Language of document :

9. detsembril 2008 esitatud hagi - Huvis versus nõukogu

(Kohtuasi T-536/08)

Kohtumenetluse keel: inglise

Pooled

Hageja: Huvis Corporation (Söul, Korea Vabariik) (esindajad: advokaadid J.-F. Bellis, F. Di Gianni, R. Antonini)

Kostja: Euroopa Liidu Nõukogu

Hageja nõuded

muuta kehtetuks nõukogu 10. septembri 2008. aasta määrus (EÜ) nr 893/2008, millega säilitatakse dumpinguvastased tollimaksud Valgevenest, Hiina Rahvavabariigist, Saudi Araabiast ja Koreast pärineva polüesterstaapelkiu impordi suhtes pärast osalist vahepealset läbivaatamist vastavalt määruse (EÜ) nr 384/96 artikli 11 lõikele 31, kuna sellega ei muudetud kehtetuks hageja impordile kohaldatavat dumpinguvastast tollimaksu, mis hakkas kehtima 29. detsembril 2006, st kuupäeval, mil Taiwanist ja Malaisiast pärit polüesterstaapelkiududele hakati kohaldama ajutist dumpinguvastast tollimaksu, mida komisjon otsustas 19. juuni 2007. aasta otsuse nr 2007/430/EÜ2 alusel mitte sisse nõuda;

mõista kohtukulud välja nõukogult.

Väited ja peamised argumendid

Käesolevas asjas esitatud hagiavalduse palub hageja, Koreas asuv ettevõtja, muuta osaliselt kehtetuks nõukogu määrus (EÜ) nr 893/2008, kuna sellega ei muudetud alates 29. detsembrist 2006 kehtetuks hageja toodetavale Koreast pärit polüesterstaapelkiududele (PSF) kohaldatavat dumpinguvastast tollimaksu. Hageja leiab, et Koreast pärit PSF-d tuleb kohelda samamoodi nagu komisjoni otsuse 2007/430/EÜ alusel Taiwanist ja Malaisiast pärit PSF-d. Seetõttu tuleks hageja hinnangul Koreast pärit PSF-le kohaldatav dumpinguvastane tollimaks sellest kuupäevast kehtetuks tunnistada.

Hageja tugineb oma nõuete toetuseks kahele põhjendusele.

Hageja leiab, et Koreast pärit PSF impordi suhtes dumpinguvastaste meetmete jõussejätmisel, samas kui Taiwanist ja Malaisiast pärit PSF impordile dumpinguvastaseid meetmeid ei rakendata, rikuvad Euroopa institutsioonid mittediskrimineerimise aluspõhimõtet. Hageja vaidleb vastu nõukogu kolmele argumendile, mille viimane erineva kohtlemise põhjendamiseks esitas. Asjaolu, et kaebus Taiwanist ja Malaisiast pärit PSF suhtes tagasi võeti ja et nõukogu selles osas lõplikku järeldust ei teinud, ei saa hageja arvates põhjendada Koreast pärit PSF diskrimineerivat kohtlemist. Hageja vaidleb vastu ka sellele, et diskrimineerivat kohtlemist saab põhjendada asjaoluga, et Taiwanist ja Malaisiast pärit PSF-le kohaldatud ühenduse huvi kriteeriumid olid erinevad ühenduse kriteeriumitest, mida kohaldati Koreast pärit PSF-ile. Hageja leiab ka, et erinevalt nõukogu seisukohast ei saa diskrimineerivat kohtlemist põhjendada ka asjaoluga, et esiteks Taiwani ja Malaisia ning teiseks Koreaga suhtes jõuti uurimisel ühenduse huvi osas erinevatele tulemustele.

Hageja väidab veel, et otsuses, mille kohaselt tema toodetud ja eksporditud PSF impordile dumpinguvastaste meetmete kohaldamise lõpetamine ei ole ühenduse huvi arvestades õigustatud, on olulisi vastuolusid ja ebakõlasid.

____________

1 - ELT L 247, lk 1.

2 - Komisjoni 19. juuni 1997. aasta otsus nr 2007/430/EÜ millega lõpetatakse Malaisiast ja Taiwanist pärit polüesterstaapelkiu importi käsitlev dumpinguvastane menetlus ja vabastatakse kehtestatud ajutiste tollimaksude teel tagatud summad (EÜT L 160, lk 30; ELT eriväljaanne ELT L 160, 21.6.2007, lk 30-34).