Language of document : ECLI:EU:T:2012:446

Byla T‑267/11

Video Research USA, Inc.

prieš

Vidaus rinkos derinimo tarnybą (prekių ženklams ir pramoniniam dizainui) (VRDT)

„Bendrijos prekių ženklas – Vaizdinis Bendrijos prekių ženklas VR – Prašymo pratęsti prekių ženklo registracijos galiojimo terminą nebuvimas – Prekių ženklo išbraukimas iš registro pasibaigus registracijos galiojimo terminui – Prašymas dėl restitutio in integrum – Reglamento (EB) Nr. 207/2009 81 straipsnis“

Santrauka – 2012 m. rugsėjo 19 d. Bendrojo Teismo (trečioji kolegija) sprendimas

1.      Bendrijos prekių ženklas – Procedūros nuostatos – „Restitutio in integrum“ – Sąlygos – Reikalingų priemonių ėmimasis atsižvelgiant į aplinkybes – Administracinių užduočių, susijusių su prekių ženklo registracijos galiojimo termino pratęsimu, delegavimas

(Tarybos reglamento Nr. 207/2009 81 straipsnio 1 dalis)

2.      Bendrijos prekių ženklas – Procedūros nuostatos – Ankstesnės padėties atkūrimas – Sąlygos – Reikalingų priemonių ėmimasis atsižvelgiant į aplinkybes – Išimtiniai, t. y. praktiškai nenumatomi, įvykiai – Žmogiškoji informacijos suvedimo klaida – Netaikymas

(Tarybos reglamento Nr. 207/2009 81 straipsnio 1 dalis)

1.      Restitutio in integrum taikomos dvi sąlygos: pirma, atsižvelgdama į aplinkybes šalis turi būti ėmusis visų reikalingų priemonių ir, antra, reikalavimų nesilaikymo tiesioginis padarinys turi būti teisės arba teisių gynimo priemonės praradimas. Rūpestingumo pareiga pirmiausia tenka prekių ženklo savininkui. Taigi, jeigu savininkas deleguoja su prekių ženklo registracijos galiojimo termino pratęsimu susijusias administracines užduotis, jis turi rūpintis, kad pasirinktas asmuo pateiktų būtinų garantijų, leidžiančių daryti prielaidą, kad minėtos užduotys bus tinkamai įvykdytos. Be kita ko, delegavus šias užduotis, ši rūpestingumo pareiga taikoma pasirinktam asmeniui lygiai taip pat kaip ir savininkui. Iš tiesų, kadangi toks asmuo veikia savininko vardu ir sąskaita, jo veiksmai turi būti laikomi savininko veiksmais.

(žr. 18 ir 19 punktus)

2.      Reglamento Nr. 207/2009 dėl Bendrijos prekių ženklo 81 straipsnio 1 dalyje esančiais žodžiais „atsižvelgiant į aplinkybes, imtis visų reikalingų priemonių“, kaip numatoma Vidaus rinkos derinimo tarnybos (prekių ženklams ir pramoniniam dizainui) gairėse, reikalaujama turėti terminų vidaus kontrolės ir priežiūros sistemą, kuri užtikrintų, kad jie netyčia nebūtų praleisti. Vadinasi, tik ypatingų įvykių, t. y. įvykių, kurių neįmanoma numatyti, atveju galima taikyti restitutio in integrum. Žmogiškosios pratęsimų techninio tvarkymo klaidos negali būti laikomos išimtiniais įvykiais arba įvykiais, kurių neįmanoma numatyti.

Kai prekių ženklų registracijos galiojimo termino pratęsimas patikimas specializuotai bendrovei, naudojančiai kompiuterinę terminų priminimo sistemą, tam tikromis aplinkybėmis reikalingas rūpestingumas neatsiejamas nuo to, kad ši sistema leidžia pastebėti ir ištaisyti visas kompiuterinės sistemos veikimo klaidas, kurias įmanoma numatyti. Tačiau „gedimas“ arba duomenų praradimas yra klaida, kurią galima numatyti ir kuri neatsiejama nuo bet kurios kompiuterinės sistemos.

(žr. 20, 24, 26 punktus)