Language of document :

A HL-ben megjelent közlemények

 

Gregorio Valero Jordana által 2004. szeptember 20-án az Európai Közösségek Bizottsága ellen benyújtott kereset

(T-385/04. sz. ügy)

(Az eljárás nyelve: francia)

Gregorio Valero Jordana, lakóhely: Brüsszel, képviselik: Massimo Merola és Isabelle van Schendel ügyvédek, 2004. szeptember 20-án keresetet nyújtott be az Európai Közösségek Elsőfokú Bíróságához az Európai Közösségek Bizottsága ellen.

A felperes keresetében azt kéri, hogy az Elsőfokú Bíróság:

semmisítse meg a jogi szolgálat főigazgatójának a felperes részére a 2003. évi előmeneteli eljárás során, miként az a Sysper 2 számítástechnikai rendszerből kitűnik, csak egy többletpontot megítélő határozatát;

semmisítse meg a kinevezésre jogosult hatóságnak a felperes részére a 2003. évi előmeneteli eljárás során, miként az a Sysper 2 számítástechnikai rendszerből kitűnik, összesen 20 pontot megítélő határozatát; az A5 besorolási fokozatba tartozó tisztviselőknek a 2003. évi előmeneteli eljárás során az előmeneteli bizottságok által készített, a 2003. november 13-i 69-2003. sz. Közigazgatási Tájékoztatóban közzétett listáját; az A4 besorolási fokozatba előléptetett tisztviselőknek a 2003. évi előmeneteli eljárás során készült, a 2003. november 27-i 73-2003. sz. Közigazgatási Tájékoztatóban közzétett listáját; valamint azon határozatot, amelynek következtében neve nem került fel e listákra;

kötelezze az alperest a költségek viselésére.

Jogalapok és fontosabb jogi érvek:

A jelen ügy felperese a 2003. évi előmeneteli eljárás során egy többletpont megítélését, valamint ugyanezen eljárás során a kinevezésre jogosult hatóság részéről az A4 besorolási fokozatba történő előléptetés megtagadását kifogásolja.

Kereseti kérelme alátámasztásaként a felperes mindenekelőtt arra hivatkozik, hogy a személyzeti szabályzat 45. cikke előírja, hogy a főigazgatóságnak a többletpontok megítélésénél és az előléptetésnél a tisztviselő érdemeit kell meghatározó szempontnak tekinteni. Mindazonáltal a jelen ügy tárgyát képező rendszer esetében az előléptetéseket az egyes főigazgatóságok vagy előmeneteli bizottságok javaslatára megítélt többletpontok határozzák meg, anélkül hogy minden egyes besorolási fokozatban elvégeznék valamennyi előléptetésre alkalmas tisztviselő érdemeinek összehasonlító vizsgálatát. Következésképpen a személyzeti szabályzat 45. cikkének végrehajtására kiadott általános rendelkezésekről szóló, 2000. április 26-i bizottsági határozat 6., 8. és 10. cikke ellentétes a személyzeti szabályzat 45. cikkével. Mindezeken túlmenően e szabályok azáltal, hogy minden egyes főigazgatóságnak tisztviselőnként egységes pontkvótát biztosítanak, megakadályozzák, hogy a kinevezésre jogosult hatóság ezt az összehasonlító vizsgálatot lefolytassa.

E tekintetben a felperes kifejti, hogy a megtámadott határozatok a jogi szolgálatnál a többletpontok odaítéléséhez kidolgozott szempontok alkalmazását tükrözik, amelyek szerint ezen többletpontokat a tisztviselők érdemeire tekintet nélkül az adott besorolási fokozatban a legtöbb szolgálati idővel rendelkező tisztségviselők részére adják. Egy ilyen megközelítés hatáskörrel való visszaélésnek minősül, mivel célja a legnagyobb számú előléptetés megvalósítása és az előléptetések előkészítése az elkövetkező évekre, azaz a személyzeti szabályzatban meghatározottól, az érdemek jutalmazásától, eltérő célt követ.

A felperes mindezeken felül két eljárási hibára is hivatkozik, nevezetesen arra, hogy jelen ügyben a többletpontokat a jogi szolgálat igazgatósága javaslatának hiányában ítélték oda, valamint nem tettek eleget az indokolási kötelezettségnek.

A felperes hivatkozik a szakmai előmenetelhez való jog, továbbá az általános rendelkezések 9. cikkének, 12. cikke (3) bekezdésének, valamint 13. cikkének megsértésére.

____________