Sudski kalendar
Kalendar ima informativni karakter te je objavljen uz zadržavanje mogućnosti izmjena. Kalendar ne obvezuje instituciju.
Razvrstavanje po : datum | sud | dvorana
Datum Predmet Jezik postupka Dvorana
Utorak 24.9.2019
9.30
Presuda
T-586/14 RENV
Trgovinska politika
Xinyi PV Products (Anhui) Holdings / Komisija
Opći sud - peto vijeće
EN Dvorana Dalsgaard
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
9.30
Presuda
T-404/18
Intelektualno vlasništvo
Zhadanov / EUIPO (PDF Expert)
Opći sud - deveto vijeće
EN Dvorana Dalsgaard
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
9.30
Presuda
T-492/18
Intelektualno vlasništvo
Zhadanov / EUIPO (Scanner Pro)
Opći sud - peto vijeće
EN Dvorana Dalsgaard
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 07.11.2019
9.30
Presuda
T-380/18
Intelektualno vlasništvo
Intas Pharmaceuticals / EUIPO - Laboratorios Indas (INTAS)
Opći sud - deveto vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 07.11.2019
9.30
Presuda
T-431/18
Pravilnik o službenicima
WN / Parlament
Opći sud - deveto vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 07.11.2019
9.30
Presuda
T-568/18
Intelektualno vlasništvo
Local-e-motion / EUIPO - Volkswagen (WE)
Opći sud - prvo vijeće
DE Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 07.11.2019
9.30
Rasprava
T-605/18
Pravilnik o službenicima
ZF / Komisija
Opći sud - deveto vijeće
FR Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 07.11.2019
9.30
Presuda
T-240/19
Intelektualno vlasništvo
A9.com / EUIPO (Représentation d'une cloche)
Opći sud - deveto vijeće
EN Dvorana Fernando Pessoa
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 16.9.2019
14.30
Rasprava
C-717/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Procureur-generaal (Mandat d'arrêt européen contre un chanteur)
Sud - veliko vijeće
NL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 17.9.2019
9.00
Rasprava
C-610/18
Socijalna sigurnost radnika migranata
AFMB i drugi
Sud - veliko vijeće
NL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 17.9.2019
9.00
Mišljenje
C-489/19 PPU
Područje slobode, sigurnosti i pravde
NJ (Parquet de Vienne)
Sud - drugo vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Utorak 24.9.2019
9.30
Presuda
C-136/17
Usklađivanje zakonodavstava
GC e.a. (Déréférencement de données sensibles)
Sud - veliko vijeće
FR Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Utorak 24.9.2019
9.30
Presuda
C-507/17
Usklađivanje zakonodavstava
Google (Portée territoriale du déréférencement)
Sud - veliko vijeće
FR Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Utorak 24.9.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-515/17 P
C-561/17 P
Načela prava Zajednice
Uniwersytet Wrocławski / REA
Poljska / Uniwersytet Wrocławski i REA
Sud - veliko vijeće
PL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Utorak 24.9.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-558/18
C-563/18
Načela prava Zajednice
Miasto Łowicz
Prokuratura Okręgowa w Płocku
Sud - veliko vijeće
PL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Utorak 24.9.2019
9.30
Rasprava
C-588/18
Socijalna politika
Fetico i drugi
Sud - veliko vijeće
ES Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 01.10.2019
9.30
Mišljenje
C-274/14
Državne potpore
Banco de Santander
Sud - veliko vijeće
ES Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Utorak 01.10.2019
9.30
Presuda
C-616/17
Blaise i drugi
Sud - veliko vijeće
FR Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Utorak 01.10.2019
9.30
Presuda
C-673/17
Industrijska politika
Planet49
Sud - veliko vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Utorak 01.10.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti C-262/18 P
C-271/18 P
Državne potpore
Komisija / Dôvera zdravotná poistʼovňa
Slovačka / Dôvera zdravotná poistʼovňa
Sud - veliko vijeće
EN Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 08.10.2019
9.30
Rasprava
C-581/18
Načela prava Zajednice
TÜV Rheinland LGA Products i Allianz IARD
Sud - veliko vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 14.10.2019
14.30
Rasprava
C-502/19
Načela prava Zajednice
Junqueras Vies
Sud - veliko vijeće
ES Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 15.10.2019
9.00
Presuda
C-128/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Dorobantu
Sud - veliko vijeće
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Utorak 15.10.2019
9.00
Rasprava
C-746/18
Usklađivanje zakonodavstava
Prokuratuur (Conditions d’accès aux données relatives aux communications électroniques)
Sud - veliko vijeće
ET Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 22.10.2019
9.30
Rasprava
C-78/18
Slobodno kretanje kapitala
Komisija / Hongrie (Transparence associative)
Sud - veliko vijeće
HU Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 24.10.2019
9.00
Rasprava
Spojeni predmeti C-566/19 PPU
C-626/19 PPU
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Parquet général du Grand-Duché de Luxembourg
Openbaar Ministerie
Sud - prvo vijeće
FR Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 24.10.2019
9.00
Rasprava
C-625/19 PPU
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Openbaar Ministerie
Sud - prvo vijeće
NL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 24.10.2019
9.00
Rasprava
C-627/19 PPU
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Openbaar Ministerie
Sud - prvo vijeće
NL Grande Salle Palais - Niveau 2
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 17.9.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti T-778/16
T-892/16
Državne potpore
Irska / Komisija
Apple Sales International i Apple Operations Europe / Komisija
Opći sud - sedmo prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 18.9.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti T-778/16
T-892/16
Državne potpore
Irska / Komisija
Apple Sales International i Apple Operations Europe / Komisija
Opći sud - sedmo prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-615/15 RENV
Institucionalno pravo
LL / Parlament
Opći sud - peto vijeće
LT Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-125/17
BASF Grenzach / ECHA
Opći sud - peto prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-467/17
Pravilnik o službenicima
Barata / Parlament
Opći sud - sixième chambre
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-610/17
ICL-IP Terneuzen i ICL Europe Coöperatief / Komisija
Opći sud - peto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-636/17
PlasticsEurope / ECHA
Opći sud - peto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-650/17
Trgovinska politika
Jinan Meide Casting / Komisija
Opći sud - peto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-673/17
Državne potpore
Port autonome du Centre i de l'Ouest i drugi / Komisija
Opći sud - šesto prošireno vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-674/17
Državne potpore
Le Port de Bruxelles i Région de Bruxelles-Capitale / Komisija
Opći sud - šesto prošireno vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-696/17
Državne potpore
Havenbedrijf Antwerpen i Maatschappij van de Brugse Zeehaven / Komisija
Opći sud - šesto prošireno vijeće
NL Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-755/17
Njemačka / ECHA
Opći sud - peto vijeće
DE Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-47/18
Pravilnik o službenicima
UZ / Parlament
Opći sud - peto vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-65/18
Venezuela / Vijeće
Opći sud - četvrto prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-287/18
Intelektualno vlasništvo
M. I. Industries / EUIPO - Natural Instinct (Nature's Variety Instinct)
Opći sud - peto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-288/18
Intelektualno vlasništvo
M. I. Industries / EUIPO - Natural Instinct (NATURE'S VARIETY INSTINCT)
Opći sud - peto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-367/18
Intelektualno vlasništvo
Sixsigma Networks Mexico / EUIPO - Marijn van Oosten Holding (UKIO)
Opći sud - peto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-716/18
Intelektualno vlasništvo
The Logistical Approach / EUIPO - Idea Groupe (Idealogistic Compass Greatest care in getting it there)
Opći sud - peto vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-67/19
Intelektualno vlasništvo
Sixsigma Networks Mexico / EUIPO - Dokkio (DOKKIO)
Opći sud - peto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti T-755/15
T-759/15
Državne potpore
Luksemburg / Komisija
Fiat Chrysler Finance Europe / Komisija
Opći sud - sedmo prošireno vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
9.30
Presuda
T-636/16
Državne potpore
Starbucks i Starbucks Manufacturing Emea / Komisija
Opći sud - sedmo prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
9.45
Presuda
T-466/17
Tržišno natjecanje
Printeos i drugi / Komisija
Opći sud - treće prošireno vijeće
ES Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 02.10.2019
9.30
Rasprava
T-607/17
Državne potpore
Volotea / Komisija
Opći sud - prvo prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 02.10.2019
14.30
Rasprava
T-8/18
Državne potpore
easyJet Airline / Komisija
Opći sud - prvo prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
T-805/17
BASF / ECHA
Opći sud - sixième chambre
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
T-806/17
BASF i REACH & colours / ECHA
Opći sud - sixième chambre
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Rasprava
T-8/18
Državne potpore
easyJet Airline / Komisija
Opći sud - prvo prošireno vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
T-730/18
Pravilnik o službenicima
DQ i drugi / Parlament
Opći sud - prvo vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 03.10.2019
9.31
Rasprava
T-716/17
Državne potpore
Germanwings / Komisija
Opći sud - prvo prošireno vijeće
DE Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 08.10.2019
14.30
Rasprava
T-504/18
Institucionalno pravo
XG / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 09.10.2019
9.30
Rasprava
T-402/18
Pravilnik o službenicima
Aquino i drugi / Parlament
Opći sud - šesto prošireno vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 10.10.2019
9.30
Rasprava
T-726/18
Institucionalno pravo
Mélin / Parlament
Opći sud - sixième chambre
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 16.10.2019
9.30
Presuda
T-432/18
Pravilnik o službenicima
Palo / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 16.10.2019
9.30
Presuda
T-684/18
Pravilnik o službenicima
ZV / Komisija
Opći sud - peto vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 16.10.2019
9.30
Rasprava
T-29/19
Intelektualno vlasništvo
Idea Groupe / EUIPO - The Logistical Approach (Idealogistic Verhoeven Greatest care in getting it there)
Opći sud - peto vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 24.10.2019
9.30
Presuda
T-332/17
Energetska politika
E-Control / ACER
Opći sud - sedmo vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 24.10.2019
9.30
Presuda
T-333/17
Energetska politika
Austrian Power Grid i Vorarlberger Übertragungsnetz / ACER
Opći sud - sedmo vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 24.10.2019
9.30
Presuda
T-58/18
Intelektualno vlasništvo
Mahr / EUIPO - Especialidades Vira (Xocolat)
Opći sud - četvrto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 24.10.2019
9.30
Presuda
T-417/18
Institucionalno pravo
CdT / EUIPO
Opći sud - četvrto vijeće
FR Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 24.10.2019
9.30
Rasprava
T-743/18
Intelektualno vlasništvo
Japan Tobacco / EUIPO - I.J. Tobacco Industry (I.J. TOBACCO INDUSTRY)
Opći sud - peto vijeće
EN Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 05.11.2019
9.30
Rasprava
T-42/19
Intelektualno vlasništvo
Volkswagen / EUIPO (CROSS)
Opći sud - sixième chambre
DE Grande salle - Annexe "C"
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 17.9.2019
9.30
Rasprava
T-81/18
Pravilnik o službenicima
Barata / Parlament
Opći sud - drugo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 17.9.2019
9.30
Presuda
T-399/18
Intelektualno vlasništvo
TrekStor / EUIPO (Theatre)
Opći sud - drugo vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 17.9.2019
9.30
Presuda
T-464/18
Intelektualno vlasništvo
Grupo Bimbo / EUIPO - Rubio Snacks (Tia Rosa)
Opći sud - drugo vijeće
ES Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 17.9.2019
9.30
Presuda
T-532/18
Intelektualno vlasništvo
Aroma Essence / EUIPO - Refan Bulgaria (Éponges de toilette)
Opći sud - drugo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 17.9.2019
9.30
Presuda
T-634/18
Intelektualno vlasništvo
Geske / EUIPO (revolutionary air pulse technology)
Opći sud - drugo vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 17.9.2019
14.30
Rasprava
T-669/18
Intelektualno vlasništvo
Neoperl / EUIPO (Représentation de quatre trous comblés dans un motif à trous régulier)
Opći sud - drugo vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
14.30
Presuda
T-786/17
BTC / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
14.30
Presuda
T-359/18
Intelektualno vlasništvo
Unifarco / EUIPO - GD Tecnologie Interdisciplinari Farmaceutiche (TRICOPID)
Opći sud - prvo vijeće
IT Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
14.30
Presuda
T-679/18
Intelektualno vlasništvo
Showroom / EUIPO - E-Gab (SHOWROOM)
Opći sud - prvo vijeće
PL Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
14.30
Rasprava
T-711/18
Intelektualno vlasništvo
Wyld / EUIPO - Kaufland Warenhandel (wyld)
Opći sud - prvo vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
14.30
Presuda
T-761/18
Intelektualno vlasništvo
La Caixa / EUIPO - Imagic Vision (imagin bank)
Opći sud - prvo vijeće
ES Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
10.00
Presuda
T-121/15
Državne potpore
Fortischem / Komisija
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
10.00
Presuda
T-780/17
Pravilnik o službenicima
US / BCE
Opći sud - sixième chambre
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
10.00
Presuda
T-39/18
Pravilnik o službenicima
VF / BCE
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
10.00
Presuda
T-68/18
Intelektualno vlasništvo
Fränkischer Weinbauverband / EUIPO (Forme d'une bouteille ellipsoïdale)
Opći sud - sixième chambre
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
10.00
Presuda
T-112/18
Intelektualno vlasništvo
Pink Lady America / OCVV - WAAA (Cripps Pink)
Opći sud - treće vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
10.00
Presuda
T-219/18
Intelektualno vlasništvo
Piaggio & C. / EUIPO - Zhejiang Zhongneng Industry Group (Mobylettes)
Opći sud - sixième chambre
IT Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
10.00
Presuda
T-255/18
Pravilnik o službenicima
US / BCE
Opći sud - sixième chambre
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
10.00
Presuda
T-300/18
Yanukovych / Vijeće
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
10.00
Presuda
T-301/18
Yanukovych / Vijeće
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
10.00
Presuda
T-507/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Francuska / Komisija
Opći sud - sixième chambre
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
15.00
Presuda
T-500/17
Trgovinska politika
Hubei Xinyegang Special Tube / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
15.00
Presuda
T-356/18
Intelektualno vlasništvo
Volvo Trademark / EUIPO - Paalupaikka (V V-WHEELS)
Opći sud - sedmo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
15.00
Presuda
T-497/18
Intelektualno vlasništvo
IAK - Forum International / EUIPO - Schwalb (IAK)
Opći sud - sedmo vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
15.00
Rasprava
T-683/18
Intelektualno vlasništvo
Conte / EUIPO (CANNABIS STORE AMSTERDAM)
Opći sud - sedmo vijeće
IT Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
15.00
Presuda
T-749/18
Intelektualno vlasništvo
Daimler / EUIPO (ROAD EFFICIENCY)
Opći sud - sedmo vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 01.10.2019
9.30
Rasprava
T-484/18
Pravilnik o službenicima
XB / BCE
Opći sud - drugo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
T-500/18
Intelektualno vlasništvo
Puma / EUIPO - Destilerias MG (MG PUMA)
Opći sud - deveto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
T-666/18
Intelektualno vlasništvo
6Minutes Media / EUIPO - ad pepper media International (ad pepper)
Opći sud - deveto vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
T-668/18
Intelektualno vlasništvo
6Minutes Media / EUIPO - ad pepper media International (ADPepper)
Opći sud - deveto vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
T-686/18
Intelektualno vlasništvo
LegalCareers / EUIPO (LEGALCAREERS)
Opći sud - deveto vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 10.10.2019
9.30
Presuda
T-335/17
Vanjski odnosi
Help - Hilfe zur Selbsthilfe / Komisija
Opći sud - osmo vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 10.10.2019
9.30
Presuda
T-372/18
Pravilnik o službenicima
Colombani / SEAE
Opći sud - drugo vijeće
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 10.10.2019
9.30
Presuda
T-428/18
Intelektualno vlasništvo
McDreams Hotel / EUIPO - McDonald's International Property (mc dreams hotels Träumen zum kleinen Preis!)
Opći sud - deveto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 10.10.2019
9.30
Presuda
T-453/18
Intelektualno vlasništvo
Biasotto / EUIPO - Oofos (OOF)
Opći sud - osmo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 10.10.2019
9.30
Presuda
T-454/18
Intelektualno vlasništvo
Biasotto / EUIPO - Oofos (OO)
Opći sud - osmo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 10.10.2019
9.30
Presuda
T-536/18
Intelektualno vlasništvo
Société des produits Nestlé / EUIPO - European Food (FITNESS)
Opći sud - osmo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 10.10.2019
9.30
Presuda
T-632/18
Pravilnik o službenicima
ZM i drugi / Vijeće
Opći sud - osmo vijeće
FR Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 10.10.2019
9.30
Rasprava
T-690/18
Intelektualno vlasništvo
Sony Interactive Entertainment Europe / EUIPO - Vieta Audio (Vita)
Opći sud - osmo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 10.10.2019
9.30
Presuda
T-700/18
Intelektualno vlasništvo
Kalypso Media Group / EUIPO - Wizards of the Coast (DUNGEONS)
Opći sud - deveto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 16.10.2019
9.30
Rasprava
T-251/18
Ribarstvena politika
IFSUA / Vijeće
Opći sud - prvo vijeće
ES Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 17.10.2019
9.30
Presuda
T-279/18
Intelektualno vlasništvo
Alliance Pharmaceuticals / EUIPO - AxiCorp (AXICORP ALLIANCE)
Opći sud - deveto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 17.10.2019
9.30
Presuda
T-10/19
Intelektualno vlasništvo
United States Seafoods / EUIPO (UNITED STATES SEAFOODS)
Opći sud - deveto vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 17.10.2019
9.30
Rasprava
T-69/19
Intelektualno vlasništvo
Südwestdeutsche Salzwerke / EUIPO (Bad Reichenhaller Alpensaline)
Opći sud - deveto vijeće
DE Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 24.10.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti T-515/13 RENV
T-719/13 RENV
Državne potpore
Španjolska / Komisija
Lico Leasing i Pequeños y Medianos Astilleros Sociedad de Reconversión / Komisija
Opći sud - osmo prošireno vijeće
ES Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 24.10.2019
9.30
Presuda
T-601/17
Intelektualno vlasništvo
Rubik's Brand / EUIPO - Simba Toys (Forme d’un cube avec des faces ayant une structure en grille)
Opći sud - osmo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 24.10.2019
9.30
Presuda
T-498/18
Intelektualno vlasništvo
ZPC Flis / EUIPO - Aldi Einkauf (Happy Moreno choco)
Opći sud - osmo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 24.10.2019
9.30
Presuda
T-708/18
Intelektualno vlasništvo
ZPC Flis / EUIPO - Aldi Einkauf (FLIS Happy Moreno choco)
Opći sud - osmo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 24.10.2019
9.30
Presuda
T-41/19
Intelektualno vlasništvo
MSI Svetovanje / EUIPO - Industrial Farmaceutica Cantabria (nume)
Opći sud - treće vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 05.11.2019
9.30
Rasprava
T-332/15
Ocean Capital Administration i drugi / Vijeće
Opći sud - prvo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 06.11.2019
9.30
Rasprava
T-5/19
Intelektualno vlasništvo
Clatronic International / EUIPO (PROFI CARE)
Opći sud - sixième chambre
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 07.11.2019
9.30
Presuda
T-48/17
Institucionalno pravo
ADDE / Parlament
Opći sud - osmo prošireno vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 07.11.2019
9.30
Presuda
T-240/17
Tržišno natjecanje
Campine i Campine Recycling / Komisija
Opći sud - osmo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 07.11.2019
9.30
Rasprava
T-835/17
Trgovinska politika
Eurofer / Komisija
Opći sud - osmo vijeće
EN Plava dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 18.9.2019
10.30
Rasprava
C-640/18
Pravo društava
Wagram Invest
Sud - drugo vijeće
FR Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
C-358/18 P
Poljoprivreda i ribarstvo
Poljska / Komisija
Sud - deveto vijeće
PL Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Mišljenje
C-523/18
Industrijska politika
Engie Cartagena
Sud - peto vijeće
ES Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
C-544/18
Slobodno kretanje osoba
Dakneviciute
Sud - četvrto vijeće
EN Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Rasprava
C-567/18
Intelektualno vlasništvo
Coty Germany
Sud - peto vijeće
DE Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 26.9.2019
9.30
Presuda
C-11/18 P
Zajednička vanjska i sigurnosna politika
Klymenko / Vijeće
Sud - sedmo vijeće
EN Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 26.9.2019
9.30
Presuda
C-556/18
Komisija / Espagne (Eaux – Mise à jour des plans de gestion des îles Canaries)
Sud - sedmo vijeće
ES Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Četvrtak 26.9.2019
9.30
Presuda
C-600/18
Promet
UTEP 2006.
Sud - osmo vijeće
HU Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 26.9.2019
9.30
Rasprava
C-607/18 P
Tržišno natjecanje
NKT Verwaltung i NKT / Komisija
Sud - sedmo vijeće
EN Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 16.10.2019
9.00
Rasprava
C-606/18 P
Tržišno natjecanje
Nexans France i Nexans / Komisija
Sud - drugo vijeće
EN Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 23.10.2019
9.30
Rasprava
C-601/18 P
Tržišno natjecanje
Prysmian i Prysmian Cavi e Sistemi / Komisija
Sud - drugo vijeće
EN Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 24.10.2019
9.30
Presuda
C-212/18
Prato Nevoso Termo Energy
Sud - drugo vijeće
IT Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 24.10.2019
9.30
Mišljenje
C-244/18 P
Državne potpore
Larko / Komisija
Sud - drugo vijeće
EL Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 24.10.2019
9.30
Mišljenje
C-458/18
Oporezivanje
GVC Services (Bulgaria)
Sud - peto vijeće
BG Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 24.10.2019
9.30
Rasprava
C-461/18 P
Trgovinska politika
Changmao Biochemical Engineering / Distillerie Bonollo e.a. i Vijeće
Sud - drugo vijeće
EN Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 24.10.2019
9.30
Mišljenje
C-507/18
Načela prava Zajednice
Associazione Avvocatura per i diritti LGBTI
Sud - veliko vijeće
IT Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 24.10.2019
9.30
Mišljenje
C-578/18
Energetska politika
Energiavirasto
Sud - peto vijeće
FI Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 24.10.2019
9.30
Mišljenje
C-616/18
Cofidis
Sud - drugo vijeće
FR Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 24.10.2019
9.30
Mišljenje
C-634/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Prokuratura Rejonowa w Słupsku
Sud - prvo vijeće
PL Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 24.10.2019
9.30
Mišljenje
C-679/18
OPR-Finance
Sud - drugo vijeće
CS Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 24.10.2019
9.30
Mišljenje
C-831/18 P
Pravilnik o službenicima
Komisija / RQ
Sud - četvrto vijeće
FR Raspravna dvorana I - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
C-527/18
Usklađivanje zakonodavstava
Gesamtverband Autoteile-Handel
Sud - drugo vijeće
DE Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Rasprava
C-535/18
Land Nordrhein-Westfalen
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 23.9.2019
14.30
Rasprava
C-488/18
Oporezivanje
Golfclub Schloss Igling
Sud - četvrto vijeće
DE Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 02.10.2019
9.30
Presuda
C-93/18
Građanstvo Unije
Bajratari
Sud - prvo vijeće
EN Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Srijeda 02.10.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti C-152/18 P
C-153/18 P
Ekonomska politika
Crédit mutuel Arkéa / BCE
Sud - prvo vijeće
FR Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Srijeda 02.10.2019
9.30
Mišljenje
C-442/18 P
BCE / Espírito Santo Financial (Portugal)
Sud - prvo vijeće
EN Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pikamäe
Srijeda 02.10.2019
9.30
Rasprava
C-634/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Prokuratura Rejonowa w Słupsku
Sud - prvo vijeće
PL Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 23.10.2019
9.30
Rasprava
C-663/18
Slobodno kretanje robe
B S i C A (Commercialisation du cannabidiol - CBD)
Sud - četvrto vijeće
FR Raspravna dvorana II - Osmi kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 18.9.2019
9.30
Presuda
C-700/17
Oporezivanje
Peters
Sud - sixième chambre
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Srijeda 18.9.2019
9.30
Presuda
C-47/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Riel
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Srijeda 18.9.2019
9.30
Mišljenje
C-176/18
Intelektualno vlasništvo
Club de Variedades Vegetales Protegidas
Sud - sedmo vijeće
ES Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Srijeda 18.9.2019
9.30
Presuda
C-366/18
Socijalna politika
Ortiz Mesonero
Sud - sixième chambre
ES Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 18.9.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-477/18
C-478/18
Usklađivanje zakonodavstava
Exportslachterij J. Gosschalk
Compaxo Vlees Zevenaar i drugi
Sud - četvrto vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pikamäe
Srijeda 18.9.2019
9.30
Rasprava
C-641/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Rina
Sud - prvo vijeće
IT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 18.9.2019
9.30
Mišljenje
C-678/18
Intelektualno vlasništvo
Procureur-Generaal bij de Hoge Raad der Nederlanden
Sud - četvrto vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 19.9.2019
8.30
Rasprava
C-307/18
Tržišno natjecanje
Generics (UK) i drugi
Sud - četvrto vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 26.9.2019
9.30
Mišljenje
C-10/18 P
Tržišno natjecanje
Marine Harvest / Komisija
Sud - četvrto vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 26.9.2019
9.30
Rasprava
C-456/18 P
Državne potpore
Mađarska / Komisija
Sud - prvo vijeće
HU Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 26.9.2019
9.30
Mišljenje
C-532/18
Promet
Niki Luftfahrt
Sud - četvrto vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 26.9.2019
9.30
Mišljenje
C-785/18
Poljoprivreda i ribarstvo
GAEC Jeanningros
Sud - četvrto vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
C-621/17
Kiss i CIB Bank
Sud - treće vijeće
HU Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
C-18/18
Sloboda pružanja usluga
Glawischnig-Piesczek
Sud - treće vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
C-42/18
Oporezivanje
Cardpoint
Sud - treće vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
C-70/18
Vanjski odnosi
A i drugi
Sud - prvo vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
C-197/18
Wasserleitungsverband Nördliches Burgenland i drugi
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
C-208/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Petruchová
Sud - prvo vijeće
CS Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
C-260/18
Dziubak
Sud - treće vijeće
PL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
C-267/18
Delta Antrepriză de Construcţii şi Montaj 93
Sud - četvrto vijeće
RO Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
C-272/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Verein für Konsumenteninformation
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
C-274/18
Socijalna politika
Schuch-Ghannadan
Sud - treće vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
C-285/18
Irgita
Sud - četvrto vijeće
LT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
C-302/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
X (Résidents de longue durée – Ressources stables, régulières i suffisantes)
Sud - treće vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
C-329/18
Oporezivanje
Altic
Sud - treće vijeće
LV Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
C-378/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Westphal
Sud - osmo vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
C-632/18
Ekonomska politika
Fonds du Logement de la Région de Bruxelles-Capitale
Sud - osmo vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Ponedjeljak 07.10.2019
9.30
Presuda
C-171/18
Socijalna politika
Safeway
Sud - veliko vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 10.10.2019
9.30
Presuda
C-674/17
Luonnonsuojeluyhdistys Tapiola
Sud - drugo vijeće
FI Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 10.10.2019
9.30
Presuda
C-703/17
Slobodno kretanje osoba
Krah
Sud - drugo vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 10.10.2019
9.30
Mišljenje
C-211/18
Oporezivanje
Idealmed III
Sud - sixième chambre
PT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 10.10.2019
9.30
Mišljenje
C-384/18
Sloboda poslovnog nastana
Komisija / Belgique (Comptables)
Sud - četvrto vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 17.10.2019
9.30
Presuda
C-692/17
Oporezivanje
Paulo Nascimento Consulting
Sud - drugo vijeće
PT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 17.10.2019
9.30
Presuda
C-31/18
Energetska politika
Elektrorazpredelenie Yug
Sud - peto vijeće
BG Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 17.10.2019
9.30
Mišljenje
Spojeni predmeti C-103/18
C-429/18
Socijalna politika
Sánchez Ruiz
Fernández Álvarez i drugi
Sud - drugo vijeće
ES Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 17.10.2019
9.30
Mišljenje
C-177/18
Socijalna politika
Baldonedo Martín
Sud - drugo vijeće
ES Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 17.10.2019
9.30
Presuda
C-239/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Saatgut-Treuhandverwaltung
Sud - peto vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 17.10.2019
9.30
Mišljenje
C-276/18
Oporezivanje
KrakVet Marek Batko
Sud - peto vijeće
HU Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 17.10.2019
9.30
Mišljenje
C-341/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Staatssecretaris van Justitie en Veiligheid (Enrôlement des marins dans le port de Rotterdam)
Sud - peto vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 17.10.2019
9.30
Presuda
C-403/18 P
Tržišno natjecanje
Alcogroup i Alcodis / Komisija
Sud - osmo vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pikamäe
Četvrtak 17.10.2019
9.30
Mišljenje
C-405/18
Slobodno kretanje osoba
AURES Holdings
Sud - četvrto vijeće
CS Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 17.10.2019
9.30
Presuda
C-423/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Südzucker
Sud - osmo vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 17.10.2019
9.30
Presuda
C-459/18
Sloboda poslovnog nastana
Argenta Spaarbank
Sud - sedmo vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 17.10.2019
9.30
Presuda
C-514/18 P
Intelektualno vlasništvo
Landeskammer für Land- und Forstwirtschaft in Steiermark / Schmid
Sud - deseto vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 17.10.2019
9.30
Presuda
C-569/18
Usklađivanje zakonodavstava
Caseificio Cirigliana i drugi
Sud - deveto vijeće
IT Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 17.10.2019
9.30
Presuda
C-579/18
Carinska unija
Comida paralela 12
Sud - deveto vijeće
FR Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 17.10.2019
9.30
Mišljenje
C-592/18
Usklađivanje zakonodavstava
Darie
Sud - deveto vijeće
NL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 17.10.2019
9.30
Presuda
C-653/18
Oporezivanje
Unitel
Sud - deseto vijeće
PL Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 17.10.2019
9.30
Mišljenje
C-766/18 P
Intelektualno vlasništvo
Foundation for the Protection of the Traditional Cheese of Cyprus named Halloumi / EUIPO
Sud - peto vijeće
EN Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 24.10.2019
14.30
Rasprava
C-583/18
Verbraucherzentrale Berlin
Sud - deveto vijeće
DE Raspravna dvorana III - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 18.9.2019
9.30
Presuda
C-526/17
Komisija / Italija
Sud - peto vijeće
IT Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Srijeda 18.9.2019
9.30
Presuda
C-32/18
Socijalna sigurnost radnika migranata
Moser
Sud - osmo vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 18.9.2019
9.30
Presuda
C-222/18
VIPA
Sud - peto vijeće
HU Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Srijeda 18.9.2019
9.30
Mišljenje
C-622/18
Intelektualno vlasništvo
Cooper International Spirits i drugi
Sud - peto vijeće
FR Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Srijeda 18.9.2019
9.30
Rasprava
C-654/18
Interseroh
Sud - peto vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 18.9.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti C-662/18
C-672/18
Usklađivanje zakonodavstava
Ministre de l'Action i des Comptes publics (Plus-value afférente à l’échange de titres)
Sud - osmo vijeće
FR Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Rasprava
C-511/17
Lintner
Sud - treće vijeće
HU Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
C-34/18
Lovasné Tóth
Sud - treće vijeće
HU Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti C-95/18
C-96/18
Socijalna sigurnost radnika migranata
van den Berg i Giesen
Franzen
Sud - četvrto vijeće
NL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
C-251/18
Trgovinska politika
Trace Sport
Sud - četvrto vijeće
NL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
C-467/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Rayonna prokuratura Lom
Sud - treće vijeće
BG Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 26.9.2019
9.30
Presuda
C-63/18
Vitali
Sud - peto vijeće
IT Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 26.9.2019
9.30
Mišljenje
C-394/18
Sloboda poslovnog nastana
I.G.I.
Sud - drugo vijeće
IT Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 26.9.2019
9.30
Rasprava
C-560/18 P
Izba Gospodarcza Producentów i Operatorów Urządzeń Rozrywkowych / Komisija
Sud - peto vijeće
EN Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 02.10.2019
9.30
Mišljenje
C-465/18
Sloboda pružanja usluga
Comune di Bernareggio
Sud - četvrto vijeće
IT Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Srijeda 02.10.2019
9.30
Rasprava
C-667/18
Sloboda poslovnog nastana
Orde van Vlaamse Balies i Ordre des barreaux francophones et germanophone
Sud - treće vijeće
NL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Mišljenje
C-401/18
Oporezivanje
Herst
Sud - četvrto vijeće
CS Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Rasprava
C-649/18
Slobodno kretanje robe
A (Publicité i vente de médicaments en ligne)
Sud - treće vijeće
FR Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 09.10.2019
9.30
Presuda
C-548/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
BGL BNP Paribas
Sud - prvo vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Srijeda 09.10.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti C-573/18
C-574/18
Oporezivanje
C (TVA i subventions agricoles)
Sud - deseto vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Srijeda 09.10.2019
9.30
Rasprava
C-719/18
Usklađivanje zakonodavstava
Vivendi
Sud - peto vijeće
IT Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 09.10.2019
9.30
Presuda
C-489/19 PPU
Područje slobode, sigurnosti i pravde
NJ (Parquet de Vienne)
Sud - drugo vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Srijeda 16.10.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti C-4/18
C-5/18
Oporezivanje
Winterhoff
Eisenbeis
Sud - peto vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Srijeda 16.10.2019
9.30
Presuda
C-189/18
Oporezivanje
Glencore Agriculture Hungary
Sud - peto vijeće
HU Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Srijeda 16.10.2019
9.30
Presuda
C-270/18
Oporezivanje
UPM France
Sud - peto vijeće
FR Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Srijeda 16.10.2019
9.30
Mišljenje
C-371/18
Intelektualno vlasništvo
Sky i drugi
Sud - četvrto vijeće
EN Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Srijeda 16.10.2019
9.30
Mišljenje
C-427/18 P
Pravilnik o službenicima
SEAE / Alba Aguilera i drugi
Sud - deseto vijeće
FR Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Srijeda 16.10.2019
9.30
Presuda
C-490/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Agrárminiszter
Sud - deveto vijeće
HU Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pikamäe
Srijeda 16.10.2019
9.30
Rasprava
C-615/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Staatsanwaltschaft Offenburg
Sud - peto vijeće
DE Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 23.10.2019
9.30
Rasprava
C-576/18
Državne potpore
Komisija / Italie (Aides illégales au secteur hôtelier en Sardaigne)
Sud - sixième chambre
IT Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 24.10.2019
9.30
Presuda
C-324/17
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Gavanozov
Sud - prvo vijeće
BG Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Četvrtak 24.10.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti C-469/18
C-470/18
Oporezivanje
Belgische Staat
Sud - peto vijeće
NL Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 24.10.2019
9.30
Presuda
C-515/18
Promet
Autorità Garante della Concorrenza e del Mercato (Attribution directe d’un contrat de service public de transport)
Sud - deseto vijeće
IT Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Campos Sánchez-Bordona
Četvrtak 24.10.2019
9.30
Rasprava
C-769/18
Socijalna sigurnost radnika migranata
Caisse d’assurance retraite i de la santé au travail d’Alsace-Moselle
Sud - osmo vijeće
FR Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 24.10.2019
9.30
Presuda
C-35/19
Slobodno kretanje osoba
État belge (Indemnité pour personnes handicapées)
Sud - osmo vijeće
FR Raspravna dvorana IV - Šesti kat
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Utorak 17.9.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti T-119/07
T-207/07
Državne potpore
Italija / Komisija
Eurallumina / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
IT Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 17.9.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti T-129/07
T-130/07
Državne potpore
Irska / Komisija
Aughinish Alumina / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 17.9.2019
9.30
Presuda
T-633/18
Intelektualno vlasništvo
Rose Gesellschaft / EUIPO - Iviton (TON JONES)
Opći sud - prvo vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 17.9.2019
15.30
Presuda
T-502/18
Intelektualno vlasništvo
Pharmadom / EUIPO - IRF (MediWell)
Opći sud - treće vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 17.9.2019
15.30
Rasprava
T-624/18
Intelektualno vlasništvo
Gres de Aragón / EUIPO (GRES ARAGÓN)
Opći sud - treće vijeće
ES Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 18.9.2019
9.30
Rasprava
T-695/18
Intelektualno vlasništvo
Werner / EUIPO - Merck (fLORAMED)
Opći sud - treće vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
T-386/14 RENV
Državne potpore
FIH Holding i FIH / Komisija
Opći sud - osmo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
T-153/17
Pravilnik o službenicima
FV / Vijeće
Opći sud - osmo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
T-176/17
Intelektualno vlasništvo
WhiteWave Services / EUIPO - Fernandes (VeGa one)
Opći sud - četvrto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
T-228/17
Trgovinska politika
Zhejiang Jndia Pipeline Industry / Komisija
Opći sud - četvrto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
T-476/17
Poljoprivreda i ribarstvo
Arysta LifeScience Netherlands / Komisija
Opći sud - četvrto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
T-783/17
GE Healthcare / Komisija
Opći sud - četvrto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
T-27/18 RENV
Pravilnik o službenicima
FV / Vijeće
Opći sud - osmo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
T-378/18
Intelektualno vlasništvo
NHS / EUIPO - HLC SB Distribution (CRUZADE)
Opći sud - osmo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
T-379/18
Pravilnik o službenicima
WI / Komisija
Opći sud - osmo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 19.9.2019
9.30
Presuda
T-678/18
Intelektualno vlasništvo
Società agricola Giusti Dal Col / EUIPO - DMC (GIUSTI WINE)
Opći sud - osmo vijeće
IT Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-217/17
Državne potpore
FVE Holýšov I i drugi / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-433/17
Dehousse / Cour de justice de l'Union européenne
Opći sud - treće prošireno vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-458/18
Intelektualno vlasništvo
Multifit / EUIPO (real nature)
Opći sud - sedmo vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 20.9.2019
9.30
Presuda
T-650/18
Intelektualno vlasništvo
Reaktor Group / EUIPO (REAKTOR)
Opći sud - sedmo vijeće
FI Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 23.9.2019
15.00
Rasprava
T-531/18
Tržišno natjecanje
LL-Carpenter / Komisija
Opći sud - deveto vijeće
CS Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
9.30
Presuda
T-105/17
Tržišno natjecanje
HSBC Holdings i drugi / Komisija
Opći sud - drugo prošireno vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
9.30
Presuda
T-391/17
Institucionalno pravo
Rumunjska / Komisija
Opći sud - drugo vijeće
RO Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
9.30
Presuda
T-13/18
Intelektualno vlasništvo
Crédit mutuel Arkéa / EUIPO - Confédération nationale du Crédit mutuel (Crédit Mutuel)
Opći sud - drugo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
9.30
Presuda
T-261/18
Intelektualno vlasništvo
Roxtec / EUIPO - Wallmax (Représentation d'un carré noir contenant sept cercles bleus concentriques)
Opći sud - drugo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 24.9.2019
9.30
Rasprava
T-658/18
Intelektualno vlasništvo
Hästens Sängar / EUIPO (Représentation d'un motif à carreaux)
Opći sud - drugo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 01.10.2019
14.30
Rasprava
T-487/18
Intelektualno vlasništvo
Stada Arzneimittel / EUIPO (ViruProtect)
Opći sud - drugo vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
T-491/18
Intelektualno vlasništvo
Vafo Praha / EUIPO - Rutzinger-Kurpas (Meatlove)
Opći sud - treće vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Rasprava
T-509/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Češka Republika / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
CS Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
T-533/18
Intelektualno vlasništvo
Wanda Films i Wanda Visión / EUIPO - Dalian Wanda Group Co. (WANDA FILMS)
Opći sud - treće vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 03.10.2019
9.30
Presuda
T-542/18
Intelektualno vlasništvo
Wanda Films i Wanda Visión / EUIPO - Dalian Wanda Group Co. (wanda films)
Opći sud - treće vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 09.10.2019
9.30
Rasprava
T-195/18
Arbitražna klauzula
Talanton / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
EL Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 11.10.2019
9.30
Rasprava
T-320/18
Pravilnik o službenicima
WD / EFSA
Opći sud - sedmo vijeće
FR Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 15.10.2019
9.30
Presuda
T-434/18
Intelektualno vlasništvo
Vans / EUIPO (ULTRARANGE)
Opći sud - prvo vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 15.10.2019
9.30
Presuda
T-582/18
Intelektualno vlasništvo
Boxer Barcelona / EUIPO - X-Technology Swiss (XBOXER BARCELONA)
Opći sud - sudac pojedinac
ES Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 15.10.2019
9.30
Rasprava
Spojeni predmeti T-653/18
T-654/18
Intelektualno vlasništvo
Armani / EUIPO - Asunción (GIORGIO ARMANI le Sac 11)
Armani / EUIPO - Asunción (le Sac 11)
Opći sud - prvo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 17.10.2019
9.30
Rasprava
T-380/17
Tržišno natjecanje
HeidelbergCement i Schwenk Zement / Komisija
Opći sud - osmo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 17.10.2019
9.30
Presuda
T-628/18
Intelektualno vlasništvo
E.I. Papadopoulos / EUIPO - Europastry (fripan VIENNOISERIE CAPRICE Pur Beurre)
Opći sud - osmo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 22.10.2019
9.30
Rasprava
T-647/18
Pravilnik o službenicima
ZQ / Komisija
Opći sud - prvo vijeće
IT Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 24.10.2019
9.30
Presuda
T-778/17
Državne potpore
Autostrada Wielkopolska / Komisija
Opći sud - deveto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 24.10.2019
9.30
Presuda
T-310/18
Socijalna politika
EPSU i Goudriaan / Komisija
Opći sud - deveto prošireno vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 24.10.2019
9.30
Presuda
T-559/18
Intelektualno vlasništvo
Atos Medical / EUIPO - Andreas Fahl Medizintechnik- Vertrieb (Patch médicaux)
Opći sud - deveto vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 24.10.2019
9.30
Presuda
T-560/18
Intelektualno vlasništvo
Atos Medical / EUIPO - Andreas Fahl Medizintechnik- Vertrieb (Patch médicaux)
Opći sud - deveto vijeće
DE Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 05.11.2019
14.30
Presuda
T-361/18
Intelektualno vlasništvo
APEDA / EUIPO - Burraq Travel & Tours General Tourism Office (SIR BASMATI RICE)
Opći sud - drugo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 05.11.2019
14.30
Rasprava
T-23/19
Intelektualno vlasništvo
Limango / EUIPO - Consolidated Artists (limango)
Opći sud - drugo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 06.11.2019
9.30
Rasprava
T-598/18
Intelektualno vlasništvo
Grupo Textil Brownie / EUIPO - The Guide Association (BROWNIE)
Opći sud - treće vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 07.11.2019
9.30
Rasprava
T-135/19
Intelektualno vlasništvo
Corporació Catalana de Mitjans Audiovisuals / EUIPO - Dalmat (LaTV3D)
Opći sud - sixième chambre
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Petak 08.11.2019
9.30
Rasprava
T-681/18
Intelektualno vlasništvo
"Korporaciya "Masternet" / EUIPO - Stayer Ibérica (STAYER)
Opći sud - treće vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 14.11.2019
9.30
Rasprava
T-758/14 RENV
Tržišno natjecanje
Infineon Technologies / Komisija
Opći sud - sedmo vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 14.11.2019
9.30
Presuda
T-149/19
Intelektualno vlasništvo
Société des produits Nestlé / EUIPO - Jumbo Africa (Représentation d'une figure humaine située sur un écusson)
Opći sud - deveto vijeće
EN Zelena dvorana
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 05.11.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti C-663/17 P
C-665/17 P
C-669/17 P
Ekonomska politika
BCE / Trasta Komercbanka i drugi
Komisija / Trasta Komercbanka e.a. i BCE
Trasta Komercbanka i drugi / BCE
Sud - veliko vijeće
EN null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Utorak 05.11.2019
9.30
Presuda
C-192/18
Načela prava Zajednice
Komisija / Pologne (Indépendance des juridictions de droit commun)
Sud - veliko vijeće
PL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Utorak 05.11.2019
9.30
Rasprava
C-673/18
Intelektualno vlasništvo
Santen
Sud - veliko vijeće
FR null
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 06.11.2019
9.30
Rasprava
C-611/18 P
Tržišno natjecanje
Pirelli & C. / Komisija
Sud - sedmo vijeće
IT null
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 06.11.2019
9.30
Rasprava
C-730/18 P
Arbitražna klauzula
SC / Eulex Kosovo
Sud - prvo vijeće
EN null
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 06.11.2019
9.30
Rasprava
C-753/18
Intelektualno vlasništvo
Stim i SAMI
Sud - peto vijeće
SV null
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 07.11.2019
9.30
Mišljenje
C-584/17 P
Arbitražna klauzula
ADR Center / Komisija
Sud - treće vijeće
EN null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 07.11.2019
9.30
Presuda
C-687/17 P
Državne potpore
Aanbestedingskalender i drugi / Komisija
Sud - peto vijeće
EN null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Četvrtak 07.11.2019
9.30
Presuda
C-346/18 P
Rose Vision / Komisija
Sud - sixième chambre
ES null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bot
Četvrtak 07.11.2019
9.30
Presuda
C-68/18
Oporezivanje
Petrotel-Lukoil
Sud - peto vijeće
RO null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 07.11.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti C-80/18
C-81/18
C-82/18
C-83/18
UNESA
Endesa Generación
Iberdrola Generación Nuclear
Sud - peto vijeće
ES null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 07.11.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti C-105/18
C-106/18
C-107/18
C-108/18
C-109/18
C-110/18
C-111/18
C-112/18
C-113/18
UNESA
Engasa
Duerocanto
Acciona
Associació de Productors i Usuaris d’Energia Elèctrica
Burgos Pérez i Guinea Bueno
Endesa Generación
APPA
Parc del Segre i drugi
Sud - peto vijeće
ES null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 07.11.2019
9.30
Mišljenje
C-215/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Primera Air Scandinavia
Sud - prvo vijeće
CS null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 07.11.2019
9.30
Presuda
C-280/18
Flausch i drugi
Sud - prvo vijeće
EL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 07.11.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti C-349/18
C-350/18
C-351/18
Kanyeba
Nijs
Dedroog
Sud - peto vijeće
NL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 07.11.2019
9.30
Presuda
Spojeni predmeti C-419/18
C-483/18
Profi Credit Polska
Sud - prvo vijeće
PL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 07.11.2019
9.30
Mišljenje
C-480/18
Slobodno kretanje osoba
PrivatBank
Sud - deveto vijeće
LV null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Četvrtak 07.11.2019
9.30
Mišljenje
C-488/18
Oporezivanje
Golfclub Schloss Igling
Sud - četvrto vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 07.11.2019
9.30
Presuda
C-555/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
K.H.K. (Saisie conservatoire des comptes bancaires)
Sud - sixième chambre
BG null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Szpunar
Četvrtak 07.11.2019
9.30
Mišljenje
C-659/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
VW (Droit d’accès à un avocat en cas de non-comparution)
Sud - drugo vijeće
ES null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Četvrtak 07.11.2019
9.30
Rasprava
C-693/18
Usklađivanje zakonodavstava
CLCV i drugi
Sud - drugo vijeće
FR null
Tužba (SL) HTML / PDF
Ponedjeljak 11.11.2019
14.30
Rasprava
C-575/18 P
Češka Republika / Komisija
Sud - veliko vijeće
CS null
Tužba (SL) HTML / PDF
Utorak 12.11.2019
9.30
Mišljenje
C-183/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Bank BGŻ BNP Paribas
Sud - prvo vijeće
PL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pikamäe
Utorak 12.11.2019
9.30
Presuda
C-261/18
Komisija / Irlande (Parc éolien de Derrybrien)
Sud - veliko vijeće
EN null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pitruzzella
Utorak 12.11.2019
9.30
Mišljenje
C-535/18
Land Nordrhein-Westfalen
Sud - prvo vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Utorak 12.11.2019
9.30
Rasprava
C-687/18
Usklađivanje zakonodavstava
Associated Newspapers
Sud - veliko vijeće
EN null
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 13.11.2019
9.30
Presuda
C-528/18 P
Intelektualno vlasništvo
Outsource Professional Services / EUIPO
Sud - deseto vijeće
EN null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Sharpston
Srijeda 13.11.2019
9.30
Rasprava
C-570/18 P
Pravilnik o službenicima
HF / Parlament
Sud - drugo vijeće
FR null
Tužba (SL) HTML / PDF
Srijeda 13.11.2019
9.30
Presuda
C-2/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Lietuvos Respublikos Seimo narių grupė
Sud - drugo vijeće
LT null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Srijeda 13.11.2019
9.30
Mišljenje
C-406/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
PG
Sud - prvo vijeće
HU null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Srijeda 13.11.2019
9.30
Mišljenje
C-564/18
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Bevándorlási és Menekültügyi Hivatal (Tompa)
Sud - prvo vijeće
HU null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Bobek
Srijeda 13.11.2019
9.30
Presuda
C-641/17
Slobodno kretanje kapitala
College Pension Plan of British Columbia
Sud - drugo vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Pikamäe
Srijeda 13.11.2019
9.30
Rasprava
C-779/18
Mikrokasa i Revenue Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty w Warszawie
Sud - prvo vijeće
PL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 14.11.2019
9.30
Mišljenje
C-328/18 P
Intelektualno vlasništvo
EUIPO / Equivalenza Manufactory
Sud - četvrto vijeće
ES null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 14.11.2019
9.30
Rasprava
C-2/19
Područje slobode, sigurnosti i pravde
Riigiprokuratuur (Mesures de probation)
Sud - prvo vijeće
ET null
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 14.11.2019
9.30
Presuda
C-445/18
Poljoprivreda i ribarstvo
Vaselife International i Chrysal International
Sud - prvo vijeće
NL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Hogan
Četvrtak 14.11.2019
9.30
Mišljenje
C-454/18
Energetska politika
Baltic Cable
Sud - treće vijeće
SV null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Tanchev
Četvrtak 14.11.2019
9.30
Mišljenje
C-547/18
Oporezivanje
Dong Yang Electronics
Sud - peto vijeće
PL null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisna odvjetnica : Kokott
Četvrtak 14.11.2019
9.30
Presuda
C-585/17
Državne potpore
Dilly's Wellnesshotel
Sud - peto vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 14.11.2019
9.30
Rasprava
C-670/18
Socijalna politika
Comune di Gesturi
Sud - osmo vijeće
IT null
Tužba (SL) HTML / PDF
Četvrtak 14.11.2019
9.30
Mišljenje
C-752/18
Deutsche Umwelthilfe
Sud - veliko vijeće
DE null
Tužba (SL) HTML / PDF
Nezavisni odvjetnik : Saugmandsgaard Øe
Četvrtak 14.11.2019
9.30
Rasprava
C-833/18
Intelektualno vlasništvo
Brompton Bicycle
Sud - peto vijeće
FR null
Tužba (SL) HTML / PDF