Slapukai

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus. Tą patį daro ir dauguma didžiųjų interneto svetainių.

Kas yra slapukai?

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kurią svetainė jums joje apsilankius išsaugo jūsų kompiuteryje arba judriojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė gali tam tikrą laiką „atsiminti“ jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), o jums nereikia jų iš naujo įvedinėti kaskart lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Kaip kontroliuoti slapukus?

Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir (arba) ištrinti slapukus. Išsamesnės informacijos pateikiama adresu aboutcookies.org. Galite ištrinti visus jūsų kompiuteryje jau esančius slapukus, o daugumą naršyklių nustatyti taip, kad slapukai nebūtų įrašomi jūsų įrenginyje. Tačiau tokiu atveju jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Kaip naudojame slapukus?

Kai kurie mūsų puslapiai naudoja slapukus, kad atsimintų:

  • jūsų rodymo pasirinktis, pavyzdžiui, kalbą, spalvų kontrastingumo parinktis arba šrifto dydį;
  • ar jau atsakėte į apklausos klausimą iškylančiame lange apie svetainės turinio naudingumą (tam, kad jūsų nebūtų klausiama dar kartą);
  • ar sutikote, kad naudotume slapukus šioje svetainėje.

Kad interneto svetainė galėtų veikti, nebūtina leisti naudoti šiuos slapukus, bet tai padarius naršyti jums bus paprasčiau. Galite ištrinti arba blokuoti slapukus, bet tokiu atveju kai kurios šios svetainės funkcijos gali neveikti taip, kaip numatyta.

Su slapukais susijusi informacija nenaudojama jūsų tapatybei nustatyti, o surinktus duomenis apie naudojimąsi svetaine visiškai kontroliuojame. Šie slapukai nenaudojami jokiais kitais nei pirmiau aprašytieji tikslais.

YouTube

Mes naudojame YouTube, kuriame yra vaizdo medžiaga, paaiškinanti Teisingumo Teismo darbą. YouTube turi savo slapukus, taiko savo politiką dėl privataus gyvenimo gerbimo, ir mes negalime jų kontroliuoti. YouTube slapukai yra išsaugomi, kai jūs paspaudžiate konkretų vaizdo klipą.

„Europa Analytics“

„Europa Analytics“ yra Europos Komisijos priemonė, kurią ji tvarko ES institucijų ir įstaigų vardu, leidžianti stebėti ir vertinti ES institucijų interneto svetainių veiksmingumą. Šios svetainės tinklalapių lankytojų veiksmai sekami automatiškai, naudojant svetainės Curia (curia.europa.eu) nuolatinius slapukus.

Joje naudojama atvirojo kodo analizės platforma „Piwik“, kurią visiškai kontroliuoja Europos Komisija. Ši platforma, pasinaudojant tokiomis priemonėmis kaip galutinių vartotojų IP adreso anonimizavimas ir deaktyvavimo mechanizmas, užtikrinantis, kad jų naršymas nebus naudojamas analitiniams tikslams, leidžia apsaugoti galutinių vartotojų asmens duomenis.

Galite neleisti „Piwik“ jūsų sekti (atsisakymas). Jei persigalvosite, galėsite vėl leisti „Piwik“ jus sekti (leidimas).

Pasirinkimas nebūti sekamu „Piwik“ neturi įtakos jūsų naršymui svetainės Curia tinklalapiuose.

Daugiau apie „Europa Analytics“