Language of document :

Paziņojums OV

 

Prasība pret Eiropas Kopienu Komisiju, ko Harald Mische iesniedza 2005. gada 20. jūlijā

(lieta T-288/05)

(tiesvedības valoda - angļu)

Eiropas Kopienu Pirmās instances tiesā 2005. gada 20. jūlijā izskatīšanai ir iesniegta prasība pret Eiropas Kopienu Komisiju, ko cēla Haralds Miše [Harald Mische], ar dzīvesvietu Briselē (Beļģija), kuru pārstāv Ž. Vandersandens [G. Vandersanden] un L. Levī [L. Levi], lawyers.

Prasītāja prasījumi Pirmās instances tiesai ir šādi:

atcelt iecelējinstitūcijas 2004. gada 11. novembra lēmumā par pieņemšanu darbā noteikto dienesta pakāpes klasifikāciju, ar kuru, pieņemot prasītāju darbā Konkurences ģenerāldirektorātā par jaunāko juristu, viņam tika piešķirts A*6 pakāpes 2. līmenis, atjaunojot prasītājam visas tiesības, kas izriet no tiesiskas un pienācīgas pieņemšanas darbā, tas ir, tiesisku un pienācīgu klasifikāciju 2004. gada 16. novembrī, kas nozīmē vismaz A7/3 pakāpes (piemērojama no 2003. gada 1. novembra ) vai tā ekvivalenta atbilstoši Civildienesta noteikumu XIII pielikuma 1.-11. pantam (A*8/3) piešķiršanu;

piespriest Komisijai atlīdzināt prasītājam zaudējumus nokavējuma procentu veidā, piešķirt kompensāciju par kaitējumu viņa karjerai, atlīdzināt citus zaudējumus tiesiskas un pienācīgas samaksas veidā, proti, piemērojot no 2004. gada 1. maija spēkā esošās Civildienesta noteikumu redakcijas XIII pielikuma 21. pantā noteiktos pārejas noteikumus, vai, alternatīvi, piespriest pensiju programmas iemaksu samazinājumu, balstoties uz atlīdzības vienlīdzības principu. Šīs tiesības, kas ir pienācīgi jānovērtē vēlākā stadijā, uz doto brīdi ir iepriekšēji un ex aequo et bono novērtētas par minimālo summu 10 000 EUR gadā;

piespriest atbildētājai atlīdzināt tiesāšanās izdevumus.

Pamati un galvenie argumenti

Prasītājs piedalījās 2002. gada 23. maijā izsludinātajā konkursā PE/96/A. Viņš izturēja konkursu un 2004. gada 27. maijā tika iekļauts rezerves sarakstā. Šajā laikā viņš uzsāka darbu Komisijā, sākotnēji kā A7 pakāpes pagaidu darbinieks, vēlāk kā B kategorijas palīgdarbinieks. Konkursa rezultātā, sākot ar 2004. gada 16. novembri, prasītājs tika pieņemts darbā Eiropas Parlamentā un pārcelts uz Komisiju. Šajā laikā viņam tika piešķirta pakāpe A*6.

Prasītājs norāda, ka viņš prasa vienlīdzīgu attieksmi, salīdzinot ar ierēdņiem, kas tika nodarbināti laikposmā starp 2003. gada jūniju un 2004. gada aprīļa beigām. Pamatojot savu prasību, prasītājs atsaucas uz pārskatīto Civildienesta noteikumu XIII pielikuma 12. panta prettiesiskumu. Prasītājs uzskata, ka ar šo pantu ir pārkāpts vienlīdzīgas attieksmes un nediskriminācijas princips, pārskatīto Civildienesta noteikumu 31. pants, pārskatīto Civildienesta noteikumu 5. pants, skatot to kopsakarā ar vienlīdzīgas attieksmes un nediskriminācijas principu, amatu un pakāpju līdzvērtības princips, Civildienesta noteikumu 7. panta 1. punkts, Civildienesta noteikumu IA pielikums, kā arī, visbeidzot, tiesiskās noteiktības princips, atpakaļejošā spēka aizlieguma princips, prasītāja iegūtās tiesības un tiesiskās paļāvības princips. Prasītājs turklāt norāda, ka Padomes 2004. gada 22. marta Regula (EK, Euratom) Nr. 723/2004, ar ko groza Eiropas Kopienu Civildienesta noteikumus un Kopienu pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtību1, pārkāpj Civildienesta noteikumu 10. pantu.

Prasītājs arī atsaucas uz labas pārvaldības principa, pienācīgas rūpības principa, pārskatāmības principa, labas ticības principa un vienlīdzības attieksmes un nediskriminācijas principa pārkāpumu.

____________

1 - OV L 124, 1. lpp.