Sudski kalendar
Kalendar ima informativni karakter te je objavljen uz zadržavanje mogućnosti izmjena. Kalendar ne obvezuje instituciju.
Razvrstavanje po : datum | sud | dvorana
Datum Predmet Jezik postupka Dvorana
Utorak 03.9.2019
9.30
Rasprava
C-489/19 PPU
Područje slobode, sigurnosti i pravde
NJ (Parquet de Vienne)
Sud - drugo vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 03.9.2019
14.30
Rasprava
C-752/18
Deutsche Umwelthilfe
Sud - veliko vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 04.9.2019
9.30
Presuda
C-686/17
Zentrale zur Bekämpfung unlauteren Wettbewerbs Frankfurt am Main
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Srijeda 04.9.2019
9.30
Presuda
C-71/18
Oporezivanje
KPC Herning
Sud - prvo vijeće
DA Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Srijeda 04.9.2019
9.30
Presuda
C-347/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Salvoni
Sud - prvo vijeće
IT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Srijeda 04.9.2019
9.30
Presuda
C-473/18
Slobodno kretanje osoba
Bundesagentur für Arbeit - Familienkasse Baden-Württemberg West
Sud - osmo vijeće
DE Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Srijeda 04.9.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti C-496/18
C-497/18
HUNGEOD i drugi
Budapesti Közlekedési Zrt.
Sud - četvrto vijeće
HU Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 04.9.2019
9.30
Rasprava
C-616/18
Cofidis
Sud - drugo vijeće
FR Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 04.9.2019
9.30
Rasprava
C-639/18
Sparkasse Südholstein
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 04.9.2019
10.30
Rasprava
C-679/18
OPR-Finance
Sud - drugo vijeće
CS Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 05.9.2019
9.30
Mišljenje
C-156/17
Slobodno kretanje kapitala
Köln-Aktienfonds Deka
Sud - sedmo vijeće
NL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 05.9.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti C-447/17 P
C-479/17 P
Institucionalno pravo
Union européenne / Guardian Europe
Guardian Europe / Union européenne
Sud - prvo vijeće
EN Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Četvrtak 05.9.2019
9.30
Presuda
C-28/18
Usklađivanje zakonodavstava
Verein für Konsumenteninformation
Sud - peto vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 05.9.2019
9.30
Presuda
C-145/18
Oporezivanje
Regards Photographiques
Sud - drugo vijeće
FR Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 05.9.2019
9.30
Presuda
C-172/18
Intelektualno vlasništvo
AMS Neve i drugi
Sud - peto vijeće
EN Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 05.9.2019
9.30
Mišljenje
C-228/18
Tržišno natjecanje
Budapest Bank i drugi
Sud - peto vijeće
HU Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 05.9.2019
9.30
Mišljenje
C-272/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Verein für Konsumenteninformation
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 05.9.2019
9.30
Presuda
C-290/18
Komisija / Portugal
Sud - deveto vijeće
PT Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 05.9.2019
9.30
Rasprava
C-332/18 P
Državne potpore
Mytilinaios Anonymos Etairia – Omilos Epicheiriseon
Sud - osmo vijeće
EL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 05.9.2019
9.30
Presuda
C-331/18
Pohotovosť
Sud - sixième chambre
SK Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 05.9.2019
9.30
Presuda
C-333/18
Lombardi
Sud - deseto vijeće
IT Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 05.9.2019
9.30
Presuda
C-377/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
AH e.a. (Présomption d’innocence)
Sud - drugo vijeće
BG Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 05.9.2019
9.30
Mišljenje
C-389/18
Oporezivanje
Brussels Securities
Sud - sedmo vijeće
FR Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 05.9.2019
9.30
Presuda
C-417/18
Industrijska politika
AW e.a. (Appels au 112)
Sud - četvrto vijeće
LT Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 05.9.2019
9.30
Presuda
C-443/18
Komisija / Italie (Bactérie Xylella fastidiosa)
Sud - peto vijeće
IT Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Četvrtak 05.9.2019
9.30
Presuda
C-468/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
R (Compétence responsabilité parentale i obligation alimentaire)
Sud - treće vijeće
RO Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 05.9.2019
9.30
Mišljenje
C-519/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Bevándorlási és Menekültügyi Hivatal (Regroupement familial – sœur de réfugié)
Sud - peto vijeće
HU Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 05.9.2019
9.30
Presuda
C-559/18
Carinska unija
TDK-Lambda Germany
Sud - sixième chambre
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 05.9.2019
9.30
Rasprava
C-547/18
Oporezivanje
Dong Yang Electronics
Sud - peto vijeće
PL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 05.9.2019
9.30
Mišljenje
C-642/18
Komisija / Espagne (Plans de gestion des déchets)
Sud - osmo vijeće
ES Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 05.9.2019
9.30
Rasprava
C-831/18 P
Pravilnik o službenicima
Komisija / RQ
Sud - četvrto vijeće
FR Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 09.9.2019
9.30
Rasprava
C-623/17
Usklađivanje zakonodavstava
Privacy International
Sud - veliko vijeće
EN Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 09.9.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti C-511/18
C-512/18
Usklađivanje zakonodavstava
La Quadrature du Net i drugi
French Data Network i drugi
Sud - veliko vijeće
FR Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 09.9.2019
9.30
Rasprava
C-520/18
Usklađivanje zakonodavstava
Ordre des barreaux francophones i germanophone i drugi
Sud - veliko vijeće
FR Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 10.9.2019
9.30
Rasprava
C-623/17
Usklađivanje zakonodavstava
Privacy International
Sud - veliko vijeće
EN Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 10.9.2019
9.30
Presuda
C-94/18
Građanstvo Unije
Chenchooliah
Sud - veliko vijeće
EN Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Utorak 10.9.2019
9.30
Presuda
C-123/18 P
Institucionalno pravo
HTTS / Vijeće
Sud - veliko vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Utorak 10.9.2019
9.30
Mišljenje
C-125/18
Gómez del Moral Guasch
Sud - veliko vijeće
ES Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Utorak 10.9.2019
9.30
Mišljenje
C-263/18
Intelektualno vlasništvo
Nederlands Uitgeversverbond i Groep Algemene Uitgevers
Sud - veliko vijeće
NL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Utorak 10.9.2019
9.30
Mišljenje
C-450/18
Socijalna politika
Instituto Nacional de la Seguridad Social (Complément de pension pour les mères)
Sud - prvo vijeće
ES Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Utorak 10.9.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti C-511/18
C-512/18
Usklađivanje zakonodavstava
La Quadrature du Net i drugi
French Data Network i drugi
Sud - veliko vijeće
FR Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 10.9.2019
9.30
Rasprava
C-520/18
Usklađivanje zakonodavstava
Ordre des barreaux francophones i germanophone i drugi
Sud - veliko vijeće
FR Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 11.9.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti C-612/17
C-613/17
Usklađivanje zakonodavstava
FIG
FISE
Sud - drugo vijeće
IT Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 11.9.2019
9.30
Presuda
C-676/17
Načela prava Zajednice
Călin
Sud - četvrto vijeće
RO Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Srijeda 11.9.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-13/18
C-126/18
Oporezivanje
Sole-Mizo
Dalmandi Mezőgazdasági Zrt.
Sud - drugo vijeće
HU Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 11.9.2019
9.30
Presuda
C-46/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Caseificio Sociale San Rocco i drugi
Sud - drugo vijeće
IT Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Srijeda 11.9.2019
9.30
Mišljenje
C-114/18
Usklađivanje zakonodavstava
Sandoz i Hexal
Sud - četvrto vijeće
EN null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 11.9.2019
9.30
Presuda
C-143/18
Romano
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Srijeda 11.9.2019
9.30
Mišljenje
C-175/18 P
PTC Therapeutics International / EMA
Sud - četvrto vijeće
EN Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 11.9.2019
9.30
Mišljenje
C-178/18 P
MSD Animal Health Innovation i Intervet International / EMA
Sud - četvrto vijeće
EN Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 11.9.2019
9.30
Presuda
C-383/18
Lexitor
Sud - prvo vijeće
PL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 11.9.2019
9.30
Presuda
C-397/18
Socijalna politika
Nobel Plastiques Ibérica
Sud - prvo vijeće
ES Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Srijeda 11.9.2019
9.30
Rasprava
C-406/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
PG
Sud - prvo vijeće
HU Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 11.9.2019
9.30
Rasprava
C-446/18
Oporezivanje
AGROBET CZ
Sud - drugo vijeće
CS Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 11.9.2019
9.30
Rasprava
C-452/18
Ibercaja Banco
Sud - četvrto vijeće
ES Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 11.9.2019
9.30
Rasprava
C-458/18
Oporezivanje
GVC Services (Bulgaria)
Sud - peto vijeće
BG Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 11.9.2019
9.30
Presuda
C-540/18 P
Zajednička vanjska i sigurnosna politika
HX / Vijeće
Sud - sedmo vijeće
BG Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 11.9.2019
9.30
Rasprava
C-564/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Bevándorlási és Menekültügyi Hivatal (Tompa)
Sud - prvo vijeće
HU Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 12.9.2019
9.30
Presuda
C-82/17 P
TestBioTech i drugi / Komisija
Sud - treće vijeće
EN Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 12.9.2019
9.30
Presuda
C-299/17
Industrijska politika
VG Media
Sud - četvrto vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 12.9.2019
9.30
Presuda
C-347/17
A i drugi
Sud - treće vijeće
NL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 12.9.2019
9.30
Presuda
C-683/17
Intelektualno vlasništvo
Cofemel
Sud - treće vijeće
PT Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 12.9.2019
9.30
Presuda
C-688/17
Intelektualno vlasništvo
Bayer Pharma
Sud - treće vijeće
HU Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 12.9.2019
9.30
Presuda
C-709/17 P
Trgovinska politika
Komisija / Kolachi Raj Industrial
Sud - četvrto vijeće
EN Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 12.9.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti C-64/18
C-140/18
C-146/18
C-148/18
Sloboda pružanja usluga
Maksimovic
Köfler i drugi
Köfler
Köfler i drugi
Sud - sixième chambre
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 12.9.2019
9.30
Presuda
C-104/18 P
Intelektualno vlasništvo
Koton Mağazacilik Tekstil Sanayi ve Ticaret / EUIPO
Sud - peto vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 12.9.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti C-199/18
C-200/18
C-343/18
Usklađivanje zakonodavstava
Pollo del Campo i Avi Coop
C.A.F.A.R. i Società Agricola Guidi di Roncofreddo di Guidi Giancarlo e Nicolini Fausta
SAIGI Società Cooperativa Agricola i MA.GE.MA. Società Agricola Cooperativa
Sud - deveto vijeće
IT Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pikamäe
Četvrtak 12.9.2019
9.30
Mišljenje
C-482/18
Oporezivanje
Google Ireland
Sud - veliko vijeće
HU Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 12.9.2019
9.30
Mišljenje
C-513/18
Oporezivanje
Autoservizi Giordano
Sud - drugo vijeće
IT Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 12.9.2019
9.30
Mišljenje
C-524/18
Dr. Willmar Schwabe
Sud - drugo vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 12.9.2019
9.30
Mišljenje
C-542/18 RX-II
Institucionalno pravo
Réexamen Simpson / Vijeće
Sud - veliko vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 12.9.2019
9.30
Mišljenje
C-543/18 RX-II
Institucionalno pravo
Réexamen HG / Komisija
Sud - veliko vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 12.9.2019
9.30
Presuda
C-541/18
Intelektualno vlasništvo
Deutsches Patent- und Markenamt (#darferdas?)
Sud - peto vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 12.9.2019
9.30
Rasprava
C-584/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Blue Air - Airline Management Solutions i drugi
Sud - treće vijeće
EL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 12.9.2019
9.30
Rasprava
C-627/18
Državne potpore
Nelson Antunes da Cunha
Sud - drugo vijeće
PT Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 12.9.2019
9.30
Mišljenje
C-666/18
Usklađivanje zakonodavstava
IT Development
Sud - peto vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 12.9.2019
9.30
Rasprava
C-766/18 P
Intelektualno vlasništvo
Foundation for the Protection of the Traditional Cheese of Cyprus named Halloumi / EUIPO
Sud - peto vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 16.9.2019
14.30
Rasprava
C-717/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Procureur-generaal (Mandat d'arrêt européen contre un chanteur)
Sud - veliko vijeće
NL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 17.9.2019
9.00
Rasprava
C-610/18
Socijalna sigurnost radnika migranata
AFMB i drugi
Sud - veliko vijeće
NL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 18.9.2019
9.30
Presuda
C-526/17
Komisija / Italija
Sud - peto vijeće
IT Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Srijeda 18.9.2019
9.30
Presuda
C-700/17
Oporezivanje
Peters
Sud - sixième chambre
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Srijeda 18.9.2019
9.30
Presuda
C-47/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Riel
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Srijeda 18.9.2019
9.30
Presuda
C-32/18
Socijalna sigurnost radnika migranata
Moser
Sud - osmo vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 18.9.2019
9.30
Mišljenje
C-176/18
Intelektualno vlasništvo
Club de Variedades Vegetales Protegidas
Sud - sedmo vijeće
ES Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Srijeda 18.9.2019
9.30
Presuda
C-222/18
VIPA
Sud - peto vijeće
HU Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Srijeda 18.9.2019
9.30
Presuda
C-366/18
Socijalna politika
Ortiz Mesonero
Sud - sixième chambre
ES Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 18.9.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-477/18
C-478/18
Usklađivanje zakonodavstava
Exportslachterij J. Gosschalk
Compaxo Vlees Zevenaar i drugi
Sud - četvrto vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pikamäe
Srijeda 18.9.2019
9.30
Rasprava
C-641/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Rina
Sud - prvo vijeće
IT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 18.9.2019
9.30
Mišljenje
C-622/18
Intelektualno vlasništvo
Cooper International Spirits i drugi
Sud - peto vijeće
FR Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Srijeda 18.9.2019
9.30
Rasprava
C-654/18
Interseroh
Sud - peto vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 18.9.2019
9.30
Mišljenje
C-678/18
Intelektualno vlasništvo
Procureur-Generaal bij de Hoge Raad der Nederlanden
Sud - četvrto vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Srijeda 18.9.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti C-662/18
C-672/18
Usklađivanje zakonodavstava
Ministre de l'Action i des Comptes publics (Plus-value afférente à l’échange de titres)
Sud - osmo vijeće
FR Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Srijeda 18.9.2019
10.30
Rasprava
C-640/18
Pravo društava
Wagram Invest
Sud - drugo vijeće
FR Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
8.30
Rasprava
C-307/18
Tržišno natjecanje
Generics (UK) i drugi
Sud - četvrto vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Rasprava
C-511/17
Lintner
Sud - treće vijeće
HU Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
C-34/18
Lovasné Tóth
Sud - treće vijeće
HU Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti C-95/18
C-96/18
Socijalna sigurnost radnika migranata
van den Berg i Giesen
Franzen
Sud - četvrto vijeće
NL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
C-251/18
Trgovinska politika
Trace Sport
Sud - četvrto vijeće
NL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
C-358/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Poljska / Komisija
Sud - deveto vijeće
PL Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
C-467/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Rayonna prokuratura Lom
Sud - treće vijeće
BG Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Mišljenje
C-523/18
Industrijska politika
Engie Cartagena
Sud - peto vijeće
ES Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
C-527/18
Usklađivanje zakonodavstava
Gesamtverband Autoteile-Handel
Sud - drugo vijeće
DE Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Rasprava
C-535/18
Land Nordrhein-Westfalen
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
C-544/18
Slobodno kretanje osoba
Dakneviciute
Sud - četvrto vijeće
EN Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Rasprava
C-567/18
Intelektualno vlasništvo
Coty Germany
Sud - peto vijeće
DE Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 23.9.2019
14.30
Rasprava
C-488/18
Oporezivanje
Golfclub Schloss Igling
Sud - četvrto vijeće
DE Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
9.30
Presuda
C-136/17
Usklađivanje zakonodavstava
GC e.a. (Déréférencement de données sensibles)
Sud - veliko vijeće
FR Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Utorak 24.9.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-515/17 P
C-561/17 P
Načela prava Zajednice
Uniwersytet Wrocławski / REA
Poljska / Uniwersytet Wrocławski i REA
Sud - veliko vijeće
PL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Utorak 24.9.2019
9.30
Presuda
C-507/17
Usklađivanje zakonodavstava
Google (Portée territoriale du déréférencement)
Sud - veliko vijeće
FR Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Utorak 24.9.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-558/18
C-563/18
Načela prava Zajednice
Miasto Łowicz
Prokuratura Okręgowa w Płocku
Sud - veliko vijeće
PL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Utorak 24.9.2019
9.30
Rasprava
C-588/18
Socijalna politika
Fetico i drugi
Sud - veliko vijeće
ES Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 26.9.2019
9.30
Presuda
C-11/18 P
Zajednička vanjska i sigurnosna politika
Klymenko / Vijeće
Sud - sedmo vijeće
EN Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 26.9.2019
9.30
Mišljenje
C-10/18 P
Tržišno natjecanje
Marine Harvest / Komisija
Sud - četvrto vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 26.9.2019
9.30
Rasprava
C-456/18 P
Državne potpore
Mađarska / Komisija
Sud - prvo vijeće
HU Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 26.9.2019
9.30
Mišljenje
C-532/18
Promet
Niki Luftfahrt
Sud - četvrto vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 26.9.2019
9.30
Presuda
C-556/18
Komisija / Espagne (Eaux – Mise à jour des plans de gestion des îles Canaries)
Sud - sedmo vijeće
ES Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Četvrtak 26.9.2019
9.30
Rasprava
C-560/18 P
Izba Gospodarcza Producentów i Operatorów Urządzeń Rozrywkowych / Komisija
Sud - peto vijeće
EN Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 26.9.2019
9.30
Rasprava
C-607/18 P
Tržišno natjecanje
NKT Verwaltung i NKT / Komisija
Sud - sedmo vijeće
EN Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 26.9.2019
9.30
Mišljenje
C-785/18
Poljoprivreda i ribarstvo
GAEC Jeanningros
Sud - četvrto vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Utorak 01.10.2019
9.30
Mišljenje
C-274/14
Državne potpore
Banco de Santander
Sud - veliko vijeće
ES null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Utorak 01.10.2019
9.30
Presuda
C-616/17
Blaise i drugi
Sud - veliko vijeće
FR null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Utorak 01.10.2019
9.30
Presuda
C-673/17
Industrijska politika
Planet49
Sud - veliko vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Utorak 01.10.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti C-262/18 P
C-271/18 P
Državne potpore
Komisija / Dôvera zdravotná poistʼovňa
Slovačka / Dôvera zdravotná poistʼovňa
Sud - veliko vijeće
EN null
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 02.10.2019
9.30
Presuda
C-93/18
Građanstvo Unije
Bajratari
Sud - prvo vijeće
EN null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Srijeda 02.10.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti C-152/18 P
C-153/18 P
Ekonomska politika
Crédit mutuel Arkéa / BCE
Sud - prvo vijeće
FR null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Srijeda 02.10.2019
9.30
Mišljenje
C-442/18 P
BCE / Espírito Santo Financial (Portugal)
Sud - prvo vijeće
EN null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pikamäe
Srijeda 02.10.2019
9.30
Mišljenje
C-465/18
Sloboda pružanja usluga
Comune di Bernareggio
Sud - četvrto vijeće
IT null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 02.10.2019
9.30
Rasprava
C-634/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Prokuratura Rejonowa w Słupsku
Sud - prvo vijeće
PL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 02.10.2019
9.30
Rasprava
C-667/18
Sloboda poslovnog nastana
Orde van Vlaamse Balies i Ordre des barreaux francophones et germanophone
Sud - treće vijeće
NL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
C-267/18
Delta Antrepriză de Construcţii şi Montaj 93
Sud - četvrto vijeće
RO null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
C-285/18
Irgita
Sud - četvrto vijeće
LT null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
C-329/18
Oporezivanje
Altic
Sud - treće vijeće
LV null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
C-378/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Westphal
Sud - osmo vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Mišljenje
C-401/18
Oporezivanje
Herst
Sud - četvrto vijeće
CS null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
C-632/18
Ekonomska politika
Fonds du Logement de la Région de Bruxelles-Capitale
Sud - osmo vijeće
FR null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Rasprava
C-649/18
Slobodno kretanje robe
A (Publicité i vente de médicaments en ligne)
Sud - treće vijeće
FR null
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 08.10.2019
9.30
Rasprava
C-581/18
Načela prava Zajednice
TÜV Rheinland LGA Products i Allianz IARD
Sud - veliko vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 09.10.2019
9.30
Rasprava
C-719/18
Usklađivanje zakonodavstava
Vivendi
Sud - peto vijeće
IT null
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 10.10.2019
9.30
Mišljenje
C-211/18
Oporezivanje
Idealmed III
Sud - sixième chambre
PT null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 10.10.2019
9.30
Mišljenje
C-234/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
„AGRO IN 2001“
Sud - treće vijeće
BG null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 10.10.2019
9.30
Mišljenje
C-384/18
Sloboda poslovnog nastana
Komisija / Belgique (Comptables)
Sud - četvrto vijeće
FR null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Utorak 15.10.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-453/18
C-494/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Bondora
Sud - prvo vijeće
ES null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Srijeda 16.10.2019
9.30
Mišljenje
C-371/18
Intelektualno vlasništvo
Sky i drugi
Sud - četvrto vijeće
EN null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Srijeda 16.10.2019
9.30
Mišljenje
C-427/18 P
Pravilnik o službenicima
SEAE / Alba Aguilera i drugi
Sud - deseto vijeće
FR null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Srijeda 16.10.2019
9.30
Rasprava
C-615/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Staatsanwaltschaft Offenburg
Sud - peto vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 17.10.2019
9.30
Mišljenje
C-276/18
Oporezivanje
KrakVet Marek Batko
Sud - peto vijeće
HU null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 17.10.2019
9.30
Mišljenje
C-341/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Staatssecretaris van Justitie en Veiligheid (Enrôlement des marins dans le port de Rotterdam)
Sud - peto vijeće
NL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 17.10.2019
9.30
Mišljenje
C-405/18
Slobodno kretanje osoba
AURES Holdings
Sud - četvrto vijeće
CS null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 17.10.2019
9.30
Mišljenje
C-766/18 P
Intelektualno vlasništvo
Foundation for the Protection of the Traditional Cheese of Cyprus named Halloumi / EUIPO
Sud - peto vijeće
EN null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Srijeda 04.9.2019
9.30
Rasprava
T-443/18
Intelektualno vlasništvo
Peek & Cloppenburg / EUIPO - Peek & Cloppenburg (Vogue Peek & Cloppenburg)
Opći sud - četvrto vijeće
DE Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 04.9.2019
14.30
Presuda
T-603/17
Poljoprivreda i ribarstvo
Litva / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
LT Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 04.9.2019
14.30
Presuda
T-308/18
Hamas / Vijeće
Opći sud - prvo vijeće
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 05.9.2019
9.30
Rasprava
T-383/17
Trgovinska politika
Hansol Paper / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 05.9.2019
9.30
Rasprava
T-505/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Mađarska / Komisija
Opći sud - deveto vijeće
HU Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 05.9.2019
9.30
Presuda
T-753/18
Intelektualno vlasništvo
C&A / EUIPO (#BESTDEAL)
Opći sud - deveto vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 06.9.2019
9.30
Rasprava
T-568/18
Intelektualno vlasništvo
Local-e-motion / EUIPO - Volkswagen (WE)
Opći sud - prvo vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 09.9.2019
9.30
Rasprava
T-143/18
Ekonomska politika
Société générale / BCE
Opći sud - drugo prošireno vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 09.9.2019
9.30
Presuda
T-680/18
Intelektualno vlasništvo
SLL Service / EUIPO - Elfa International (LUMIN8)
Opći sud - drugo vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 09.9.2019
9.30
Presuda
T-689/18
Intelektualno vlasništvo
Executive Selling / EUIPO (EXECUTIVE SELLING)
Opći sud - drugo vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 09.9.2019
14.30
Rasprava
T-144/18
Ekonomska politika
Crédit agricole i drugi / BCE
Opći sud - drugo prošireno vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 10.9.2019
9.30
Presuda
T-883/16
Energetska politika
Poljska / Komisija
Opći sud - prvo prošireno vijeće
PL Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 10.9.2019
9.30
Presuda
T-741/17
Trasys International i Axianseu - Digital Solutions / AESA
Opći sud - treće vijeće
FR Dvorana Dalsgaard
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 10.9.2019
9.30
Presuda
T-50/18
Tassi / Cour de justice de l'Union européenne
Opći sud - treće vijeće
EN Dvorana Dalsgaard
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 10.9.2019
9.30
Presuda
T-51/18
Kleani / Cour de justice de l'Union européenne
Opći sud - treće vijeće
EN Dvorana Dalsgaard
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 10.9.2019
9.30
Presuda
T-66/18
Tsapakidou / Cour de justice de l'Union européenne
Opći sud - treće vijeće
EN Dvorana Dalsgaard
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 10.9.2019
9.30
Rasprava
T-145/18
Ekonomska politika
Confédération nationale du Crédit mutuel i drugi / BCE
Opći sud - drugo prošireno vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 10.9.2019
9.30
Presuda
T-217/18
Pravilnik o službenicima
DK / SEAE
Opći sud - prvo vijeće
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 10.9.2019
9.30
Rasprava
T-527/18
Intelektualno vlasništvo
K.A. Schmersal Holding / EUIPO - Tecnium (tec.nicum)
Opći sud - prvo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 10.9.2019
9.30
Rasprava
T-697/18
Intelektualno vlasništvo
Aldi / EUIPO - Titlbach (ALTISPORT)
Opći sud - sixième chambre
DE Dvorana Dalsgaard
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 10.9.2019
9.30
Presuda
T-744/18
Intelektualno vlasništvo
Oakley / EUIPO - Xuebo Ye (Représentation d’une ellipse discontinue)
Opći sud - prvo vijeće
ES Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 10.9.2019
14.30
Rasprava
T-146/18
Ekonomska politika
BPCE i drugi / BCE
Opći sud - drugo prošireno vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 11.9.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti T-721/17
T-722/17
Topor-Gilka / Vijeće
WO Technopromexport / Vijeće
Opći sud - sixième chambre
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 11.9.2019
9.30
Rasprava
T-149/18
Ekonomska politika
Arkéa Direct Bank i drugi / BCE
Opći sud - drugo prošireno vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 11.9.2019
9.30
Presuda
T-286/18
Azarov / Vijeće
Opći sud - sixième chambre
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 11.9.2019
9.30
Rasprava
T-524/18
Intelektualno vlasništvo
Billa / EUIPO - Boardriders IP Holdings (Billa)
Opći sud - deveto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 11.9.2019
9.30
Rasprava
T-573/18
Intelektualno vlasništvo
Hickies / EUIPO (forme d’un lacet de chaussure)
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 11.9.2019
9.30
Presuda
T-545/18
Pravilnik o službenicima
YL / Komisija
Opći sud - deveto vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 11.9.2019
9.30
Presuda
T-34/19
Intelektualno vlasništvo
Orkla Foods Danmark / EUIPO (PRODUCED WITHOUT BOILING SCANDINAVIAN DELIGHTS ESTABLISHED 1834 FRUIT SPREAD)
Opći sud - deveto vijeće
DA Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 11.9.2019
14.30
Rasprava
Spojeni predmeti T-150/18
T-345/18
Ekonomska politika
BNP Paribas / BCE
Opći sud - drugo prošireno vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 12.9.2019
9.30
Presuda
T-417/16
Državne potpore
Achemos Grupė i Achema / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 12.9.2019
9.30
Presuda
T-629/17
Ekonomska, socijalna i teritorijalna kohezija
Češka Republika / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
CS Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 12.9.2019
9.30
Presuda
T-225/18
Pravilnik o službenicima
Manéa / CdT
Opći sud - sedmo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 12.9.2019
9.30
Presuda
T-528/18
Pravilnik o službenicima
XI / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 13.9.2019
9.30
Rasprava
T-341/17
Tržišno natjecanje
British Airways / Komisija
Opći sud - četvrto prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 17.9.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti T-119/07
T-207/07
Državne potpore
Italija / Komisija
Eurallumina / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
IT Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 17.9.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti T-129/07
T-130/07
Državne potpore
Irska / Komisija
Aughinish Alumina / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 17.9.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti T-778/16
T-892/16
Državne potpore
Irska / Komisija
Apple Sales International i Apple Operations Europe / Komisija
Opći sud - sedmo prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 17.9.2019
9.30
Rasprava
T-81/18
Pravilnik o službenicima
Barata / Parlament
Opći sud - drugo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 17.9.2019
9.30
Presuda
T-399/18
Intelektualno vlasništvo
TrekStor / EUIPO (Theatre)
Opći sud - drugo vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 17.9.2019
9.30
Presuda
T-464/18
Intelektualno vlasništvo
Grupo Bimbo / EUIPO - Rubio Snacks (Tia Rosa)
Opći sud - drugo vijeće
ES Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 17.9.2019
9.30
Presuda
T-532/18
Intelektualno vlasništvo
Aroma Essence / EUIPO - Refan Bulgaria (Éponges de toilette)
Opći sud - drugo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 17.9.2019
9.30
Presuda
T-634/18
Intelektualno vlasništvo
Geske / EUIPO (revolutionary air pulse technology)
Opći sud - drugo vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 17.9.2019
9.30
Presuda
T-633/18
Intelektualno vlasništvo
Rose Gesellschaft / EUIPO - Iviton (TON JONES)
Opći sud - prvo vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 17.9.2019
14.30
Rasprava
T-669/18
Intelektualno vlasništvo
Neoperl / EUIPO (Représentation de quatre trous remplis dans un motif à trous régulier)
Opći sud - drugo vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 17.9.2019
15.30
Presuda
T-502/18
Intelektualno vlasništvo
Pharmadom / EUIPO - IRF (MediWell)
Opći sud - treće vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 17.9.2019
15.30
Rasprava
T-624/18
Intelektualno vlasništvo
Gres de Aragón / EUIPO (GRES ARAGÓN)
Opći sud - treće vijeće
ES Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 18.9.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti T-778/16
T-892/16
Državne potpore
Irska / Komisija
Apple Sales International i Apple Operations Europe / Komisija
Opći sud - sedmo prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 18.9.2019
9.30
Rasprava
T-695/18
Intelektualno vlasništvo
Werner / EUIPO - Merck (fLORAMED)
Opći sud - treće vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
T-386/14 RENV
Državne potpore
FIH Holding i FIH / Komisija
Opći sud - osmo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
T-153/17
Pravilnik o službenicima
FV / Vijeće
Opći sud - osmo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
T-176/17
Intelektualno vlasništvo
Sequel Naturals / EUIPO - Fernandes (VeGa one)
Opći sud - četvrto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
T-228/17
Trgovinska politika
Zhejiang Jndia Pipeline Industry / Komisija
Opći sud - četvrto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
T-476/17
Poljoprivreda i ribarstvo
Arysta LifeScience Netherlands / Komisija
Opći sud - četvrto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
T-783/17
GE Healthcare / Komisija
Opći sud - četvrto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
T-27/18 RENV
Pravilnik o službenicima
FV / Vijeće
Opći sud - osmo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
T-378/18
Intelektualno vlasništvo
NHS / EUIPO - HLC SB Distribution (CRUZADE)
Opći sud - osmo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
T-379/18
Pravilnik o službenicima
WI / Komisija
Opći sud - osmo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
T-678/18
Intelektualno vlasništvo
Società agricola Giusti Dal Col / EUIPO - DMC (GIUSTI WINE)
Opći sud - osmo vijeće
IT Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
14.30
Presuda
T-786/17
BTC / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
14.30
Presuda
T-359/18
Intelektualno vlasništvo
Unifarco / EUIPO - GD Tecnologie Interdisciplinari Farmaceutiche (TRICOPID)
Opći sud - prvo vijeće
IT Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
14.30
Presuda
T-679/18
Intelektualno vlasništvo
Showroom / EUIPO - E-Gab (SHOWROOM)
Opći sud - prvo vijeće
PL Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
14.30
Rasprava
T-711/18
Intelektualno vlasništvo
Wyld / EUIPO - Kaufland Warenhandel (wyld)
Opći sud - prvo vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
14.30
Presuda
T-761/18
Intelektualno vlasništvo
La Caixa / EUIPO - Imagic Vision (imagin bank)
Opći sud - prvo vijeće
ES Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-615/15 RENV
Institucionalno pravo
LL / Parlament
Opći sud - peto vijeće
LT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-125/17
BASF Grenzach / ECHA
Opći sud - peto prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-217/17
Državne potpore
FVE Holýšov I i drugi / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-433/17
Dehousse / Cour de justice de l'Union européenne
Opći sud - treće prošireno vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-467/17
Pravilnik o službenicima
Barata / Parlament
Opći sud - sixième chambre
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-610/17
ICL-IP Terneuzen i ICL Europe Coöperatief / Komisija
Opći sud - peto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-636/17
PlasticsEurope / ECHA
Opći sud - peto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-650/17
Trgovinska politika
Jinan Meide Casting / Komisija
Opći sud - peto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-673/17
Državne potpore
Port autonome du Centre i de l'Ouest i drugi / Komisija
Opći sud - šesto prošireno vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-674/17
Državne potpore
Le Port de Bruxelles i Région de Bruxelles-Capitale / Komisija
Opći sud - šesto prošireno vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-696/17
Državne potpore
Havenbedrijf Antwerpen i Maatschappij van de Brugse Zeehaven / Komisija
Opći sud - šesto prošireno vijeće
NL Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-755/17
Njemačka / ECHA
Opći sud - peto vijeće
DE Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-47/18
Pravilnik o službenicima
UZ / Parlament
Opći sud - peto vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-65/18
Venezuela / Vijeće
Opći sud - četvrto prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-287/18
Intelektualno vlasništvo
M. I. Industries / EUIPO - Natural Instinct (Nature's Variety Instinct)
Opći sud - peto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-288/18
Intelektualno vlasništvo
M. I. Industries / EUIPO - Natural Instinct (NATURE'S VARIETY INSTINCT)
Opći sud - peto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-367/18
Intelektualno vlasništvo
Sixsigma Networks Mexico / EUIPO - Marijn van Oosten Holding (UKIO)
Opći sud - peto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-458/18
Intelektualno vlasništvo
Multifit / EUIPO (real nature)
Opći sud - sedmo vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-650/18
Intelektualno vlasništvo
Reaktor Group / EUIPO (REAKTOR)
Opći sud - sedmo vijeće
FI Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-716/18
Intelektualno vlasništvo
The Logistical Approach / EUIPO - Idea Groupe (Idealogistic Compass Greatest care in getting it there)
Opći sud - peto vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-67/19
Intelektualno vlasništvo
Sixsigma Networks Mexico / EUIPO - Dokkio (DOKKIO)
Opći sud - peto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 23.9.2019
15.00
Rasprava
T-531/18
Tržišno natjecanje
LL-Carpenter / Komisija
Opći sud - deveto vijeće
CS Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
9.30
Presuda
T-586/14 RENV
Trgovinska politika
Xinyi PV Products (Anhui) Holdings / Komisija
Opći sud - peto vijeće
EN Dvorana Dalsgaard
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
9.30
Presuda
T-755/15
Državne potpore
Luksemburg / Komisija
Opći sud - sedmo prošireno vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
9.30
Presuda
T-759/15
Državne potpore
Fiat Chrysler Finance Europe / Komisija
Opći sud - sedmo prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
9.30
Presuda
T-760/15
Državne potpore
Nizozemska / Komisija
Opći sud - sedmo prošireno vijeće
NL Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
9.30
Presuda
T-636/16
Državne potpore
Starbucks i Starbucks Manufacturing Emea / Komisija
Opći sud - sedmo prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
9.30
Presuda
T-105/17
Tržišno natjecanje
HSBC Holdings i drugi / Komisija
Opći sud - drugo prošireno vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
9.30
Presuda
T-391/17
Institucionalno pravo
Rumunjska / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
RO Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
9.30
Presuda
T-13/18
Intelektualno vlasništvo
Crédit mutuel Arkéa / EUIPO - Confédération nationale du Crédit mutuel (Crédit Mutuel)
Opći sud - drugo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
9.30
Presuda
T-261/18
Intelektualno vlasništvo
Roxtec / EUIPO - Wallmax (Représentation d'un carré noir contenant sept cercles bleus concentriques)
Opći sud - drugo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
9.30
Presuda
T-404/18
Intelektualno vlasništvo
Zhadanov / EUIPO (PDF Expert)
Opći sud - deveto vijeće
EN Dvorana Dalsgaard
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
9.30
Presuda
T-492/18
Intelektualno vlasništvo
Zhadanov / EUIPO (Scanner Pro)
Opći sud - peto vijeće
EN Dvorana Dalsgaard
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
9.30
Rasprava
T-658/18
Intelektualno vlasništvo
Hästens Sängar / EUIPO (Représentation d'un motif à carreaux)
Opći sud - drugo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
9.45
Presuda
T-466/17
Tržišno natjecanje
Printeos i drugi / Komisija
Opći sud - treće prošireno vijeće
ES Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
10.00
Presuda
T-121/15
Državne potpore
Fortischem / Komisija
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
10.00
Presuda
T-780/17
Pravilnik o službenicima
US / BCE
Opći sud - sixième chambre
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
10.00
Presuda
T-39/18
Pravilnik o službenicima
VF / BCE
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
10.00
Presuda
T-68/18
Intelektualno vlasništvo
Fränkischer Weinbauverband / EUIPO (Forme d'une bouteille ellipsoïdale)
Opći sud - sixième chambre
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
10.00
Presuda
T-112/18
Intelektualno vlasništvo
Pink Lady America / OCVV - WAAA (Cripps Pink)
Opći sud - treće vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
10.00
Presuda
T-219/18
Intelektualno vlasništvo
Piaggio & C. / EUIPO - Zhejiang Zhongneng Industry Group (Mobylettes)
Opći sud - sixième chambre
IT Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
10.00
Presuda
T-255/18
Pravilnik o službenicima
US / BCE
Opći sud - sixième chambre
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
10.00
Presuda
T-300/18
Yanukovych / Vijeće
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
10.00
Presuda
T-301/18
Yanukovych / Vijeće
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
10.00
Presuda
T-507/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Francuska / Komisija
Opći sud - sixième chambre
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
15.00
Presuda
T-500/17
Trgovinska politika
Hubei Xinyegang Special Tube / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
15.00
Presuda
T-356/18
Intelektualno vlasništvo
Volvo Trademark / EUIPO - Paalupaikka (V V-WHEELS)
Opći sud - sedmo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
15.00
Presuda
T-497/18
Intelektualno vlasništvo
IAK - Forum International / EUIPO - Schwalb (IAK)
Opći sud - sedmo vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
15.00
Rasprava
T-683/18
Intelektualno vlasništvo
Conte / EUIPO (CANNABIS STORE AMSTERDAM)
Opći sud - sedmo vijeće
IT Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
15.00
Presuda
T-749/18
Intelektualno vlasništvo
Daimler / EUIPO (ROAD EFFICIENCY)
Opći sud - sedmo vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 01.10.2019
9.30
Rasprava
T-484/18
Pravilnik o službenicima
XB / BCE
Opći sud - drugo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 01.10.2019
14.30
Rasprava
T-487/18
Intelektualno vlasništvo
Stada Arzneimittel / EUIPO (ViruProtect)
Opći sud - drugo vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 02.10.2019
9.30
Rasprava
T-607/17
Državne potpore
Volotea / Komisija
Opći sud - prvo prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 02.10.2019
14.30
Rasprava
T-8/18
Državne potpore
easyJet Airline / Komisija
Opći sud - prvo prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
T-805/17
BASF / ECHA
Opći sud - sixième chambre
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
T-806/17
BASF i REACH & colours / ECHA
Opći sud - sixième chambre
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Rasprava
T-8/18
Državne potpore
easyJet Airline / Komisija
Opći sud - prvo prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
T-491/18
Intelektualno vlasništvo
Vafo Praha / EUIPO - Rutzinger-Kurpas (Meatlove)
Opći sud - treće vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
T-500/18
Intelektualno vlasništvo
Puma / EUIPO - Destilerias MG (MG PUMA)
Opći sud - deveto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Rasprava
T-509/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Češka Republika / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
CS Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
T-533/18
Intelektualno vlasništvo
Wanda Films i Wanda Visión / EUIPO - Dalian Wanda Group Co. (WANDA FILMS)
Opći sud - treće vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
T-542/18
Intelektualno vlasništvo
Wanda Films i Wanda Visión / EUIPO - Dalian Wanda Group Co. (wanda films)
Opći sud - treće vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
T-666/18
Intelektualno vlasništvo
6Minutes Media / EUIPO - ad pepper media International (ad pepper)
Opći sud - deveto vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
T-668/18
Intelektualno vlasništvo
6Minutes Media / EUIPO - ad pepper media International (ADPepper)
Opći sud - deveto vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
T-686/18
Intelektualno vlasništvo
LegalCareers / EUIPO (LEGALCAREERS)
Opći sud - deveto vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 03.10.2019
9.31
Rasprava
T-716/17
Državne potpore
Germanwings / Komisija
Opći sud - prvo prošireno vijeće
DE Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 08.10.2019
14.30
Rasprava
T-504/18
Institucionalno pravo
XG / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 09.10.2019
9.30
Rasprava
T-195/18
Arbitražna klauzula
Talanton / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
EL Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 09.10.2019
9.30
Rasprava
T-402/18
Pravilnik o službenicima
Aquino i drugi / Parlament
Opći sud - šesto prošireno vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 10.10.2019
9.30
Presuda
T-335/17
Vanjski odnosi
Help - Hilfe zur Selbsthilfe / Komisija
Opći sud - osmo vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 10.10.2019
9.30
Presuda
T-428/18
Intelektualno vlasništvo
McDreams Hotel / EUIPO - McDonald's International Property (mc dreams hotels Träumen zum kleinen Preis!)
Opći sud - deveto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 10.10.2019
9.30
Presuda
T-453/18
Intelektualno vlasništvo
Biasotto / EUIPO - Oofos (OOF)
Opći sud - osmo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 10.10.2019
9.30
Presuda
T-454/18
Intelektualno vlasništvo
Biasotto / EUIPO - Oofos (OO)
Opći sud - osmo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 10.10.2019
9.30
Presuda
T-536/18
Intelektualno vlasništvo
Société des produits Nestlé / EUIPO - European Food (FITNESS)
Opći sud - osmo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 10.10.2019
9.30
Rasprava
T-690/18
Intelektualno vlasništvo
Sony Interactive Entertainment Europe / EUIPO - Vieta Audio (Vita)
Opći sud - osmo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 10.10.2019
9.30
Rasprava
T-726/18
Institucionalno pravo
Mélin / Parlament
Opći sud - sixième chambre
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 10.10.2019
9.30
Presuda
T-700/18
Intelektualno vlasništvo
Kalypso Media Group / EUIPO - Wizards of the Coast (DUNGEONS)
Opći sud - deveto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 11.10.2019
9.30
Rasprava
T-320/18
Pravilnik o službenicima
WD / EFSA
Opći sud - sedmo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 15.10.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti T-653/18
T-654/18
Intelektualno vlasništvo
Armani / EUIPO - Asunción (GIORGIO ARMANI le Sac 11)
Armani / EUIPO - Asunción (le Sac 11)
Opći sud - prvo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 16.10.2019
9.30
Rasprava
T-251/18
Ribarstvena politika
IFSUA / Vijeće
Opći sud - prvo vijeće
ES Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 17.10.2019
9.30
Rasprava
T-380/17
Tržišno natjecanje
HeidelbergCement i Schwenk Zement / Komisija
Opći sud - osmo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 17.10.2019
9.30
Presuda
T-279/18
Intelektualno vlasništvo
Alliance Pharmaceuticals / EUIPO - AxiCorp (AXICORP ALLIANCE)
Opći sud - deveto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF