Sudski kalendar
Kalendar ima informativni karakter te je objavljen uz zadržavanje mogućnosti izmjena. Kalendar ne obvezuje instituciju.
Razvrstavanje po : datum | sud | dvorana
Datum Predmet Jezik postupka Dvorana
Ponedjeljak 20.5.2019
14.30
Rasprava
C-371/18
Intelektualno vlasništvo
Sky i drugi
Sud - četvrto vijeće
EN Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 21.5.2019
9.30
Presuda
C-235/17
Slobodno kretanje kapitala
Komisija / Hongrie (Usufruits sur terres agricoles)
Sud - veliko vijeće
HU Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Utorak 21.5.2019
9.30
Mišljenje
C-94/18
Građanstvo Unije
Chenchooliah
Sud - veliko vijeće
EN Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Utorak 21.5.2019
9.30
Rasprava
C-542/18 RX-II
Institucionalno pravo
Réexamen Simpson / Vijeće
Sud - veliko vijeće
EN Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 21.5.2019
9.30
Rasprava
C-543/18 RX-II
Institucionalno pravo
Réexamen HG / Komisija
Sud - veliko vijeće
FR Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 22.5.2019
9.30
Rasprava
C-156/17
Slobodno kretanje kapitala
Köln-Aktienfonds Deka
Sud - sedmo vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 22.5.2019
9.30
Rasprava
C-10/18 P
Tržišno natjecanje
Marine Harvest / Komisija
Sud - četvrto vijeće
EN Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 22.5.2019
9.30
Presuda
C-226/18
Carinska unija
Krohn & Schröder
Sud - četvrto vijeće
DE Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 22.5.2019
9.30
Mišljenje
C-236/18
Usklađivanje zakonodavstava
GRDF
Sud - drugo vijeće
FR Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Srijeda 22.5.2019
9.30
Mišljenje
C-329/18
Oporezivanje
Altic
Sud - treće vijeće
LV Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Presuda
C-634/17
ReFood
Sud - peto vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Presuda
C-658/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
WB
Sud - prvo vijeće
PL Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Mišljenje
C-703/17
Slobodno kretanje osoba
Krah
Sud - drugo vijeće
DE Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Presuda
C-720/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Bilali
Sud - peto vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Presuda
C-52/18
Fülla
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Wahl
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Mišljenje
C-239/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Saatgut-Treuhandverwaltung
Sud - peto vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Mišljenje
C-270/18
Oporezivanje
UPM France
Sud - peto vijeće
FR Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Mišljenje
C-280/18
Flausch i drugi
Sud - prvo vijeće
EL Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Mišljenje
C-383/18
Lexitor
Sud - prvo vijeće
PL Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Rasprava
C-384/18
Sloboda poslovnog nastana
Komisija / Belgique (Comptables)
Sud - četvrto vijeće
FR Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Rasprava
C-432/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Consorzio Tutela Aceto Balsamico di Modena
Sud - peto vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 27.5.2019
9.30
Presuda
C-508/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
OG (Parquet de Lübeck)
Sud - veliko vijeće
EN Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Ponedjeljak 27.5.2019
9.30
Presuda
C-509/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
PF (Procureur général de Lituanie)
Sud - veliko vijeće
EN Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Ponedjeljak 27.5.2019
9.30
Presuda
C-82/19 PPU
Područje slobode, sigurnosti i pravde
PI (Parquet de Zwickau)
Sud - veliko vijeće
EN Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Utorak 04.6.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-609/17
C-610/17
Socijalna politika
TSN
AKT
Sud - veliko vijeće
FI Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Utorak 04.6.2019
9.30
Mišljenje
C-18/18
Sloboda pružanja usluga
Glawischnig-Piesczek
Sud - treće vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Utorak 04.6.2019
9.30
Rasprava
C-482/18
Oporezivanje
Google Ireland
Sud - veliko vijeće
HU Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 05.6.2019
9.30
Presuda
C-38/17
GT
Sud - sedmo vijeće
HU Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Wahl
Srijeda 05.6.2019
9.30
Mišljenje
C-641/17
Slobodno kretanje kapitala
College Pension Plan of British Columbia
Sud - drugo vijeće
DE Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pikamäe
Srijeda 05.6.2019
9.30
Presuda
C-142/18
Usklađivanje zakonodavstava
Skype Communications
Sud - četvrto vijeće
FR Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Srijeda 05.6.2019
9.30
Mišljenje
C-189/18
Oporezivanje
Glencore Agriculture Hungary
Sud - peto vijeće
HU Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Srijeda 05.6.2019
9.30
Rasprava
C-234/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
„AGRO IN 2001“
Sud - treće vijeće
BG Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 05.6.2019
9.30
Rasprava
C-394/18
Sloboda poslovnog nastana
I.G.I.
Sud - drugo vijeće
IT Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 05.6.2019
9.30
Rasprava
C-544/18
Slobodno kretanje osoba
HM Revenue & Customs
Sud - četvrto vijeće
EN Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Mišljenje
C-659/17
Državne potpore
Azienda Napoletana Mobilità
Sud - drugo vijeće
IT Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti C-13/18
C-126/18
Oporezivanje
Sole-Mizo
Dalmandi Mezőgazdasági Zrt.
Sud - drugo vijeće
HU Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
C-33/18
Socijalna sigurnost radnika migranata
V
Sud - sixième chambre
FR Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
C-58/18
Schyns
Sud - prvo vijeće
FR Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
C-223/18 P
Intelektualno vlasništvo
Deichmann / EUIPO
Sud - sixième chambre
EN Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Mišljenje
C-233/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Haqbin
Sud - veliko vijeće
NL Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
C-264/18
P.M. i drugi
Sud - peto vijeće
NL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Mišljenje
C-302/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
X (Résidents de longue durée – Ressources stables, régulières i suffisantes)
Sud - treće vijeće
NL Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Rasprava
C-341/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Staatssecretaris van Justitie en Veiligheid (Enrôlement des marins dans le port de Rotterdam)
Sud - peto vijeće
NL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
C-361/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Weil
Sud - sixième chambre
HU Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Mišljenje
C-468/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
R (Compétence responsabilité parentale i obligation alimentaire)
Sud - treće vijeće
RO Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
C-503/18 P
Pravilnik o službenicima
Barnett / CESE
Sud - sixième chambre
FR Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Utorak 11.6.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti C-515/17 P
C-561/17 P
Načela prava Zajednice
Uniwersytet Wrocławski / REA
Poljska / Uniwersytet Wrocławski i REA
Sud - veliko vijeće
PL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 11.6.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-349/18
C-350/18
C-351/18
Kanyeba
Nijs
Dedroog
Sud - peto vijeće
NL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Srijeda 12.6.2019
9.30
Presuda
C-628/17
Orange Polska
Sud - peto vijeće
PL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Srijeda 12.6.2019
9.30
Presuda
C-705/17
Intelektualno vlasništvo
Hansson
Sud - peto vijeće
SV null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Srijeda 12.6.2019
9.30
Presuda
C-43/18
CFE
Sud - prvo vijeće
FR null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Srijeda 12.6.2019
9.30
Presuda
C-185/18
Oporezivanje
Oro Efectivo
Sud - sixième chambre
ES null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Srijeda 12.6.2019
9.30
Mišljenje
C-222/18
VIPA
Sud - peto vijeće
HU null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Srijeda 12.6.2019
9.30
Presuda
C-321/18
Terre wallonne
Sud - prvo vijeće
FR null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Srijeda 12.6.2019
9.30
Rasprava
C-405/18
Slobodno kretanje osoba
AURES Holdings
Sud - četvrto vijeće
CS null
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 12.6.2019
9.30
Rasprava
C-442/18 P
BCE / Espírito Santo Financial (Portugal)
Sud - prvo vijeće
EN null
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 12.6.2019
9.30
Rasprava
C-524/18
Dr. Willmar Schwabe
Sud - drugo vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 12.6.2019
9.30
Rasprava
C-622/18
Intelektualno vlasništvo
Cooper International Spirits i drugi
Sud - peto vijeće
FR null
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Presuda
C-646/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Moro
Sud - prvo vijeće
IT null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Presuda
C-664/17
Socijalna politika
Ellinika Nafpigeia
Sud - treće vijeće
EL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Presuda
C-22/18
Građanstvo Unije
TopFit i Biffi
Sud - treće vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Mišljenje
C-75/18
Oporezivanje
Vodafone Magyarország
Sud - veliko vijeće
HU null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Mišljenje
C-160/18
X (Recouvrement de droits additionnels à l’importation)
Sud - četvrto vijeće
NL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Presuda
C-193/18
Usklađivanje zakonodavstava
Google
Sud - četvrto vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-203/18
C-374/18
Slobodno kretanje osoba
Deutsche Post i Leymann
UPS Deutschland i drugi
Sud - treće vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pikamäe
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Mišljenje
C-261/18
Komisija / Irlande (Parc éolien de Derrybrien)
Sud - veliko vijeće
EN null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Presuda
C-317/18
Socijalna politika
Correia Moreira
Sud - osmo vijeće
PT null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-355/18
C-356/18
C-357/18
C-479/18
Sloboda pružanja usluga
Rust-Hackner
Gmoser
Plackner
UNIQA Österreich Versicherungen i drugi
Sud - treće vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Mišljenje
C-363/18
Usklađivanje zakonodavstava
Organisation juive européenne i Vignoble Psagot
Sud - veliko vijeće
FR null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-364/18
C-365/18
Energetska politika
Eni
Shell Italia
Sud - deveto vijeće
IT null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Mišljenje
C-377/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
AH e.a. (Présomption d’innocence)
Sud - drugo vijeće
BG null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Mišljenje
C-418/18 P
Institucionalno pravo
Puppinck i drugi / Komisija
Sud - veliko vijeće
EN null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Presuda
C-420/18
Oporezivanje
IO (TVA – Activité de membre d’un conseil de surveillance)
Sud - drugo vijeće
NL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Rasprava
C-450/18
Socijalna politika
Instituto Nacional de la Seguridad Social
Sud - prvo vijeće
ES null
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Presuda
C-505/18
Državne potpore
COPEBI
Sud - peto vijeće
FR null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Rasprava
C-523/18
Industrijska politika
Engie Cartagena
Sud - peto vijeće
ES null
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 17.6.2019
14.30
Rasprava
C-211/18
Oporezivanje
Idealmed III
Sud - sixième chambre
PT null
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 18.6.2019
9.30
Presuda
C-591/17
Građanstvo Unije
Austrija / Njemačka
Sud - veliko vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Wahl
Utorak 18.6.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-152/18 P
C-153/18 P
Ekonomska politika
Crédit mutuel Arkéa / BCE
Sud - prvo vijeće
FR null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Utorak 18.6.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti C-558/18
C-563/18
Načela prava Zajednice
Miasto Łowicz
Prokuratura Okręgowa w Płocku
Sud - veliko vijeće
PL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 19.6.2019
9.30
Presuda
C-612/16
Trgovinska politika
C & J Clark International
Sud - osmo vijeće
EN null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Srijeda 19.6.2019
9.30
Presuda
C-607/17
Sloboda poslovnog nastana
Memira Holding
Sud - prvo vijeće
SV null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Srijeda 19.6.2019
9.30
Presuda
C-608/17
Sloboda poslovnog nastana
Holmen
Sud - prvo vijeće
SV null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Srijeda 19.6.2019
9.30
Mišljenje
C-93/18
Građanstvo Unije
Bajratari
Sud - prvo vijeće
EN null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Srijeda 19.6.2019
9.30
Rasprava
C-532/18
Promet
Niki Luftfahrt
Sud - četvrto vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 19.6.2019
9.30
Rasprava
C-578/18
Energetska politika
Energiavirasto
Sud - peto vijeće
FI null
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 20.6.2019
9.30
Presuda
C-458/15
Područje slobode, sigurnosti i pravde
K.P.
Sud - peto vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 20.6.2019
9.30
Presuda
C-682/17
ExxonMobil Production Deutschland
Sud - peto vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 20.6.2019
9.30
Mišljenje
C-56/18 P
Državne potpore
Komisija / Gmina Miasto Gdynia i Port Lotniczy Gdynia Kosakowo
Sud - peto vijeće
PL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 20.6.2019
9.30
Presuda
C-72/18
Socijalna politika
Ustariz Aróstegui
Sud - drugo vijeće
ES null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 20.6.2019
9.30
Mišljenje
C-192/18
Načela prava Zajednice
Komisija / Pologne (Indépendance des juridictions de droit commun)
Sud - veliko vijeće
PL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 20.6.2019
9.30
Mišljenje
C-212/18
Prato Nevoso Termo Energy
Sud - drugo vijeće
IT null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 20.6.2019
9.30
Mišljenje
C-213/18
Promet
Guaitoli i drugi
Sud - prvo vijeće
IT null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 20.6.2019
9.30
Mišljenje
C-272/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Verein für Konsumenteninformation
Sud - prvo vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 20.6.2019
9.30
Rasprava
C-276/18
Oporezivanje
KrakVet Marek Batko
Sud - peto vijeće
HU null
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 20.6.2019
9.30
Rasprava
C-454/18
Energetska politika
Baltic Cable
Sud - treće vijeće
SV null
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 20.5.2019
14.30
Presuda
T-104/18
Fundación Tecnalia Research & Innovation / REA
Opći sud - sixième chambre
ES Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 20.5.2019
14.30
Rasprava
T-286/18
Azarov / Vijeće
Opći sud - sixième chambre
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 22.5.2019
9.30
Presuda
T-604/15
Pravo društava
Ertico - ITS Europe / Komisija
Opći sud - četvrto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 22.5.2019
9.30
Presuda
T-197/16
Intelektualno vlasništvo
Andrea Incontri / EUIPO - Higicol (ANDREA INCONTRI)
Opći sud - četvrto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 22.5.2019
9.30
Presuda
T-791/16
Državne potpore
Real Madrid Club de Fútbol / Komisija
Opći sud - četvrto vijeće
ES Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 22.5.2019
9.30
Rasprava
T-417/18
Institucionalno pravo
CdT / EUIPO
Opći sud - četvrto vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Presuda
T-631/16
Institucionalno pravo
Remag Metallhandel i Jaschinsky / Komisija
Opći sud - sixième chambre
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Presuda
T-107/17
Institucionalno pravo
Steinhoff i drugi / BCE
Opći sud - treće vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Presuda
T-222/17
Tržišno natjecanje
Recylex i drugi / Komisija
Opći sud - osmo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Presuda
T-370/17
Tržišno natjecanje
KPN / Komisija
Opći sud - osmo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Presuda
T-837/17
Intelektualno vlasništvo
Negru / EUIPO - Sky (SkyPrivate)
Opći sud - treće vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti T-3/18
T-4/18
Intelektualno vlasništvo
Holzer y Cia / EUIPO - Annco (ANN TAYLOR)
Holzer y Cia / EUIPO - Annco (AT ANN TAYLOR)
Opći sud - peto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Rasprava
T-310/18
Socijalna politika
EPSU i Willem Goudriaan / Komisija
Opći sud - deveto prošireno vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Presuda
T-312/18
Intelektualno vlasništvo
Dentsply De Trey / EUIPO - IDS (AQUAPRINT)
Opći sud - peto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Presuda
T-364/18
Intelektualno vlasništvo
Arçelik / EUIPO (MicroGarden)
Opći sud - treće vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 23.5.2019
9.30
Presuda
T-439/18
Intelektualno vlasništvo
Sintokogio / EUIPO (ProAssist)
Opći sud - treće vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 05.6.2019
9.30
Rasprava
T-14/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Grčka / Komisija
Opći sud - četvrto vijeće
EL Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 05.6.2019
9.30
Presuda
T-229/18
Intelektualno vlasništvo
Biolatte / EUIPO (Biolatte)
Opći sud - prvo vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Rasprava
T-778/17
Državne potpore
Autostrada Wielkopolska / Komisija
Opći sud - deveto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
T-43/18
Intelektualno vlasništvo
Rietze / EUIPO - Volkswagen (Véhicule VW Bus T 5)
Opći sud - osmo vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
T-191/18
Intelektualno vlasništvo
Rietze / EUIPO - Volkswagen (Véhicule VW Caddy Maxi)
Opći sud - osmo vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
T-192/18
Intelektualno vlasništvo
Rietze / EUIPO - Volkswagen (Véhicule VW Caddy)
Opći sud - osmo vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
T-220/18
Intelektualno vlasništvo
Torrefazione Caffè Michele Battista / EUIPO - Battista Nino Caffè (Battistino)
Opći sud - sedmo vijeće
IT Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
T-221/18
Intelektualno vlasništvo
Torrefazione Caffè Michele Battista / EUIPO - Battista Nino Caffè (BATTISTINO)
Opći sud - sedmo vijeće
IT Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
T-209/18
Intelektualno vlasništvo
Porsche / EUIPO - Autec ( Voitures)
Opći sud - treće vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Presuda
T-210/18
Intelektualno vlasništvo
Porsche / EUIPO - Autec (Voitures)
Opći sud - treće vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 06.6.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti T-300/18
T-301/18
Yanukovych / Vijeće
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 11.6.2019
9.30
Presuda
T-478/16
Frank / Komisija
Opći sud - peto vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 11.6.2019
9.30
Rasprava
T-492/18
Intelektualno vlasništvo
Zhadanov / EUIPO (Scanner Pro)
Opći sud - peto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 11.6.2019
14.30
Rasprava
T-404/18
Intelektualno vlasništvo
Zhadanov / EUIPO (PDF Expert)
Opći sud - deveto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 12.6.2019
9.30
Rasprava
T-337/17
Tržišno natjecanje
Air France-KLM / Komisija
Opći sud - četvrto prošireno vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 12.6.2019
9.30
Presuda
T-346/18
Intelektualno vlasništvo
Advance Magazine Publishers / EUIPO - Enovation Brands (VOGUE)
Opći sud - treće vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Rasprava
T-338/17
Tržišno natjecanje
Air France / Komisija
Opći sud - četvrto prošireno vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Presuda
T-75/18
Intelektualno vlasništvo
MPM-Quality / EUIPO - Elton Hodinářská (MANUFACTURE PRIM 1949)
Opći sud - sedmo vijeće
CS Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Presuda
T-74/18
Intelektualno vlasništvo
Visi / one / EUIPO - EasyFix (Porte-affichette pour véhicules)
Opći sud - osmo vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Rasprava
T-225/18
Pravilnik o službenicima
Manéa / CdT
Opći sud - sedmo vijeće
FR Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Presuda
T-244/18
Synergy Hellas / Komisija
Opći sud - deveto vijeće
EL Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Presuda
T-357/18
Intelektualno vlasništvo
Luz Saúde / EUIPO - Clínica La Luz (HOSPITAL DA LUZ)
Opći sud - osmo vijeće
PT Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Presuda
T-366/18
Intelektualno vlasništvo
Pet King Brands / EUIPO - Virbac (SUIMOX)
Opći sud - deveto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Presuda
T-392/18
Intelektualno vlasništvo
Innocenti / EUIPO - Gemelli (Innocenti)
Opći sud - sedmo vijeće
IT Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Presuda
T-398/18
Intelektualno vlasništvo
Pielczyk / EUIPO - Thalgo TCH (DERMÆPIL SUGAR EPIL SYSTEM)
Opći sud - osmo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti T-453/18
T-454/18
Intelektualno vlasništvo
Biasotto / EUIPO - Oofos (OOF)
Biasotto / EUIPO - Oofos (OO)
Opći sud - osmo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Rasprava
T-500/18
Intelektualno vlasništvo
Puma / EUIPO - Destilerias MG (MG PUMA)
Opći sud - deveto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 13.6.2019
9.30
Presuda
T-652/18
Intelektualno vlasništvo
Porus / EUIPO (oral Dialysis)
Opći sud - deveto vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 18.6.2019
9.30
Rasprava
T-607/15
Trgovinska politika
Yieh United Steel / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 19.6.2019
9.30
Presuda
T-353/15
Državne potpore
NeXovation / Komisija
Opći sud - prvo prošireno vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 19.6.2019
9.30
Presuda
T-373/15
Državne potpore
Ja zum Nürburgring / Komisija
Opći sud - prvo prošireno vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 19.6.2019
9.30
Presuda
T-307/17
Intelektualno vlasništvo
adidas / EUIPO - Shoe Branding Europe (Représentation de trois bandes parallèles)
Opći sud - deveto prošireno vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 20.6.2019
9.30
Rasprava
T-428/18
Intelektualno vlasništvo
McDreams Hotel / EUIPO - McDonald's International Property (mc dreams hotels Träumen zum kleinen Preis!)
Opći sud - deveto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 20.6.2019
15.00
Rasprava
T-424/18
Intelektualno vlasništvo
Puma / EUIPO - Carrefour (Représentation de lignes croisées)
Opći sud - sedmo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF