Language of document :

2011 m. balandžio 1 d. pareikštas ieškinys byloje El-Materi prieš Tarybą

(Byla T-200/11)

Proceso kalba: anglų

Šalys

Ieškovas: Fahd Mohamed Sakher Ben Mohamed El-Materi (Doha, Kataras), atstovaujamas baristerio M. Lester ir solisitoriaus G. Martin

Atsakovė: Europos sąjungos Taryba

Reikalavimai

panaikinti 2011 m. vasario 4 d. Tarybos įgyvendinimo Sprendimą 2011/79/BUSP, kuriuo įgyvendinamas Sprendimas 2011/72/BUSP dėl ribojamųjų priemonių, taikytinų tam tikriems asmenims ir subjektams atsižvelgiant į padėtį Tunise (OL L 31, p. 40) ir 2011 m. vasario 4 d. Tarybos reglamentą (ES) Nr. 101/2011 dėl ribojamųjų priemonių, taikytinų tam tikriems asmenims, subjektams ir įstaigoms atsižvelgiant į padėtį Tunise (OL L 31, p. 1), tiek, kiek jie taikomi ieškovui, ir

priteisti iš ieškovės bylinėjimosi išlaidas.

Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

Ieškiniui pagrįsti ieškovas nurodo penkis pagrindus.

Pirmasis ieškinio pagrindas, susijęs su tuo, kad kriterijus, kuriuo remiantis ieškovą galima įtraukti į Sprendimo 2011/79/BUSP priedą, neįvykdytas, nes:

-    vienintelis priimtinas pagrindas ieškovui įtraukti į minėtą sąrašą reiškia, kad turi būti įvykdytas Sprendimo 2011/72/BUSP1 1 straipsnyje nustatytas kriterijus, t. y., kad asmuo yra "atsakingas už Tuniso valstybės lėšų pasisavinimą" arba kad yra susijęs su tokiu asmeniu, nes, kaip nurodyta antrojoje konstatuojamojoje dalyje, tokie asmenys "neleidžia Tuniso žmonėms pasinaudoti jų ekonomikos ir visuomenės tvaraus vystymosi teikiama nauda bei kenkia demokratijos vystymuisi jų šalyje".

Antrasis ieškinio pagrindas, susijęs su tuo, kad Taryba pažeidė ieškovo teisę į gynybą ir į veiksmingą teisminę apsaugą, nes:

-    ribojančios priemonės nenumato jokios procedūros, kad ieškovui būtų nurodyti įrodymai, kuriais remiantis priimtas sprendimas įšaldyti jo lėšas, ir kad jis galėtų laiku pareikšti savo nuomonę apie tuos įrodymus;

-    ginčijamose priemonėse nurodytuose motyvuose yra bendras nepagrįstas ir neapibrėžtas teiginys apie teisminį tyrimą;

-    Taryba nepateikė pakankamos informacijos, kad ieškovas galėtų atsakyme veiksmingai išreikšti savo nuomonę, todėl teismas negali įvertinti sprendimo pagrįstumo ir Tarybos vertinimo bei įrodymų, kuriais jie pagrįsti, nepaneigiamumo.

Trečiasis ieškinio pagrindas, susijęs su tuo, kad Taryba teisiškai nemotyvavo ginčijamų priemonių taikymo ieškovui ir pažeidė atsakovei tenkančią pareigą aiškiai nurodyti konkrečias priežastis, kuriomis grindžiamas sprendimas, įskaitant individualias ir konkrečias priežastis, dėl kurių ji nusprendė, kad ieškovas atsakingas už Tuniso valstybės lėšų pasisavinimą.

Ketvirtasis ieškinio pagrindas, susijęs su tuo, kad Taryba nepagrįstai ir neproporcingai pažeidė ieškovo teisę į nuosavybę ir jo prekybos bei pramonės laisvę, nes:

-    lėšų įšaldymo priemonės turi didelį ir ilgalaikį poveikį jo pagrindinėms teisėms;

-    jų taikymas ieškovui yra nepagrįstas; ir

-    Taryba neįrodė, kad visiškas lėšų įšaldymas buvo mažiausiai ribojanti priemonė tokiam tikslui pasiekti ir kad ieškovui padaryta labai didelė žala yra pagrįsta ir proporcinga.

Penktasis ieškinio pagrindas, susijęs su tuo, kad Taryba padarė akivaizdžią vertinimo klaidą nuspręsdama ieškovui taikyti šias ribojančias priemones, nes atrodo, kad Taryba neatliko jokio vertinimo jo atžvilgiu arba, jei toks vertinimas ir buvo atliktas, Taryba padarė klaidą nuspręsdama, kad pagrįsta taikyti ieškovui ribojančias priemones.

____________

1 - 2011 m. sausio 31 d. Tarybos sprendimas 2011/72/BUSP dėl ribojamųjų priemonių, taikytinų tam tikriems asmenims ir subjektams atsižvelgiant į padėtį Tunise (OL L 28, p. 62)