Language of document :

2012 m. kovo 16 d. pareikštas ieškinys byloje ZZ prieš EIB

(Byla F-37/12)

Proceso kalba: italų

Šalys

Ieškovas: ZZ, atstovaujamas advokato L. Isola

Atsakovas: Europos investicijų bankas

Ginčo dalykas bei aprašymas

Pirma, laiško, kuriuo EIB prezidentas po „Dignity at work“ komiteto ataskaitos atmetė ieškovo skundą dėl psichologinio priekabiavimo panaikinimas. Antra, šio komiteto nuomonės panaikinimas tiek, kiek joje nekonstatuota, kad ieškovas yra psichologinio priekabiavimo auka.

Ieškovo reikalavimai

Panaikinti 2011 m. gruodžio 20 d. laišką tiek, kiek juo EIB prezidentas, nieko nenustatydamas dėl psichologinio priekabiavimo, kurį ieškovas patyrė 20 metų, nurodė, kad gali grasinti ieškovui, siekdamas priversti jį nuolankiai priimti šantažą ir spaudimą, kuriuos jis kasdien patirdavo, pradedant tuo, kad trečią kartą atmestas Tyrimo komitetui pateiktas skundas.

Panaikinti Tyrimo komiteto 2011 m. spalio 26 d. priimtas ataskaitą ir išvadas tiek, kiek jose:

nustatyta netinkama psichologinio priekabiavimo apibrėžtis ir neatsakyta į ieškovo skundą, ir todėl EIB priimtos priemonės yra absoliučiai nepakankamos;

atmetė skundą, nepateikdamas nuorodos į taikytinas taisykles;

neįrodė, kad atliko tyrimus, ir nenurodė nei faktų, dėl kurių skundėsi ieškovas, nei EIB pateikto pagrindimo.

Panaikinti visas susijusias, anksčiau ir vėliau priimtas priemones, ypač įskaitant tas, kurias naudojo Psichologinio priekabiavimo komitetas ir kurių buvo prašyta imtis 2011 m. gruodžio 31 d. ir kurių buvo atsisakyta 2012 m. sausio 6 d.

Priteisti iš EIB bylinėjimosi išlaidas.