Küpsised

Veebisaidi nõuetekohaseks toimimiseks salvestame mõnikord teie seadmesse väikseid andmefaile, nn küpsiseid. Enamik suurtest veebisaitidest teeb seda samuti.

Mis on küpsised?

Küpsis on väike tekstifail, mille veebisait salvestab teie arvutisse või mobiilseadmesse, kui te saiti külastate. See võimaldab veebisaidil jätta meelde teie toimingud ja eelistused (näiteks kasutajanimi, keel, kirja suurus ja muud eelistused kuvamisel) teatud ajavahemikuks. Nii ei pea te neid iga kord uuesti sisestama, kui saidile tagasi tulete või lehekülgi sirvite.

Kuidas küpsiseid kontrollida

Võite küpsiseid kontrollida ja/või kustutada vastavalt oma soovile. Vt aboutcookies.org. Võite kustutada kõik juba teie arvutis olevad küpsised ning enamikku brausereid saate seadistada nii, et küpsiste paigaldamine on tõkestatud. Sellisel juhul võite aga olla sunnitud kohandama teatavaid eelistusi käsitsi iga kord, kui saiti külastate, ning mõni teenus ja funktsioon ei pruugi toimida.

Kuidas me küpsiseid kasutame?

Mitmed meie leheküljed kasutavad küpsiseid, et jätta meelde:

  • teie kuvaeelistused: näiteks keel, kontrast või kirja suurus;
  • kas te juba vastasite küsitlusele hüpikaknas, kus uuritakse, kas peate saidi sisu kasulikuks (nii välditakse küsimuse korduvat esitamist);
  • kas te nõustusite (või mitte) meie küpsiste kasutamisega sellel veebisaidil.

Selliste küpsiste rakendamine ei ole otseselt vajalik veebisaidi toimimiseks, kuid see tagab teile parema sirvimiskogemuse. Võite küpsised kas kustutada või blokeerida, kuid sellisel juhul ei pruugi kõik saidi funktsioonid toimida nii, nagu on ette nähtud.

Küpsistega seotud teavet ei kasutata teie isiku kindlaks tegemiseks ning kõik asjaomased andmed on täielikult meie kontrolli all. Küpsiseid kasutatakse ainult siin kirjeldatud eesmärkidel. 

Youtube

Me kasutame Youtubeʼi videosid, et selgitada Euroopa Kohtu tööd. Youtube kasutab enda küpsiseid ja eraelu puutumatust käsitlevaid põhimõtteid, mille üle Euroopa Kohtul puudub kontroll. Youtubeʼi küpsised salvestatakse alles siis, kui klõpsate videol.

Europa Analytics

Europa Analytics on Euroopa Komisjoni teenus, mille abil hinnatakse veebisaitide toimivust. Seda haldab Euroopa Komisjon kõikide ELi institutsioonide ja asutuste nimel. Vaikimisi jälgitakse selle veebisaidi lehekülgede külastajaid, kasutades esimese osapoole Curia veebisaidi (curia.europa.eu) püsiküpsiseid.

See põhineb avatud lähtekoodiga (open-source) analüüsiplatvormil Piwik, mida kontrollib täielikult Euroopa Komisjon. See platvorm võimaldab lõppkasutajate andmete kaitsmist tänu anonüümsetele andmeallikatele ja kasutaja võimalustele andmete jälgimisest loobuda, et nende veebisaidil navigeerimist ei kasutataks analüütilistel eesmärkidel.

Teil on võimalik otsustada, et te ei soovi, et Piwik teie andmeid jälgib (opt-out). Saate hiljem jälgimise uuesti sisse lülitada (opt-in).

Kui otsustate, et ei soovi, et Piwiki teie andmeid jälgib, ei mõjuta see teie navigeerimisvõimalusi Euroopa Kohtu saidil.
Lisateave Europa Analytics kohta.