Language of document :

Prasība, kas celta 2013. gada 15. martā - HK Intertrade/Padome

(lieta T-159/13)

Tiesvedības valoda - angļu

Lietas dalībnieki

Prasītāja: HK Intertrade Co. Ltd (Wanchai, Honkonga) (pārstāvji - J. Grayston, Solicitor, P. Gjørtler, G. Pandey, D. Rovetta, N. Pilkington un D. Sellers, lawyers)

Atbildētāja: Eiropas Savienības Padome

Prasītājas prasījumi:

atcelt Padomes 2012. gada 21. decembra Lēmumu 2012/829/KĀDP (OV L 356, 71. lpp.), ar kuru groza Lēmumu 2010/413/KĀDP, ar ko paredz ierobežojošus pasākumus pret Irānu, un Padomes 2012. gada 21. decembra Īstenošanas regulu (ES) Nr. 1264/2012 (OV L 356, 55. lpp.), ar kuru īsteno Regulu (ES) Nr. 267/2012 par ierobežojošiem pasākumiem pret Irānu, ciktāl apstrīdētajos aktos ir minēta prasītāja, un

piespriest Padomei atlīdzināt tiesāšanās izdevumus.

Pamati un galvenie argumenti

Prasības pamatošanai prasītāja ir izvirzījusi piecus pamatus, kas balstīti uz būtisku formas prasību pārkāpumu, Līgumu pārkāpumu un to tiesību normu pārkāpumu, kas attiecas uz šo Līgumu piemērošanu, proti: esot pārkāptas tiesības tikt uzklausītam, neesot izpildīts paziņošanas pienākums, neesot norādīts pietiekams pamatojums, esot pārkāptas tiesības uz aizstāvību un esot pieļauta acīmredzama kļūda vērtējumā.

Prasītāja uzskata, ka Padome nav to uzklausījusi un nav izpildījusi pienākumu tai paziņot par apstrīdētajiem aktiem. Turklāt Padome neesot sniegusi pietiekamu pamatojumu, ko vēl vairāk sarežģī tas, ka Padome neesot atbildējusi uz prasītājas lūgumiem par piekļuvi dokumentiem un vispārējiem informācijas pieprasījumiem. Šādas savu pienākumu neizpildes rezultātā Padome esot pārkāpusi prasītājas tiesības uz aizstāvību, kurai tika liegta iespēja iesniegt efektīvus argumentus pret Padomes konstatējumiem, jo šie konstatējumi prasītājai neesot tikuši paziņoti. Pretēji Padomes apgalvotajam prasītāja nav National Iranian Oil Company (NIOC) "aizsegsabiedrība", un katrā ziņā Padome neesot pierādījusi, ka ar to vien, ka prasītāja ir NIOC meitassabiedrība, ir pietiekami, lai Irānas valstij rastos ekonomisks labums, kas būtu pretrunā apstrīdēto pasākumu mērķim. Turklāt Padome ir skaidri pārkāpusi prasītājas tiesības uz aizstāvību un, visbeidzot, pieļāvusi acīmredzamas kļūdas vērtējumā.

____________