Language of document : ECLI:EU:T:2011:33

Byla T‑157/08

Paroc Oy AB

prieš

Vidaus rinkos derinimo tarnybą (prekių ženklams ir pramoniniam dizainui) (VRDT)

„Bendrijos prekių ženklas – Žodinio Bendrijos prekių ženklo INSULATE FOR LIFE paraiška – Absoliutus atmetimo pagrindas – Skiriamojo požymio nebuvimas – Reglamento (EB) Nr. 40/94 7 straipsnio 1 dalies b punktas (dabar – Reglamento (EB) Nr. 207/2009 7 straipsnio 1 dalies b punktas) – Vien patvirtinamasis sprendimas – Dalinis nepriimtinumas“

Sprendimo santrauka

1.      Ieškinys dėl panaikinimo – Ieškinys dėl sprendimo, patvirtinančio ankstesnį sprendimą, kuris per nustatytą terminą neužginčytas – Nepriimtinumas – Patvirtinančio sprendimo sąvoka

(EB 230 straipsnis)

2.      Bendrijos prekių ženklas – Bendrijos prekių ženklo sąvoka ir įgijimas – Absoliutūs atmetimo pagrindai – Skiriamojo požymio neturintys prekių ženklai – Skiriamojo požymio vertinimas – Kriterijai

(Tarybos reglamento Nr. 40/94 7 straipsnio 1 dalies b punktas)

3.      Bendrijos prekių ženklas – Bendrijos prekių ženklo sąvoka ir įgijimas – Absoliutūs atmetimo pagrindai – Skiriamojo požymio neturintys prekių ženklai – Iš kelių elementų sudarytas prekių ženklas – Kompetentingos institucijos galimybė išnagrinėti atskirai kiekvieną prekių ženklą sudarantį elementą

(Tarybos reglamento Nr. 40/94 7 straipsnio 1 dalies b punktas)

4.      Bendrijos prekių ženklas – Bendrijos prekių ženklo sąvoka ir įgijimas – Absoliutūs atmetimo pagrindai – Skiriamojo požymio neturintys prekių ženklai

(Tarybos reglamento Nr. 40/94 7 straipsnio 1 dalies b punktas)

1.      Sprendimas, vien patvirtinantis ankstesnį per nustatytus terminus neginčytą sprendimą, nėra aktas, dėl kurio galima pareikšti ieškinį. Siekiant išvengti termino, skirto patvirtintam sprendimui apskųsti, atnaujinimo, ieškinys dėl tokio patvirtinamojo sprendimo turi būti pripažįstamas nepriimtinu.

Sprendimas laikomas vien patvirtinančiu ankstesnį sprendimą, jeigu jame nėra jokių naujų aplinkybių, palyginti su ankstesniu sprendimu, ir jeigu prieš jį priimant nebuvo iš naujo išnagrinėta asmens, kuriam skirtas šis ankstesnis aktas, situacija.

Nustatant, ar ir kokia apimtimi antrasis sprendimas yra vien pirmąjį sprendimą patvirtinantis sprendimas, reikia nustatyti atitinkamus ginčų, dėl kurių buvo priimti minėti sprendimai, duomenis. Šiuo tikslu reikia įvertinti, ar aptariamų procedūrų šalys, jų reikalavimai, nurodyti pagrindai, argumentai bei svarbios faktinės ir teisinės aplinkybės, būdingi šiems ginčams ir lėmę sprendimų rezoliucines dalis, yra tapatūs.

Jeigu antrasis sprendimas laikytinas vien pirmąjį sprendimą patvirtinančiu sprendimu, reikia išnagrinėti, pirma, ar antrasis sprendimas grindžiamas naujomis aplinkybėmis, galinčiomis daryti įtaką jo rezoliucinei daliai ir motyvams, kurie yra būtinas rezoliucinės dalies pagrindas, ir, antra, ar priimant šį sprendimą buvo iš naujo išnagrinėta ieškovės situacija.

(žr. 29–30, 32, 35 punktus)

2.      Tai, kad prekių ženklas turi skiriamąjį požymį pagal Reglamento Nr. 40/94 dėl Bendrijos prekių ženklo 7 straipsnio 1 dalies b punktą, reiškia, kad toks prekių ženklas leidžia identifikuoti prekę ar paslaugą, kuriai prašoma registracijos, kaip pagamintą ar suteiktą konkrečios įmonės ir taip atskirti šią prekę ar paslaugą nuo kitų įmonių prekių ar paslaugų. Šiuo tikslu nebūtina, kad prekių ženklas teiktų tikslią informaciją apie prekės gamintojo ar paslaugos teikėjo tapatybę. Pakanka, kad prekių ženklas leistų suinteresuotajai visuomenei atskirti juo pažymėtą prekę ar paslaugą nuo kitos kilmės prekių ar paslaugų ir padaryti išvadą, kad visos juo pažymėtos prekės ar paslaugos pagamintos, parduodamos arba teikiamos kontroliuojant šio prekių ženklo savininkui, kuriam galima priskirti atsakomybę už jų kokybę.

Kita vertus, šioje nuostatoje numatyto skiriamojo požymio neturi žymenys, kurie neleidžia suinteresuotajai visuomenei pakartoti pasirinkimo, jeigu patirtis buvo teigiama, arba pasirinkti kitos prekės ar paslaugos, jeigu ji buvo neigiama, vėliau įsigyjant nagrinėjamų prekių ar paslaugų. Taip yra žymenų, bendrai naudojamų prekiaujant atitinkamomis prekėmis ar paslaugomis, atveju. Šie žymenys žinomi kaip negalintys atlikti esminės prekių ženklo funkcijos – identifikuoti nagrinėjamos prekės ar paslaugos kilmės.

(žr. 44–45 punktus)

3.      Vertinant, ar sudėtinis žodinis žymuo turi skiriamąjį požymį pagal Reglamento Nr. 40/94 dėl Bendrijos prekių ženklo 7 straipsnio 1 dalies b punktą, reikia atsižvelgti į atitinkamą jo reikšmę, kuri nustatoma remiantis visais šį žymenį sudarančiais elementais, o ne vienu iš jų. Tokių žymenų skiriamojo pobūdžio vertinimas negali apsiriboti kiekvieno juos sudarančio žodžio ar elemento atskira analize; bet kuriuo atveju toks vertinimas turi būti grindžiamas atitinkamos visuomenės bendru šių prekių ženklų suvokimu, o ne prezumpcija, kad sujungti elementai, atskirai neturintys skiriamųjų požymių, negali turėti tokio požymio. Iš tiesų vien aplinkybė, kad kiekvienas iš šių elementų atskirai neturi skiriamojo požymio, nereiškia, jog jų derinys negali turėti tokio požymio. Kitaip tariant, norint įvertinti, ar prekių ženklas turi skiriamąjį požymį, reikia atsižvelgti į bendrą jo daromą įspūdį. Tačiau tai nereiškia, kad nereikia pirmiausia išnagrinėti kiekvieno skirtingo šį prekių ženklą sudarančio elemento. Iš tikrųjų gali būti naudinga atliekant visapusišką vertinimą išnagrinėti kiekvieną atitinkamą prekių ženklą sudarantį elementą.

(žr. 50 punktą)

4.      Angliškai kalbančios visuomenės požiūriu, žodinis žymuo INSULATE FOR LIFE, kurį kaip Bendrijos prekių ženklą prašoma įregistruoti taip apibūdinamoms prie Nicos sutarties 37 klasės priskiriamos paslaugoms: „Statyba; taisymas (remontas); įtaisymo ir įrengimo paslaugos“, neturi Reglamento Nr. 40/94 dėl Bendrijos prekių ženklo 7 straipsnio 1 dalies b punkte numatyto skiriamojo požymio.

Atsižvelgiant į nagrinėjamas paslaugas, atitinkama visuomenė prašomą įregistruoti prekių ženklą, tiesiogiai ir išsamiai neanalizuodama, suvoktų kaip užuominą apie labai ilgą laiką naudingas galinčias būti paslaugas, susijusias su ypač atsparių izoliacinių medžiagų naudojimu, o ne kaip minėtų paslaugų komercinės kilmės nuorodą. Net ir kaip giriamasis ar reklaminis šūkis šis žymuo nėra pakankamai originalus ar įsimintinas, kad reikalautų minimalių atitinkamos visuomenės aiškinimo, mąstymo arba analizės pastangų, nes jis iš karto priverčia jį sieti su nagrinėjamomis paslaugomis, kurias gali teikti bet kuri įmonė, veikianti statybos ir izoliavimo sektoriuje.

(žr. 48, 52–53 punktus)