Language of document :

2021 m. rugpjūčio 9 d. pareikštas ieškinys byloje BNetzA / ACER

(Byla T-485/21)

Proceso kalba: vokiečių

Šalys

Ieškovė: Bundesnetzagentur für Elektrizität, Gas, Telekommunikation, Post und Eisenbahnen (BNetzA) (Vokietija), atstovaujama advokatų U. Karpenstein ir K. Reiter

Atsakovė: Europos Sąjungos energetikos reguliavimo institucijų bendradarbiavimo agentūra

Reikalavimai

Ieškovė Bendrojo Teismo prašo:

panaikinti 2021 m. gegužės 28 d. atsakovės apeliacinės tarybos sprendimą Nr. A-001-2021 (konsoliduotas) (ginčijamas sprendimas),

subsidiariai, jei Bendrasis Teismas panaikintų ne visą ginčijamą sprendimą, panaikinti šį sprendimą tiek, kiek jame patvirtintos toliau nurodytos 2020 m. lapkričio 30 d. Sprendimo Nr. 30/2020 dalys ir nuostatos:

I priedo 1 straipsnio 1 dalies antras sakinys, 2 straipsnio 2 dalies j punktas ir 3 straipsnis;

I priedo 7 straipsnis;

I priedo 12 straipsnio 2 dalis;

visos dalys ir nuostatos, susijusios su i–iii punktuose nurodytomis nuostatomis.

Priteisti iš atsakovės bylinėjimosi išlaidas.

Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

Grįsdama ieškinį ieškovė remiasi šiais pagrindais.

Pirmasis ieškinio pagrindas: išlaidų pasidalijimo metodikos taikymas kitiems tinklo elementams, o ne tarpzoniniams tinklo elementams, yra nesuderinamas su Reglamento (ES) 2019/9431 16 straipsnio 13 dalies ir Reglamento (ES) 2015/12222 74 straipsnio reikalavimais. Bet kuriuo atveju nėra būtino teisinio pagrindo. Bent jau išlaidų pasidalijimo metodikos taikymo sritis buvo klaidingai nustatyta remiantis eksploatavimo saugos reikalavimais ir principu „teršėjas moka“.

Antrasis ieškinio pagrindas: draudimas atlikti sujungimą visų pirma pažeidžia Reglamento (ES) 2019/943 16 straipsnio 11 ir 13 dalis. Be to, pati išlaidų pasidalijimo metodika yra prieštaringa.

Trečiasis ieškinio pagrindas: atsakovės pagal savo standartus nustatytas laikinas teisėtų žiedinių srautų tolerancijos lygis yra formaliai ir iš esmės neteisėtas pagal ES teisę. Formaliai žiūrint, atsakovė pažeidė perdavimo sistemos operatorių ir nacionalinių reguliavimo institucijų kompetenciją nustatyti paklaidos lygį. Be to, ji nustatė laikiną paklaidos lygį, nors perdavimo sistemos operatoriai neatliko Reglamento (ES) 2019/943 16 straipsnio 13 dalies 2 punkte reikalaujamos teisėtų žiedinių srautų lygio analizės. Iš esmės išlaidų pasidalijimo metodika pažeidžia Reglamento (ES) 2019/943 16 straipsnio 13 dalies 2 punkte įtvirtintą reikalavimą nustatyti individualius leistinosios paklaidos lygius „kiekvienai atskiros prekybos zonos sienai“, nes buvo nustatytas vienodas leistinosios paklaidos lygis, kuris vienodai paskirstomas žiedinius srautus sukeliančioms prekybos zonoms. Bent jau nustatytas laikinas leistinas paklaidos lygis neturi reikiamo teisinio pagrindo.

Ketvirtasis ieškinio pagrindas: pirmenybės suteikimas žiediniams srautams, o ne vidaus srautams, kuriais grindžiama išlaidų pasidalijimo metodika nustatant tinklo perkrovos priežastis, pažeidžia Reglamento (ES) 2019/943 16 straipsnio 13 dalį. Be to, tuo nustatomos netinkamos paskatos. Tai taip pat nesuderinama su teisingumo reikalavimu ir diskriminacijos draudimu.

Penktasis ieškinio pagrindas: bent jau atsižvelgiant į būtiną bendrą aplinkybę, išlaidų pasidalijimo metodika prieštarauja Sąjungos teisei. Plati taikymo sritis, sujungimo draudimas, nesantis paklaidos lygis ir žiedinių srautų pirmenybės nustatymas per vidaus srautus yra tarpusavyje susiję ir papildo vienas kitą. Bent jau tai vertinant kaip visumą, buvo pažeistas principas „teršėjas moka“, diskriminacijos draudimas ir teisingumo reikalavimas. Be to, išlaidų pasidalijimo metodika, bent jau dėl savo bendro poveikio, yra nesuderinama su Sąjungos tikslu didinti atsinaujinančiųjų išteklių energijos dalį. Išlaidų pasidalijimo metodika apskritai yra neproporcinga ir bet kuriuo atveju neturi reikiamo teisinio pagrindo.

Šeštasis ieškinio pagrindas: išlaidų pasidalijimo metodikoje numatytas besąlygiškas įpareigojimas perdavimo sistemos operatoriams per dvylika mėnesių nuo išlaidų pasidalijimo metodikos įgyvendinimo parengti ir pateikti reguliavimo institucijoms tvirtinti pasiūlymus dėl pakeitimų pažeidžia Reglamento (ES) 2019/943 16 straipsnio 13 dalį ir Reglamento (ES) 2015/1222 74 straipsnio 6 dalies b punktą, siejamą su 9 straipsnio 13 dalimi.

____________

1     2019 m. birželio 5 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2019/943 dėl elektros energijos vidaus rinkos (nauja redakcija) (OL L 158, 2019, p. 54).

2     2015 m. liepos 24 d. Komisijos reglamentas (ES) 2015/1222, kuriuo nustatomos pralaidumo paskirstymo ir perkrovos valdymo gairės (OL L 197, 2015, p. 24).