Language of document : ECLI:EU:T:2011:498

Byla T‑232/10

Couture Tech Ltd

prieš

Vidaus rinkos derinimo tarnybą (prekių ženklams ir pramoniniam dizainui) (VRDT)

„Bendrijos prekių ženklas – Vaizdinio Bendrijos prekių ženklo, vaizduojančio sovietinį herbą, paraiška – Absoliutus atmetimo pagrindas – Prieštaravimas viešajai tvarkai arba nusistovėjusiems moralės principams – Reglamento (EB) Nr. 207/2009 7 straipsnio 1 dalies f punktas“

Sprendimo santrauka

1.      Bendrijos prekių ženklas – Bendrijos prekių ženklo sąvoka ir įgijimas – Absoliutūs atmetimo pagrindai – Prekių ženklai, prieštaraujantys viešajai tvarkai arba nusistovėjusiems moralės principams

(Tarybos reglamento Nr. 207/2009 7 straipsnio 1 dalies f punktas ir 7 straipsnio 2 dalis)

2.      Bendrijos prekių ženklas – Bendrijos prekių ženklo sąvoka ir įgijimas – Absoliutūs atmetimo pagrindai – Prekių ženklai, prieštaraujantys viešajai tvarkai arba nusistovėjusiems moralės principams

(Tarybos reglamento Nr. 207/2009 7 straipsnio 1 dalies f punktas)

1.      Iš Reglamento Nr. 207/2009 dėl Bendrijos prekių ženklo 7 straipsnio 1 dalies f punkto ir 7 straipsnio 2 dalies matyti, kad prekių ženklą turi būti atsisakoma registruoti, kai jis prieštarauja viešajai tvarkai arba nusistovėjusiems moralės principams Sąjungos dalyje, kurią kartais gali sudaryti viena valstybė narė.

Bendruoju interesu, kuriuo grindžiamas Reglamento Nr. 207/2009 7 straipsnio 1 dalies f punkte numatytas absoliutus atmetimo pagrindas, siekiama išvengti, kad būtų registruojami žymenys, kurie pažeistų viešąją tvarką arba nusistovėjusius moralės principus, taip šiuos žymenis naudojant Sąjungos teritorijoje visuomenės, kurią sudaro jais žymimų prekių ir paslaugų vartotojai, atžvilgiu. Šiomis aplinkybėmis šio reglamento 7 straipsnio 1 dalies f punkte numatyto absoliutaus atmetimo pagrindo buvimą reikia vertinti atsižvelgiant į Sąjungos teritorijoje esančio paprasto prekių ar paslaugų, kurioms prašoma įregistruoti prekių ženklą, vartotojo suvokimą. Viena vertus, paprastai laikoma, kad Sąjungos teritorijoje esantys vartotojai yra valstybės narės teritorijoje esantys vartotojai. Kita vertus, žymenys, kuriuos atitinkama visuomenė gali suprasti kaip prieštaraujančius viešajai tvarkai arba nusistovėjusiems moralės principams, nėra tokie patys visose valstybėse narėse, be kita ko, dėl kalbinių, istorinių, socialinių ar kultūrinių priežasčių. Todėl suvokimui, ar prekių ženklas prieštarauja viešajai tvarkai arba nusistovėjusiems moralės principams, daro įtaką valstybėje narėje, kur yra atitinkamą visuomenę sudarantys vartotojai, susidariusios aplinkybės. Taigi laikytina, kad, norint taikyti Reglamento Nr. 207/2009 7 straipsnio 1 dalies f punkte numatytą absoliutų atmetimo pagrindą, reikia atsižvelgti ne tik į visoms Sąjungos valstybėms narėms bendras aplinkybes, bet ir į atskirų valstybių narių ypatingas aplinkybes, galinčias daryti įtaką tokių valstybių teritorijoje esančios atitinkamos visuomenės suvokimui.

(žr. 26, 29–34 punktus)

2.      Vengrijos viešajai tvarkai arba nusistovėjusiems moralės principams, kaip tai suprantama pagal Reglamento Nr. 207/2009 dėl Bendrijos prekių ženklo 7 straipsnio 1 dalies f punktą, prieštarauja sovietinį herbą vaizduojantis vaizdinis žymuo, kurį prašoma įregistruoti kaip Bendrijos prekių ženklą Nicos sutarties 3, 14, 18, 23, 26 ir 43 klasių prekėms ir paslaugoms.

Iš Vengrijos baudžiamojo kodekso 269/B straipsnio, atsižvelgiant į tai, kaip jis aiškinamas doktrinoje ir taikomas administracinėje praktikoje, matyti, kad Vengrijos teisės aktų leidėjas manė esant būtina uždrausti kai kuriuos „despotizmo simbolių“, tarp kurių – pjautuvas ir kūjis bei penkiakampė raudona žvaigždė, naudojimo būdus. Nesilaikant šio draudimo, taip pat apimančio atvejį, kai šie žymenys naudojami kaip prekių ženklai, taikomos baudžiamosios sankcijos. Neginčijama, kad draudimas naudoti „despotizmo simbolius“ kaip prekių ženklus reiškia, kad šie simboliai Vengrijoje suprantami kaip prieštaraujantys viešajai tvarkai arba nusistovėjusiems moralės principams. Taip pat neginčijama, kad prašomas įregistruoti prekių ženklas vaizduoja buvusios TSRS herbą ir, be kita ko, – pjautuvą ir kūjį bei raudoną penkiakampę žvaigždę.

Tokiomis aplinkybėmis didelė Vengrijoje esančios plačiosios visuomenės dalis prašomo įregistruoti prekių ženklo naudojimą laikys prieštaraujančiu viešajai tvarkai arba nusistovėjusiems moralės principams, kaip tai suprantama pagal minėto reglamento 7 straipsnio 1 dalies f punktą.

(žr. 51, 59–62 punktus)