Language of document :

19. oktoobril 2023 esitatud hagi – Markov versus komisjon

(kohtuasi T-1050/23)

Kohtumenetluse keel: inglise

Pooled

Hageja: Yavor Markov (Sofia, Bulgaaria) (esindaja: advokaat I. Stoynev)

Kostja: Euroopa Komisjon

Nõuded

Hageja palub Üldkohtul:

tühistada valikukomisjoni 29. novembri 2022. aasta otsus, valikukomisjoni 28. veebruari 2023. aasta otsus ja Euroopa Personalivaliku Ameti (EPSO) 20. juuli 2023. aasta otsus;

mõista ELTL artikli 270 alusel välja hüvitis kahju eest, mis hagejale kui osalejale nr 4 657 756 väidetavalt tekitati EPSO konkursiga „Bulgaaria keele keelejuristid EPSO/AD/383/21 (AD7)“, kus ta jõudis konkursi viimasesse etappi ehk hindamiskeskusesse;

mõista kohtukulud välja komisjonilt.

Väited ja peamised argumendid

Hagi põhjenduseks esitab hageja neli väidet.

Esimene väide, et EPSO-l puudus õiguslik alus suulise ettekande katse struktuuri ja sisu muutmiseks ning seetõttu tuleb 29. novembri 2022. aasta otsus tühistada.

Sisuliste rikkumistega valikuprotsessis ja õigusnormide rikkumistega rikuti hageja õiguspärast ootust suulise ettekande katse struktuuri ja sisu suhtes. EPSO-l puudus õiguslik alus suulise ettekande katse struktuuri ja sisu muutmiseks kolmanda, eraldiseisva ning üksnes teadmisetele ELi õigusest keskenduva osa lisamisega.

Teine väide, et EPSO andis hagejale õigusvastaselt ebatäpset, ebaselget, mitmeti mõistetavat, ebajärjepidevat ja vastuolulist teavet, mistõttu tuleb 29. novembri 2022. aasta otsus tühistada.

EPSO edastas mitu teadaannet avalikult oma ametlikul veebisaidil ja eraviisiliselt hagejale saadetud sõnumites. Need on EPSO jaoks siduvad vastavalt hea halduse põhimõttele, mis on tagatud Euroopa Liidu põhiõiguste harta (edaspidi „harta“) artiklis 41 ja põhimõttega patere legem quam ipse fecisti. Hageja tugines sellele teabele suulise ettekande katseks ette valmistades ja tal tekkis vastav õiguspärane ootus. Teave, mille EPSO ülalmainitud viisil edastas, osutus ebatäpseks, ebaselgeks, mitmeti mõistetavaks, ebajärjepidevaks ja vastuoluliseks. Selle otsese tagajärjena ei olnud hageja sooritus tasemel.

Kolmas väide, et 28. veebruari 2023. aasta otsus on õigusvastane ja tuleb tühistada.

28. veebruari 2023. aasta otsus on esiteks õigusvastane, sest sellega ei tühistada 29. novembri 2022. aasta otsust hoolimata läbivaatamistaotluses esitatud argumentidest. Teiseks rikkus valikukomisjon hageja õigust olla ära kuulatud, kuna ta ei kaalunud kõiki hageja kaebuses esitatud argumente ja kaalus argumente, mida hageja ei esitanud: sellega rikuti harta artikli 41 lõike 2 punkti a. Kolmandaks, selles kaalutud argumente on käsitletud üksnes pinnapealselt, mistõttu on otsus kõigest üldsõnaline seisukohavõtt. Seetõttu ei ole valikukomisjoni 28. veebruari 2023. aasta otsus mitte üheski aspektis põhjendatud ja rikub põhjendamiskohustuse osas ELTL artikli 296 lõiget 2, harta artikli 41 lõike 2 punkti a ning hea halduse tava eeskirja1 , kuna otsuses ei ole selgelt esitatud põhjendused, millel see põhineb.

Neljas väide, et EPSO 20. juuli 2023. aasta vaikimisi tehtud otsus tuleb tühistada.

Kuna EPSO 20. juuli 2023. aasta vaikimisi tehtud otsus jätab muutmata 28. veebruari 2023. aasta otsuse, siis tuleb see järelikult samuti tühistada põhjustel, mis eespool on esitatud 28. veebruari 2023. aasta otsuse kohta.

____________

1     Hea halduse tava eeskiri Euroopa Komisjoni töötajatele üldsusega suhtlemisel (hagiavalduses osundatud redaktsioonis).