Language of document :

Prasība, kas celta 2017. gada 14. februārī – BTB Holding Investments un Duferco Participations Holding/Komisija

(lieta T-100/17)

Tiesvedības valoda – franču

Lietas dalībnieki

Prasītājas: BTB Holding Investments SA (Luksemburga, Luksemburga), Duferco Participations Holding SA (pārstāvji – J.-F. Bellis, R. Luff un M. Favart, advokāti)

Atbildētāja: Eiropas Komisija

Prasītāju prasījumi:

atzīt šo prasību par pieņemamu un pamatotu;

atcelt Komisijas 2016. gada 20. janvāra lēmuma par valsts atbalstu SA.33926 2013/C (ex 2013/NN, 2011/CP), ko Beļģija sniegusi Duferco, 1. panta a., b. un d. punktu un 2. pantu;

piespriest atbildētājai atlīdzināt tiesāšanās izdevumus.

Pamati un galvenie argumenti

Prasības pamatošanai prasītājas izvirza trīs pamatus, ciktāl tie attiecas uz pirmo pasākumu, proti, Foreign Strategic Investment Holding (FSIH) veikto 49,9 % kapitāldaļu sabiedrībā Duferco US nodošanu sabiedrībai Duferco Industrial Investment.

Ar pirmo pamatu tiek apgalvotas kļūdas tiesību piemērošanā un novērtējumā attiecībā uz privāta uzņēmēja tirgus ekonomikas apstākļos kritēriju un nosacījumu par LESD 107. panta 1. punktā paredzētās priekšrocības pastāvēšanu, kā arī pienākuma norādīt pamatojumu neizpilde. Šis pamats ir iedalīts divās daļās:

pirmā daļa ir par kļūdām tiesību piemērošanā un privāta uzņēmēja tirgus ekonomikas apstākļos principa, kā arī pierādīšanas pienākuma neievērošanu, jo Komisija esot sajaukusi privātā uzņēmēja kritērija piemērojamību un piemērošanu;

otrā daļa ir par pamatojuma nenorādīšanu, rūpības, labas pārvaldības un privāta uzņēmēja tirgus ekonomikas apstākļos principu, kā arī LESD 107. panta 1. punkta pārkāpumu, jo Komisija neesot veikusi vispārēju novērtējumu par privāta uzņēmēja tirgus ekonomikas apstākļos kritēriju, lai pierādītu priekšrocības pastāvēšanu.

Ar otro pamatu tiek apgalvotas kļūdas tiesību piemērošanā un novērtējumā, ko esot pieļāvusi Komisija, jo tā neesot ņēmusi vērā visus atbilstošos apstākļus, neatzīstot darījuma ekonomisko racionalitāti un neņemot vērā galvenos argumentus attiecībā uz darījuma izdevīgumu novērtējumā par privāta uzņēmēja tirgus ekonomikas apstākļos kritēriju, tādējādi pārkāpjot privāta uzņēmēja tirgus ekonomikas apstākļos principu, pienākumu norādīt pamatojumu LESD 296. panta izpratnē un LESD 107. panta 1. punktā paredzētos nosacījumus. Šis pamats ir iedalīts trīs daļās:

pirmā daļa ir par visu atbilstošo apstākļu vērā neņemšanu;

otrā daļa ir par darījuma ekonomiskās racionalitātes neņemšanu vērā;

trešā daļa ir par pamatojuma nenorādīšanu, labas pārvaldības principa un privāta uzņēmēja tirgus ekonomikas apstākļos kritērija pārkāpumu, jo Komisija neesot ņēmusi vērā FSIH ieguldījuma rentabilitāti.

Trešais pamats ir par acīmredzamām kļūdām tiesību piemērošanā un vērtējumā, rūpības un labas pārvaldības principu pārkāpumu, privāta uzņēmēja tirgus ekonomikas apstākļos kritērija, nosacījumu attiecībā uz priekšrocības pastāvēšanu LESD 107. panta 1. punkta izpratnē un pienākuma norādīt pamatojumu neievērošanu, jo Komisija neesot pareizi novērtējusi FSIH dalības īpatsvaru Duferco US, aprēķinot apgalvoto atbalsta elementu. Šis pamats ir iedalīts piecās daļās:

pirmā daļa ir par neatbilstošu atsauci uz pašas Duferco US līdzekļiem;

otrā daļa ir par kļūdainu uzņēmuma vērtības vērā ņemšanu, neatskaitot sabiedrības parādus;

trešā daļa ir par to, tika ņemti vērā tikai 2006. saimnieciskās darbības gada rezultāti;

ceturtā daļa ir par patvaļīga un pārāk augsta reizinātāja piemērošanu;

piektā daļa ir par patvaļīgu gandrīz pilnīgu KPMG 2014. gada 28. maija ziņojuma noraidīšanu;

Prasītāja BTB Holding Investments SA atsevišķi izvirza vēl trīs pamatus, ciktāl tās prasība attiecas uz otro pasākumu, proti, FSIH dalības sabiedrībā Duferco Participations Holding Limited 25 % kapitāldaļu pārdošanu Bolmat Holding Limited.

Pirmais pamats ir par acīmredzamām kļūdām tiesību piemērošanā un vērtējumā un privāta uzņēmēja tirgus ekonomikas apstākļos principa pārkāpumu, pierādīšanas pienākuma par LESD 107. panta 1. punktā paredzēto priekšrocības pastāvēšanu, kā arī pienākuma norādīt pamatojumu LESD 296. panta izpratnē neievērošanu, jo Komisija esot nepareizi piemērojusi privāta uzņēmēja tirgus ekonomikas apstākļos kritēriju.

Otrais pamats ir par acīmredzamām kļūdām tiesību piemērošanā un vērtējumā, jo Komisija neesot ņēmusi vērā būtiskos apstākļus, uz kuriem ir norādījušas lietas dalībnieces, tādējādi pārkāpjot uzņēmēja tirgus ekonomikas apstākļos principu, LESD 107. panta 1. punkta nosacījumus, neizpildot rūpības pienākumu un pienākumu norādīt pamatojumu LESD 296. panta izpratnē.

Trešais pamats ir par acīmredzamām kļūdām tiesību piemērošanā un vērtējumā, apgalvoto atbalsta elementu aprēķinā, pretrunā labas pārvaldības principam, privāta ieguldītāja tirgus ekonomikas apstākļos principam un LESD 107. panta 1. punktam un 296. pantam.

Prasītāja BTB Holding Investments SA tālāk atsevišķi izvirza divus pamatus, ciktāl tās prasība attiecas uz ceturto pasākumu, proti, aizdevumu par labu Ultima Partners Limited.

Pirmais pamats ir par acīmredzamām kļūdām faktu novērtējumā un tiesību piemērošanā, jo Komisija nesot noraidījusi salīdzinošo pieeju, kas ir pretrunā uzņēmēja tirgus ekonomikas apstākļos principam un LESD 107. panta 1. punktam attiecībā uz priekšrocības pastāvēšanu, pienākumam norādīt pamatojumu un vispārējiem tiesiskās paļāvības un labas pārvaldības principiem.

Otrais pamats ir par acīmredzamām kļūdām faktu novērtējumā un tiesību piemērošanā, nosakot atsauces likmi, kas izraisa kļūdainu uzņēmēja tirgus ekonomikas apstākļos kritērija piemērošanu un nosacījuma attiecībā uz priekšrocības pastāvēšanu LESD 107. panta 1. punkta izpratnē pārkāpumu. Šis pamats ir iedalīts divās daļās:

pirmā daļa ir par to, ka Komisija esot kļūdaini piešķīrusi BB novērtējumu Ultima Partners Limited, pārkāpjot vispārējo labas pārvaldības principu un neizpildot pienākumu norādīt pamatojumu LESD 296. panta izpratnē.

otrā daļa ir par acīmredzamām kļūdām novērtējumā, kvalificējot FSIM piešķirtās garantijas, šādi pārkāpjot vispārējos tiesiskās paļāvības un labas pārvaldības principus, kā arī neizpildot pienākumu norādīt pamatojumu LESD 296. panta izpratnē.

____________