Kalendar ima informativni karakter te je objavljen uz zadržavanje mogućnosti izmjena. Kalendar ne obvezuje instituciju.
Razvrstavanje po : datum | sud | dvorana
Datum Predmet Jezik postupka Dvorana
Ponedjeljak 24.6.2019
14.30
Presuda
C-573/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Popławski
Sud - veliko vijeće
NL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Ponedjeljak 24.6.2019
14.30
Rasprava
C-66/18
Sloboda pružanja usluga
Komisija / Hongrie (Enseignement supérieur)
Sud - veliko vijeće
HU Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 24.6.2019
14.30
Presuda
C-619/18
Načela prava Zajednice
Komisija / Pologne (Indépendance de la Cour suprême)
Sud - veliko vijeće
PL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Utorak 25.6.2019
9.30
Rasprava
T-19/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Litva / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
LT Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 26.6.2019
9.30
Presuda
C-723/17
Craeynest i drugi
Sud - prvo vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Srijeda 26.6.2019
9.30
Presuda
C-729/17
Slobodno kretanje osoba
Komisija / Grčka
Sud - četvrto vijeće
EL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Srijeda 26.6.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-155/18 P
C-156/18 P
C-157/18 P
C-158/18 P
Intelektualno vlasništvo
Tulliallan Burlington / EUIPO
Sud - četvrto vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 26.6.2019
9.30
Presuda
C-159/18
Promet
Moens
Sud - četvrto vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Srijeda 26.6.2019
9.30
Presuda
C-247/18 P
Socijalna politika
Italija / Commission (Vérifications nécessaires)
Sud - četvrto vijeće
IT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Srijeda 26.6.2019
9.30
Mišljenje
C-255/18
Usklađivanje zakonodavstava
State Street Bank International
Sud - prvo vijeće
IT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Srijeda 26.6.2019
9.30
Mišljenje
C-386/18
Ribarstvena politika
Coöperatieve Producentenorganisatie en Beheersgroep Texel
Sud - drugo vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Srijeda 26.6.2019
9.30
Mišljenje
C-396/18
Promet
Cafaro
Sud - prvo vijeće
IT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Srijeda 26.6.2019
9.30
Presuda
C-407/18
Addiko Bank
Sud - osmo vijeće
SL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Srijeda 26.6.2019
9.30
Presuda
T-466/16
Ekonomska politika
NRW. Bank / CRU
Opći sud - osmo prošireno vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 26.6.2019
9.30
Rasprava
T-350/17
Tržišno natjecanje
Singapore Airlines i Singapore Airlines Cargo / Komisija
Opći sud - četvrto prošireno vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 26.6.2019
9.30
Presuda
T-474/17
Poljoprivreda i ribarstvo
Portugal / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
PT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 26.6.2019
9.30
Presuda
T-617/17
Institucionalno pravo
Vialto Consulting / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
EL Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 26.6.2019
9.30
Rasprava
T-21/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Poljska / Komisija
Opći sud - sixième chambre
PL Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 26.6.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti T-117/18
T-118/18
T-119/18
T-120/18
T-121/18
Intelektualno vlasništvo
Agencja Wydawnicza Technopol / EUIPO (200 PANORAMICZNYCH)
Agencja Wydawnicza Technopol / EUIPO (300 PANORAMICZNYCH)
Agencja Wydawnicza Technopol / EUIPO (400 PANORAMICZNYCH)
Agencja Wydawnicza Technopol / EUIPO ( 500 PANORAMICZNYCH)
Agencja Wydawnicza Technopol / EUIPO (1000 PANORAMICZNYCH)
Opći sud - osmo vijeće
PL Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 26.6.2019
9.30
Presuda
T-651/18
Intelektualno vlasništvo
Balani Balani i drugi / EUIPO - Play Hawkers (HAWKERS)
Opći sud - osmo vijeće
ES Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 26.6.2019
11.00
Rasprava
C-427/18 P
Pravilnik o službenicima
SEAE / Alba Aguilera i drugi
Sud - deseto vijeće
FR Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 26.6.2019
14.30
Rasprava
T-689/18
Intelektualno vlasništvo
Executive Selling / EUIPO (EXECUTIVE SELLING)
Opći sud - drugo vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 27.6.2019
9.00
Rasprava
C-228/18
Tržišno natjecanje
Budapest Bank i drugi
Sud - peto vijeće
HU Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 27.6.2019
9.30
Presuda
C-597/17
Oporezivanje
Belgisch Syndicaat van Chiropraxie i drugi
Sud - sixième chambre
NL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 27.6.2019
9.30
Rasprava
C-114/18
Usklađivanje zakonodavstava
Sandoz i Hexal
Sud - četvrto vijeće
EN Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 27.6.2019
9.30
Mišljenje
C-274/18
Socijalna politika
Schuch-Ghannadan
Sud - treće vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 27.6.2019
9.30
Presuda
C-348/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Azienda Agricola Barausse Antonio e Gabriele
Sud - sedmo vijeće
IT Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 27.6.2019
9.30
Mišljenje
C-379/18
Promet
Deutsche Lufthansa
Sud - četvrto vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 27.6.2019
9.30
Mišljenje
C-445/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Vaselife International i Chrysal International
Sud - prvo vijeće
NL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 27.6.2019
9.30
Presuda
C-518/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
RD (Certification en tant que titre exécutoire européen)
Sud - sixième chambre
CS Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 27.6.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-585/18
C-624/18
C-625/18
Načela prava Zajednice
Krajowa Rada Sądownictwa (Indépendance de la chambre disciplinaire de la Cour suprême)
CP (Indépendance de la chambre disciplinaire de la Cour suprême)
DO (Indépendance de la chambre disciplinaire de la Cour suprême)
Sud - veliko vijeće
PL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 27.6.2019
9.30
Presuda
T-20/17
Državne potpore
Mađarska / Komisija
Opći sud - deveto vijeće
HU Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 27.6.2019
9.30
Presuda
T-135/18
Institucionalno pravo
Szegedi / Parlament
Opći sud - sixième chambre
HU Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 27.6.2019
9.30
Presuda
T-268/18
Intelektualno vlasništvo
Sandrone / EUIPO - J. García Carrión (Luciano Sandrone)
Opći sud - sedmo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 27.6.2019
9.30
Presuda
T-334/18
Intelektualno vlasništvo
Bodegas Altún / EUIPO - Codorníu (ANA DE ALTUN)
Opći sud - sixième chambre
ES Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 27.6.2019
9.30
Presuda
T-385/18
Intelektualno vlasništvo
Aldi / EUIPO - Crone (CRONE)
Opći sud - treće vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 27.6.2019
9.30
Rasprava
T-700/18
Intelektualno vlasništvo
Kalypso Media Group / EUIPO - Wizards of the Coast (DUNGEONS)
Opći sud - deveto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 28.6.2019
9.30
Presuda
T-741/16
Trgovinska politika
Changmao Biochemical Engineering / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 28.6.2019
9.30
Rasprava
T-334/17
Tržišno natjecanje
Cargolux Airlines / Komisija
Opći sud - četvrto prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 28.6.2019
9.30
Presuda
T-64/18
Institucionalno pravo
Alfamicro / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
PT Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 28.6.2019
9.30
Presuda
T-340/18
Intelektualno vlasništvo
Gibson Brands / EUIPO - Wilfer (Forme d’un corps de guitare)
Opći sud - drugo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 28.6.2019
9.30
Rasprava
T-361/18
Intelektualno vlasništvo
APEDA / EUIPO - Burraq Travel & Tours General Tourism Office (SIR BASMATI RICE)
Opći sud - drugo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 28.6.2019
9.30
Presuda
T-377/18
Intercept Pharma i Intercept Pharmaceuticals / EMA
Opći sud - drugo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 02.7.2019
9.30
Rasprava
C-274/14
Državne potpore
Banco de Santander
Sud - veliko vijeće
ES Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 02.7.2019
9.30
Mišljenje
C-240/18 P
Intelektualno vlasništvo
Constantin Film Produktion / EUIPO
Sud - peto vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Utorak 02.7.2019
9.30
Presuda
T-405/15
Institucionalno pravo
Fulmen / Vijeće
Opći sud - prvo vijeće
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 02.7.2019
9.30
Presuda
T-406/15
Institucionalno pravo
Mahmoudian / Vijeće
Opći sud - prvo vijeće
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 02.7.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti T-323/17
T-325/17
Tržišno natjecanje
Martinair Holland / Komisija
Koninklijke Luchtvaart Maatschappij / Komisija
Opći sud - četvrto prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 02.7.2019
9.30
Rasprava
T-325/17
Tržišno natjecanje
Koninklijke Luchtvaart Maatschappij / Komisija
Opći sud - četvrto prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 02.7.2019
9.30
Rasprava
T-31/18
Izuzquiza i Semsrott / Frontex
Opći sud - prvo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 03.7.2019
9.30
Presuda
C-644/17
Trgovinska politika
Eurobolt
Sud - četvrto vijeće
NL Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 03.7.2019
9.30
Presuda
C-668/17 P
Intelektualno vlasništvo
Viridis Pharmaceutical / EUIPO
Sud - četvrto vijeće
DE Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Srijeda 03.7.2019
9.30
Presuda
C-242/18
Oporezivanje
UniCredit Leasing
Sud - prvo vijeće
BG Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Wahl
Srijeda 03.7.2019
9.30
Presuda
C-316/18
Oporezivanje
The Chancellor, Masters and Scholars of the University of Cambridge
Sud - osmo vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Srijeda 03.7.2019
9.30
Presuda
C-387/18
Slobodno kretanje robe
Delfarma
Sud - peto vijeće
PL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 03.7.2019
9.30
Rasprava
C-389/18
Oporezivanje
Brussels Securities
Sud - sedmo vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 03.7.2019
9.30
Rasprava
C-465/18
Sloboda pružanja usluga
Comune di Bernareggio
Sud - četvrto vijeće
IT Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 03.7.2019
9.30
Presuda
T-573/16
Pravilnik o službenicima
PT / Europska investicijska banka
Opći sud - četvrto vijeće
SV Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 03.7.2019
9.30
Rasprava
T-340/17
Tržišno natjecanje
Japan Airlines / Komisija
Opći sud - četvrto prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 03.7.2019
9.30
Presuda
T-602/17
Poljoprivreda i ribarstvo
Španjolska / Komisija
Opći sud - deveto vijeće
ES Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 03.7.2019
9.30
Rasprava
T-545/18
Pravilnik o službenicima
YL / Komisija
Opći sud - deveto vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.7.2019
9.30
Presuda
C-377/17
Sloboda pružanja usluga
Komisija / Njemačka
Sud - četvrto vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 04.7.2019
9.30
Presuda
C-393/17
Kirschstein
Sud - treće vijeće
NL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 04.7.2019
9.30
Presuda
C-622/17
Sloboda pružanja usluga
Baltic Media Alliance
Sud - drugo vijeće
LT Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 04.7.2019
9.30
Presuda
C-624/17
Tronex
Sud - drugo vijeće
NL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 04.7.2019
9.30
Mišljenje
C-56/18 P
Državne potpore
Komisija / Gmina Miasto Gdynia i Port Lotniczy Gdynia Kosakowo
Sud - peto vijeće
PL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 04.7.2019
9.30
Presuda
C-99/18 P
Intelektualno vlasništvo
FTI Touristik / EUIPO
Sud - deseto vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 04.7.2019
9.30
Mišljenje
C-323/18
Oporezivanje
Tesco-Global Áruházak
Sud - veliko vijeće
HU Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 04.7.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti C-477/18
C-478/18
Usklađivanje zakonodavstava
Exportslachterij J. Gosschalk
Compaxo Vlees Zevenaar i drugi
Sud - četvrto vijeće
NL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.7.2019
9.30
Presuda
T-598/17
Poljoprivreda i ribarstvo
Italija / Komisija
Opći sud - osmo vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.7.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti T-163/18
T-164/18
T-165/18
T-166/18
T-167/18
T-168/18
T-169/18
Amisi Kumba / Vijeće
Kampete / Vijeće
Kahimbi Kasagwe / Vijeće
Ilunga Luyoyo / Vijeće
Kanyama / Vijeće
Numbi / Vijeće
Kibelisa Ngambasai / Vijeće
Opći sud - deveto prošireno vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.7.2019
9.30
Rasprava
T-164/18
Kampete / Vijeće
Opći sud - deveto prošireno vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.7.2019
9.30
Rasprava
T-165/18
Kahimbi Kasagwe / Vijeće
Opći sud - deveto prošireno vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.7.2019
9.30
Rasprava
T-166/18
Ilunga Luyoyo / Vijeće
Opći sud - deveto prošireno vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.7.2019
9.30
Rasprava
T-167/18
Kanyama / Vijeće
Opći sud - deveto prošireno vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.7.2019
9.30
Rasprava
T-168/18
Numbi / Vijeće
Opći sud - deveto prošireno vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.7.2019
9.30
Rasprava
T-169/18
Kibelisa Ngambasai / Vijeće
Opći sud - deveto prošireno vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.7.2019
9.30
Rasprava
T-498/18
Intelektualno vlasništvo
ZPC Flis / EUIPO - Aldi Einkauf (Happy Moreno choco)
Opći sud - osmo vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.7.2019
14.30
Rasprava
Spojeni predmeti T-170/18
T-171/18
T-172/18
T-173/18
T-174/18
T-175/18
T-176/18
T-177/18
Kande Mupompa / Vijeće
Boshab / Vijeće
Akili Mundos / Vijeće
Ramazani Shadary / Vijeće
Mutondo / Vijeće
Ruhorimbere / Vijeće
Mende Omalanga / Vijeće
Kazembe Musonda / Vijeće
Opći sud - deveto prošireno vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.7.2019
14.30
Rasprava
T-171/18
Boshab / Vijeće
Opći sud - deveto prošireno vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.7.2019
14.30
Rasprava
T-172/18
Akili Mundos / Vijeće
Opći sud - deveto prošireno vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.7.2019
14.30
Rasprava
T-173/18
Ramazani Shadary / Vijeće
Opći sud - deveto prošireno vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.7.2019
14.30
Rasprava
T-174/18
Mutondo / Vijeće
Opći sud - deveto prošireno vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.7.2019
14.30
Rasprava
T-175/18
Ruhorimbere / Vijeće
Opći sud - deveto prošireno vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.7.2019
14.30
Rasprava
T-176/18
Mende Omalanga / Vijeće
Opći sud - deveto prošireno vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 04.7.2019
14.30
Rasprava
T-177/18
Kazembe Musonda / Vijeće
Opći sud - deveto prošireno vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 05.7.2019
9.30
Rasprava
T-343/17
Tržišno natjecanje
Cathay Pacific Airways / Komisija
Opći sud - četvrto prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 05.7.2019
9.30
Rasprava
T-241/18
Pravilnik o službenicima
Bruno / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 08.7.2019
14.30
Presuda
C-543/17
Usklađivanje zakonodavstava
Komisija / Belgique (Article 260, paragraphe 3, TFUE - Réseaux à haut débit)
Sud - veliko vijeće
FR Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Ponedjeljak 08.7.2019
14.30
Rasprava
C-457/18
Načela prava Zajednice
Slovenija / Croatie
Sud - veliko vijeće
HR Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pikamäe
Ponedjeljak 08.7.2019
14.30
Rasprava
T-211/18
Vanda Pharmaceuticals / Komisija
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 09.7.2019
9.00
Rasprava
C-311/18
Usklađivanje zakonodavstava
Facebook Ireland i Schrems
Sud - veliko vijeće
EN Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 09.7.2019
9.00
Mišljenje
C-414/18
Usklađivanje zakonodavstava
Iccrea Banca
Sud - veliko vijeće
IT Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Utorak 09.7.2019
9.30
Rasprava
T-342/17
Tržišno natjecanje
Deutsche Lufthansa i drugi / Komisija
Opći sud - četvrto prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 09.7.2019
9.30
Presuda
T-53/18
Usklađivanje zakonodavstava
Njemačka / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 09.7.2019
9.30
Presuda
T-253/18
Pravilnik o službenicima
VY / Komisija
Opći sud - treće vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 09.7.2019
9.30
Rasprava
T-295/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Grčka / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
EL Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 09.7.2019
9.30
Presuda
T-397/18
Intelektualno vlasništvo
Hugo's Hotel / EUIPO - H'ugo's (HUGO’S BURGER Bar)
Opći sud - prvo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 09.7.2019
9.30
Presuda
T-482/18
Pravilnik o službenicima
XF / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 09.7.2019
9.30
Rasprava
T-547/18
Pravilnik o službenicima
Teeäär / BCE
Opći sud - prvo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 09.7.2019
14.30
Rasprava
T-22/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Bugarska / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
BG Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 09.7.2019
15.00
Rasprava
T-592/18
Pravilnik o službenicima
Wywiał-Prząda / Komisija
Opći sud - peto vijeće
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 10.7.2019
9.30
Presuda
C-649/17
Amazon EU
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Srijeda 10.7.2019
9.30
Presuda
C-722/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Reitbauer i drugi
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Srijeda 10.7.2019
9.30
Presuda
C-19/18 P
Institucionalno pravo
VG / Komisija
Sud - prvo vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Srijeda 10.7.2019
9.30
Presuda
C-26/18
Oporezivanje
Federal Express Corporation Deutsche Niederlassung
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Srijeda 10.7.2019
9.30
Presuda
C-39/18 P
Tržišno natjecanje
Komisija / Icap i drugi
Sud - treće vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Srijeda 10.7.2019
9.30
Presuda
C-89/18
Vanjski odnosi
A
Sud - prvo vijeće
DA Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Srijeda 10.7.2019
9.30
Presuda
C-163/18
Promet
Aegean Airlines
Sud - treće vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Srijeda 10.7.2019
9.30
Presuda
C-210/18
Promet
WESTbahn Management
Sud - osmo vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Srijeda 10.7.2019
9.30
Presuda
C-249/18
Carinska unija
CEVA Freight Holland
Sud - osmo vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Srijeda 10.7.2019
9.30
Presuda
C-273/18
Oporezivanje
Kuršu zeme
Sud - osmo vijeće
LV Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Srijeda 10.7.2019
9.30
Presuda
C-345/18 P
Trgovinska politika
Caviro Distillerie i drugi / Komisija
Sud - osmo vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Srijeda 10.7.2019
9.30
Presuda
C-410/18
Slobodno kretanje osoba
Aubriet
Sud - prvo vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Srijeda 10.7.2019
9.30
Mišljenje
C-467/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Rayonna prokuratura Lom
Sud - treće vijeće
BG Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Srijeda 10.7.2019
9.30
Rasprava
T-628/18
Intelektualno vlasništvo
E.I. Papadopoulos / EUIPO - Europastry (fripan VIENNOISERIE CAPRICE Pur Beurre)
Opći sud - osmo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Presuda
C-697/17
Telecom Italia
Sud - peto vijeće
IT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Presuda
C-716/17
Slobodno kretanje osoba
A
Sud - četvrto vijeće
DA Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Mišljenje
C-37/18
Socijalna sigurnost radnika migranata
Vueling Airlines
Sud - veliko vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Presuda
C-91/18
Oporezivanje
Komisija / Grèce (Tsipouro)
Sud - sedmo vijeće
EL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti C-180/18
C-286/18
C-287/18
Agrenergy
Fusignano Due
Sud - deseto vijeće
IT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Mišljenje
C-298/18
Socijalna politika
Grafe i Pohle
Sud - četvrto vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Presuda
C-304/18
Komisija / Italie (Ressources propres - Recouvrement d'une dette douanière)
Sud - sedmo vijeće
IT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-355/18
C-356/18
C-357/18
C-479/18
Sloboda pružanja usluga
Rust-Hackner
Gmoser
Plackner
UNIQA Österreich Versicherungen i drugi
Sud - treće vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Mišljenje
C-380/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
E.P. (Menace pour l’ordre public)
Sud - prvo vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-381/18
C-382/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
G.S. (Menace pour l’ordre public)
V.G. (Menace pour l’ordre public)
Sud - prvo vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Mišljenje
C-395/18
Tim
Sud - drugo vijeće
IT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-398/18
C-428/18
Socijalna sigurnost radnika migranata
Bocero Torrico
Bode
Sud - osmo vijeće
ES Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Mišljenje
C-400/18
Oporezivanje
Infohos
Sud - drugo vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Presuda
C-416/18 P
Zajednička vanjska i sigurnosna politika
Azarov / Vijeće
Sud - sedmo vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Presuda
C-434/18
Komisija / Italie (Programme national - déchets radioactifs)
Sud - deveto vijeće
IT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Mišljenje
C-447/18
Slobodno kretanje osoba
Generálny riaditeľ Sociálnej poisťovne Bratislava i drugi
Sud - treće vijeće
SK Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-469/18
C-470/18
Oporezivanje
Belgische Staat
Sud - peto vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Presuda
C-502/18
Promet
České aerolinie
Sud - deveto vijeće
CS Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pikamäe
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Rasprava
C-582/18 P
Tržišno natjecanje
Viscas / Komisija
Sud - sedmo vijeće
EN Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Rasprava
C-589/18 P
Tržišno natjecanje
Furukawa Electric / Komisija
Sud - sedmo vijeće
EN Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Rasprava
C-590/18 P
Tržišno natjecanje
Fujikura / Commision
Sud - sedmo vijeće
EN Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Presuda
T-522/15
Tržišno natjecanje
CCPL i drugi / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
IT Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Presuda
T-523/15
Tržišno natjecanje
Italmobiliare i drugi / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
IT Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Presuda
T-530/15
Tržišno natjecanje
Huhtamäki i Huhtamaki Flexible Packaging Germany / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Presuda
T-582/15
Tržišno natjecanje
Silver Plastics i Johannes Reifenhäuser / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
DE Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Presuda
T-805/16
Arbitražna klauzula
IPPT PAN / Komisija i REA
Opći sud - sedmo vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Presuda
T-838/16
Institucionalno pravo
BP / FRA
Opći sud - peto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Presuda
T-888/16
Pravilnik o službenicima
BP / FRA
Opći sud - peto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Presuda
T-185/17
PlasticsEurope / ECHA
Opći sud - peto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Rasprava
T-324/17
Tržišno natjecanje
SAS Cargo Group i drugi / Komisija
Opći sud - četvrto prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Presuda
T-349/18
Intelektualno vlasništvo
Hauzenberger / EUIPO (TurboPerformance)
Opći sud - četvrto vijeće
DE Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti T-559/18
T-560/18
Intelektualno vlasništvo
Atos Medical / EUIPO - Andreas Fahl Medizintechnik- Vertrieb (Pansements médicaux)
Opći sud - deveto vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
14.30
Rasprava
C-591/18 P
Tržišno natjecanje
Brugg Kabel i Kabelwerke Brugg / Komisija
Sud - sedmo vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
14.30
Presuda
Spojeni predmeti T-244/16
T-285/17
Yanukovych / Vijeće
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
14.30
Presuda
Spojeni predmeti T-245/16
T-286/17
Yanukovych / Vijeće
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
14.30
Presuda
T-894/16
Državne potpore
Air France / Komisija
Opći sud - šesto prošireno vijeće
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
14.30
Presuda
T-95/18
Institucionalno pravo
Gollnisch / Parlament
Opći sud - sixième chambre
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
14.30
Presuda
T-274/18
Klymenko / Vijeće
Opći sud - sixième chambre
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
14.30
Presuda
T-284/18
Arbuzov / Vijeće
Opći sud - sixième chambre
CS Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
14.30
Presuda
T-285/18
Pshonka / Vijeće
Opći sud - sixième chambre
CS Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
14.30
Presuda
T-289/18
Pshonka / Vijeće
Opći sud - sixième chambre
CS Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
14.30
Presuda
T-305/18
Klyuyev / Vijeće
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
14.30
Presuda
T-601/18
Intelektualno vlasništvo
Wewi Mobile / EUIPO (Fi Network)
Opći sud - sixième chambre
ES Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 11.7.2019
15.00
Rasprava
C-593/18 P
Tržišno natjecanje
ABB i ABB / Komisija
Sud - sedmo vijeće
EN Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-94/15 RENV
Poljoprivreda i ribarstvo
Binca Seafoods / Komisija
Opći sud - peto vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-762/15
Tržišno natjecanje
Sony i Sony Electronics / Komisija
Opći sud - peto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-763/15
Tržišno natjecanje
Sony Optiarc i Sony Optiarc America / Komisija
Opći sud - peto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-772/15
Tržišno natjecanje
Quanta Storage / Komisija
Opći sud - peto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-1/16
Tržišno natjecanje
Hitachi-LG Data Storage i Hitachi-LG Data Storage Korea / Komisija
Opći sud - peto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-8/16
Tržišno natjecanje
Toshiba Samsung Storage Technology i Toshiba Samsung Storage Technology Korea / Komisija
Opći sud - peto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-276/17
Intelektualno vlasništvo
Ogrodnik / EUIPO - Aviario Tropical (Tropical)
Opći sud - četvrto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-289/17
Državne potpore
Keolis CIF i drugi / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-291/17
Državne potpore
Transdev i drugi / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-292/17
Državne potpore
Région Île-de-France / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-309/17
Državne potpore
Optile / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-330/17
Državne potpore
Ceobus i drugi / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-331/17
Pravilnik o službenicima
Steifer / CESE
Opći sud - peto vijeće
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Rasprava
T-344/17
Tržišno natjecanje
Latam Airlines Group i Lan Cargo / Komisija
Opći sud - četvrto prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-698/17
Intelektualno vlasništvo
MAN Truck & Bus / EUIPO - Halla Holdings (MANDO)
Opći sud - četvrto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-738/17
Državne potpore
STIF-IDF / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-772/17
Intelektualno vlasništvo
Café del Mar i drugi / EUIPO - Guiral Broto (Café del Mar)
Opći sud - četvrto vijeće
ES Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-773/17
Intelektualno vlasništvo
Café del Mar i drugi / EUIPO - Guiral Broto (Café del Mar)
Opći sud - četvrto vijeće
ES Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-774/17
Intelektualno vlasništvo
Café del Mar i drugi / EUIPO - Guiral Broto (C del M)
Opći sud - četvrto vijeće
ES Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-792/17
Intelektualno vlasništvo
MAN Truck & Bus / EUIPO - Halla Holdings (MANDO)
Opći sud - četvrto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-54/18
Intelektualno vlasništvo
Fashion Energy / EUIPO - Retail Royalty (1st AMERICAN)
Opći sud - peto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-113/18
Intelektualno vlasništvo
Miles-Bramwell Executive Services / EUIPO (FREE)
Opći sud - četvrto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-114/18
Intelektualno vlasništvo
Miles-Bramwell Executive Services / EUIPO (FREE)
Opći sud - četvrto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-264/18
Intelektualno vlasništvo
Gruppo Armonie / EUIPO (mo.da)
Opći sud - četvrto vijeće
IT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Rasprava
T-372/18
Pravilnik o službenicima
Colombani / SEAE
Opći sud - drugo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-412/18
Intelektualno vlasništvo
mobile.de / EUIPO - Droujestvo S Ogranichena Otgovornost "Rezon" (mobile.ro)
Opći sud - peto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
9.30
Presuda
T-467/18
Intelektualno vlasništvo
Audimas / EUIPO - Audi (AUDIMAS)
Opći sud - peto vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 12.7.2019
14.30
Rasprava
T-257/18
Državne potpore
Iberpotash / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 15.7.2019
9.30
Rasprava
C-507/18
Načela prava Zajednice
Associazione Avvocatura per i diritti LGBTI
Sud - veliko vijeće
IT Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Presuda
C-40/17
Usklađivanje zakonodavstava
Fashion ID
Sud - drugo vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Presuda
C-411/17
Inter-Environnement Wallonie i Bond Beter Leefmilieu Vlaanderen
Sud - veliko vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Presuda
C-469/17
Intelektualno vlasništvo
Funke Medien NRW
Sud - veliko vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Presuda
C-476/17
Intelektualno vlasništvo
Pelham i drugi
Sud - veliko vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Presuda
C-516/17
Intelektualno vlasništvo
Spiegel Online
Sud - veliko vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Presuda
C-556/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Torubarov
Sud - veliko vijeće
HU Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Presuda
C-589/17
Carinska unija
Prenatal
Sud - drugo vijeće
ES Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Presuda
C-620/17
Načela prava Zajednice
Hochtief Solutions Magyarországi Fióktelepe
Sud - četvrto vijeće
HU Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Presuda
C-654/17 P
Državne potpore
Bayerische Motoren Werke / Komisija i Freistaat Sachsen
Sud - peto vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Presuda
C-659/17
Državne potpore
Azienda Napoletana Mobilità
Sud - drugo vijeće
IT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Presuda
C-680/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Vethanayagam i drugi
Sud - prvo vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Mišljenje
C-715/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Komisija / Pologne (Mécanisme temporaire de relocalisation de demandeurs de protection internationale)
Sud - treće vijeće
PL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Mišljenje
C-718/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Komisija / Hongrie (Mécanisme temporaire de relocalisation de demandeurs de protection internationale)
Sud - treće vijeće
HU Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Mišljenje
C-719/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Komisija / République tchèque (Mécanisme temporaire de relocalisation de demandeurs de protection internationale)
Sud - treće vijeće
CS Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Mišljenje
C-16/18
Sloboda pružanja usluga
Dobersberger
Sud - veliko vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Presuda
C-38/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Gambino i Hyka
Sud - prvo vijeće
IT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Presuda
C-124/18 P
Intelektualno vlasništvo
Red Bull / EUIPO
Sud - deseto vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Presuda
C-209/18
Sloboda pružanja usluga
Komisija / Autriche (Ingénieurs civils, agents en brevets i vétérinaires)
Sud - četvrto vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Presuda
C-354/18
Promet
Rusu
Sud - osmo vijeće
RO Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Presuda
C-359/18 P
EMA / Shire Pharmaceuticals Ireland
Sud - osmo vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Mišljenje
C-360/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Cargill Deutschland
Sud - treće vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Mišljenje
C-385/18
Državne potpore
Arriva Italia i drugi
Sud - drugo vijeće
IT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Presuda
C-388/18
Oporezivanje
B (Chiffre d’affaires du revendeur de véhicules d’occasion)
Sud - deseto vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Mišljenje
C-418/18 P
Institucionalno pravo
Puppinck i drugi / Komisija
Sud - veliko vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Mišljenje
C-421/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Ordre des avocats du barreau de Dinant
Sud - prvo vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Presuda
C-436/18 P
Trgovinska politika
Shanxi Taigang Stainless Steel / Komisija
Sud - deseto vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Mišljenje
C-432/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Consorzio Tutela Aceto Balsamico di Modena
Sud - peto vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Mišljenje
C-433/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Aktiva Finants
Sud - prvo vijeće
FI Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Mišljenje
C-435/18
Tržišno natjecanje
Otis Gesellschaft i drugi
Sud - peto vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Presuda
C-451/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Tibor-Trans
Sud - sixième chambre
HU Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Mišljenje
C-460/18 P
Pravilnik o službenicima
HK / Komisija
Sud - prvo vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pikamäe
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Mišljenje
C-468/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
R (Compétence responsabilité parentale i obligation alimentaire)
Sud - treće vijeće
RO Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Presuda
C-481/18
Komisija / Italie (Tissus i cellules d’origine humaine)
Sud - sixième chambre
IT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Ponedjeljak 29.7.2019
10.00
Mišljenje
C-555/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
K.H.K. (Saisie conservatoire des comptes bancaires)
Sud - sixième chambre
BG Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar