Calendar judiciar
Calendarul are valoare indicativă și se publică sub rezerva unor eventuale modificări.
Triere după : dată | instanță | sală
Data Cauza Limba de procedură Sală
luni 29/06/2020
09:30
pledoarie
T-254/18
Politica comercială
China Chamber of Commerce for Import and Export of Machinery and Electronic Products și alții / Comisia
Tribunalul - Camera a patra extinsă
EN Grande salle - Annexe "C"
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
luni 29/06/2020
09:30
pledoarie
Cauze conexate T-110/19
T-111/19
T-113/19
T-116/19
T-117/19
T-118/19
T-119/19
T-120/19
T-121/19
T-122/19
T-123/19
T-124/19
Kazembe Musonda / Consiliul
Boshab / Consiliul
Kampete / Consiliul
Kande Mupompa / Consiliul
Kahimbi Kasagwe / Consiliul
Amisi Kumba / Consiliul
Mutondo / Consiliul
Numbi / Consiliul
Ruhorimbere / Consiliul
Ramazani Shadary / Consiliul
Kanyama / Consiliul
Ilunga Luyoyo / Consiliul
Tribunalul - Camera a șaptea
FR Sala albastră
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
luni 29/06/2020
09:30
pledoarie
T-111/19
Boshab / Consiliul
Tribunalul - Camera a șaptea
FR Sala albastră
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
luni 29/06/2020
09:30
pledoarie
T-113/19
Kampete / Consiliul
Tribunalul - Camera a șaptea
FR Sala albastră
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
luni 29/06/2020
09:30
pledoarie
T-116/19
Kande Mupompa / Consiliul
Tribunalul - Camera a șaptea
FR Sala albastră
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
luni 29/06/2020
09:30
pledoarie
T-117/19
Kahimbi Kasagwe / Consiliul
Tribunalul - Camera a șaptea
FR Sala albastră
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
luni 29/06/2020
09:30
pledoarie
T-118/19
Amisi Kumba / Consiliul
Tribunalul - Camera a șaptea
FR Sala albastră
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
luni 29/06/2020
09:30
pledoarie
T-119/19
Mutondo / Consiliul
Tribunalul - Camera a șaptea
FR Sala albastră
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
luni 29/06/2020
09:30
pledoarie
T-120/19
Numbi / Consiliul
Tribunalul - Camera a șaptea
FR Sala albastră
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
luni 29/06/2020
09:30
pledoarie
T-121/19
Ruhorimbere / Consiliul
Tribunalul - Camera a șaptea
FR Sala albastră
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
luni 29/06/2020
09:30
pledoarie
T-122/19
Ramazani Shadary / Consiliul
Tribunalul - Camera a șaptea
FR Sala albastră
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
luni 29/06/2020
09:30
pledoarie
T-123/19
Kanyama / Consiliul
Tribunalul - Camera a șaptea
FR Sala albastră
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
luni 29/06/2020
09:30
pledoarie
T-124/19
Ilunga Luyoyo / Consiliul
Tribunalul - Camera a șaptea
FR Sala albastră
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
luni 29/06/2020
14:30
pledoarie
C-650/18
Drept instituțional
Ungaria / Parlamentul
Curtea de Justiție - Marea Cameră
HU Grande Salle Palais - Niveau 2
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
marți 30/06/2020
09:30
pledoarie
T-735/18
Energie
Aquind / ACER
Tribunalul - Camera a doua
EN Sala verde
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
marți 30/06/2020
14:30
pledoarie
T-719/17
Agricultura
FMC / Comisia
Tribunalul - Camera a cincea
EN Sala albastră
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
miercuri 01/07/2020
09:30
pledoarie
Cauze conexate C-155/19
C-156/19
FIGC și Consorzio Ge.Se.Av.
Curtea de Justiție - Camera a patra
IT Sala de ședință IV - Nivelul 6
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
miercuri 01/07/2020
09:30
pledoarie
Cauze conexate C-517/19 P
C-518/19 P
Statutul funcționarilor
Alvarez y Bejarano și alții / Comisia
Ardalic și alții / Consiliul
Curtea de Justiție - Camera a treia
FR Grande Salle Palais - Niveau 2
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
miercuri 01/07/2020
09:30
pledoarie
T-271/10 RENV II
Politica externă și de securitate comună
H / Consiliul
Tribunalul - Camera a treia
EN Sala albastră
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
miercuri 01/07/2020
09:30
pledoarie
T-723/18
Statutul funcționarilor
Barata / Parlamentul
Tribunalul - Camera a șaptea extinsă
EN Grande salle - Annexe "C"
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
joi 02/07/2020
09:30
concluzii
C-826/18
Stichting Varkens in Nood și alții
Curtea de Justiție - Camera întâi
NL Sala de ședință III - Nivelul 6
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
Avocat general: Bobek
joi 02/07/2020
09:30
Hotarâre
C-835/18
Fiscalitate
Terracult
Curtea de Justiție - Camera a cincea
RO Sala de ședință III - Nivelul 6
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
Avocat general: Bobek
joi 02/07/2020
09:30
Hotarâre
C-18/19
Spațiu de libertate, securitate și justiție
Stadt Frankfurt am Main
Curtea de Justiție - Camera întâi
DE Sala de ședință III - Nivelul 6
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
Avocat general: Pikamäe
joi 02/07/2020
09:30
Hotarâre
C-215/19
Fiscalitate
Veronsaajien oikeudenvalvontayksikkö (Service d’hébergement en centre de données)
Curtea de Justiție - Camera a zecea
FI Sala de ședință III - Nivelul 6
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
Avocat general: Kokott
joi 02/07/2020
09:30
Hotarâre
C-231/19
Fiscalitate
Blackrock Investment Management (UK)
Curtea de Justiție - Camera întâi
EN Sala de ședință III - Nivelul 6
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
Avocat general: Pikamäe
joi 02/07/2020
09:30
concluzii
Cauze conexate C-245/19
C-246/19
Fiscalitate
État du Grand-duché de Luxembourg (Droit de recours contre une demande d’information en matière fiscale)
Curtea de Justiție - Marea Cameră
FR Sala de ședință III - Nivelul 6
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
Avocat general: Kokott
joi 02/07/2020
09:30
concluzii
C-265/19
Proprietate intelectuală
Recorded Artists Actors Performers
Curtea de Justiție - Marea Cameră
EN Sala de ședință III - Nivelul 6
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
Avocat general: Tanchev
joi 02/07/2020
09:30
concluzii
C-441/19
Spațiu de libertate, securitate și justiție
Staatssecretaris van Justitie en Veiligheid (Retour d’un mineur non accompagné)
Curtea de Justiție - Camera întâi
NL Sala de ședință III - Nivelul 6
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
Avocat general: Pikamäe
joi 02/07/2020
09:30
Hotarâre
C-477/19
Magistrat der Stadt Wien (Grand hamster)
Curtea de Justiție - Camera a șaptea
DE Sala de ședință III - Nivelul 6
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
Avocat general: Kokott
joi 02/07/2020
09:30
pledoarie
C-555/19
Libera prestare a serviciilor
Fussl Modestraße Mayr
Curtea de Justiție - Camera a treia
DE Grande Salle Palais - Niveau 2
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
joi 02/07/2020
09:30
Hotarâre
C-684/19
Proprietate intelectuală
mk advokaten
Curtea de Justiție - Camera a zecea
DE Sala de ședință III - Nivelul 6
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
Avocat general: Szpunar
joi 02/07/2020
09:30
pledoarie
T-541/18
Politica comercială
Changmao Biochemical Engineering / Comisia
Tribunalul - Camera a treia
EN Sala albastră
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
joi 02/07/2020
09:30
pledoarie
T-548/18
Statutul funcționarilor
Helbert / EUIPO
Tribunalul - Camera a patra
EN Grande salle - Annexe "C"
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
joi 02/07/2020
14:00
pledoarie
T-382/19
Proprietate intelectuală
Turk Hava Yollari / EUIPO - Sky (skylife)
Tribunalul - Camera a noua
EN Sala verde
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
joi 02/07/2020
14:30
pledoarie
T-610/18
Statutul funcționarilor
ZR / EUIPO
Tribunalul - Camera a patra
EN Grande salle - Annexe "C"
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
vineri 03/07/2020
09:30
pledoarie
T-218/18
Ajutor de stat
Deutsche Lufthansa / Comisia
Tribunalul - Camera a noua
DE Sala albastră
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF
vineri 03/07/2020
11:00
pledoarie
T-722/18
Proprietate intelectuală
Repsol / EUIPO - Basic (BASIC)
Tribunalul - Camera a treia
EN Grande salle - Annexe "C"
Cerere introductivă (JO) HTML / PDF