Comeniuse torn

Filosoof ja pedagoog Jan Amos Komenský ehk Comenius  (1592–1670) oli esimene, kes pooldas kõigile kättesaadavat haridust. Ta oli veendunud selles, et ühiskonnas edenemine peaks põhinema haridusel, mitte päritolul, ning võitles võrdsete võimaluste ja üldise koolihariduse eest, mis ei sõltuks rikkusest, usust ega soost. Comenius, keda peetakse nüüdisaegse hariduse isaks, muutis põhjalikult ka keelte, eeskätt ladina keele ehk teadmiste keele õpetamise meetodeid, et õppida saaks võimalikult palju inimesi. Tema õpikud, mida tõlgiti umbes 15 keelde, olid üle sajandi Euroopas enimkasutatavad kooliraamatud, mis aitas kaasa sellele, et mitmekeelsust hakati pidama võtmeks teadmiste juurde.

Comeniuse torn on osa neljandast kohtupalee laiendusest.

Torni kuldne värvus tuleneb anodeeritud alumiiniumvõrgust, mis varjab ühtlasi päikese eest. Seda kasutatakse arhitektuurilise ühtsuse saavutamiseks ka ülejäänud hoonetel. Metallvõrk annab oma ruudustiku rütmi, tekstuuri sära ja voltide reljeefsuse kaudu hoonele selle eripära.

Kui Comeniuse torn 2008. aasta detsembris avati, oli see koos oma kaksiku, Montesquieu torniga Luksemburgi kõrgeim hoone. Tornil on 26 korrust ja see on 103 meetrit kõrge. Rocca torn on nüüd sellest kõrgem.