Language of document :

2020 m. liepos 6 d. pareikštas ieškinys byloje KY / Europos Sąjungos Teisingumo Teismas

(Byla T-433/20)

Proceso kalba: prancūzų

Šalys

Ieškovė: KY, atstovaujama advokato J.-N. Louis

Atsakovas: Europos Sąjungos Teisingumo Teismas

Reikalavimai

Ieškovė Bendrojo Teismo prašo:

panaikinti 2019 m. rugsėjo 17 d. numanomą sprendimą, patvirtintą 2019 m. spalio 10 d. aiškiu sprendimu ir priimtą dėl prašymo grąžinti nepadidintą teisių į pensiją, kurias ieškovė įgijo prieš pradėdama tarnybą, dalį, perkeltą į Europos Sąjungos pensijų sistemą;

priteisti iš atsakovo bylinėjimosi išlaidas.

Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

Grįsdama ieškinį ieškovė remiasi dviem pagrindais.

Pirmasis ieškinio pagrindas grindžiamas rūpestingumo pareigos pažeidimu. Šiuo klausimu ieškovė tvirtina, kad pagal savo rūpestingumo pareigą Sąjungos institucija privalo pareigūną informuoti ne tik apie minimalaus gyvenimo lygio taisyklę ir jos įtaką apskaičiuojant pensiją, bet ir galimybę atidėti jo teisių į pensiją perkėlimą, kol bus jam faktiškai suteiktos teisės į pensiją.

Antrasis ieškinio pagrindas grindžiamas nepagrįstu praturtėjimu. Ieškovė mano, kad atsisakymas grąžinti į Sąjungos sistemą perkeltą nacionalinių teisių į pensiją dalį, į kurią neatsižvelgiama apskaičiuojant teises į pensiją, gali lemti nepagrįstą nusavinimą, todėl ir nepagrįstą praturtėjimą Sąjungos naudai, taip pat neteisėtą atitinkamo pareigūno nuskurdimą.

____________