Language of document :

23. märtsil 2018 esitatud hagi – PlasticsEurope versus ECHA

(kohtuasi T-207/18)

Kohtumenetluse keel: inglise

Pooled

Hageja: PlasticsEurope (Brüssel, Belgia) (esindajad: advokaadid R. Cana, E. Mullier ja F. Mattioli)

Kostja: Euroopa Kemikaaliamet

Nõuded

Hageja palub Üldkohtul:

tunnistada hagi vastuvõetavaks ja põhjendatuks;

tühistada vaidlustatud otsus;

mõista käesoleva menetluse kulud välja Euroopa Kemikaaliametilt.

võtta muid või edasisi meetmeid, mida kohus peab vajalikuks.

Väited ja peamised argumendid

Hagi põhjenduseks esitab hageja neli väidet.

Esimene väide, mille kohaselt hindas kostja ilmselgelt valesti teavet, mis õigesti hindamise korral ei toeta kostja nõuet, ja jättis arvesse võtmata kogu käimasolevaid uuringuid puudutava teabe. Samuti tegi kostja ilmse hindamisvea, jättes tuvastamata, et (a) on olemas teaduslikud andmed, et endokriinseid häireid põhjustavate omaduste tõttu võivad need avaldada tõsist mõju, ja et (b) sellised tõendid viitavad samaväärsele ohule kui määruse nr 1907/2006, mis käsitleb kemikaalide registreerimist, hindamist, autoriseerimist ja piiramist (REACH), artikli 57 punktides a-e loetletud ainete poolt avaldatav mõju.

Teine väide, mille kohaselt rikub vaidlustatud otsus kemikaalimääruse REACH artiklit 59 ja artikli 57 punkti f, sest bisfenool A on liigitatud väga ohtlike ainete hulka artikli 57 lõikes f ette nähtud kriteeriumite alusel, kuigi artikli 57 punkt f hõlmab ainult neid aineid, mis ei ole veel kindlaks määratud artikli 57 punktide a-e alusel.

Kolmas väide, mille kohaselt rikub vaidlustatud otsus kemikaalimääruse REACH artikli 2 lõike 8 punkti b, kuna vaheained on VII jaotisest välja arvatud ja ei kuulu seega artiklite 57 ja 59 reguleerimisalasse ning ei ole hõlmatud autoriseerimisega.

Neljas väide, mille kohaselt rikub vaidlustatud otsus proportsionaalsuse põhimõtet, kuna bisfenool A kandmine kandidaatainete loetellu, kuigi tegemist ei ole vaheainega, läheb kaugemale sellest, mis on mis on taotletava eesmärgi saavutamiseks asjakohane ja vajalik, ning ei ole Euroopa Kemikaaliamet jaoks kõige vähem koormav meede.

____________