Language of document :

ELT teatis

 

Arcangelo Milella jt 26. juuli 2005. aasta hagi Euroopa Ühenduste Komisjoni vastu

(Kohtuasi T-289/05)

(Kohtumenetluse keel: prantsuse)

Arcangelo Milella, elukoht Niederanven (Luxembourg) ja Delfina Campanella, elukoht Luxembourg, esitasid 26. juulil 2005 Euroopa Ühenduste Esimese Astme Kohtule hagi Euroopa Ühenduste Komisjoni vastu. Hagejate esindaja on advokaat Marc-Albert Lucas.

Hagejad paluvad Esimese Astme Kohtul:

tühistada komisjoni personali ja administratsiooni peadirektori 18. aprilli 2005. aasta otsuse osa, milles täpsustatakse, et Luxembourgi kohaliku personalikomitee (CLPL) personali keskkomitee (CCP) kohad jagatakse vastavalt proportsionaalsuse põhimõttele d'Hondt'i meetodi kohaselt ja milles palutakse CLPL'il sellega oma esindajate CCP'sse nimetamise uue otsuse vastuvõtmisel arvestada;

tunnistada õigusvastaseks Luxembourgi kohaliku personalikomitee 26. aprilli ja 10. mai 2005. aasta otsused, millega määrati esindajad personali keskkomiteesse, osas, milles d'Hondt'i meetodit kasutades jagati viis kohta nimekirjale nr 2 ja kaks kohta nimekirjale nr 1, ei antud aga nelja kohta nimekirjale nr 2 ja kolme kohta nimekirjale nr 1 suurima ülejäägi meetodit kasutades;

tühistada personali ja administratsiooni peadirektori 11. mai 2005. aasta otsus, millega kinnitati Luxembourgi kohaliku personalikomitee 26. aprillil ja 10. mail 2005 läbiviidud uute esindajate personali keskkomiteesse nimetamise õiguspärasus;

mõista kohtukulud välja kostjalt.

Õiguslikud alused ja peamised argumendid

Kohtuasjas vaidlustatakse Luxembourgi kohaliku personalikomitee esindajate nimetamine komisjoni personali keskkomiteesse (CCP) pärast 24. novembril 2004 toimunud valimisi. Komisjoni DG ADMIN peadirektor täpsustas 18. aprillil 2005 CLPL ja CCP esimeestele adresseeritud kirjas, et ta peab "d'Hondt'i meetodit", mis on CCP kohtade jagamiseks korraldatud valimistel esitatud nimekirjade vahel valiku tegemiseks kasutatud matemaatiline meetod, proportsionaalsuse põhimõttega kooskõlas olevaks. Sama kirjaga tühistas direktor esindajate nimetamise CCP'sse muudel põhjustel. Nimetatud kirja tagajärjel korraldas CLCP 26. aprillil 2005 uue esindajate nimetamise, kasutades selleks d'Hondt'i meetodit.

11. mai 2005. aasta kirjaga kinnitas DG ADMIN peadirektor, et need esindajate nimetamised on õiguspärane.

Hagejad, kes on komisjoni ametnikud töökohaga Luxembourgis, paluvad nende otsuste tühistamist. Nad väidavad, et rikutud on nii komisjoni 27. aprilli 1988. aasta eeskirja, mis reguleerib personalikomitee koosseisu ja tegevust, artikli 14 viimast lõiget, kui ka CCP ja CLPL'i kohtade proportsionaalse jaotamise ning CCP esindatuse reegleid. Hagejad väidavad, et kohtade jagamisel oleks tulnud kasutada suurima ülejäägi meetodit, mis oleks kohtade jagamisel andnud suurema esindatuse.

Samuti viitavad hagejad CLPL poolsele võimu kuritarvitamisele. Hagejate arvates suurendati kunstlikult CLPL'i enamust nimekirja nr 1 kahjuks ning ametisse nimetav asutus tegi d'Hondt'i meetodi kasutamise heakskiitmisega õigusliku ja ilmse hindamisvea.

Lisaks väidavad hagejad, et ametisse nimetav asutus rikkus oma eelneva praktika eiramisega, mille kohaselt oli suurima ülejäägi reegel ainuke proportsionaalsust tagav meetod, võrdse kohtlemise põhimõtet.

Lõpetuseks väidavad hagejad, et ametisse nimetav asutus on rikkunud põhikirja II lisa artikli 1 lõiget 3 ja CLPL'i põhikirja artikli 16 lõikeid 1 ja 2, kuna ametisse nimetav asutus kohustas CLPL'i d'Hondt'i meetodit kasutama ja oleks vähemasti pidanud vastava pädevuse üle andma personali üldkoosolekule, kellel on kasutatava meetodi üle otsustamise ainuõigus.

____________