Italija
Sud - peto vijeće
IT Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 21.3.2019
9.30
Presuda
C-590/17
Pouvin i Dijoux
Sud - treće vijeće
FR Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 21.3.2019
9.30
Mišljenje
C-673/17
Industrijska politika
Planet49
Sud - veliko vijeće
DE Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 21.3.2019
9.30
Presuda
C-702/17
Usklađivanje zakonodavstava
Unareti
Sud - prvo vijeće
IT Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Wahl
Četvrtak 21.3.2019
9.30
Mišljenje
C-34/18
Lovasné Tóth
Sud - treće vijeće
HU Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 21.3.2019
9.30
Presuda
C-245/18
Usklađivanje zakonodavstava
Tecnoservice Int.
Sud - deseto vijeće
IT Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 21.3.2019
9.30
Rasprava
C-298/18
Socijalna politika
Grafe i Pohle
Sud - četvrto vijeće
DE Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 21.3.2019
9.30
Presuda
C-312/18 P
Tržišno natjecanje
Eco-Bat Technologies i drugi / Komisija
Sud - osmo vijeće
EN Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 21.3.2019
9.30
Rasprava
C-484/18
Usklađivanje zakonodavstava
Spedidam
Sud - peto vijeće
FR Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 21.3.2019
9.30
Rasprava
T-386/14 RENV
Državne potpore
FIH Holding i FIH / Komisija
Opći sud - osmo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 21.3.2019
9.30
Presuda
T-777/17
Intelektualno vlasništvo
Pan / EUIPO - Entertainment One UK (TOBBIA)
Opći sud - osmo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 21.3.2019
9.30
Rasprava
T-449/18
Intelektualno vlasništvo
Ortlieb Sportartikel / EUIPO (Représentation d’un polygone octogonal)
Opći sud - sixième chambre
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 25.3.2019
14.30
Rasprava
C-418/18 P
Institucionalno pravo
Puppinck i drugi / Komisija
Sud - veliko vijeće
EN Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 26.3.2019
9.00
Presuda
C-377/16
Pravilnik o službenicima
Španjolska / Parlament
Sud - veliko vijeće
ES Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Utorak 26.3.2019
9.00
Presuda
C-621/16 P
Institucionalno pravo
Komisija / Italija
Sud - veliko vijeće
IT Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Utorak 26.3.2019
9.00
Presuda
Spojeni predmeti C-70/17
C-179/17
Abanca Corporación Bancaria
Bankia
Sud - veliko vijeće
ES Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Utorak 26.3.2019
9.00
Mišljenje
Spojeni predmeti C-95/18
C-96/18
Socijalna sigurnost radnika migranata
van den Berg i Giesen
Franzen
Sud - četvrto vijeće
NL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Utorak 26.3.2019
9.00
Presuda
C-129/18
Građanstvo Unije
SM (Enfant placé sous kafala algérienne)
Sud - veliko vijeće
EN Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Utorak 26.3.2019
9.00
Mišljenje
C-249/18
Carinska unija
CEVA Freight Holland
Sud - osmo vijeće
NL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Utorak 26.3.2019
9.00
Rasprava
C-508/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Minister for Justice and Equality (Mandat d’arrêt européen émis par le procureur public de Lübeck)
Sud - veliko vijeće
EN Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 26.3.2019
9.00
Rasprava
C-509/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Minister for Justice and Equality (Mandat d’arrêt européen émis par le procureur général de Lituanie)
Sud - veliko vijeće
EN Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 26.3.2019
9.00
Rasprava
C-82/19 PPU
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Minister for Justice and Equality (Mandat d’arrêt européen émis par le procureur public de Zwickau)
Sud - veliko vijeće
EN Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 26.3.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti T-119/07
T-207/07
Državne potpore
Italija / Komisija
Eurallumina / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
IT Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 26.3.2019
9.30
Presuda
T-480/17
Poljoprivreda i ribarstvo
Grčka / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
EL Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 26.3.2019
9.30
Presuda
T-582/17
Boshab i drugi / Vijeće
Opći sud - deveto vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 26.3.2019
9.30
Presuda
T-725/17
Clestra Hauserman / Parlament
Opći sud - drugo vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 26.3.2019
9.30
Presuda
T-787/17
Intelektualno vlasništvo
Parfümerie Akzente / EUIPO (GlamHair)
Opći sud - drugo vijeće
DE Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 26.3.2019
9.30
Presuda
T-105/18
Intelektualno vlasništvo
Deray / EUIPO - Charles Claire (LILI LA TIGRESSE)
Opći sud - drugo vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 26.3.2019
9.30
Rasprava
T-464/18
Intelektualno vlasništvo
Grupo Bimbo / EUIPO - Rubio Snacks (Tia Rosa)
Opći sud - drugo vijeće
ES Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 27.3.2019
9.30
Presuda
C-620/16
Načela prava Zajednice
Komisija / Njemačka
Sud - četvrto vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Srijeda 27.3.2019
9.30
Presuda
C-680/16 P
August Wolff i Remedia / Komisija
Sud - četvrto vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Mengozzi
Srijeda 27.3.2019
9.30
Presuda
C-236/17 P
Trgovinska politika
Canadian Solar Emea i drugi / Vijeće
Sud - četvrto vijeće
EN Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Srijeda 27.3.2019
9.30
Presuda
C-237/17 P
Trgovinska politika
Canadian Solar Emea i drugi / Vijeće
Sud - četvrto vijeće
EN Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Srijeda 27.3.2019
9.30
Presuda
C-545/17
Sloboda pružanja usluga
Pawlak
Sud - četvrto vijeće
PL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Srijeda 27.3.2019
9.30
Presuda
C-578/17
Intelektualno vlasništvo
Hartwall
Sud - četvrto vijeće
FI Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Srijeda 27.3.2019
9.30
Presuda
C-681/17
slewo
Sud - sixième chambre
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Srijeda 27.3.2019
9.30
Mišljenje
C-716/17
Slobodno kretanje osoba
A
Sud - četvrto vijeće
DA Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Srijeda 27.3.2019
9.30
Presuda
C-201/18
Oporezivanje
Mydibel
Sud - sedmo vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Srijeda 27.3.2019
9.30
Rasprava
C-280/18
Flausch i drugi
Sud - prvo vijeće
EL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 27.3.2019
9.30
Rasprava
T-500/17
Trgovinska politika
Hubei Xinyegang Special Tube / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 27.3.2019
9.30
Presuda
T-265/18
Intelektualno vlasništvo
Biernacka-Hoba / EUIPO - Formata Bogusław Hoba (Formata)
Opći sud - sixième chambre
PL Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 28.3.2019
9.30
Presuda
C-405/16 P
Državne potpore
Njemačka / Komisija
Sud - treće vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 28.3.2019
9.30
Presuda
C-427/17
Komisija / Irlande (Système de collecte i de traitement des eaux usées)
Sud - deseto vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Wahl
Četvrtak 28.3.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti C-487/17
C-488/17
C-489/17
Verlezza i drugi
Scaglione
MAD
Sud - deseto vijeće
IT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 28.3.2019
9.30
Mišljenje
C-569/17
Komisija / Espagne (Article 260, paragraphe 3, TFUE - Crédits immobiliers résidentiels)
Sud - veliko vijeće
ES Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 28.3.2019
9.30
Presuda
C-637/17
Usklađivanje zakonodavstava
Cogeco Communications
Sud - drugo vijeće
PT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 28.3.2019
9.30
Mišljenje
C-680/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Vethanayagam i drugi
Sud - prvo vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 28.3.2019
9.30
Presuda
C-60/18
Tallinna Vesi
Sud - drugo vijeće
ET Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 28.3.2019
9.30
Presuda
C-101/18
Idi
Sud - deseto vijeće
IT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 28.3.2019
9.30
Presuda
C-144/18 P
Trgovinska politika
River Kwai International Food Industry / AETMD
Sud - osmo vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 28.3.2019
9.30
Mišljenje
C-143/18
Romano
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 28.3.2019
9.30
Mišljenje
C-163/18
Promet
Aegean Airlines
Sud - treće vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 28.3.2019
9.30
Mišljenje
C-171/18
Socijalna politika
Safeway
Sud - veliko vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 28.3.2019
9.30
Mišljenje
C-172/18
Intelektualno vlasništvo
AMS Neve i drugi
Sud - peto vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 28.3.2019
9.30
Mišljenje
C-197/18
Wasserleitungsverband Nördliches Burgenland i drugi
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 28.3.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti C-203/18
C-374/18
Slobodno kretanje osoba
Deutsche Post i Leymann
UPS Deutschland i drugi
Sud - treće vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 28.3.2019
9.30
Mišljenje
C-210/18
Promet
WESTbahn Management
Sud - osmo vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 28.3.2019
9.30
Presuda
C-275/18
Oporezivanje
Vinš
Sud - treće vijeće
CS Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 28.3.2019
9.30
Presuda
T-433/16
Tržišno natjecanje
Pometon / Komisija
Opći sud - treće prošireno vijeće
IT Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 28.3.2019
9.30
Rasprava
T-527/16
Pravilnik o službenicima
Tàpias / Vijeće
Opći sud - osmo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 28.3.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti T-251/17
T-252/17
Intelektualno vlasništvo
Robert Bosch / EUIPO (Simply. Connected.)
Opći sud - treće prošireno vijeće
DE Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 28.3.2019
9.30
Presuda
T-562/17
Intelektualno vlasništvo
dm-drogerie markt / EUIPO - Albea Services (ALBÉA)
Opći sud - treće vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 28.3.2019
9.30
Presuda
T-829/17
Intelektualno vlasništvo
Coesia / EUIPO (Représentation de deux courbes rouges obliques)
Opći sud - osmo vijeće
IT Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 28.3.2019
9.30
Rasprava
T-53/18
Usklađivanje zakonodavstava
Njemačka / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
DE Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 28.3.2019
9.30
Presuda
T-259/18
Intelektualno vlasništvo
Zakłady Chemiczne « Siarkopol » Tarnobrzeg / EUIPO - EuroChem Agro (Unifoska)
Opći sud - deveto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 28.3.2019
9.30
Presuda
T-276/18
Intelektualno vlasništvo
Julius-K9 / EUIPO - El Corte Inglés (K9 UNIT)
Opći sud - treće vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 28.3.2019
9.30
Rasprava
T-279/18
Intelektualno vlasništvo
Alliance Pharmaceuticals / EUIPO - AxiCorp (AXICORP ALLIANCE)
Opći sud - deveto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 29.3.2019
9.30
Presuda
T-611/17
Intelektualno vlasništvo
All Star / EUIPO - Carrefour Hypermarchés (Forme d'une semelle de chaussure)
Opći sud - drugo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 29.3.2019
9.30
Rasprava
T-261/18
Intelektualno vlasništvo
Roxtec / EUIPO - Wallmax (Représentation d'un carré noir contenant sept cercles bleus concentriques)
Opći sud - drugo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 01.4.2019
15.00
Rasprava
C-261/18
Komisija / Irlande (Parc éolien de Derrybrien)
Sud - veliko vijeće
EN Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 02.4.2019
9.00
Presuda
Spojeni predmeti C-582/17
C-583/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
H.
R.
Sud - veliko vijeće
NL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Utorak 02.4.2019
9.00
Rasprava
C-263/18
Intelektualno vlasništvo
Nederlands Uitgeversverbond i Groep Algemene Uitgevers
Sud - veliko vijeće
NL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 02.4.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti T-129/07
T-130/07
Državne potpore
Irska / Komisija
Aughinish Alumina / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 02.4.2019
9.30
Presuda
T-492/17
Pravilnik o službenicima
Fleig / SEAE
Opći sud - prvo vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 03.4.2019
9.30
Presuda
C-617/17
Tržišno natjecanje
Powszechny Zakład Ubezpieczeń na Życie
Sud - četvrto vijeće
PL Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Wahl
Srijeda 03.4.2019
9.30
Mišljenje
C-654/17 P
Državne potpore
Bayerische Motoren Werke / Komisija i Freistaat Sachsen
Sud - peto vijeće
DE Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Srijeda 03.4.2019
9.30
Rasprava
C-659/17
Državne potpore
Azienda Napoletana Mobilità
Sud - drugo vijeće
IT Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 03.4.2019
9.30
Mišljenje
C-722/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Reitbauer i drugi
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Srijeda 03.4.2019
9.30
Presuda
C-139/18 P
Pravilnik o službenicima
CJ / ECDC
Sud - prvo vijeće
EN Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Srijeda 03.4.2019
9.30
Presuda
C-266/18
Aqua Med
Sud - prvo vijeće
PL Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Srijeda 03.4.2019
9.30
Rasprava
T-466/17
Tržišno natjecanje
Printeos i drugi / Komisija
Opći sud - treće prošireno vijeće
ES Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 03.4.2019
9.30
Rasprava
T-95/18
Institucionalno pravo
Gollnisch / Parlament
Opći sud - sixième chambre
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 03.4.2019
9.30
Rasprava
T-412/18
Intelektualno vlasništvo
mobile.de / EUIPO - Droujestvo S Ogranichena Otgovornost "Rezon" (mobile.ro)
Opći sud - peto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 03.4.2019
9.30
Presuda
T-468/18
Intelektualno vlasništvo
NSC Holding / EUIPO - Ibercondor (CONDOR SERVICE, NSC)
Opći sud - sixième chambre
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 03.4.2019
9.30
Presuda
T-555/18
Intelektualno vlasništvo
Medrobotics / EUIPO (See More. Reach More. Treat More.)
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.4.2019
9.30
Presuda
C-501/17
Promet
Germanwings
Sud - treće vijeće
DE Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 04.4.2019
9.30
Presuda
C-558/17 P
Pravilnik o službenicima
OZ / Europska investicijska banka
Sud - treće vijeće
EN Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 04.4.2019
9.30
Mišljenje
C-686/17
Zentrale zur Bekämpfung unlauteren Wettbewerbs Frankfurt am Main
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 04.4.2019
9.30
Presuda
C-699/17
Allianz Vorsorgekasse
Sud - deveto vijeće
DE Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 04.4.2019
9.30
Mišljenje
C-47/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Riel
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Četvrtak 04.4.2019
9.30
Rasprava
C-56/18 P
Državne potpore
Komisija / Gmina Miasto Gdynia i Port Lotniczy Gdynia Kosakowo
Sud - peto vijeće
PL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.4.2019
9.30
Mišljenje
C-104/18 P
Intelektualno vlasništvo
Koton Mağazacilik Tekstil Sanayi ve Ticaret / EUIPO
Sud - peto vijeće
EN Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 04.4.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti C-364/18
C-365/18
Energetska politika
Eni
Shell Italia
Sud - deveto vijeće
IT Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.4.2019
9.30
Rasprava
C-389/18
Oporezivanje
Brussels Securities
Sud - sedmo vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.4.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti T-910/16
T-911/16
Intelektualno vlasništvo
Hesse / EUIPO - Wedl & Hofmann (TESTA ROSSA)
Wedl & Hofmann / EUIPO - Hesse (TESTA ROSSA)
Opći sud - peto vijeće
DE Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.4.2019
9.30
Presuda
T-5/17
Sharif / Vijeće
Opći sud - peto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.4.2019
9.30
Presuda
T-108/17
ClientEarth / Komisija
Opći sud - peto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.4.2019
9.30
Presuda
T-779/17
Intelektualno vlasništvo
United Wineries / EUIPO - Compañía de Vinos Miguel Martín (VIÑA ALARDE)
Opći sud - sedmo vijeće
ES Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.4.2019
9.30
Presuda
T-804/17
Intelektualno vlasništvo
Stada Arzneimittel / EUIPO (Représentation de deux arches opposées)
Opći sud - sedmo vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.4.2019
9.30
Presuda
T-61/18
Pravilnik o službenicima
Rodriguez Prieto / Komisija
Opći sud - osmo vijeće
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.4.2019
9.30
Rasprava
T-357/18
Intelektualno vlasništvo
Luz Saúde / EUIPO - Clínica La Luz (HOSPITAL DA LUZ)
Opći sud - osmo vijeće
PT Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.4.2019
9.30
Presuda
T-373/18
Intelektualno vlasništvo
ABB / EUIPO (FLEXLOADER)
Opći sud - sedmo vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.4.2019
9.30
Rasprava
T-479/18
Intelektualno vlasništvo
Multifit / EUIPO (Premiere)
Opći sud - sudac pojedinac
DE Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 08.4.2019
14.30
Rasprava
C-192/18
Načela prava Zajednice
Komisija / Pologne (Indépendance des juridictions de droit commun)
Sud - veliko vijeće
PL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 09.4.2019
9.30
Mišljenje
C-251/18
Trgovinska politika
Trace Sport
Sud - četvrto vijeće
NL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Utorak 09.4.2019
9.30
Rasprava
C-363/18
Usklađivanje zakonodavstava
Organisation juive européenne i Vignoble Psagot
Sud - veliko vijeće
FR Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 09.4.2019
9.30
Presuda
T-182/15
Sopra Steria Group / Parlament
Opći sud - četvrto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 09.4.2019
9.30
Presuda
T-259/15
Close i Cegelec / Parlament
Opći sud - četvrto vijeće
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 09.4.2019
9.30
Rasprava
T-571/17
Pravilnik o službenicima
UG / Komisija
Opći sud - osmo vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 09.4.2019
9.30
Rasprava
T-47/18
Pravilnik o službenicima
UZ / Parlament
Opći sud - peto vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 09.4.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti T-113/18
T-114/18
Intelektualno vlasništvo
Miles-Bramwell Executive Services / EUIPO (FREE)
Opći sud - četvrto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 09.4.2019
9.30
Presuda
T-277/18
Intelektualno vlasništvo
Zitro IP / EUIPO (PICK & WIN MULTISLOT)
Opći sud - četvrto vijeće
ES Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 09.4.2019
14.00
Presuda
T-319/17
Pravilnik o službenicima
Aldridge i drugi / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 09.4.2019
14.00
Presuda
T-371/17
Tržišno natjecanje
Qualcomm i Qualcomm Europe / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 09.4.2019
14.00
Rasprava
T-391/17
Institucionalno pravo
Rumunjska / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
RO Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 09.4.2019
15.30
Rasprava
T-253/18
Pravilnik o službenicima
VY / Komisija
Opći sud - treće vijeće
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 10.4.2019
9.30
Mišljenje
C-709/17 P
Trgovinska politika
Komisija / Kolachi Raj Industrial
Sud - četvrto vijeće
EN Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Srijeda 10.4.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti C-155/18 P
C-156/18 P
C-157/18 P
C-158/18 P
Intelektualno vlasništvo
Tulliallan Burlington / EUIPO
Sud - četvrto vijeće
EN Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 10.4.2019
9.30
Presuda
C-214/18
Oporezivanje
PSM „K”
Sud - osmo vijeće
PL Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Srijeda 10.4.2019
9.30
Rasprava
C-255/18
Usklađivanje zakonodavstava
State Street Bank International
Sud - prvo vijeće
IT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 10.4.2019
9.30
Presuda
C-282/18 P
Intelektualno vlasništvo
The Green Effort / EUIPO
Sud - sixième chambre
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Srijeda 10.4.2019
9.30
Mišljenje
C-291/18
Oporezivanje
Grup Servicii Petroliere
Sud - treće vijeće
RO Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 10.4.2019
9.30
Rasprava
C-386/18
Ribarstvena politika
Coöperatieve Producentenorganisatie en Beheersgroep Texel
Sud - drugo vijeće
NL Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 10.4.2019
9.30
Presuda
T-388/11
Državne potpore
Deutsche Post / Komisija
Opći sud - prvo prošireno vijeće
DE Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 10.4.2019
9.30
Rasprava
T-121/15
Državne potpore
Fortischem / Komisija
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 10.4.2019
9.30
Presuda
T-300/16
Trgovinska politika
Jindal Saw i Jindal Saw Italia / Komisija
Opći sud - prvo prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 10.4.2019
9.30
Presuda
T-301/16
Trgovinska politika
Jindal Saw i Jindal Saw Italia / Komisija
Opći sud - prvo prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 10.4.2019
9.30
Presuda
T-643/16
Gamaa Islamya Égypte / Vijeće
Opći sud - prvo vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 10.4.2019
9.30
Presuda
T-51/17
Poljoprivreda i ribarstvo
Poljska / Komisija
Opći sud - sixième chambre
PL Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 10.4.2019
9.30
Presuda
T-229/17
Usklađivanje zakonodavstava
Njemačka / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
DE Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 10.4.2019
9.30
Rasprava
T-331/17
Pravilnik o službenicima
Steifer / CESE
Opći sud - peto vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 10.4.2019
9.30
Presuda
T-303/18 RENV
Pravilnik o službenicima
AV / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 10.4.2019
9.30
Rasprava
T-378/18
Intelektualno vlasništvo
NHS / EUIPO - HLC SB Distribution (CRUZADE)
Opći sud - osmo vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 10.4.2019
9.30
Rasprava
T-482/18
Pravilnik o službenicima
XF / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.4.2019
9.00
Rasprava
C-379/18
Promet
Deutsche Lufthansa
Sud - četvrto vijeće
DE Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.4.2019
9.30
Mišljenje
C-324/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Gavanozov
Sud - prvo vijeće
BG Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Četvrtak 11.4.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti C-473/17
C-546/17
Energetska politika
Repsol Butano
DISA Gas
Sud - prvo vijeće
ES Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 11.4.2019
9.30
Mišljenje
C-482/17
Industrijska politika
Češka Republika / Parlament i Vijeće
Sud - veliko vijeće
CS Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 11.4.2019
9.30
Presuda
C-483/17
Građanstvo Unije
Tarola
Sud - treće vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 11.4.2019
9.30
Mišljenje
C-543/17
Usklađivanje zakonodavstava
Komisija / Belgique (Article 260, paragraphe 3, TFUE - Réseaux à haut débit)
Sud - veliko vijeće
FR Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 11.4.2019
9.30
Presuda
C-603/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Bosworth i Hurley
Sud - prvo vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 11.4.2019
9.30
Presuda
C-638/17
Oporezivanje
Skonis ir kvapas
Sud - peto vijeće
LT Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 11.4.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-663/17 P
C-665/17 P
C-669/17 P
Ekonomska politika
BCE / Trasta Komercbanka i drugi
Komisija / Trasta Komercbanka e.a. i BCE
Trasta Komercbanka i drugi / BCE
Sud - veliko vijeće
EN Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 11.4.2019
9.30
Mišljenje
C-688/17
Intelektualno vlasništvo
Bayer Pharma
Sud - treće vijeće
HU Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 11.4.2019
9.30
Presuda
C-690/17
Intelektualno vlasništvo
ÖKO-Test Verlag
Sud - peto vijeće
DE Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 11.4.2019
9.30
Presuda
C-691/17
Oporezivanje
PORR Építési Kft.
Sud - deseto vijeće
HU Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 11.4.2019
9.30
Mišljenje
C-19/18 P
Institucionalno pravo
VG / Komisija
Sud - prvo vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 11.4.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti C-29/18
C-30/18
C-44/18
Socijalna politika
Cobra Servicios Auxiliares
Sud - drugo vijeće
ES Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 11.4.2019
9.30
Mišljenje
C-208/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Petruchová
Sud - prvo vijeće
CS Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 11.4.2019
9.30
Presuda
C-254/18
Socijalna politika
Syndicat des cadres de la sécurité intérieure
Sud - drugo vijeće
FR Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 11.4.2019
9.30
Presuda
C-288/18
Carinska unija
X (Classement tarifaire – Moniteurs à écran plat de grand format)
Sud - deseto vijeće
NL Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 11.4.2019
9.30
Presuda
C-295/18
Slobodno kretanje kapitala
Mediterranean Shipping Company (Portugal) - Agentes de Navegação
Sud - deseto vijeće
PT Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 11.4.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti C-355/18
C-356/18
C-357/18
C-479/18
Sloboda pružanja usluga
Rust-Hackner
Gmoser
Plackner
UNIQA Österreich Versicherungen i drugi
Sud - treće vijeće
DE Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.4.2019
9.30
Rasprava
C-396/18
Promet
Cafaro
Sud - prvo vijeće
IT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.4.2019
9.30
Presuda
C-464/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Ryanair
Sud - sixième chambre
ES Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 11.4.2019
9.30
Mišljenje
C-619/18
Načela prava Zajednice
Komisija / Pologne (Indépendance de la Cour suprême)
Sud - veliko vijeće
PL Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 11.4.2019
9.30
Rasprava
T-502/16
Pravilnik o službenicima
Missir Mamachi di Lusignano i drugi / Komisija
Opći sud - osmo vijeće
IT Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.4.2019
9.30
Presuda
T-223/17
Intelektualno vlasništvo
Adapta Color / EUIPO - Coatings Foreign IP (ADAPTA POWDER COATINGS)
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.4.2019
9.30
Presuda
T-224/17
Intelektualno vlasništvo
Adapta Color / EUIPO - Coatings Foreign IP (Bio proof ADAPTA)
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.4.2019
9.30
Presuda
T-225/17
Intelektualno vlasništvo
Adapta Color / EUIPO - Coatings Foreign IP (Bio proof ADAPTA)
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.4.2019
9.30
Presuda
T-226/17
Intelektualno vlasništvo
Adapta Color / EUIPO - Coatings Foreign IP (Rustproof System ADAPTA)
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.4.2019
9.30
Rasprava
T-467/17
Pravilnik o službenicima
Barata / Parlament
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.4.2019
9.30
Rasprava
T-636/17
PlasticsEurope / ECHA
Opći sud - peto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.4.2019
9.30
Presuda
T-655/17
Intelektualno vlasništvo
Inditex / EUIPO - Ansell (ZARA TANZANIA ADVENTURES)
Opći sud - sedmo vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.4.2019
9.30
Presuda
T-765/17
Intelektualno vlasništvo
Kiku / OCVV - Sächsisches Landesamt für Umwelt, Landwirtschaft und Geologie (Pinova)
Opći sud - sixième chambre
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.4.2019
9.30
Presuda
T-323/18
Intelektualno vlasništvo
Fomanu / EUIPO - Fujifilm Imaging Germany (Représentation d'un papillon)
Opći sud - sedmo vijeće
DE Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.4.2019
9.30
Rasprava
T-458/18
Intelektualno vlasništvo
Multifit / EUIPO (real nature)
Opći sud - sedmo vijeće
DE Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.4.2019
9.30
Presuda
T-477/18
Intelektualno vlasništvo
Užstato sistemos administratorius / EUIPO - DPG Deutsche Pfandsystem (Représentation d'une bouteille avec une flèche)
Opći sud - deveto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.4.2019
14.30
Rasprava
T-340/18
Intelektualno vlasništvo
Gibson Brands / EUIPO - Wilfer (Forme d’un corps de guitare)
Opći sud - drugo vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.4.2019
15.30
Rasprava
T-741/17
Trasys International i Axianseu - Digital Solutions / AESA
Opći sud - treće vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.4.2019
15.30
Presuda
T-403/18
Intelektualno vlasništvo
Pharmadom / EUIPO - Objectif Pharma (WS wellpharma shop)
Opći sud - treće vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.4.2019
15.00
Presuda
T-492/15
Državne potpore
Deutsche Lufthansa / Komisija
Opći sud - četvrto prošireno vijeće
DE Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 29.4.2019
15.00
Rasprava
C-323/18
Oporezivanje
Tesco-Global Áruházak
Sud - veliko vijeće
HU Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 30.4.2019
9.30
Mišljenje
Avis 1/17
Institucionalno pravo
Accord ECG UE-Canada
Sud - puni sastav
FR Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Utorak 30.4.2019
9.30
Mišljenje
C-556/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Torubarov
Sud - veliko vijeće
HU Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Utorak 30.4.2019
9.30
Presuda
C-611/17
Ribarstvena politika
Italija / Conseil (Quota de pêche de l’espadon méditerranéen)
Sud - veliko vijeće
IT Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Utorak 30.4.2019
9.30
Mišljenje
C-620/17
Načela prava Zajednice
Hochtief Solutions Magyarországi Fióktelepe
Sud - četvrto vijeće
HU Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Utorak 30.4.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-708/17
C-725/17
EVN Bulgaria Toplofikatsia
Toplofikatsia Sofia
Sud - četvrto vijeće
BG Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Utorak 30.4.2019
9.30
Mišljenje
C-128/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Dorobantu
Sud - veliko vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Utorak 30.4.2019
9.30
Mišljenje
C-198/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
CeDe Group
Sud - četvrto vijeće
SV Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Utorak 30.4.2019
9.30
Mišljenje
C-390/18
Sloboda pružanja usluga
AIRBNB Ireland
Sud - veliko vijeće
FR Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Utorak 30.4.2019
9.30
Rasprava
C-414/18
Usklađivanje zakonodavstava
Iccrea Banca
Sud - veliko vijeće
IT Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 30.4.2019
9.30
Mišljenje
C-508/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Minister for Justice and Equality (Mandat d’arrêt européen émis par le procureur public de Lübeck)
Sud - veliko vijeće
EN Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Utorak 30.4.2019
9.30
Mišljenje
C-509/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Minister for Justice and Equality (Mandat d’arrêt européen émis par le procureur général de Lituanie)
Sud - veliko vijeće
EN Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Utorak 30.4.2019
9.30
Mišljenje
C-82/19 PPU
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Minister for Justice and Equality (Mandat d’arrêt européen émis par le procureur public de Zwickau)
Sud - veliko vijeće
EN Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Utorak 30.4.2019
15.30
Presuda
T-516/16
Pravilnik o službenicima
Alvarez y Bejarano i drugi / Komisija
Opći sud - osmo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 30.4.2019
15.30
Presuda
T-523/16
Pravilnik o službenicima
Ardalic i drugi / Vijeće
Opći sud - osmo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 30.4.2019
15.30
Presuda
T-536/16
Pravilnik o službenicima
Alvarez y Bejarano i drugi / Komisija
Opći sud - osmo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 30.4.2019
15.30
Presuda
T-542/16
Pravilnik o službenicima
Ardalic i drugi / Vijeće
Opći sud - osmo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 30.4.2019
15.30
Presuda
T-737/17
Pravilnik o službenicima
Wattiau / Parlament
Opći sud - deveto vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 30.4.2019
15.30
Presuda
T-136/18
Intelektualno vlasništvo
Kuota International / EUIPO - Sintema Sport (K)
Opći sud - prvo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 30.4.2019
15.30
Presuda
T-214/18
Institucionalno pravo
Briois / Parlament
Opći sud - sedmo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 30.4.2019
15.30
Rasprava
T-385/18
Intelektualno vlasništvo
Aldi / EUIPO - Crone (CRONE)
Opći sud - treće vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 30.4.2019
15.30
Presuda
T-558/18
Intelektualno vlasništvo
Lupu / EUIPO - Et Djili Soy Dzhihangir Ibryam (Djili DS)
Opći sud - treće vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 02.5.2019
9.00
Rasprava
C-380/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
E.P. (Menace pour l’ordre public)
Sud - prvo vijeće
NL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 02.5.2019
9.00
Rasprava
Spojeni predmeti C-381/18
C-382/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
G.S. (Menace pour l’ordre public)
V.G. (Menace pour l’ordre public)
Sud - prvo vijeće
NL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Presuda
C-598/17
Državne potpore
A-Fonds
Sud - prvo vijeće
NL Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Presuda
C-614/17
Poljoprivreda i ribarstvo
Fundación Consejo Regulador de la Denominación de Origen Protegida Queso Manchego
Sud - četvrto vijeće
ES Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Mišljenje
C-683/17
Intelektualno vlasništvo
Cofemel
Sud - treće vijeće
PT Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Mišljenje
C-692/17
Oporezivanje
Paulo Nascimento Consulting
Sud - drugo vijeće
PT Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Presuda
C-694/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Pillar Securitisation
Sud - treće vijeće
FR Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Mišljenje
C-28/18
Usklađivanje zakonodavstava
Verein für Konsumenteninformation
Sud - peto vijeće
DE Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Mišljenje
C-39/18 P
Tržišno natjecanje
Komisija / Icap i drugi
Sud - treće vijeće
EN Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Mišljenje
C-42/18
Oporezivanje
Cardpoint
Sud - treće vijeće
DE Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Mišljenje
C-70/18
Vanjski odnosi
A i drugi
Sud - prvo vijeće
NL Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Presuda
C-98/18
T. Boer & Zonen
Sud - deveto vijeće
NL Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Presuda
C-133/18
Oporezivanje
Sea Chefs Cruise Services
Sud - treće vijeće
FR Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Presuda
C-224/18
Oporezivanje
Budimex
Sud - sedmo vijeće
PL Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Presuda
C-225/18
Oporezivanje
Grupa Lotos
Sud - osmo vijeće
PL Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Presuda
C-250/18
Komisija / Croatie (Décharge de Biljane Donje)
Sud - osmo vijeće
HR Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Presuda
C-259/18
Sloboda pružanja usluga
Asendia Spain
Sud - osmo vijeće
ES Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Presuda
C-265/18
Oporezivanje
Jarmuškienė
Sud - deseto vijeće
LT Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Presuda
C-268/18
Carinska unija
Onlineshop
Sud - deseto vijeće
RO Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Presuda
C-294/18
Energetska politika
Oulun Sähkönmyynti
Sud - deseto vijeće
FI Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Wahl
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Presuda
C-309/18
Lavorgna
Sud - deveto vijeće
IT Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Rasprava
C-360/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Cargill Deutschland
Sud - treće vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Rasprava
C-395/18
Tim
Sud - drugo vijeće
IT Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Rasprava
T-399/16
Tržišno natjecanje
CK Telecoms UK Investments / Komisija
Opći sud - prvo prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 02.5.2019
9.30
Presuda
T-748/16
Pravilnik o službenicima
QH / Parlament
Opći sud - prvo vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 02.5.2019
11.00
Rasprava
Spojeni predmeti C-398/18
C-428/18
Socijalna sigurnost radnika migranata
Bocero Torrico
Bode
Sud - osmo vijeće
ES Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 02.5.2019
14.30
Rasprava
C-417/18
Industrijska politika
AW e.a. (Appels au 112)
Sud - četvrto vijeće
LT Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 03.5.2019
9.30
Rasprava
T-399/16
Tržišno natjecanje
CK Telecoms UK Investments / Komisija
Opći sud - prvo prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 06.5.2019
9.30
Rasprava
T-217/17
Državne potpore
FVE Holýšov I i drugi / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 06.5.2019
9.30
Rasprava
T-432/18
Pravilnik o službenicima
Palo / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 06.5.2019
14.30
Rasprava
Spojeni predmeti C-64/18
C-140/18
C-146/18
C-148/18
Sloboda pružanja usluga
Maksimovic
Köfler i drugi
Köfler
Köfler i drugi
Sud - sixième chambre
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.5.2019
9.30
Presuda
C-431/17
Slobodno kretanje osoba
Monachos Eirinaios
Sud - veliko vijeće
EL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Utorak 07.5.2019
9.30
Mišljenje
C-285/18
Irgita
Sud - četvrto vijeće
LT Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Utorak 07.5.2019
9.30
Mišljenje
C-347/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Salvoni
Sud - prvo vijeće
IT Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Utorak 07.5.2019
9.30
Rasprava
C-447/18
Slobodno kretanje osoba
Generálny riaditeľ Sociálnej poisťovne Bratislava i drugi
Sud - treće vijeće
SK Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.5.2019
9.30
Presuda
T-49/17
Poljoprivreda i ribarstvo
Španjolska / Komisija
Opći sud - peto vijeće
ES Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.5.2019
9.30
Presuda
T-239/17
Poljoprivreda i ribarstvo
Njemačka / Komisija
Opći sud - osmo vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.5.2019
9.30
Rasprava
T-27/18 RENV
Pravilnik o službenicima
FV / Vijeće
Opći sud - osmo vijeće
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.5.2019
9.30
Presuda
T-152/18
Intelektualno vlasništvo
Sona Nutrition / EUIPO - Solgar Holdings (SOLGAR Since 1947 MultiPlus WHOLEFOOD CONCENTRATE MULTIVITAMIN FORMULA)
Opći sud - peto vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.5.2019
9.30
Presuda
T-153/18
Intelektualno vlasništvo
Sona Nutrition / EUIPO - Solgar Holdings (SOLGAR Since 1947 MultiPlus WHOLEFOOD CONCENTRATE MULTIVITAMIN FORMULA)
Opći sud - peto vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.5.2019
9.30
Presuda
T-154/18
Intelektualno vlasništvo
Sona Nutrition / EUIPO - Solgar Holdings (SOLGAR Since 1947 MultiPlus WHOLEFOOD CONCENTRATE MULTIVITAMIN FORMULA)
Opći sud - peto vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.5.2019
9.30
Presuda
T-155/18
Intelektualno vlasništvo
Sona Nutrition / EUIPO - Solgar Holdings (SOLGAR Since 1947 MultiPlus WHOLEFOOD CONCENTRATE MULTIVITAMIN FORMULA)
Opći sud - peto vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.5.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti T-287/18
T-288/18
Intelektualno vlasništvo
M. I. Industries / EUIPO - Natural Instinct (Nature's Variety Instinct)
M. I. Industries / EUIPO - Natural Instinct (NATURE'S VARIETY INSTINCT)
Opći sud - peto vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.5.2019
9.30
Presuda
T-407/18
Pravilnik o službenicima
WP / EUIPO
Opći sud - osmo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.5.2019
9.30
Presuda
T-423/18
Intelektualno vlasništvo
Fissler / EUIPO (vita)
Opći sud - osmo vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.5.2019
9.30
Rasprava
T-501/18
Intelektualno vlasništvo
Currency One / EUIPO - Cinkciarz.pl (CINKCIARZ)
Opći sud - prvo vijeće
PL Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 07.5.2019
9.30
Presuda
T-629/18
Intelektualno vlasništvo
mobile.de / EUIPO (Représentation d’une voiture dans une infobulle)
Opći sud - prvo vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-24/17
Socijalna politika
Österreichischer Gewerkschaftsbund
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-396/17
Socijalna politika
Leitner
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-450/17 P
Ekonomska politika
Landeskreditbank Baden-Württemberg
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-494/17
Socijalna politika
Rossato i Conservatorio di Musica F.A. Bonporti
Sud - prvo vijeće
IT Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-566/17
Oporezivanje
Związek Gmin Zagłębia Miedziowego
Sud - drugo vijeće
PL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-568/17
Oporezivanje
Geelen
Sud - prvo vijeće
NL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-580/17
Poljoprivreda i ribarstvo
Järvelaev
Sud - deseto vijeće
ET Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Wathelet
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-631/17
Socijalna sigurnost radnika migranata
Inspecteur van de Belastingdienst
Sud - treće vijeće
NL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Srijeda 08.5.2019
9.30
Mišljenje
C-674/17
Luonnonsuojeluyhdistys Tapiola
Sud - drugo vijeće
FI Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-712/17
Oporezivanje
EN.SA.
Sud - prvo vijeće
IT Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-25/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Kerr
Sud - prvo vijeće
BG Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-53/18
Sloboda poslovnog nastana
Mastromartino
Sud - drugo vijeće
IT Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Srijeda 08.5.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-80/18
C-81/18
C-82/18
C-83/18
UNESA
Endesa Generación
Iberdrola Generación Nuclear
Sud - peto vijeće
ES Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 08.5.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-105/18
C-106/18
C-107/18
C-108/18
C-109/18
C-110/18
C-111/18
C-112/18
C-113/18
UNESA
Engasa
Duerocanto
Acciona
Associació de Productors i Usuaris d’Energia Elèctrica
Burgos Pérez i Guinea Bueno
Endesa Generación
APPA
Parc del Segre i drugi
Sud - peto vijeće
ES Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-127/18
Oporezivanje
A-PACK CZ
Sud - prvo vijeće
CS Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-161/18
Socijalna politika
Villar Láiz
Sud - treće vijeće
ES Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Srijeda 08.5.2019
9.30
Mišljenje
C-168/18
Socijalna politika
Pensions-Sicherungs-Verein
Sud - peto vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-194/18
Socijalna politika
Dodič
Sud - deveto vijeće
SL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-230/18
Načela prava Zajednice
PI
Sud - sixième chambre
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-243/18 P
Pravilnik o službenicima
Entreprise commune Fusion for Energy / Galocha
Sud - prvo vijeće
ES Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-253/18
Promet
Rhenus Veniro
Sud - deseto vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Srijeda 08.5.2019
9.30
Mišljenje
C-267/18
Delta Antrepriză de Construcţii şi Montaj 93
Sud - četvrto vijeće
RO Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-305/18
Associazione "Verdi Ambiente e Società - Aps Onlus" i drugi
Sud - sixième chambre
IT Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 08.5.2019
9.30
Rasprava
C-344/18
Socijalna politika
ISS Facility Services
Sud - četvrto vijeće
NL Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
9.30
Rasprava
C-385/18
Državne potpore
Arriva Italia i drugi
Sud - drugo vijeće
IT Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
9.30
Rasprava
C-460/18 P
Pravilnik o službenicima
HK / Komisija
Sud - prvo vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
C-486/18
Socijalna politika
Praxair MRC
Sud - prvo vijeće
FR Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
T-690/16
Enrico Colombo i Corinti Giacomo / Komisija
Opći sud - četvrto vijeće
IT Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
9.30
Rasprava
T-48/17
Institucionalno pravo
ADDE / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
T-99/18
Pravilnik o službenicima
Stamatopoulos / ENISA
Opći sud - deveto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
T-185/18
Tržišno natjecanje
Lucchini / Komisija
Opći sud - sixième chambre
IT Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
T-269/18
Intelektualno vlasništvo
Inditex / EUIPO - Ffauf Italia (ZARA)
Opći sud - deveto vijeće
ES Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
T-324/18
Intelektualno vlasništvo
VI.TO. / EUIPO - Bottega (Forme d’une bouteille dorée)
Opći sud - sixième chambre
IT Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
T-325/18
Intelektualno vlasništvo
VI.TO. / EUIPO - Bottega (Forme d’une bouteille rose)
Opći sud - sixième chambre
IT Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
T-358/18
Intelektualno vlasništvo
J. García Carrión / EUIPO - Codorníu (JAUME CODORNÍU)
Opći sud - deveto vijeće
ES Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
9.30
Rasprava
T-380/18
Intelektualno vlasništvo
Intas Pharmaceuticals / EUIPO - Laboratorios Indas (INTAS)
Opći sud - deveto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
9.30
Presuda
T-469/18
Intelektualno vlasništvo
Battelle Memorial Institute / EUIPO (HEATCOAT)
Opći sud - sixième chambre
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
14.00
Presuda
T-434/15
Institucionalno pravo
Islamic Republic of Iran Shipping Lines i drugi / Vijeće
Opći sud - drugo vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
14.00
Presuda
T-749/16
Trgovinska politika
Stemcor London i Samac Steel Supplies / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
14.00
Rasprava
T-828/17
Pravilnik o službenicima
Quadri di Cardano / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
14.00
Presuda
T-55/18
Intelektualno vlasništvo
Team Beverage / EUIPO (LIEBLINGSWEIN)
Opći sud - drugo vijeće
DE Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
14.00
Presuda
T-56/18
Intelektualno vlasništvo
Team Beverage / EUIPO (WEIN FÜR PROFIS)
Opći sud - drugo vijeće
DE Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 08.5.2019
14.00
Presuda
T-57/18
Intelektualno vlasništvo
Team Beverage / EUIPO (WEIN FÜR PROFIS)
Opći sud - drugo vijeće
DE Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 13.5.2019
15.00
Rasprava
C-445/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Vaselife International i Chrysal International
Sud - prvo vijeće
NL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 13.5.2019
15.00
Rasprava
C-632/18
Ekonomska politika
Fonds du Logement de la Région de Bruxelles-Capitale
Sud - osmo vijeće
FR null
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 14.5.2019
9.00
Presuda
C-55/18
Socijalna politika
CCOO
Sud - veliko vijeće
ES null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Utorak 14.5.2019
9.30
Presuda
T-12/18
Intelektualno vlasništvo
Zweirad-Center Stadler / EUIPO - Triumph Designs (Triumph)
Opći sud - prvo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 14.5.2019
9.30
Presuda
T-89/18
Intelektualno vlasništvo
Guiral Broto / EUIPO - Gastro & Soul (Café del Sol)
Opći sud - treće vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 14.5.2019
9.30
Presuda
T-90/18
Intelektualno vlasništvo
Guiral Broto / EUIPO - Gastro & Soul (CAFE DEL SOL)
Opći sud - treće vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 14.5.2019
9.30
Rasprava
T-112/18
Intelektualno vlasništvo
Pink Lady America / OCVV - WAAA (Cripps Pink)
Opći sud - treće vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 15.5.2019
9.30
Presuda
C-341/17 P
Poljoprivreda i ribarstvo
Grčka / Komisija
Sud - osmo vijeće
EL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Srijeda 15.5.2019
9.30
Mišljenje
C-621/17
Kiss i CIB Bank
Sud - treće vijeće
HU null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 15.5.2019
9.30
Presuda
C-653/17 P
Intelektualno vlasništvo
VM Vermögens-Management / EUIPO
Sud - peto vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Srijeda 15.5.2019
9.30
Presuda
C-677/17
Vanjski odnosi
Çoban
Sud - prvo vijeće
NL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Srijeda 15.5.2019
9.30
Presuda
C-706/17
Državne potpore
Achema i drugi
Sud - četvrto vijeće
LT null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Wahl
Srijeda 15.5.2019
9.30
Rasprava
C-715/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Komisija / Pologne (Mécanisme temporaire de relocalisation de demandeurs de protection internationale)
Sud - treće vijeće
PL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 15.5.2019
9.30
Rasprava
C-718/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Komisija / Hongrie (Mécanisme temporaire de relocalisation de demandeurs de protection internationale)
Sud - treće vijeće
HU null
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 15.5.2019
9.30
Rasprava
C-719/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Komisija / République tchèque (Mécanisme temporaire de relocalisation de demandeurs de protection internationale)
Sud - treće vijeće
CS null
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 15.5.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti C-103/18
C-429/18
Socijalna politika
Sánchez Ruiz
Fernández Álvarez i drugi
Sud - drugo vijeće
ES null
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 15.5.2019
9.30
Presuda
C-132/18 P
Pravilnik o službenicima
Komisija / Tuerck
Sud - osmo vijeće
FR null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Srijeda 15.5.2019
9.30
Presuda
C-170/18 P
Pravilnik o službenicima
CJ / ECDC
Sud - prvo vijeće
EN null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Srijeda 15.5.2019
9.30
Mišljenje
C-222/18
VIPA
Sud - peto vijeće
HU null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Srijeda 15.5.2019
9.30
Mišljenje
C-378/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Westphal
Sud - osmo vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Srijeda 15.5.2019
9.30
Rasprava
C-402/18
Tedeschi i Consorzio Stabile Istant Service
Sud - peto vijeće
IT null
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 15.5.2019
9.30
Rasprava
C-433/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Aktiva Finants
Sud - prvo vijeće
FI null
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Mišljenje
C-479/17 P
Institucionalno pravo
Guardian Europe / Union européenne
Sud - prvo vijeće
EN null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Presuda
C-509/17
Socijalna politika
Plessers
Sud - treće vijeće
NL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Presuda
C-689/17
Conti 11. Container Schiffahrt
Sud - peto vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Mišljenje
C-31/18
Energetska politika
Elektrorazpredelenie Yug
Sud - peto vijeće
BG null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Mišljenje
C-37/18
Socijalna sigurnost radnika migranata
Vueling Airlines
Sud - veliko vijeće
FR null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Mišljenje
C-68/18
Oporezivanje
Petrotel-Lukoil
Sud - peto vijeće
RO null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Presuda
C-138/18
Carinska unija
Estron
Sud - sixième chambre
DA null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Rasprava
C-175/18 P
PTC Therapeutics International / EMA
Sud - četvrto vijeće
EN null
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Rasprava
C-178/18 P
MSD Animal Health Innovation i Intervet International / EMA
Sud - četvrto vijeće
EN null
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Rasprava
C-176/18
Intelektualno vlasništvo
Club de Variedades Vegetales Protegidas
Sud - sedmo vijeće
ES null
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Presuda
C-204/18 P
Pebagua / Komisija
Sud - deveto vijeće
ES null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Mišljenje
C-281/18 P
Intelektualno vlasništvo
Repower / EUIPO
Sud - drugo vijeće
FR null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Mišljenje
C-314/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Openbaar Ministerie (Mandat d’arrêt européen – Garantie de renvoi dans l’État d'exécution)
Sud - četvrto vijeće
NL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pikamäe
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Rasprava
C-435/18
Tržišno natjecanje
Otis Gesellschaft i drugi
Sud - peto vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Mišljenje
C-484/18
Usklađivanje zakonodavstava
Spedidam
Sud - peto vijeće
FR null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Presuda
T-624/17
Državne potpore
Poljska / Komisija
Opći sud - deveto prošireno vijeće
PL Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Presuda
T-733/17
GMPO / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Presuda
T-354/18
Intelektualno vlasništvo
KID-Systeme / EUIPO - Sky (SKYFi)
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Rasprava
T-356/18
Intelektualno vlasništvo
Volvo Trademark / EUIPO - Paalupaikka (V V-wheels)
Opći sud - sedmo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 16.5.2019
9.30
Rasprava
T-536/18
Intelektualno vlasništvo
Société des produits Nestlé / EUIPO - European Food (fitness)
Opći sud - osmo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF