Language of document : ECLI:EU:T:2016:67

Lieta T‑141/14

SolarWorld AG u.c.

pret

Eiropas Savienības Padomi

Prasība atcelt tiesību aktu – Dempings – Ķīnas izcelsmes vai no Ķīnas nosūtītu kristāliskā silīcija fotoelektrisko moduļu un to galveno sastāvdaļu (elementu) imports – Galīgais antidempinga maksājums – Importa, kas ir akceptētu saistību priekšmets, atbrīvojums no nodokļa – Nedalāmība – Nepieņemamība

Kopsavilkums – Vispārējās tiesas (piektā palāta) 2016. gada 1. februāra rīkojums

1.      Prasība atcelt tiesību aktu – Priekšmets – Daļēja atcelšana – Nosacījums – Apstrīdēto noteikumu atdalāmība – Objektīvs kritērijs

(LESD 263. pants)

2.      Prasība atcelt tiesību aktu – Priekšmets – Daļēja atcelšana – Nosacījums – Apstrīdēto noteikumu atdalāmība – Padomes regulas noteikums, ar ko no antidempinga maksājumiem tiek atbrīvots atsevišķs imports, uz kuru attiecas saistības, ko ir pieņēmusi Komisija – Atcelšana, kuras sekas ir regulas būtības grozīšana – Neizpildīts nosacījums

(LESD 263. pants; Padomes Regulas Nr. 1238/2013 1. panta 2. punkts un 3. pants)

1.      Ir iespējams daļēji atcelt Savienības tiesību aktu tikai tad, ja elementi, kuru atcelšana tiek lūgta, ir nodalāmi no atlikušās tiesību akta daļas. Šī nodalāmības prasība nav izpildīta, ja tiesību akta daļēja atcelšana groza šī akta būtību. Šajā ziņā jautājums, vai daļēja atcelšana groza apstrīdētā akta būtību, ir objektīvs kritērijs, nevis subjektīvs kritērijs, kas ir atkarīgs no minētā akta izdevējas iestādes politiskās gribas.

Turklāt tiesību normu, kuru atcelšana tiek lūgta, nodalāmības rakstura pārbaude paredz minēto normu piemērojamības pārbaudi, lai varētu novērtēt, vai to atcelšana grozītu akta, kurā tās ir iekļautas, garu un būtību.

(sal. ar 48.–51. punktu)

2.      Kā nepieņemama ir jānoraida prasība atcelt 3. pantu Regulā Nr. 1238/2013, ar ko nosaka galīgo antidempinga maksājumu un galīgi iekasē noteikto pagaidu maksājumu par Ķīnas Tautas Republikas izcelsmes vai no tās nosūtīta kristāliskā silīcija fotoelektrisko moduļu un galveno sastāvdaļu (proti, elementu) importu. Šī panta atcelšana, kas no antidempinga maksājuma atbrīvo attiecīgā Ķīnas ražotāju eksportētāju, kas ir uzņēmušies saistības par cenu, produkta importu, izraisītu grozījumus Regulas Nr. 1238/2013 iedarbībā, jo minētais imports, ievērojot noteiktus gada ierobežojumus, vairs nebūtu atbrīvots no antidempinga maksājumiem, kas ir paredzēti tās 1. panta 2. punktā. Ja tiktu apmierināta prasība atcelt apstrīdēto tiesību normu, no minētās normas piemērojamības pārbaudes izriet, ka pats Regulas Nr. 1238/2013 gars un būtība tiktu grozīta.

Šajā ziņā ar Regulas Nr. 1238/2013 3. pantu ar noteiktu kvantitatīvu ierobežojumu konkrētiem norādītajiem komersantiem, ja tiek ievēroti tajā paredzētie nosacījumi, tiek piešķirts atbrīvojums no antidempinga maksājuma. Šī panta atcelšanas sekas, atceļot atbrīvojumu no maksājuma, kas ir piemērojams šajās kvantitatīvajās robežās, būtu antidempinga maksājuma apveltīšana ar piemērojamību, kas ir plašāka par to, kura izriet no Regulas Nr. 1238/2013 redakcijā, kādā tā tika pieņemta Padomē, jo šajā gadījumā minētie maksājumi skartu visu attiecīgo preču importu no Ķīnas, lai gan atbilstoši minētajai regulai kopumā šie maksājumi attiecas tikai uz importu, ko veic Ķīnas eksportētāji, kuri nav uzņēmušies saistības, ko ir pieņēmusi Komisija. Šāds rezultāts būtu tiesību akta, kurā ietilpst tiesību norma, kuru ir lūgts atcelt, būtības grozīšana.

Turklāt tas, vai visus Regulas Nr. 1238/2013 pantus var piemērot bez 3. panta, neietekmē minētās regulas grozījumu, kas rastos šīs normas atcelšanas gadījumā, piemērojamības vērtējumu – vērtējumu, kas ir pārbaude, ko veic, lai noteiktu, vai tiesību akta, kas ietver tiesību normas, kuru atcelšana tikusi lūgta, būtība nav grozīta. Tāpat tas ir attiecībā uz apstākli, ka Regulas Nr. 1238/2013 panti ir nepārprotami, kas padara nelietderīgu to interpretēšanu, atsaucoties uz preambulas apsvērumiem, jo nekas minētajā regulā nepadara antidempinga maksājumu piemērošanu atkarīgu no 3. panta un no tā, ka piedāvātās saistības nebija nosacījums Regulas Nr. 1238/2013 pieņemšanai.

(sal. ar 54., 55., 60. un 61. punktu)