Language of document : ECLI:EU:F:2011:168

TARNAUTOJŲ TEISMO (antroji kolegija) SPRENDIMAS

2011 m. rugsėjo 29 d.

Byla F‑93/05

Harald Mische

prieš

Europos Parlamentą

„Viešoji tarnyba – Paskyrimas – Įdarbinimas ir perkėlimas į kitą instituciją vienu metu – Priskyrimas prie lygio taikant naujas mažiau palankias nuostatas – Ieškinio priimtinumas – Suinteresuotumas pareikšti ieškinį – Vėlavimas“

Dalykas:      Pagal EB 236 straipsnį ir AE 152 straipsnį pareikštas ieškinys, kuriuo H. Mische prašo, pirma, panaikinti 2004 m. spalio 4 d. Parlamento sprendimą priskirti jį prie A*6 lygio 1 pakopos, antra, atkurti visas iš teisingo priskyrimo kylančias jo teises ir galiausiai – priteisti nuostolių atlyginimą.

Sprendimas:      Atmesti ieškinį. Kiekviena šalis padengia savo bylinėjimosi išlaidas. Europos Sąjungos Taryba, į bylą įstojusi šalis, padengia savo bylinėjimosi išlaidas.

Santrauka

1.      Pareigūnai – Ieškinys – Suinteresuotumas pareikšti ieškinį – Ieškinys dėl sprendimo priskirti prie lygio panaikinimo – Pareigūno įdarbinimas ir perkėlimas vienu metu – Atsakomybė už sprendimą dėl priskirimo

(Pareigūnų tarnybos nuostatų 29 straipsnio 1 dalies b punktas, 90 ir 91 straipsniai)

2.      Pareigūnai – Ieškinys – Išankstinis administracinis skundas – Pateikimo data

(Pareigūnų tarnybos nuostatų 90 straipsnio 2 dalis)

3.      Pareigūnai – Ieškinys – Išankstinis administracinis skundas – Pateikimo termino eigos pradžia

(Pareigūnų tarnybos nuostatų 90 straipsnio 2 dalis)

1.      Ieškinio dalykas turi egzistuoti pareiškiant ieškinį, nes priešingu atveju ieškinys būtų nepriimtinas, ir turi išlikti iki teismo sprendimo priėmimo dienos, antraip nebūtų reikalinga priimti sprendimą, o tai reiškia, kad dėl savo rezultato ieškinys turi galėti suteikti naudos jį pareiškusiai šaliai. Šių sąlygų neatitinka ieškinys dėl panaikinimo, pareikštas dėl Parlamento priimto sprendimo priskirti pareigūną prie lygio, jei paaiškėja, kad šis priskyrimas buvo nustatytas Parlamento sprendime įdarbinti suinteresuotą asmenį ir kartu jį perkelti į Komisiją, kad taip įdarbinta buvo aiškiu Komisijos prašymu, turint vienintelį tikslą, taikant Pareigūnų tarnybos nuostatų 29 straipsnio 1 dalies b punktą, užimti laisvą darbo vietą jos tarnybose, kad Komisija taip pat aktyviai dalyvavo sprendžiant dėl priskyrimo prie lygio ir pakopos suteikimo ir nustatant faktinio įdarbinimo datą, taip pat vėliau savo sprendime skirti į pareigas patikslino pareigų, į kurias suinteresuotas asmuo buvo perkeltas, lygį ir pakeitė jam suteiktą pakopą. Šiomis aplinkybėmis Komisijos sprendimas aptariamais klausimais pakeitė Parlamento sprendimą, taigi pastarasis dėl to niekada nebuvo įvykdytas, nes abu sprendimai įsigaliojo tą pačią dieną, o suinteresuotas asmuo nedirbo Parlamente. Be to, suinteresuoto asmens nebūtų galima perkelti į Komisiją, jei Parlamentas jo nebūtų priskyręs prie to paties lygio, kokį nustatė ir Komisija.

Darytina išvada, kad, bent jau kiek tai susiję su nurodyto pareigūno priskyrimo prie lygio ir pakopos jam suteikimo, Parlamento sprendimas yra tik formalus, nes priskyrimą faktiškai nustatė Komisija.

(žr. 23–25 ir 27 punktus)

Nuoroda:

Teisingumo Teismo praktika: 2008 m. balandžio 17 d. Sprendimo Flaherty ir kt. prieš Komisiją, C‑373/06 P, C‑379/06 P ir C‑382/06 P, 25 punktas.

2.      Nustatant išankstinio administracinio skundo pateikimo datą, Pareigūnų tarnybos nuostatų 90 straipsnio 2 dalį reikia aiškinti taip, kad skundas yra paduotas, ne kai jis išsiųstas institucijai, bet kai ši jį gavo. Kalbant apie trijų mėnesių termino pabaigos datą, Pareigūnų tarnybos nuostatų 90 straipsnio 2 dalyje numatytas terminas pasibaigia kartu su trečio mėnesio diena, kuri atitinka tą dieną, kai įvyko įvykis arba buvo priimtas aktas, nuo kurio terminas buvo pradėtas skaičiuoti.

(žr. 29 punktą)

Nuoroda:

Teisingumo Teismo praktika: 1981 m. lapkričio 26 d. Sprendimo Michel prieš Parlamentą, 195/80, 8 ir 13 punktai; 1987 m. sausio 15 d. Sprendimo Misset prieš Tarybą, 152/85, 8 ir 9 punktai.

Tarnautojų teismo praktika: 2007 m. gruodžio 13 d. Sprendimo Van Neyghem prieš Komisiją, F‑73/06, 43 ir 45 punktai.

3.      Trijų mėnesių terminas, kuris pagal Pareigūnų tarnybos nuostatų 90 straipsnio 2 dalį paprastai skaičiuojamas nuo pranešimo apie sprendimą atitinkamam asmeniui dienos, bet ne vėliau kaip nuo tos dienos, kai jis tokį pranešimą gavo, aiškintinas taip, kad jis pradedamas skaičiuoti nuo tos dienos, kai pareigūnas susipažino su sprendimo motyvais ir rezoliucine dalimi, net tarpininkaujant institucijai, kuri nepriėmė šio sprendimo.

(žr. 30 punktą)

Nuoroda:

Pirmosios instancijos teismo praktika: 1997 m. birželio 3 d. Sprendimo H prieš Komisiją, T‑196/95, 31 punktas.