Sīkdatnes

Lai šī vietne pienācīgi darbotos, mums dažreiz mūsu lietotāju ierīcē ir jāizvieto nelielas datnes (cookies). Tāpat dara arī lielākā daļa lielo tīmekļa vietņu.

Kas ir sīkdatnes?

Sīkdatne ir neliela teksta datne, ko tīmekļa vietnes saglabā Jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad Jūs atverat vietni. Tā vietnēm palīdz uz noteiktu laiku atcerēties Jūsu darbības un iestatījumus (lietotāja vārdu, valodu, teksta lielumu un citus attēlošanas iestatījumus), lai Jums šī informācija nebūtu katru reizi jānorāda no jauna, aplūkojot šīs vietnes vai pārejot no vienas lapas uz citu.

Kā kontrolēt sīkdatnes

Jūs varat kontrolēt un/vai dzēst sīkdatnes, kā Jūs to vēlaties. Lai uzzinātu vairāk, aplūkojiet aboutcookies.org. Jums ir iespēja dzēst visas Jūsu datorā jau ierakstītās sīkdatnes un konfigurēt lielāko daļu pārlūkprogrammu tā, lai tās bloķētu sīkdatnes. Tomēr šajā gadījumā Jums pašam var būt nepieciešams norādīt noteiktus iestatījumus katru reizi, kad Jūs apmeklējat kādu tīmekļa vietni, un ir iespējams, ka noteikti pakalpojumi un funkcijas nebūs pieejamas. 

Kā mēs izmantojam sīkdatnes?

Vairākās mūsu lapās tiek izmantotas sīkdatnes, lai atcerētos:

  • Jūsu ekrāna iestatījumus, piemēram, valodu, kontrastu un teksta lielumu;
  • ka Jūs jau esat atbildējis uz aptaujas jautājumu par to, vai vietnes saturs Jums noderēja (lai tad šo jautājumu vairs Jums nerādītu);
  • ka esat jau piekritis tam, ka mēs šajā vietnē izmantojam sīkdatnes.

Šīs sīkdatnes nav obligāti nepieciešamas vietnes darbībai, bet tās atvieglo Jums pārlūkošanu. Jūs varat tās bloķēt vai dzēst, bet tādā gadījumā atsevišķas šīs vietnes iespējas var nedarboties kā nākas.

Ar sīkdatnēm saistītā informācija netiek izmantota, lai Jūs personiski identificētu, un dati par Jūsu pārlūkošanu ir pilnībā mūsu kontrolē. Šīs sīkdatnes tiek izmantotas tikai un vienīgi tiem mērķiem, kas ir norādīti šeit.

YouTube

Mēs izmantojam YouTube videoierakstiem, kuros tiek izskaidrots Tiesas darbs. YouTube pašai ir savas sīkdatnes un privātās dzīves aizsardzības politika, kuru mēs nekontrolējam. YouTube sīkdatnes tiek ierakstītas tikai tad, kad Jūs uzklikšķināt uz videoieraksta.

Europa Analytics

Europa Analytics ir Eiropas Komisijas pakalpojums, ar kuru tiek analizēts un novērtēts, cik efektīvas ir Eiropas iestāžu tīmekļa lapas. To visu ES iestāžu un struktūru vārdā pārvalda Eiropas Komisija. Pēc noklusējuma šīs tīmekļa vietnes apmeklētājiem tiek sekots līdzi, izmantojot Curia tīmekļa vietnē (curia.europa.eu) esošās iekšējās sīkdatnes.

Tajā tiek izmantota atvērtas programmatūras (“open source”) analīzes platforma Piwik, ko pilnībā kontrolē Eiropas Komisija. Šī platforma ļauj aizsargāt galalietotāju personas datus, izmantojot tādus pasākumus kā IP adreses anonimizēšana un lietotājiem pieejams dezaktivēšanas mehānisms, lai viņu pārlūkošana netiktu izmantota analīzes vajadzībām.

Jūs varat norādīt, ka nevēlaties, lai Piwik Jums sekotu (dezaktivēšanas opcija vai “opt-out”). Ja pārdomājat, varat izvēlēties no jauna aktivēt sīkdatnes (opcija “opt-in”), lai Piwik atkal Jums sekotu.

Norādot, ka nevēlaties, lai Piwik Jums sekotu, Jūsu pārlūkošana Curia vietnes lapās nekādi netiek ietekmēta.

Vairāk par Europa Analytics