Language of document :

Žaloba podaná dne 21. prosince 2012 - North Drilling v. Rada

(Věc T-552/12)

Jednací jazyk: španělština

Účastnice řízení

Žalobkyně: North Drilling Co. (Teherán, Írán) (zástupci: J. Viñals Camallonga, L. Barriola Urruticoechea a J. Iriarte Ángel, advokáti)

Žalovaná: Rada Evropské unie

Návrhová žádání

Žalobkyně navrhuje, aby Tribunál:

zrušil článek 2 rozhodnutí Rady 2012/635/SZBP ze dne 15. října 2012, kterým se mění rozhodnutí 2010/413/SZBP o omezujících opatřeních vůči Íránu, a to v rozsahu, v němž se jí týká, a odstranil její jméno z přílohy tohoto rozhodnutí;

zrušil článek 1 prováděcího nařízení Rady (EU) č. 945/2012 ze dne 15. října 2012 , kterým se provádí nařízení (EU) č. 267/2012 o omezujících opatřeních vůči Íránu, a to v rozsahu, v němž se jí týká, a odstranil její jméno z přílohy tohoto nařízení, a

uložil Radě náhradu nákladů řízení.

Žalobní důvody a hlavní argumenty

Na podporu žaloby předkládá žalobkyně šest žalobních důvodů.

První žalobní důvod vycházející ze zjevně nesprávného posouzení

První žalobní důvod vychází ze zjevně nesprávného posouzení skutkových okolností, na nichž jsou založeny napadené akty, jelikož postrádají skutečný skutkový a důkazní základ.

Druhý žalobní důvod vycházející z nesplnění povinnosti uvést odůvodnění

Druhý žalobní důvod vychází z nesplnění povinnosti uvést odůvodnění, neboť napadené akty jsou v souvislosti s NDC stiženy nesprávným odůvodněním, které je nepodložené, obecné a stereotypní.

Třetí žalobní důvod vycházející z porušení práva na soudní ochranu

Třetí žalobní důvod vychází z porušení práva na účinnou soudní ochranu v souvislosti s odůvodňováním aktů, s nepodložením tvrzeného důvodu důkazy, s právem na obhajobu a s právem vlastnit majetek, neboť nebyly dodrženy požadavky na odůvodnění s dopadem do jiných práv.

Čtvrtý žalobní důvod vycházející z porušení práva vlastnit majetek

Čtvrtý žalobní důvod vychází z porušení práva vlastnit majetek, neboť toto právo bylo omezeno bez skutečného odůvodnění.

Pátý žalobní důvod vycházející porušení zásady rovného zacházení

Pátý žalobní důvod vychází z porušení zásady rovného zacházení, neboť došlo k bezdůvodnému zásahu do komparativního postavení žalobkyně.

Šestý žalobní důvod vycházející ze zneužití pravomocí

Šestý žalobní důvod vychází ze zneužití pravomocí, neboť existují objektivní, přesné a soudržné důkazy, které prokazují, že při přijetí sankčního opatření byly sledovány jiné cíle, než jsou cíle uváděné Radou.

____________