RSS

Co to jest „RSS” ?

RSS (Really Simple Syndication lub Rich Site Summary) jest formatem tekstu umożliwiającym automatyczne i skuteczne rozpowszechnianie nagłówków aktualnych dostępnych w internecie treści, dzięki czemu samodzielne wyszukiwanie informacji staje się zbędne. Dzięki funkcji zawiadamiania subskrybent jest informowany o pojawieniu się na stronie internetowej komunikatów prasowych i uzyskuje dostęp do ich pełnego tekstu.

Jak skorzystać po raz pierwszy z kanału RSS ?

Subskrypcji kanału można dokonać za pomocą czytnika RSS. Po instalacji RSS sprawdza, czy na stronie internetowej pojawiły się jakieś nowe informacje, dokonuje ich aktualizacji i powiadamia o nich subskrybenta kanału.

Za pomocą wybranej wyszukiwarki internetowej można zdecydować się na któryś z dostępnych na rynku czytników. Proszę zwrócić uwagę, że w różnych systemach operacyjnych uruchamiane są różne czytniki, co należy uwzględnić przy dokonywaniu wyboru.

Szczegółowe zasady subskrypcji poszczególnych czytników różnią się między sobą. Wybrany czytnik dostarczy Państwu wszystkich niezbędnych instrukcji.

Aby po pobraniu czytnika z internetu i jego instalacji dodać wybrany kanał do tych oferowanych przez stronę CVRIA, należy przestrzegać podanych instrukcji.

Jakie kanały informacji są oferowane przez CVRIA ?

Kanały RSS dla komunikatów prasowych są dostępne na stronie CVRIA w 23 językach.

Aby uwzględnić fakt, że komunikaty prasowe nie zawsze są dostępne we wszystkich językach, uzyskanie pełnej informacji jest możliwe poprzez dokonanie subskrypcji wybranego języka oraz jednego z dwóch języków dodatkowych (francuskiego lub angielskiego). W przypadku, gdy komunikat prasowy nie jest dostępny w wybranym języku, przekazywane będą informacje w języku dodatkowym.

Aby skorzystać z RSS, należy wybrać jeden z dwóch poniższych URL:


Ostatnio wydane wyroki i opinie: