Language of document :

Paziņojums OV

 

Prasība pret Eiropas Jūras drošības aģentūru, ko European Dynamics S. A. iesniedza 2005. gada 14. februārī

(lieta T-70/05)

(tiesvedības valoda - angļu)

Eiropas Kopienu Pirmās instances tiesā 2005. gada 14. februārī izskatīšanai ir iesniegta prasība pret Eiropas Jūras drošības aģentūru, ko cēla European Dynamics S. A., Atēnas (Grieķija), kuru pārstāv jurists N. Korogiannakis [N. Korogiannakis], kas norādīja adresi Luksemburgā.

Prasītājas prasījumi Pirmās instances tiesai ir šādi:

1)     atcelt Eiropas Jūras drošības aģentūras [turpmāk tekstā - "Aģentūra"] lēmumu, ar kuru prasītājas piedāvājums ir noraidīts un līgums piešķirts konkursa uzvarētājam;

2)    atcelt visus sekojošos Aģentūras lēmumus saistībā ar šajā prasībā minētajiem konkursiem;

3)     piespriest Aģentūrai atlīdzināt prasītājas juridiskos un cita veida izdevumus, kas radušies saistībā ar prasības pieteikumu, pat tad, ja tas tiek noraidīts.

Pamati un galvenie argumenti

Prasītāja iesniedza piedāvājumus saskaņā ar Aģentūras izsludinātajiem konkursiem EMSA C-1/0104-20051 un EMSA C.2/06/042 par SafeSeaNet apstiprināšanu un tālāku attīstīšanu, un Jūras negadījumu datu bāzes, tīkla un vadības sistēmas specifikāciju un izveidi. Ar apstrīdētajiem lēmumiem prasītājas piedāvājumi tika noraidīti un līgumi piešķirti citam pretendentam.

Savas prasības atcelt minētos lēmumus atbalstam prasītāja vispirms norāda, ka Aģentūra, ievērojami nokavējoties un nesniedzot adekvātas atbildes uz prasītājas lūgumiem sniegt informāciju pirms piedāvājumu iesniegšanas, ir pārkāpusi labas ticības un labas pārvaldības principus. Atbildētāja atteicās atbildēt uz prasītājas jautājumiem, pamatojoties uz to, ka tie nebija iesniegti savlaicīgi, kaut arī netieši atzina, ka atbildētājas pašas tehniskās problēmas kavēja jautājumu saņemšanu. Prasītāja uzskata - ja atbildētāja būtu savlaicīgi un pienācīgi atbildējusi uz tās jautājumiem, prasītāja varētu iesniegt daudz konkurētspējīgāku piedāvājumu.

Bez tam prasītāja uzskata, ka atbildētāja pārkāpa Finanšu regulu3, kā arī Direktīvas 92/504 17. panta 1. punktu, izmantojot tādus vērtēšanas kritērijus, jo īpaši attiecībā uz pretendenta iepriekšējo pieredzi, kas nebija precizēti, nedz arī paredzēti uzaicinājumā uz konkursu.

Prasītāja arī apgalvo, ka atbildētāja pieļāva acīmredzamu kļūdu vērtējumā, uzskatot, ka veiksmīgā pretendenta piedāvājums bija labāks par atbildētāja piedāvājumu. Šajā sakarā, prasītāja uzskata, ka tās piedāvājuma izvērtēšanā netika izmantota iepriekš noteikta objektīva metodoloģija, ka tieši pretēji - izmantotie kritēriji pieļāva subjektīvu vērtējumu, un, visbeidzot, nepastāvēja skaidra un objektīva metrika.

Visbeidzot prasītāja norāda, ka atbildētāja, neatbildot uz prasītājas likumīgajiem un savlaicīgajiem jautājumiem, nav sniegusi attiecīgo informāciju un nav norādījusi tās lēmumu pamatojumu.

____________

1 - OV 2004/S 126-106254

2 - OV 2004/S 128-108207

3 - Padomes 2002. gada 25. jūnija Regula (EK, Euratom) Nr. 1605/2002 par Finanšu regulu, ko piemēro Eiropas Kopienu vispārējam budžetam, OV L 248, 16.09.2002., 1.lpp.

4 - Padomes 1992. gada 18. jūnija Direktīva 92/50/EEK par procedūru koordinēšanu valsts pakalpojumu līgumu piešķiršanai, OV L 209, 24.07.1992., 1.lpp.