Language of document :

Paziņojums OV

 

Prasība pret Eiropas Kopienu Komisiju, ko European Dynamics SA iesniedza 2005. gada 28. janvārī

(lieta T-50/05)

(tiesvedības valoda - angļu)

Eiropas Kopienu Pirmās instances tiesā 2005. gada 28. janvārī izskatīšanai ir iesniegta prasība pret Eiropas Kopienu Komisiju, ko cēla European Dynamics SA, Atēnās (Grieķija), kuru pārstāv N. Korogiannakis [N. Korogiannakis], jurists.

Prasītājas prasījumi Pirmās instances tiesai ir šādi:

1)     atcelt Komisijas lēmumu (TAXUD ģenerāldirektorāts), ar kuru prasītājas piedāvājums ir noraidīts un līgums piešķirts konkursa uzvarētājam;

2)     piespriest Komisijai atlīdzināt prasītājas juridiskos un cita veida izdevumus, kas radušies saistībā ar prasības pieteikumu, pat tad, ja tas tiek noraidīts.

Pamati un galvenie argumenti

Prasītāja iesniedza piedāvājumu saskaņā ar Komisijas izsludināto konkursu TAXUD/2004/AO-004 par telemātikas sistēmu specificēšanu, izstrādi, uzturēšanu un atbalstu ar akcīzes nodokli apliekamo preču pārvietošanas kontrolei Eiropas Kopienā. Ar apstrīdēto lēmumu minētais piedāvājums tika noraidīts un līgums piešķirts citam pretendentam.

Savas prasības atcelt minēto lēmumu atbalstam prasītāja, pirmkārt, norāda, ka Komisija ir pārkāpusi nediskriminācijas un brīvas konkurences principu. Precīzu specifikāciju attiecībā uz EMCS sistēmu trūkums traucēja pretendentiem paredzētajā veidā atspoguļot to kompetenci noteiktās projektam nozīmīgās sfērās. Piekļuve priviliģētai informācijai sniedza būtisku un ekskluzīvu priekšrocību iepriekšējiem un esošajiem līgumslēdzējiem. Prasītāja apgalvo, ka tās savlaicīgi iesniegto lūgumu par vienlīdzīgām piekļuves tiesībām lietotājprogrammām un dokumentiem vajadzēja apmierināt. Pēc prasītājas domām, lai gan Komisijai bija iespēja atrisināt šo situāciju, tā neveica vajadzīgos pasākumus.

Bez tam prasītāja norāda, ka Komisija pārkāpa Finanšu regulas1 97. panta 1. punktu, kā arī Direktīvas 92/502 17. panta 1. punktu, izmantojot ļoti nenoteiktus vērtēšanas kritērijus, kas nesaturēja skaidrus, kvantificējamus parametrus.

Prasītāja uzskata, ka Komisija, izvērtējot prasītājas piedāvājumu, pieļāva acīmredzamu kļūdu vērtējumā. Šajā sakarā prasītājs norāda, ka jebkādi trūkumi tās piedāvājumā bija saistīti ar to, ka Komisija nesniedza būtisku informāciju, ko prasītāja bija lūgusi tās piedāvājuma sagatavošanas nolūkā. Prasītāja apstrīd visas Vērtēšanas komitejas ziņojumā esošās nostādnes.

Prasītāja arī norāda, ka Komisija nav izpildījusi tai saskaņā ar EKL 253. pantu uzlikto pienākumu norādīt pamatojumu un nav nodrošinājusi prasītāju ar tās lūgto informāciju attiecībā uz tās piedāvājuma noraidīšanas iemesliem. Tāpat prasītāja norāda, ka Komisija ir pārkāpusi labas pārvaldības un pienācīgas rūpības principu, ievērojami nokavējoties un nesniedzot adekvātas atbildes uz prasītājas lūgumiem sniegt informāciju pirms piedāvājumu iesniegšanas.

____________

1 - Padomes 2002. gada 25. jūnija Regula (EK, Euratom) Nr. 1605/2002 par Finanšu regulu, ko piemēro Eiropas Kopienu vispārējam budžetam, OV L 248, 16.09.2002., 1.lpp.

2 - Padomes 1992. gada 18. jūnija Direktīva 92/50/EEK par procedūru koordinēšanu valsts pakalpojumu līgumu piešķiršanai, OV L 209, 24.07.1992., 1.lpp.