Language of document :

ELT teatis

 

Microsofti 10. augusti 2005. aasta hagi Euroopa Ühenduste Komisjoni vastu

(Kohtuasi T-313/05)

Kohtumenetluse keel: inglise

Pooled

Hageja: Microsoft Corporation (Washington, USA) (esindajad: advokaat J.-F. Bellis, QC I. Forrester)

Kostja: Euroopa Ühenduste Komisjon

Hageja nõuded

tühistada komisjoni 1. juuni 2005. aasta otsus;

mõista kohtukulud välja kostjalt.

Õiguslikud alused ja peamised argumendid

Kohtuasjas T-201/041 vaidlustatud komisjoni 24. märtsi 2004. aasta otsuse alusel, mille kohaselt on hageja kohustatud teatavatele Windowsi protokollidele lisama täiendusi, et tagada koostalitlusvõime Windowsiga, teatas komisjon hagejale 1. juuni 2005. aasta kirjaga, et tema arvates on hageja kohustatud lubama levitada kolmandatele isikutele ehk litsentsimata kasutajatele lähtekoodi vormis tarkvara, mille on arendanud konkurendid Windowsile lisatud täienduste põhjal, v.a kui selles tarkvaras sisaldub hageja poolt loodud ning uudsuse ja leiutustaseme kriteeriumitele vastav leiutis.

Hageja vaidlustab komisjoni 1. juuni 2005. aasta kirja väites, et kõnealuse tarkvara lähtekoodi vormis levitamine võimaldaks litsentsimata isikutele juurdepääsu hageja ärisaladustele võttes hagejalt võimaluse tagada nende konfidentsiaalsuse säilitamise litsentsimise tingimuste kaudu, nagu see toimub litsentsitud isikute puhul.

Hageja leiab, et 1. juuli 2005. aasta kirjaga kitsendatakse õigusvastaselt hageja omandiõigusi ning et komisjonil ei ole pädevust panna 24. märtsi 2004. aasta otsuse täitmise eesmärgil saadetud kirjaga kohustusi, mis ületavad nimetatud otsusega pandud kohustuste piire.

Järgnevalt väidab hageja, et 1. juuni 2005 aasta kiri rikub proportsionaalsuse põhimõtet, kuna see läheb 24. märtsi 2004. aasta otsusega tuvastatud kuritarvitamise suhtes vajalikust vastumeetmest kaugemale.

Samuti väidab hageja, et 1. juuni 2005. aasta kirjas väljendatud uudsuse ja leiutustaseme test rikub õiguskindluse põhimõtet, kuna see on ebaselge, ebatäpne ning seda on väga keeruline ärisaladuse kontekstis mõistlikult kohaldada.

Viimasena väidab hageja, et 1. juuni 2005. aasta kiri on vastuolus Ühendusele siduvate rahvusvahelise avaliku õiguse põhimõtetega, kuna sellega kaasnevad hageja omandiõiguse ülemaailmsed ja seega ühendusevälised piirangud.

____________

1 - 10. juuli 2004. aasta ELT C 179, lk 18