Language of document : ECLI:EU:T:2011:719

ÜLDKOHTU MÄÄRUS

(apellatsioonikoda)

7. detsember 2011

Kohtuasi T‑274/11 P

VE

versus

Euroopa Komisjon

Apellatsioonikaebus – Avalik teenistus – Lepingulised töötajad – Kodumaalt lahkumise toetus – Personalieeskirjade VII lisa artiklis 4 ette nähtud tingimused – Mõiste „alaline elukoht” – Faktiliste asjaolude moonutamine – Osaliselt ilmselgelt vastuvõetamatu ja osaliselt ilmselgelt põhjendamatu apellatsioonikaebus

Ese:      Apellatsioonkaebus Euroopa Liidu Avaliku Teenistuse Kohtu (teine koda) 15. märtsi 2011. aasta otsuse peale kohtuasjas F‑28/10: VE vs. komisjon (kohtulahendite kogumikus veel avaldamata) selle kohtuotsuse tühistamise nõudes.

Otsus:      Jätta hagi rahuldamata. Jätta VE kohtukulud tema enda kanda ja mõista temalt välja komisjoni kohtukulud käesolevas kohtuastmes.

Kokkuvõte

1.      Apellatsioonkaebus – Väited – Faktiliste asjaolude ebaõige hindamine – Vastuvõetamatus – Tõendite hindamise kontroll Üldkohtu poolt – Välistamine, v.a tõendite moonutamise korral

(ELTL artikkel 256; Euroopa Kohtu põhikiri, I lisa artikli 11 lõige 1)

2.      Apellatsioonkaebus – Väited – Põhjendamise ebapiisavus – Avaliku Teenistuse Kohtu tuletatav põhjendus – Lubatavus – Tingimused

(ELTL artikkel 256; Euroopa Kohtu põhikiri, artikkel 36 ja I lisa artikli 7 lõige 1)

1        Ainult esimese astme kohus on pädev ühelt poolt tuvastama fakte, välja arvatud juhul, kui tema järelduste sisuline ebatäpsus on tingitud talle esitatud kohtutoimiku dokumentidest, ja teiselt poolt neid fakte hindama. Seega ei ole esimese astme kohtu poolt faktide hindamine Üldkohtu kontrollile alluv õiguslik küsimus, välja arvatud juhul, kui on moonutatud kohtule esimeses astmes esitatud tõendeid. Selline moonutamine peab toimikumaterjale arvestades olema ilmne, ilma et oleks vaja faktilisi asjaolusid ja tõendeid uuesti hinnata.

(vt punkt 18)

Viide:

Üldkohus: 8. september 2008, kohtuasi T‑222/07 P: Kerstens vs. komisjon (EKL AT 2008, lk I‑B‑37 ja II‑B-1-267, punktid 60–62 ja seal viidatud kohtupraktika).

2        Euroopa Kohtu põhikirja artiklist 36 ja I lisa artikli 7 lõikest 1 tulenev Avaliku Teenistuse Kohtu kohustus kohtuotsuseid põhjendada ei kohusta seda kohut esitama ammendavat ja üksikasjalikku ülevaadet menetlusosaliste kõikidest argumentidest. Põhjendus võib seega olla tuletatav, tingimusel et see võimaldab huvitatud isikutel teada saada põhjustest, miks kõnealused meetmed on võetud, ning et Üldkohtul on piisavalt tõendeid oma kohtuliku kontrolli teostamiseks.

(vt punkt 34)

Viide:

Üldkohus: 2. juuli 2010, kohtuasi T‑485/08 P: Lafili vs. komisjon (kohtulahendite kogumikus veel avaldamata, punkt 72 ja seal viidatud kohtupraktika).