Language of document :

Paziņojums OV

 

Prasība, kas celta 2005. gada 28. septembrī - AITEC - Associazione Italiana Tecnico Economica del Cemento u.c./Komisija

(lieta T-371/05)

Tiesvedības valoda - itāļu

Lietas dalībnieki

Prasītāji: AITEC - Associazione Italiana Tecnico Economica del Cemento u.c. (Roma, Itālija), BUZZI UNICEM S.P.A. (Kasale Monferrato [Casale Monferrato], Itālija), ITALCEMENTI GROUP (Bergamo [Bergamo], Itālija) (pārstāvji - Massimo Merla [Massimo Merla] un Klaudio Tezauro [Claudio Tesauro], advokāti)

Atbildētāja: Eiropas Kopienu Komisija

Prasītāju prasījumi:

pamatojoties uz to, ka Komisija nevar pierādīt, ka komisāram Dimam [Dimas] izsniegtā atļauja deva tam tiesības parakstīt [Komisijas] pieņemtos pasākumus attiecībā uz konkurences politiku un, jo īpaši, valsts atbalstu, atzīt, ka lēmums ir atceļams un ka tas nav spēkā;

atcelt: i) Lēmuma daļu, kurā ir atzīts, ka nebija iebildumu pret valsts sadales plānu ("VSP") (Lēmuma 2. pants), un ar kuru tika apstiprināta kvotu sadale plānā minētajām nozarēm, jo šī Lēmuma daļa pieļauj ar šo kvotu sadali saistīto diskrimināciju, kas radīja labvēlīgākus apstākļus vienas nozares konkrētām sabiedrībām un nelabvēlīgākus apstākļus citām sabiedrībām; ii) to Lēmuma daļu, kurā ir atzīts, ka [Itālijas] nodoms atļaut attiecībā uz jau pastāvošām iekārtām, kuru atļaujas ir atjaunojamas, saņemt daļu no kvotām, kas ir paredzētas jauno tirgus dalībnieku jau pastāvošo iekārtu daļām, kuras tika pārveidotas pirms atļaujas atjaunošanas, pat tad, ja jaunie tirgus dalībnieki nav pilnībā izmantojuši tiem īpaši paredzētās kvotas, ir nesaderīgs ar Direktīvas 2003/87/EK III pielikuma 10. kritēriju; iii) to Lēmuma daļu, ar kuru Itālijas valstij ir uzlikts pienākums grozīt VSP tādā veidā, lai tas neļautu attiecībā uz jau pastāvošām iekārtām, kuru atļaujas ir atjaunojamas, saņemt daļu no tām kvotām, kas ir paredzētas jauno tirgus dalībnieku tām jau pastāvošo iekārtu daļām, kuras ir pārveidotas pirms attiecīgās atļaujas atjaunošanas (Lēmuma 2. panta b) punkts).

piespriest Komisijai atlīdzināt tiesāšanās izdevumus.

Pamati un galvenie argumenti

Šīs prasības priekšmets ir 2005. gada 25. maija 1 lēmums, kurā Komisija izteica savu viedokli par Itālijas paziņotā siltumnīcas efektu izraisošo gāzu emisijas kvotu ("VSP") valsts sadales plāna saderību ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 5. jūnija Direktīvas 2003/87 2 III pielikumā minētajiem kritērijiem.

Pirmkārt, prasītāji vēlas noskaidrot, vai komisārs, kurš parakstīja apstrīdētā pasākuma [dokumentus], bija tiesīgs pieņemt [šo] Lēmumu. Tie jo īpaši lūdz Pirmās Instances tiesu izspriest, vai komisārs Dimas bija kompetents pieņemt pasākumus saistībā ar konkurences politiku, un jo īpaši valsts atbalstu, un pietiekošu pierādījumu gadījumā tie lūdz Pirmās instances tiesu apstrīdēto pasākumu atzīt par spēkā neesošu.

Otrkārt, prasītāji uzskata, ka Komisija pārkāpa EKL 88. panta 2. un 3. punktu, jo tā izskatīja VSP - pasākumu ar valsts atbalsta elementiem, to nesaskaņojot ar EKL 88. panta 2. un 3. punktā minētajām procesuālajām normām.

Treškārt, prasītāja uzskata, ka tad, kad Komisija uzzināja par to, ka VSP, iespējams, ir raksturīgi valsts atbalsta aspekti, tā pārkāpa EKL 87. pantu, Direktīvas 2003/87/EK III pielikuma 5. kritēriju un nediskriminācijas principu, jo, apstiprinot VSP noteikto kvotu sadali, tā atzina ar šo sadali saistīto diskrimināciju, kas savukārt kaitēja cementa ražotāju interesēm.

Ceturtkārt, prasītāji uzskata, ka Komisija nepareizi piemēroja Direktīvas 2003/87/EK III pielikuma 10. kritēriju, nolemjot, ka "Itālijas nodoms atļaut attiecībā uz jau pastāvošām iekārtām, kuru attiecīgās atļaujas ir jāatjauno, saņemt daļu no kvotām, kuras ir paredzētas šo jauno tirgus dalībnieku jau pastāvošo iekārtu daļām, kuras tika pārveidotas pirms atļaujas atjaunošanas," bija pretējs šim kritērijam. Komisija pārkāpa Direktīvas 2003/87/EK III pielikuma 5. kritēriju un nediskriminācijas principu, jo, neņemot vērā to rūpniecības nozaru īpašo raksturu, kuras ietekmēja Direktīvas īstenošana, ciktāl jautājums bija par to iespēju palielināt ražošanas apjomu, tā radīja nelabvēlīgus apstākļus cementa ražotājiem salīdzinājumā ar citiem ražotājiem.

Visbeidzot, prasītāji uzskata, ka Komisija pārkāpa Direktīvas 2003/87/EK 11., 12., 13. un 28. pantu, jo tā apstiprināja VSP, neraugoties uz to, ka tajā nebija skaidru normu, kas ļautu sabiedrībām attiecīgi sagatavoties kvotu pārskaitīšanai vai iekārtu apvienošanai, noteica citu atlikušo kvotu pārskaitīšanas periodu piecu gadu perioda vietā un nepamatotus ierobežojumus iekārtu apvienošanai, kā arī nepieņēma normas anulēto kvotu nodošanai.

____________

1 - Komisijas 2005. gada 25. maija lēmums par siltumnīcas efektu izraisošo gāzu emisijas kvotu valsts sadales plānu, ko Itālija darīja zināmu atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvai 2003/87 [C(2005)1527, galīgā versija, OV C 226, 15.09.2005., 2. lpp.].

2 - Eiropas Parlamenta un Padomes 2003. gada 13. oktobra Direktīva 2003/87/EK, ar kuru nosaka sistēmu siltumnīcas efektu izraisošo gāzu emisijas kvotu tirdzniecībai Kopienā un groza Padomes Direktīvu 96/61/EK (OV L 275, 25.10.2005., 32. lpp.).